TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:33:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: vezbe za ledja  (Pročitano 20323 puta)
sandra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 97

woman

« Odgovor #27 poslato: Novembar 22, 2007, 11:23:24 pre podne »

Tasho, hvala puno na ovako iscrpnom odgovoru! Meni su trebale bas ovakve informacije!!!  :D
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #26 poslato: Novembar 22, 2007, 09:28:31 pre podne »

Sinoc smo radili ove vezbe:

Prvo jedno pola sata trbusnjaka,svakakvih,od tezih ka laksim.Sve po 2 serije,po 20-30 komada i na vreme.

Onda ledja:

1.Plivanje na suvom,legnes na stomak i pomeras i ruke i noge kao kad plivas zenskim stilom,gledaj da sto vise priblizis lopatice
2.Odrucis ruke sa strane,i podizes samo noge koje su savijene u kolenima
3.Ispruzis se cela,lezis na stomaku,podizes suprotnu ruku i suprotnu nogu
4.Sednes u turski sed,uzmes jednu loptu,stisnes je sto jace,stavis iza vrata,laktovi skroz rasireni,i podizes loptu iznad glave,pogled obavezno gore kad podignes i izdah,pazi da su laktovi stalno rasireni u donjem polozaju,a ne onako mlitavo

Istezanje...Meni je divno kad radimo "jaje" to je kao mala deca kad se igraju,legnes,kolena na grudima,sake na kolenima ili ispod,i ljuljas se tamo vamo,iz tog polozaja mozes da prebacis skroz noge preko glave i svecu da odradis
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2007, 09:32:43 pre podne od strane TashaBG » Sačuvana
sandra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 97

woman

« Odgovor #25 poslato: Novembar 20, 2007, 10:33:20 pre podne »

Hvala na ovim predlozima! Probacu pa se javljam!  :D
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #24 poslato: Novembar 19, 2007, 09:30:34 posle podne »

Mi smo veceras radili ove vezbe za ledja:

Vezba 1:

Lezis na stomaku,ruke pored tela sa dlanovima na dole,i podizanje gornjeg dela,koliko mozes,izdah gore,lagano vracas dole,udah. 2x20

Vezba 2:

Ista poza,ruke ispod brade,podizes gornji deo tela,izdah gore,udah dole 2x12

Vezba 3:

Isto kao br 2 samo kad podignes gornji deo tela,ispruzis ruke,vratis pod bradu i dole. 2x12

Vezba 4:

Lezis na stomaku,ruke ispruzene ispred sebe i odizes gornji i donji (noge) deo tela 2x12

Izdah uvek gore!Vezbe za ledja raditi veoma pazljivo,bez cimanja!

Izmedju vezbi, istezanje,i to poza skorpija,baby i macka.
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2007, 08:12:13 pre podne od strane TashaBG » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: Novembar 19, 2007, 04:54:48 posle podne »

Ok, tema.
Dakle ko ima još konkretnih vežbi za leĂ°a. Linkovi su super ali je super i imati te vežbe ovde pod ovim naslavom.
Moj omiljena vežba za leĂ°a jesu razne vrste uvrtanja kičme koje mi najbolje istegnu zgrčenu paraverterbalnu muskulaturu.
Na primer legne se na pod o noge se savijene u kolenima lagano pomeraju u stranu i težimo da kolena pipnu pod. Glava se rotira na drugu stranu.
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #22 poslato: Novembar 19, 2007, 09:02:35 pre podne »

Dobar predlog!!! ;)
Sačuvana
sandra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 97

woman

« Odgovor #21 poslato: Novembar 19, 2007, 08:55:35 pre podne »

a da se vratimo na temu?
Sačuvana
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #20 poslato: Novembar 18, 2007, 06:19:51 posle podne »

Zanimljivo - yoga je bulja a mačka je vežba iz yoge.. No comment...
TakoĂ°e ne znam Mladene, da li si ti zaista upoznat sa yogom (pri tom ne mislim na popularne knjige i pojednostavljicanje yoge)...

