TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:16:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: SUPLEMENTACIJA I DOPING seminar 24.10.2010  (Pročitano 15378 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 19, 2010, 09:37:06 pre podne »

Naravno da ce imati, sto ne bi?
I sta je problem sa rvanjem, pa nije do adas-a nego do rvaca, Boze...

Edukacija je najosnovnija, samo sto treba usmeriti na decu u osnovnoj skoli kao sto je u svim razvijenim zemljama. Zasto necete pronaci da se australijanac dopingovao? zato sto im je razvijena svest od malena... znaci u tome je problem, treba razviiti svest sportiste da mu nikada ne padne na pamet...

sad ne znam u bodibildingu jer ima dosta federacija, pravila i sta ti ja vec znam, da li je negde dozvoljeno, da li ne, da li se testira ili ne, stvarno nisam upucen... ali ovaj seminar je prava stvar. i svaka cast tima iz adasa sto su uopste krenuli u borbu pre par godina, do tada si na nasim takmicenjima mogao da budes ne znam na cemu, sad se vec polako menjaju stvari
nisi me ogi razumeo...problem dopinga u rvanju je naziv tog seminara :) znam ja gde je problem...al necu ovde da pisem...ne radi se o tome...gde je problem...svi znaju gde je problem...samo sto oni nemaju sta novo da kazu...eto drzao mi je direktor adasa predavanja na faxu...sve sto je pitao ja sam znao...dobio sam jednu interesantnu knjizicu od njega moram da se pohvalim...ali sportistima oni nemaju manje vise sta da kazu..tjs sve sto bi trebalo da se zna se zna...a sto se to i ne postuje to je vec nest drugo

Oke... Ali i dalje smatram da bas SPORTISTIMA kod nas ima sta da se kaze jer su ne upuceni, mogu i nenamerno biti dopingovani jer ne vode dovoljno racuna sta unosa, tacnije nisu svesni da su odgovorni za sve sto je u njihovom organizmu, ucneli oni to namerno ili nenamerno...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 19, 2010, 08:49:28 pre podne »

Bilo kako bilo, ja ću obići ovaj seminar na Tari i snimiti sve pa ćete imti priliku da vidite i sami ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 18, 2010, 10:30:27 posle podne »

Naravno da ce imati, sto ne bi?
I sta je problem sa rvanjem, pa nije do adas-a nego do rvaca, Boze...

Edukacija je najosnovnija, samo sto treba usmeriti na decu u osnovnoj skoli kao sto je u svim razvijenim zemljama. Zasto necete pronaci da se australijanac dopingovao? zato sto im je razvijena svest od malena... znaci u tome je problem, treba razviiti svest sportiste da mu nikada ne padne na pamet...

sad ne znam u bodibildingu jer ima dosta federacija, pravila i sta ti ja vec znam, da li je negde dozvoljeno, da li ne, da li se testira ili ne, stvarno nisam upucen... ali ovaj seminar je prava stvar. i svaka cast tima iz adasa sto su uopste krenuli u borbu pre par godina, do tada si na nasim takmicenjima mogao da budes ne znam na cemu, sad se vec polako menjaju stvari
nisi me ogi razumeo...problem dopinga u rvanju je naziv tog seminara :) znam ja gde je problem...al necu ovde da pisem...ne radi se o tome...gde je problem...svi znaju gde je problem...samo sto oni nemaju sta novo da kazu...eto drzao mi je direktor adasa predavanja na faxu...sve sto je pitao ja sam znao...dobio sam jednu interesantnu knjizicu od njega moram da se pohvalim...ali sportistima oni nemaju manje vise sta da kazu..tjs sve sto bi trebalo da se zna se zna...a sto se to i ne postuje to je vec nest drugo
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 18, 2010, 08:55:45 posle podne »

Eto i da je dopingovan bio (nista nije dokazano, znaci nevin je), to znaci da su svi Aussie dopingovani? :D
Znas sta sam hteo da kazem. Radi se o svesti i mentalitetu, tacnije radi se sportskom sistemu i edukaciji u zemlji, ne pricam napamet, 2 puta sam bio tamo i znam sta je sport kod njih, kako je organizovan i koliko se kvalitetno, IZ MNOGO ASPEKATA radi sa decom koja tek nauce da hodaju.

Znaci samo sam hteo da kazem da sto vise ovakvih seminara i sto vise ucesnika na njima, to bolje. Treba pokrenuti jos neke akcije sa pocetnicima u sportu...
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 18, 2010, 08:40:24 posle podne »

Zasto necete pronaci da se australijanac dopingovao? zato sto im je razvijena svest od malena... znaci u tome je problem, treba razviiti svest sportiste da mu nikada ne padne na pamet...

