TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:42:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebni saveti za ektomorfe!!!  (Pročitano 9043 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Jul 06, 2011, 04:02:32 posle podne »

Tako sam i merio, e sad da li piti whey ili gainer, i da li uzimati amino u tabletama ili u prahu. Ja sam trenutno na DYM Whey-u i DYM Super Amino 4800.

whey i amino u prahu, još jedan glas
Sačuvana
micri
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


Pcaxe
« Odgovor #17 poslato: Jul 06, 2011, 04:14:43 pre podne »

Mozda ti pomogne.

Ja sam pre jedno 12, 13 nedelja krenuo u teretanu i odma sam krenuo sa dijetom i posle nedelju dana sa suplemntacijom, prvo sa kreatinom i aminokiselinama, kasnije i reaktorima i proteinima...

Kada sam krenuo imao sam 76kg, visok sam 190cm... nigde mishica samo malo veca ramena i to je to... Pre toga sam jeo sve zivo, kako slatkisha, tako i pechenja i slichnog, a ostao zgoljav :)

Ovo je moja ishrana i suplementacija http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=132691.15 Dodat je i glutamin i bcaa u prahu...

Treniram 5 puta nedeljno i trenutno imam 85.5kg, plus sam nabacio i six abs, obim ruke 40cm i napredujem :)

Sačuvana
Mario, I wasted my childhood to save your bitch!!!
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #16 poslato: April 02, 2011, 10:37:05 pre podne »

whey
svejedno, u prahu su isplatljivije
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
hardgainer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #15 poslato: April 02, 2011, 10:09:46 pre podne »

Tako sam i merio, e sad da li piti whey ili gainer, i da li uzimati amino u tabletama ili u prahu. Ja sam trenutno na DYM Whey-u i DYM Super Amino 4800.
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #14 poslato: Mart 29, 2011, 02:27:25 posle podne »

sve sto jedes meris pre kuvanja,suvo...
Sačuvana
hardgainer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #13 poslato: Mart 29, 2011, 08:31:44 pre podne »

Posto imam isti problem kao i Jp89kg moram i ja da trazim savet.Moj dan se sastoji iz 6 obroka ako racunamo i whey posle treninga i glasi ovako: 200g ovsenih pahuljica i 3 cela jajeta, 200g integralnog pirinca i 200g belog mesa, 200g pirinca i tunjevina, 200g mesanog povrca i 200g belog mesa, dve merice whey-a+dekstroza, to naravno ide posle treninga a ujutru, pre i neposredno pre zavrsetka treninga po tri tablete super amino 4800, i jos planiram da kupim glutamin. Na kraju kao zadnji obrok jedem 150g ella sira. Sto se tice pirinca, povrca i mesa tih 200g je dok jos nisu skuvani a kasnije naravno to bude i vise, ovo govorim jel ne znam dali treba tako da merim ili treba da merim kad se skuva( mozda je malo glupo pitanje ali moram da pitam).  Ovako se hranim vec dva meseca i idem u teretanu vec godinama, doduse sa prekidima ali sam bio ponovo poceo proslog januara i isao sam do novembra i onda sam imao pauzu dva meseca jer sam se osecao iscrpljeno i nisam mogao da odradim trening kako treba. Sad sam opet krenuo u februaru i od tada koristim ovu kombinaciju. Inace idem 3 pa 1 i trening mi je za sada klasican: grudi biceps, ledja triceps, ramena noge. E sad mozda mala i olaksica za naseg bildera Kozmu  :) koji me zna kao Lovera i zna kako izgledam.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Septembar 20, 2010, 09:40:50 posle podne »

Moze i ta opcija ali samo ako ces uspeti kroz ishranu ubaciti kalorije i hidrate koji ti jako fale.Ako to ne uspes ova kombinacija nece uroditi plodom.Nemoj piti whey sa mlekom posle treninga vec samo sa vodom.Sa mlekom mozes ako je to izmedju obroka ili pred spavanje.kekseve,banane i ostalo mozes staviti u blender i mesati sa whey proteinom ali gledaj da bas to ne bude pre samog treninga jer mozes imati mucnine u stomaku.U sustini tebi je bitno da konstantno unosis hranu u organizam koja ce biti podpomognuta suplementacijom inace nece biti efekta posto si jako mrsav.Ali kao sto sam vec rekao samo uporan budi i bice sve ok na duzi vremenski period.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #11 poslato: Septembar 20, 2010, 07:46:55 posle podne »

nemoj posle treninga whey sa mlekom vec sa vodom i dextrozom....mleko ce ti usporiti absorpciju proteina... ne moras striktno da izbegavas proste secere jer ce oni pomoci tvom metabolizmu da ubrzas nabacivanje mase...jedi sto vise mesa,mleka,jaja....to su ti najbolji izvori proteina...narocito cela jaja....baziraj na tome ishranu i unosi dovoljnu kolicinu kalorija uz trening i bice to super....imas dobru genetiku....
Sačuvana
Jp89kg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


