TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 08:53:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: SUPLEMENTACIJA I DOPING seminar 24.10.2010  (Pročitano 15380 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 22, 2010, 12:05:30 posle podne »

Videcemo se na Tari, dolazimo Marina i ja. ;)
Sačuvana
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 22, 2010, 08:23:12 pre podne »

Gorane...ti znas da bih ja to prvi voleo da zaista zazivi kod nas ali mislim da je nemoguce jer ipak ta testiranja kostaju zar ne a ne znam odakle savezu toliko novca.I sumnjam da ce vecina biti testirana tako da bice izvlacenja itd..

Pa opet ajde docekacemo i tu sledecu godinu pa videcemo kako ce se situacija razvijati.

Savez snosi troskove za, od sada, svakog ko ide na medjunarodna takmicenja jer je odgovoran za njih.

Na nasim takmicennjima od sada su za svoje takmicare odgovorni klubovi. Troskove testiranja snosi ADAS i rade se nekoliko slucajnih uzoraka. Ciji takmicar bude pozitivan,klub je naj...., nema ga vise. Ko hoce da rizikuje, moze.

Bas me zanima kako ce sve ovo da zazivi, sacekajmo sledecu godinu...


Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #24 poslato: Oktobar 21, 2010, 09:44:36 posle podne »

Gorane...ti znas da bih ja to prvi voleo da zaista zazivi kod nas ali mislim da je nemoguce jer ipak ta testiranja kostaju zar ne a ne znam odakle savezu toliko novca.I sumnjam da ce vecina biti testirana tako da bice izvlacenja itd..

Pa opet ajde docekacemo i tu sledecu godinu pa videcemo kako ce se situacija razvijati.
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 21, 2010, 08:46:25 posle podne »

@ognjen i goran...

nemoojte da budete tako 100% sigurni da nema tu namestanja...licno znam da ima mutljevina da ne poverujes sto se toga tice ali jbg o tome se ne pise bas javno :D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 21, 2010, 07:47:11 posle podne »

Te price o namestanju su mi smesnu, bez uvrede Zoli.

Opet, ne znam kako je to u bbu jer nije olimpijski sport, ali sto se tice drugih (eto kao sto blek stena kaze, verovatno ce zaziveti i kod vas naredne godine) itekako se znaju pravila pa i kod nas, i testiraju se min par puta godisnje svi takmicari koji su barem nacionalnog ranga po kategorizaciji sportova, izmedju nasumicno izabranih... pa ako su pali rvaci koji imaju medalje sa velikih svetskih takmicenja mislim da je smesno govoriti o bilo kakvom namestanju...

mada apsurd je da je triatlon ove godine izbacen iz testiranja t.j. ja ove godine ne moram da saljem whereabouts. glupost notorna, mada mi smo toliko mali u Srbiji da i nema svrhe. zato na takmicenjima van Srbije, i vise nego dovoljno, uveden nam je i bioloski pasos.
Sačuvana
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 20, 2010, 11:44:22 posle podne »

Prazne price...i dalje ce biti dopinga na takmicenjima,neki ce proci neki nece (nekima ce se namestati da prodju nekima da budu uhvaceni itd...).

Ovo je najsvezije obavestenje sa sastanka na kojem sam prisustvovao i prenosim vam sledece....

Nema izgleda vise dopinga na nasim takmicenjima od sledece godine, bar u ifbb-u.

Krenuce intenzivnije doping kontrole na nasim takmicenjima.  Po najnovijem, klub i pojedinac koji budu uhvaceni na testu bice kaznjeni novcano i suspenzijom, sto ce reci da ja prvi ispred Olimpije NE SMEM vise i da hocu da dozvolim svom takmicaru da nastupi ako je uzimao nesto nedozvoljeno makar imao samo jednog jedinog, inace me nema vise na budzetu grada, nema me nigde...

Ovim ce da se vode svi klubovi jer niko nece smeti da to isto rizikuje....

Bice izuzeteka, ne kazem, ali ja necu.... I BAS ME ZANIMA KAKO CE SVE OVO DA ZAZIVI.....

Zoli, nikada se nije namestalo da neko padne niti se namestalo da prodje doping kontrolu, to ne postoji kod nas i nikada nije ni bilo niti to moze.

Ako sve ovo prodje i obistini se, ti Zoli prvi imas prilike da se stvarno dokazes na bini jer znam da si cist i da godinama koristis iskljucivo dozvoljenu suplementaciju.


« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2010, 11:49:01 posle podne od strane BLEK STENA » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 20, 2010, 09:09:19 posle podne »

Prazne price...i dalje ce biti dopinga na takmicenjima,neki ce proci neki nece (nekima ce se namestati da prodju nekima da budu uhvaceni itd...).
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 20, 2010, 07:34:12 posle podne »

Pa upravo i jeste svrha seminara da upasulji sportiste da su odgovorni za bilo sta sto unose, makar im drug u skoli stavi efedrin u akva vivu...

dizanje svesti, to je poenta... nadam se. nemam pojma sta ce biti na seminaru, valjda nece u prazno trabunjati...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 20, 2010, 02:08:33 posle podne »

ako suplementi imaju neka supstance koje spadaju u doping ne bi ni trebalo da se nalaze u prodaji, zato ne vidim koja je svrha tog seminara, ako ima takvih supstanci u suplementima onda neko ne radi svoj posao

Slažem se sa tim.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 20, 2010, 11:39:11 pre podne »

Tako bi trebalo ali praksa ne pokazuje tako... I ja verujem da je jako komplikovano testirati te preparate na sve zivo, isto kao sto je tesko naci nekom zabranjenu supstancu, tako da nije slucaj da i legalni proizvodi budu kontaminirani... ali svaka firma ima svoje ime i svaki proizvod svoju reputaciju ali i rok trajanja, tako da se mora paziti, to je cinjenica...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 20, 2010, 11:03:02 pre podne »

ako suplementi imaju neka supstance koje spadaju u doping ne bi ni trebalo da se nalaze u prodaji, zato ne vidim koja je svrha tog seminara, ako ima takvih supstanci u suplementima onda neko ne radi svoj posao
Sačuvana
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 20, 2010, 08:38:04 pre podne »

Ništa se ne brinite, ja sam dovoljno zaluĂ°en za ovaj sport za sve vas ;)

 ;) ;) ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 19, 2010, 08:39:17 posle podne »

Ništa se ne brinite, ja sam dovoljno zaluĂ°en za ovaj sport za sve vas ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 19, 2010, 02:37:13 posle podne »

Mislim da ovakve stvari vredi i slusati i ponoviti vise puta.Nikada ne mozes sve znati ni upamtiti.A i sto rekose vec treba se razvijati svest o tome.

Meni je samo zao sto mi je izgleda nemoguce da prisustvujem ovom seminaru.Da je bar negde drugde mesto odrzavanja mozda bih i mogla.Ovako mi samo ostaje da cekam obecanje "malibuilder"-a  :)
Sačuvana
Be Happy!!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 19, 2010, 10:52:15 pre podne »

Take je. Ko hoće da sluša imaće koga, a ko neće ne mora.
Treba informacije ponuditi a kasnije je svako gospodar svoje sudbine
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.