Aha :)

Petostruki olimpijski šampion u plivanju Australijanac Jan Torp imao je povišene nivoe dve zabranjene supstance na doping kontroli prošle godine, objavio je francuski dnevni listi "Ekip". Kako se navodi u izveštaju, zvaničnici u Austrliji odbacili su tu tvrdnju jer ne postoje dokazi, dok Svetska plivačka federacija (FINA) želi da otvori istragu.

Torp je okončao karijeru u novembru 2006. godine, a nije plivao na velikim takmičenjima od Olimpijskih igara 2004. godine.

"Ekip" tvrdi da je povišen nivo supstanci testosterona i luteinizina pronadjen na doping kontroli u maju 2006. godine.

Torp je osvojio pet zlatnih medalja na olimpijskim igrama, 11 puta je bio svetski prvak, a 23 puta je obarao svetske rekorde u svojoj karijeri.


Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 18, 2010, 08:09:44 posle podne »

Naravno da ce imati, sto ne bi?
I sta je problem sa rvanjem, pa nije do adas-a nego do rvaca, Boze...

Edukacija je najosnovnija, samo sto treba usmeriti na decu u osnovnoj skoli kao sto je u svim razvijenim zemljama. Zasto necete pronaci da se australijanac dopingovao? zato sto im je razvijena svest od malena... znaci u tome je problem, treba razviiti svest sportiste da mu nikada ne padne na pamet...

sad ne znam u bodibildingu jer ima dosta federacija, pravila i sta ti ja vec znam, da li je negde dozvoljeno, da li ne, da li se testira ili ne, stvarno nisam upucen... ali ovaj seminar je prava stvar. i svaka cast tima iz adasa sto su uopste krenuli u borbu pre par godina, do tada si na nasim takmicenjima mogao da budes ne znam na cemu, sad se vec polako menjaju stvari
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 18, 2010, 07:58:00 posle podne »

ih kod da ce imati sta pametno da kazu...isti seminar kao sto je bio problem doping u rvanju :P

ne bih da budem vulgaran ali sviranje q
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2010, 05:53:27 posle podne »

Na svim medjunarodnim takmicenjima pod okriljem IFBB se sprovode veoma ozbiljne antidoping kontrole.
U svakoj kategoriji jedan takmicar se izvlaci na merenju a jos dva uzorka u finalu od 6 takmicara.Vise nije preporucljivo rizikovati uopstei. Kaznjava se maticni Savez iz koje je takmicar i jos toga....

Pocev od sledeceg Svetskog prvenstva u Budimpesti u classic BB krajem novembra, pa nadalje, svaki nas takmicar i takmicarka koji budu nastupali u reprezentaciji bice podvrgnuti doping testu pre neo odu na takmicenja.

Od sledece godine kaznjavace se svi klubovi ciji takmicar bude testiran i pozitivan tako da se ovim zeli da vlasnici i treneri u klubovima za koje svaki takmicar nastupa moraju detaljno da budu obavesteni i da vise saradjuju medjusobno o svemu sto se odnosi na ishranu, suplementaciju i svega ostalog.

Ima jos dosta toga i vremenom cu vas obavestavati a do tada pozivam sve koje interesuje da se informisu u vezi dopinga da dodju na Taru 24-og. Seminar je besplatan
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2010, 05:55:04 posle podne od strane BLEK STENA » Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2010, 05:36:31 posle podne »

Ovo me je bas,bas prijatno iznenadilo.Bilo bi lepo i pametno biti prisutan na ovom seminaru
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2010, 10:05:36 pre podne »

Odlična tema.  Drago mi je da se posvećuje pažnja ovoj temi sve više i kod nas.
Sačuvana
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2010, 10:40:15 posle podne »

Obavestavam vas da ce se u nedelju 24. oktobra sa pocetkom od 15.00h u svecanoj sali hotela OMORIKA na Tari, u organizaciji BBSS i ADAS-a, odrzati prvi seminar na temu suplementacije i dopinga sto je veoma interesantno za sve nas.

Seminar je besplatan a odrzace ga g-din Dr.Nedad Dikic, direktor antidoping agencije Rep. Srbije.

Hotel OMORIKA ce inace od 24.10 - 03.11 biti domacin 10-todnevnih priprema za oko 25 nasih takmicara koji su ove godine nastupali na nasim i medjunarodnim takmicenjima a koje finansira Ministarstvo omladine i sporta.

Poziv je otvoren za sve sportiste i sportske radnike nevezano kojem sportu pripadaju kao i sve one koji zele da cuju nesto o temi dopinga.

Dodjite na druzenje....




Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 17 upita.