« Odgovor #10 poslato: Septembar 20, 2010, 07:17:29 posle podne »

U vasim slucajevima jeste tesko nabaciti telesnu masu ali nije i nemoguce.To zahteva jedan dug proces pridrzavanja ishrane bez oscilacija u smislu danas si jeo mnogo i kvalitetno a sutra necu pa preksutra hocu itd...To nesme da se desi ako zaista zelis da se ugojis.Plan mora da postoji i on mora biti obuhvacen za svaki dan bez i jednog dana da ga se ne pridrzavas i to tako mora mesecima pa i godinama.
Za pocetak predlazem povecanje obroka na sto vise i sto cesce u toku dana.Na svaka dva sata a moze i cesce.U tvome slucaju povecas unos hidrata u odnosu na protein duplo.Uvek gledaj da ti je od uh zastupljen pirinac,integralni ili beli,zatim testenine ,krompir...od mesa crveno meso pretezno,i naravno vlaknaste materije.Bilo bi dobro da ubacis geinere u svoju ishranu koje ces unositi barem dva puta u toku dana izmedju obroka moze i ujutru u full dozama.
U PANSPORT prodavnicama imas sirok izbor ovih suplemenata koji su bogati kalorijama koje ce tebi jako dobro doci a ja bih ti preporucio: Dymatize mega geiner ili Volumas 35 za pocetak.
Znaci...na duze staze uspeh je moguc samo budi uporan.Pozeljno bi bilo da se vratis u teretanu i treniras makar malo.Samo budi uporan i JEDI! Ako treba navijaj sat i jedi na silu jer moras posto samo tako ces uspeti i nikako drugacije.

Ok,hvala za brz odgovor.Ja sam vise za opciju Whey+decstroza a slozene hidrate da unosim preko hrane.Sta mislis o tome???Ili da u shejkove sa wheyom i mlekom ubacujem,keks,banane,crnu chokoladu.A posle treninga samo whey+decs+mleko.To mi je mnogo jeftinija varijanta,nego da kupujem gainere i unosim 200-300gr dnevno.A sto se tice teretane,naravno,nista bez nje.Kada sedim ja mrsavim.Jedino kada sam fizicki aktivan odrzavam kilazu oko 65kg.Inace procenat masti u organizmu mi je oko 8-10 i ne menja se sta god da jedem i pijem!!!
Sačuvana
Jp89kg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


« Odgovor #9 poslato: Septembar 20, 2010, 07:01:14 posle podne »

Daleko si ti od toga da si ekto, vise si ekto/mezo dečkonjo ;)

Ono što većina ljudi ne shvata je da ne ide više od kilo mišića mesečno šta god da radiš i to sve dok si početnik, a još ako imaš ubrzan metabolizam onda će to biti pre kilo na dva ili tri meseca. Tako da moj savet ti je da ti uzmeš i treniraš 4 puta nedeljno da imaš svojih minimum 4 obroka dnevno i tako jedno 5 godina i imaćeš 100 kila ko ništa ;)
Ako ti kazes da sam ekto/mezo onda jos bolje po mene,mislim znas bolje od mene tako da nema sumnje.
A znam da je to veoma dug postupak.Ljudsko telo moze da nabaci najvise 0.5kg nedeljno u najboljem slucaju.Tako da ispadne nekih 2kg mesecno,naravno ako se pravilno trenira,jede,odmara i koriste dodaci u ishrani.
A meni nije cilj da imam neku preveliku kilazu vec negde oko 75kg,naravno u misicima.Tako da se nadam da bih to postigao za nekih 6-9meseci,i posle da odrzavam.I zato mi je potrebno da znam koje su najbolje i najzdravije namirnice(ne zelim da sa 25god imam problema sa cholesterolom) i dodaci ishrani(whey ili gejner) i kreatin???Naravno,da moze sve to da se priusti sa normalnim novcanikom!!!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Septembar 20, 2010, 11:12:16 pre podne »

Daleko si ti od toga da si ekto, vise si ekto/mezo dečkonjo ;)

Ono što većina ljudi ne shvata je da ne ide više od kilo mišića mesečno šta god da radiš i to sve dok si početnik, a još ako imaš ubrzan metabolizam onda će to biti pre kilo na dva ili tri meseca. Tako da moj savet ti je da ti uzmeš i treniraš 4 puta nedeljno da imaš svojih minimum 4 obroka dnevno i tako jedno 5 godina i imaćeš 100 kila ko ništa ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Jp89kg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


