TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 03:37:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sredjivanje ishrane  (Pročitano 8035 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #16 poslato: Septembar 25, 2010, 09:22:01 pre podne »

I zato je važno šta im ti i drugi profi bilderi preporučuju na ovom sajtu...


Upravo tako, jer mnogo je tema gde se eksplicitno navodi da treba sto manje uh i onda to neko shvati pre ozbiljno i bude kontraefekat...

za rekreativce sam uvek da se pod bro j 1 izbaci junk i lose masti. nista vise, bukvalno... to deluje kao jednostavno, ali kada bi se to ucinilo, pih, napredak kao kuca
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Septembar 24, 2010, 09:45:22 posle podne »

I zato je važno šta im ti i drugi profi bilderi preporučuju na ovom sajtu...


Uvek se trudim da ih uputim kako treba, zato smo tu da nas pitaju i neke greske izbegnu.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Septembar 24, 2010, 07:59:50 posle podne »

I zato je važno šta im ti i drugi profi bilderi preporučuju na ovom sajtu...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Septembar 24, 2010, 12:03:11 posle podne »

Zato sam mnogo puta i spominjao ranije da se treba voditi racuna sa varijacijom hidrata i da pocetnici-rekreativci nemaju potrebe tako naglo seci i ici u krajnosti jer to nije dobro iz vise razloga a jedan je upravo ovaj koji se desava kod ovog momka.Nema razloga za zurbe vec treba ici polako ali pametno i rezultati ce doci a da se zdravlje nece narusiti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Septembar 24, 2010, 08:06:29 pre podne »

2 sata pre treninga jeo sam oko 200grama oslica i 40 grama pirinca . I ja mislim da mi je pao secer .

ovo je ok, ali baš malo hidrata... moguće da si dosta smanjio ukupan kalorijski unos i da je organizam odjednom "šokiran" takvim odsustvom hidrata
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Septembar 23, 2010, 07:33:57 posle podne »

Vec 5 dana mi je ishrana korigovana na sto manje masti i sto manje UH . Poslednja 2 dana sam bio samo na oslicu , pirincu i suplementima .
Naisao sam na drugi problem . Danas u teretani mi je bilo jako lose i falila mi je snaga . Mislim dok sam bio na masi radio sam uvek sa jacim kilazama tipa Bendz press od 60-100 a max mi je bio 120 jednom . Sada radim samo sa sipkom i minimalizovao sam kilazu a broj ponavljanja povecao . Malo pre kraja bilo mi strasno lose a imao sam jos trbusnjake i kardio . Popio sam amino i nekako sam pregurao to . Da li je ovo normalno na strogoj definiciji ? I da li ima neko neki savet ?

Hvala puno na do sadasnjoj pomoci...:)
[/quote
 

Možda si dehidrirao i možda ti je pao šećer...
Možda ne bi bilo loše da piješ nešto za rehidrataciju tokom treninga
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: Septembar 23, 2010, 06:28:19 posle podne »

pa da, malo hidrata...

najlakse ces sebe testirati tako sto ces pred sledeci trening uzeti vise uh, mozes i secera cisto da vidis. mada jasno je, previse proteina a ne mozes ceo trening na njih, tacnije tesko da uopste mozes sa te strane u kontinuiranom prilivu energiju...

moja preporuka je ne kofein, ako sa vise hidrata isti osecaj onda nesto sto ce te stimulistati
Sačuvana
Dejan013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #9 poslato: Septembar 23, 2010, 04:42:31 posle podne »

2 sata pre treninga jeo sam oko 200grama oslica i 40 grama pirinca . I ja mislim da mi je pao secer .
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Septembar 23, 2010, 04:13:26 posle podne »

Vec 5 dana mi je ishrana korigovana na sto manje masti i sto manje UH . Poslednja 2 dana sam bio samo na oslicu , pirincu i suplementima .
Naisao sam na drugi problem . Danas u teretani mi je bilo jako lose i falila mi je snaga . Mislim dok sam bio na masi radio sam uvek sa jacim kilazama tipa Bendz press od 60-100 a max mi je bio 120 jednom . Sada radim samo sa sipkom i minimalizovao sam kilazu a broj ponavljanja povecao . Malo pre kraja bilo mi strasno lose a imao sam jos trbusnjake i kardio . Popio sam amino i nekako sam pregurao to . Da li je ovo normalno na strogoj definiciji ? I da li ima neko neki savet ?

Hvala puno na do sadasnjoj pomoci...:)

ok je ovo što kažu za NO reaktore, ali ipak ovo ne bih zanemarila... bojim se da si drastično smanjio kalorije i da ti je jako pao šečer !!! 

Šta si jeo tačno pre treninga i koliko pre treninga?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Septembar 22, 2010, 09:45:07 posle podne »

Normalno je jer nemas goriva - hidrata! Snaga,koncentracija,volja,jacina...sve se gubi i bice sve gore i gore...resenje je NO buster sa kofeinom ili sagorevac sa kofeinom.Meni je to pomoglo uvek u najtezim trenutcima kada sam na extremnim dijetama da izguram trening a posle sam cesto uzimao tecne amino da bih pregurao dan kada je kriza.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #6 poslato: Septembar 22, 2010, 08:31:37 posle podne »

pa koliko kalorija dnevno unosis?
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #5 poslato: Septembar 22, 2010, 08:14:19 posle podne »

Uzmi neki NO reaktor za pre treninga mozda
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Dejan013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #4 poslato: Septembar 22, 2010, 08:06:48 posle podne »

Vec 5 dana mi je ishrana korigovana na sto manje masti i sto manje UH . Poslednja 2 dana sam bio samo na oslicu , pirincu i suplementima .
Naisao sam na drugi problem . Danas u teretani mi je bilo jako lose i falila mi je snaga . Mislim dok sam bio na masi radio sam uvek sa jacim kilazama tipa Bendz press od 60-100 a max mi je bio 120 jednom . Sada radim samo sa sipkom i minimalizovao sam kilazu a broj ponavljanja povecao . Malo pre kraja bilo mi strasno lose a imao sam jos trbusnjake i kardio . Popio sam amino i nekako sam pregurao to . Da li je ovo normalno na strogoj definiciji ? I da li ima neko neki savet ?

Hvala puno na do sadasnjoj pomoci...:)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Septembar 22, 2010, 04:01:00 posle podne »

Sredio sam ishranu ili mislim da sam sredio ishranu ?

Trenutno jedem : Pilece belo , oslic , pirinac , mladi sir feta , tunjevina , razani hleb , belanca , bareno povrce ( sargarepa , krompir ) .

Razmisljam da pocnem da jedem : Musli sa mlekom od 0.5 , voce ( jabuke , pomorandze ) , kokice , grasak , skampe , razani hleb , smudj , junetinu .

Zanima me sta bi vi izbacili a sta dodali ? Stroga definija je u pitanju .

ono što obavezno moraš da izbaciš je feta :)

ostalo je ok... i naravno zaboravi na musli sa čokoladom, i sl.  Ako je baš baš strogo onda i voće i mlečne proizvode drži na minimumu. Eventualno samo grejpfrut. Umesto hleba bolje integralni pirinač.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Septembar 21, 2010, 11:22:49 posle podne »

Ako je stroga definicija u pitanju onda bih izbacio sve sem: Pilecih grudi,oslica i povrca...a ubacio bih Ella sir i ovsene pahuljice.Naravno obavezni suplementi  vitamini i minerali kao najvaznija komponenta u tom trenutku.Ako se gleda jos od suplementacije sta ide za strogu dijetu onda ISO 100 i BCAA to je minimum.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 19 upita.