TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 12:06:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: O kalorijama  (Pročitano 13111 puta)
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #14 poslato: Mart 08, 2012, 08:37:22 pre podne »

Pa da, kontam ja to ... Ali, opet nije to cajna kobasica ili kulen. Idem 1 godisnje na lekarski pregled, a jedem tu stisnjenu vec 3 godine. Dok sam bio na  nekoj proteinskoj dijeti, a 100g sunke sam jeo svaki dan imao sam holesterol ispod donje granice, a ostali rezultati su bili kao iz knjige.
Zelim samo da kazem da mozda postoje odredjene predrasude, makar sto se ovog produkta tice. U svakom slucaju, niti zelim takmicarsku formu, niti cu je ikada imati, tako da za moje ciljeve i ciljeve vecine tih 100g po obroku u toku dana moze samo da pomogne, nikako da odmogne.
Sačuvana
May the force be with you !
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #13 poslato: Mart 07, 2012, 10:42:04 posle podne »

Stisnjena sunka ima znatan postotak masti, ali takodje i 20g proteina na 100g, kao i 0 UH. 20, 30g gaude na bazi dnevnog unosa sigurno ne steti. Makar ja na meni nisam primetio. Sve to kada se smucka sa spagetama izadje na preko 40g proteina i 140g UH, sto mi je odlican odnos proteina:UH pre vezbanja.
Ne znaci da su svi proteini u tim suhomesnatim proizvodima iz mesa...
Sačuvana
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #12 poslato: Mart 07, 2012, 10:28:04 posle podne »

Stisnjena sunka ima znatan postotak masti, ali takodje i 20g proteina na 100g, kao i 0 UH. 20, 30g gaude na bazi dnevnog unosa sigurno ne steti. Makar ja na meni nisam primetio. Sve to kada se smucka sa spagetama izadje na preko 40g proteina i 140g UH, sto mi je odlican odnos proteina:UH pre vezbanja.
Sačuvana
May the force be with you !
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Mart 07, 2012, 05:43:18 posle podne »

Osećaj da si u 7. mesecu trudnoće je verovanto posledica velike količine soli koju uneseš, pa navučeš vodu i naravno količine hrane i manjka vlakana što sve zajendo dovede do zadržavanja vazduha u crevima.
Po meni šunka i gauda nikako nisu deo zdrave ishrane, zašto to ne bi mogao da bude sir sa 10%mm i piletina, ćuretina ili neka riba?
Sačuvana
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #10 poslato: Mart 06, 2012, 12:31:32 posle podne »

Ja se dobro osecam kada vezbam. Ako 4 dana naparvim pauzu, vec imam osecaj kao da sam se natovio 10 kg preko noci i da mi je stomak narastao kao trudnici u 7. mesecu trudnoce.
Posebno taj osecaj naduvenog stomaka imam kada se opustim za slave, praznike i ostalo, pa krkam pite, sarme, corbe, suhomesnato. Ne moguce je nabaciti salo za 4 dana, ali uzas kakav imam osecaj na stomaku :) Kao da mi preliva sa svih strana.
Po meni sam primetio da ima razlike koliko kalorija unosim dnevno. Definitivno mi to utice na rast misicne mase.
Dorucak mi se sastoji od 4 belanceta, 1 zumanceta, solje jogurta i 100g ovsenih sa nekih 0.3-0.4 mleka.
Uzina je u vidu tunjevine, solje jogurta i 4 kasicice kikiriki putera
Rucak je pre treninga 200g spageta, 100g stisnjene sunke i nekih 30g gaude
PWM je merica ipo whey-a i 6g glutamina
Obrok posle toga je, a ujedno i vecera 250g pileceg filea, pecenog na ulju od kospica grozdja i 125g pirinca.
Tako mi izgleda jelovnik danima kada vezbam.
Kada odmaram trudio sam se da ne preterujem sa UH i drzao sam ih na nekih 70g dnevno, a ono sto ostane u jelovniku ima mali broj kalorija na dnevnom unosu. Jos kada ukljucim i 2 puta kosarku u toku nedelje, na misicnoj masi imam izuzetno mali pomak, ali opet zadovoljavajuci.
Sada sam ubacio i nekih 50g badema i 2 banane u jednoj uzini, a danima kada ne vezbam jedem ili rucak pre vezbanja ili rucak posle vezbanja i ovsene ujutru. Tako guram vec 10 dana i izgleda mi (to je mozda subjektivni osecaj, a vaga mi je najmanje bitna) da sam poceo malo da dobijam i na masi.
Jednostavno vise kalorija = veca masa. Naravno da je vrlo bitno iz kog izvora se uzimaju kalorije. Proteinska ishrana je niska kalorijama i zato se i gubi na kilazi kada se upraznjavaju proteini u velikim kolicinama, a iskljuce UH i masti svedu na minimum minimuma.
Sačuvana
May the force be with you !
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Novembar 08, 2010, 09:15:10 posle podne »