« Odgovor #7 poslato: Septembar 20, 2010, 10:33:29 pre podne »

Dakle moje pitanje je koliko i šta ti trenutno jedeš? I isto kao što ti kažeš nemoj sad da uzmeš i pričaš kako si jeo jedan dan nego kako jedeš čitave nedelje i nemoj da pišeš kako bi ti voleo da jedeš, nego napiši kako ti stvarno jedeš, jer po mom iskustvu ljudi koji misle da su ektomorfi samo jedu premalo.
Ja priznajem da stvarno jedem premalo,jednostavno nemam apetita.Uglavnom je to 3 obroka dnevno,ponekad i manjeA jesam ektomorf 100%.Mrsave i dugacke ruke i noge,uzak struk,trbusnjaci(kao da samo njih radim u teretani,a slabo ih radim.Sta mislis na na ovakav plan ishrane?
DORUCAK:0.5l vocnog jogurta,100gr ovsenih p.,3 jajeta
UZINA;Shejk 25gr wheya,0.33dl mleka bez laktoze,banana,cokoladica
RUCAK:jedem u menzi(student sam)Ali recimo da tu unesem nekih 1000cal. iz kuvane hrane i hleba
TRENING:Sejk(25gr wheya,0.33dl mleka bez laktoze,50gr dekstroze)
i cim stignem kuci neke testenine,krompir pirnac
VECERA;Tunjevina,hleb
I ako sam stanju pre nego sto legnem jos jedan shejk(25gr wheya,0.33dl mleka bez laktoze)

Evo slike kako trenutno izgledam,tokom obicnog treninga i ishrane.Izvinjavam se sto je pozerska,drugu trenutno nemam...
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2010, 10:43:34 pre podne od strane Jp89kg » Sačuvana
Jp89kg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2010, 10:15:32 pre podne »

samo cepaj 4000 kalorija dnevno od kojih jedno 1200 iz proteina

Koliko se secam:
U.H. 50%
Prot.20%
Mas.30%
Znaci po nekoj mojoj racunici na 4000cal:
U.H. 500gr
Prot.200gr(to je vec 3g/kg na moju kilazu)
Mas.130gr
Sačuvana
Jp89kg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2010, 10:09:01 pre podne »

Moja trenutna ishrana je nikakva jer jos nisam poceo sa programom.Za sada samo treniram rekreativno i prikupljam informacije da opet krenem sa kvalitetnim treningom.Ali vise sam za opciju whey+dec+kreatin.Da li gresim?Popio sam dosta vrsta proteina do sada i kreatina ali gejneri nisu bas imali mnogo efekta na meni.Cim bih prestao da ih pijem,sve bi spalo.Vrv jer nisam mogao da unosim dovoljan br cal samo hranom.
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2010, 10:43:56 pre podne od strane Jp89kg » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2010, 07:48:13 pre podne »

U vasim slucajevima jeste tesko nabaciti telesnu masu ali nije i nemoguce.To zahteva jedan dug proces pridrzavanja ishrane bez oscilacija u smislu danas si jeo mnogo i kvalitetno a sutra necu pa preksutra hocu itd...To nesme da se desi ako zaista zelis da se ugojis.Plan mora da postoji i on mora biti obuhvacen za svaki dan bez i jednog dana da ga se ne pridrzavas i to tako mora mesecima pa i godinama.
Za pocetak predlazem povecanje obroka na sto vise i sto cesce u toku dana.Na svaka dva sata a moze i cesce.U tvome slucaju povecas unos hidrata u odnosu na protein duplo.Uvek gledaj da ti je od uh zastupljen pirinac,integralni ili beli,zatim testenine ,krompir...od mesa crveno meso pretezno,i naravno vlaknaste materije.Bilo bi dobro da ubacis geinere u svoju ishranu koje ces unositi barem dva puta u toku dana izmedju obroka moze i ujutru u full dozama.
U PANSPORT prodavnicama imas sirok izbor ovih suplemenata koji su bogati kalorijama koje ce tebi jako dobro doci a ja bih ti preporucio: Dymatize mega geiner ili Volumas 35 za pocetak.
Znaci...na duze staze uspeh je moguc samo budi uporan.Pozeljno bi bilo da se vratis u teretanu i treniras makar malo.Samo budi uporan i JEDI! Ako treba navijaj sat i jedi na silu jer moras posto samo tako ces uspeti i nikako drugacije.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.