Da, joga je bulja! Joga je bulja kao sistem, ali ipak ima par korisnih vezbi. Jogu sam 'proucavao' pre nego sam upisao DIF (pre 2001) i tu je bilo mnoooogo knjiga, vezbanja i privatnog vezbanja. Ko mnogo cita o jogi moze da zastrani... sva ta s*anja o cakrama, pranajami, 'bangladesh' ishrani, ayurvedi, klistiru i sl. Sreca moja da sam na vreme provalio taj prizvuk 'sekte' u jogi i to sto nam pokusava da proda....
A u stvari macka vezba je macka vezba, a da li je iz joge ili ne to nema veze sa time da je joga jedna obicna podvala. Da su sklekovi u jogi ili bocni most (a jeste), ako ja radim tu vezbu da li ja radim jogu? ako je joga bulja to nema veze sa tom vezbom.
A posto ce najverovatnije biti pokusaja da se ospori moje misljenje o jogi, jer je toboze nisam vezbao, citao ozbiljne knjige, bio u indiji kod ShriShriShraShru vodje sekte na licnoj poduci i radio klistir ujutro, onda cu morati da moj stav potkrepim stavom nekih drugih strucnjaka...
http://www.coreperformance.com/article.php?p=1&s=&id=93
http://www.musclewithattitude.com/readArticle.do?id=1490871

Uzivajte!
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #19 poslato: Novembar 18, 2007, 03:19:00 posle podne »

Zanimljivo - yoga je bulja a mačka je vežba iz yoge.. No comment...
TakoĂ°e ne znam Mladene, da li si ti zaista upoznat sa yogom (pri tom ne mislim na popularne knjige i pojednostavljicanje yoge)...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #18 poslato: Novembar 17, 2007, 09:25:32 posle podne »

Na amazonu moze kartica

super ,sada imam kintu , videcu sta da uzmem
Sačuvana
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #17 poslato: Novembar 17, 2007, 08:23:30 posle podne »

Na amazonu moze kartica
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #16 poslato: Novembar 17, 2007, 08:07:54 posle podne »

Ne znam koji deo leĂ°a je u pitanju...
Ako je donji deo, imam jednu super vežbu: ujutro čim ustaneš i uveče pred spavanje protegneš se kao mačka kada se probudi... Znaš ono...klekneš,dlanove na pod u visini ramena i potiskuješ ruke napred...Ponoviš par puta...Pomaže 100%.
Ovu vezbu Stuart McGill naziva cat/camel i koristi je u zagrevanju. Vezbu treba ponoviti 6-8 puta i to BEZ pokusaja da se ostvari puna amplituda. Ovo NIJE ISTEZANJE. Lagano proci kroz normalnu maplitudu pokreta. Pokazano da 6-8x smanjuje viskoznost u kicmi bez preteranog stresa. Dobra vezba, ali opet treba biti stavljena  kontekst. Ako je jedini alat kojeg imas cekic, onda ti sve pocinje da lici na ekser...


Marko, knjige mogu da se naruce na amazonu i humankinetic.com

moze li karticom ili mora paypal ?
Sačuvana
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #15 poslato: Novembar 17, 2007, 03:46:06 posle podne »

Ne znam koji deo leĂ°a je u pitanju...
Ako je donji deo, imam jednu super vežbu: ujutro čim ustaneš i uveče pred spavanje protegneš se kao mačka kada se probudi... Znaš ono...klekneš,dlanove na pod u visini ramena i potiskuješ ruke napred...Ponoviš par puta...Pomaže 100%.
Ovu vezbu Stuart McGill naziva cat/camel i koristi je u zagrevanju. Vezbu treba ponoviti 6-8 puta i to BEZ pokusaja da se ostvari puna amplituda. Ovo NIJE ISTEZANJE. Lagano proci kroz normalnu maplitudu pokreta. Pokazano da 6-8x smanjuje viskoznost u kicmi bez preteranog stresa. Dobra vezba, ali opet treba biti stavljena  kontekst. Ako je jedini alat kojeg imas cekic, onda ti sve pocinje da lici na ekser...


Marko, knjige mogu da se naruce na amazonu i humankinetic.com
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
maja
Gost
« Odgovor #14 poslato: Novembar 17, 2007, 11:57:05 pre podne »

Ne znam koji deo leĂ°a je u pitanju...
Ako je donji deo, imam jednu super vežbu: ujutro čim ustaneš i uveče pred spavanje protegneš se kao mačka kada se probudi... Znaš ono...klekneš,dlanove na pod u visini ramena i potiskuješ ruke napred...Ponoviš par puta...Pomaže 100%.

[prilog je izbrisao admin]
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #13 poslato: Novembar 17, 2007, 08:27:12 pre podne »

samo ti donesi knjige kada budes isao kuci , dacu ti pare za njih , dacu ti pare da mi das da ih kopiram , koliko trazis ?
1000eu... bolje ti njih naruci :)



daj link odakle moze da se naruci a da salju ovde , takodje znas li Poliquinove knjige gde mogu da se naruce a da salju u Srbiju i da ne moram preko paypala ?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.