Interesuje me, da li osoba koja ide u teretanu cisto da bi imala fizicke aktivnosti, znaci nema mase ni definicije, nego klasicno vezbanje, mora puno da pazi na ishranu, i da vodi racuna koliko kalorija unese i tako to? Posto vidi uglavnom svi govore mora se jesti to, to, to i to i toliko kalorija da unosis, ako ne radis tako umreces zamascen...
Npr, organizmu treba za dnevne potrebe 2000 kalorija, i ja smatram da je ne bitno odakle smo unelli tih 2000 kalorija, bitno je samo da ih unesemo da bi organizam normalno funkcionisao...
Da li ispravno smatram ili pogresno, i ako smatram pogresno moze neko objasnjenje? 'fala u napred.

Po mom mišljenju, pogrešno je ishranu gledati prvenstveno kroz kalorije... dakle razmišljati pre svega u pravcu odakle potiču te kalorije i kako odreĂ°ena hrana utiče na naše zdravlje -pozitivno ili negativno...

ono što ne treba da zanemariš je i ono kako se osećamo od različitih tipova hrane... veruj mi, ja se mnoooogo bolje osećam na "dijeti" nego kad jedem sve i svašta...

dalje, koliko ćeš paziti na ishranu zaviisi i od tvojih ciljeva... ako nema nekih preteranih ambicija u redu je prekršiti ponekad "zlatna pravila", ali umerenost je ključ u svemu, pa i u ishrani i onda nikad neće biti problema ni sa zdravljem ni sa gojaznošću...

svaki organizam je različit i treba i to imati u vidu da ne odgovara sve svima...


Dobro se osećaš zato što unosiš kvalitetne namirnice, a svaki organizam jeste različit ali samo delimično.. drugim delom je potpuno isti - svima nama prija kad se hranimo zdravo tj dovoljno raznoliko da unosimo sve minerale i vitamine, pre svega
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Novembar 08, 2010, 06:42:24 posle podne »

Interesuje me, da li osoba koja ide u teretanu cisto da bi imala fizicke aktivnosti, znaci nema mase ni definicije, nego klasicno vezbanje, mora puno da pazi na ishranu, i da vodi racuna koliko kalorija unese i tako to? Posto vidi uglavnom svi govore mora se jesti to, to, to i to i toliko kalorija da unosis, ako ne radis tako umreces zamascen...
Npr, organizmu treba za dnevne potrebe 2000 kalorija, i ja smatram da je ne bitno odakle smo unelli tih 2000 kalorija, bitno je samo da ih unesemo da bi organizam normalno funkcionisao...
Da li ispravno smatram ili pogresno, i ako smatram pogresno moze neko objasnjenje? 'fala u napred.

Po mom mišljenju, pogrešno je ishranu gledati prvenstveno kroz kalorije... dakle razmišljati pre svega u pravcu odakle potiču te kalorije i kako odreĂ°ena hrana utiče na naše zdravlje -pozitivno ili negativno...

ono što ne treba da zanemariš je i ono kako se osećamo od različitih tipova hrane... veruj mi, ja se mnoooogo bolje osećam na "dijeti" nego kad jedem sve i svašta...

dalje, koliko ćeš paziti na ishranu zaviisi i od tvojih ciljeva... ako nema nekih preteranih ambicija u redu je prekršiti ponekad "zlatna pravila", ali umerenost je ključ u svemu, pa i u ishrani i onda nikad neće biti problema ni sa zdravljem ni sa gojaznošću...

svaki organizam je različit i treba i to imati u vidu da ne odgovara sve svima...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Novembar 06, 2010, 08:40:09 posle podne »

E Ognjene, ima više ključnih reči - koncetracije, istrajnost, zdravlje, želja, volja, snaga ... ;)

PS videli smo te danas kako uživaš dok trčiš :) Stvarno je bio savršen dan za sport :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #6 poslato: Novembar 03, 2010, 08:08:15 posle podne »

I ne samo to, nego je nalakse postovati je, biti zdrav i uzivati... Mera, ta rec je kljuc zivota :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2010, 08:58:18 posle podne »

Ni za koga koje svejedno odakle dolazi tih 2000 kcal!!!!

I to iz jednog jednostavnog razloga - čovek iz hrane dobija ne samo energiju (kcal) več i gradivne materije (proteine), materije za sintezu hormona i obnovu membrana ćelija (masti), mikronutrijente za borbu protiv bolesti (antioksidante) i za održavanje finog balansa u organizmu (minerale).

Čak i ako ti nije stalo da menjaš telesnu težinu treba da ti bude stalo do toga da budeš zdrav - e pa tu i te kako ima ulogu vrsta i količina hrane koju jedeš. A o detaljima možeš dosta toga čitati i na ovom sajtu a bogami i na mnogim drugima.

Savršeno objašnjeno, Daniela!

Izbalansirana ishrana je glavna stvar - nebitno da li je cilj smršati, dobiti na masi ili samo održavati postojeću masu. Mnogi početnici to ne shvataju.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #4 poslato: Novembar 02, 2010, 07:58:52 posle podne »

Au... ali dobro je sto si postavio ovo pitanje, mislim da su mnogi u zabludi kao ti... Pre svega ta brojka od 2000 ne znaci nista, to je notorna glupost, a Daniela ti je lepo objasnila da je upravo najbitnije kakve se Kcal unose...

Probaj da jedes 8 cokoladica dnevno od 250 kcal :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2010, 05:57:02 posle podne »

Interesuje me, da li osoba koja ide u teretanu cisto da bi imala fizicke aktivnosti, znaci nema mase ni definicije, nego klasicno vezbanje, mora puno da pazi na ishranu, i da vodi racuna koliko kalorija unese i tako to? Posto vidi uglavnom svi govore mora se jesti to, to, to i to i toliko kalorija da unosis, ako ne radis tako umreces zamascen...
Npr, organizmu treba za dnevne potrebe 2000 kalorija, i ja smatram da je ne bitno odakle smo unelli tih 2000 kalorija, bitno je samo da ih unesemo da bi organizam normalno funkcionisao...
Da li ispravno smatram ili pogresno, i ako smatram pogresno moze neko objasnjenje? 'fala u napred.

Ni za koga koje svejedno odakle dolazi tih 2000 kcal!!!!

I to iz jednog jednostavnog razloga - čovek iz hrane dobija ne samo energiju (kcal) več i gradivne materije (proteine), materije za sintezu hormona i obnovu membrana ćelija (masti), mikronutrijente za borbu protiv bolesti (antioksidante) i za održavanje finog balansa u organizmu (minerale).

Čak i ako ti nije stalo da menjaš telesnu težinu treba da ti bude stalo do toga da budeš zdrav - e pa tu i te kako ima ulogu vrsta i količina hrane koju jedeš. A o detaljima možeš dosta toga čitati i na ovom sajtu a bogami i na mnogim drugima.

Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2010, 05:20:56 posle podne »

Iskreno ja nisam bas pristalica striktnog brojanja kalorija.Iz cistog razloga sto ima mnogo stvari koje sadrze neke prazne ili sto se kaze "lose" kalorije.Mislim ti mozes jesti u toku dana samo recimo cokoladu,slatkise,zasicene masti i td. i da ne predjes tu "granicu" dozvoljenih kalorija.Ali je ipak vrlo bitno iz cega te kalorije poticu.
Ima takodje dosta stvari koje su kaloricne,ali su u ishrani ipak pozeljne zbog drugih prednosti.Kao npr kostunjavo voce,koje je puno nezasicenih masti i ima drugih prednosti,a kada pogledas ne moze se reci da nije kaloricno.
Zato ti kazem vrlo je bitno odakle te kalorije dolaze,iz kvalitetnih ili nekvalitetnih izvora.

A sto se toga tice moras li ili ne moras da vodis racuna o ishrani,sve je to stvar tvog izbora.Ne jede se kvalitetno samo iz razloga mase ili definicije vec i iz zdravstvenih razloga i za rad zdravijeg,vitallnijeg organizma.
Sad nisam ja pristalica bas odricanja svega,i svacega bas kod rekreativaca bez nekog posebnog cilja,ali umerenost je nesto sto moze biti dobra varijanta u tvom slucaju.
A za sve ostalo zavisi kakvi su ti ciljevi i sta zelis,onda ces znati i sta moras  ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
vojvodjanin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2010, 03:38:30 posle podne »

Interesuje me, da li osoba koja ide u teretanu cisto da bi imala fizicke aktivnosti, znaci nema mase ni definicije, nego klasicno vezbanje, mora puno da pazi na ishranu, i da vodi racuna koliko kalorija unese i tako to? Posto vidi uglavnom svi govore mora se jesti to, to, to i to i toliko kalorija da unosis, ako ne radis tako umreces zamascen...
Npr, organizmu treba za dnevne potrebe 2000 kalorija, i ja smatram da je ne bitno odakle smo unelli tih 2000 kalorija, bitno je samo da ih unesemo da bi organizam normalno funkcionisao...
Da li ispravno smatram ili pogresno, i ako smatram pogresno moze neko objasnjenje? 'fala u napred.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.