TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 07:23:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: O kalorijama  (Pročitano 13112 puta)
NVK1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #29 poslato: Novembar 16, 2013, 09:49:00 pre podne »

Hvala, postaviio sam temu NAJefikasnije dijete u sektoru Nacin ishrane u odnosu na cilj :D
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #28 poslato: Novembar 09, 2013, 10:48:27 posle podne »

Pozdrav svima :D Nov sam na sajtu i zanima me gde mogu da okacim novu temu i kako. Hvala unapred.

Novu temu mozes otvoriti u delu za pocetnike ( http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=125.0 ) ako te interesuje suplementacija, ako ti trebaju saveti o ishrani onda u delu zdrava ishrana ( http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=601.0 ) ili nacin ishrane u odnosu na cilj ( http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=611.0 ).
Ides na opciju new topic koja se nalazi u gornjem desnom uglu, a ostalo ces vec znati. :-)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #27 poslato: Novembar 09, 2013, 10:53:17 pre podne »

Pozdrav svima :D Nov sam na sajtu i zanima me gde mogu da okacim novu temu i kako. Hvala unapred.

Koju temu zelis da postavis? :)
Sačuvana
NVK1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #26 poslato: Novembar 09, 2013, 10:31:03 pre podne »

Pozdrav svima :D Nov sam na sajtu i zanima me gde mogu da okacim novu temu i kako. Hvala unapred.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #25 poslato: Avgust 08, 2013, 10:07:08 posle podne »

Precizno bi bilo da odradis testiranja funkcionalnu dijagnostiku,da u toku treninga nosis pulsmetar sa potrosnjom kalorija I onda sa svim tim brojevima moguce je precizno programiranje ishrane shodno tvojim realnim ciljevima.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #24 poslato: Avgust 07, 2013, 10:34:03 pre podne »

Nije bas sve crno i belo, nekad se pretera i sa smanjenjem kalorija pa se organizam bori protiv toga sto rezultuje ''cuvanjem'' kalorija i kontraefektom od onoga sto zelimo da postignemo.

Sto se tice brojki, mozes pronaci formule koje ce ti okvirno dati vrednosti bazalnog metabolizma i potrosnje u toku dana, pa ces na osnovu toga imati okvirne smernice jer, za preciznije vrednosti potrebno je uraditi detaljnija ispitivanja. Mada, savetujem da se brojkama ne opterecujes mnogo, jer ces vremenom sam videti sta ti i koliko odgovara pa ces korigovati ishranu u skladu sa tim.

Posto vec imas jasan cilj, smanjenje masti i povecanje misicne mase ( kao i vecina na forumu ), o ishrani se mozes informisati ( ili pokrenuti svoju temu ako nema slicne ) u delu foruma NACIN ISHRANE U ODNOSU NA CILJ http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=611.0.

Sto se tice fizicke aktivnosti, odlican izbor, a ako imas pitanja vezana za trening iili kako sve da uklopis mozes ih postaviti u delu foruma koji je posvecen treningu http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=661.0.

Nadam se da sam bar malo pomogla, tu smo za dalja pitanja!

« Poslednja izmena: Avgust 09, 2013, 09:13:07 pre podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
misa506
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #23 poslato: Avgust 05, 2013, 08:04:45 posle podne »

Занимљива тема, те одлучих да убацим неко питање. Пре свега морам признати да сам и ја раније био убеђен да је она математика са калоријама прави избор. Убациш мање но што трошиш, без обзира какве су, и на коњу си. Али сам видео да на дуге стазе нема вајде од тога.  ;D
Па бих питао, ако могу да добијем неке сасвим оквирне бројке о исхрани на дневном нивоу. Колико чега, како, кад, итд. Циљ је смањење масти и повећање мишићне масе.
Ако треба још неких додатних информација ради боље слике, питајте, али углавном нешто главно би било: 180цм, 95кг, физичка активност је релативно редовна већ две године уназад, деси се понека пауза од недељу, две али се враћам увек јер не могу без вежбе, а физичке активности су пливање, теретана и вежбе код куће.

П.С. Или ако ме можете упутити до неке теме где се говори о томе. Хвала.  :)
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2013, 08:08:56 posle podne od strane misa506 » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #22 poslato: Mart 10, 2012, 10:03:44 posle podne »

Respect za tvoju odluku i metabolizam, ali ipak je ovo Saveti lekara.. u svakom slučaju, ako ti je holesterol ok, onda zaista nema razloga za brigu
Sačuvana
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #21 poslato: Mart 10, 2012, 10:28:44 pre podne »



@Miraa: Drago mi je da me neko razume. Obicno se svi cude :D
Sačuvana
May the force be with you !
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #20 poslato: Mart 09, 2012, 10:45:36 posle podne »

Idem po 3, 4 puta dnevno na solju.


Hahaha :D Ovaj kapiram te :)
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #19 poslato: Mart 09, 2012, 09:56:08 posle podne »

jedi je slobodno.. postoji šunka i postoji šunka
Vala ja volim ono sto vi vojvodjani zovete sunkom :D
Kod nas malo juznije to nije tako lepo...
Sačuvana
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #18 poslato: Mart 08, 2012, 05:32:51 posle podne »

Slazem se da ima boljih kombinacija. Ali sa spagetama, ovo mi je najlepsa :) Zato tako i jedem.
Nema potrebe za izvinjavanjem, nisam zadrt pa da radim uprkos savetima na svoju stetu. Da sam primetio neke nezeljene efekte, ja bih to prestao da upraznjavam :) Imam srece, pa mi je metabolizam kao kod ptice. Idem po 3, 4 puta dnevno na solju.
Nekada ubacim stapice od lignje i pirinac umesto tih spageta. U svakom slucaju, s' obzirom da idem u teretanu tek mesec ipo dana, fino napredujem :)
Sačuvana
May the force be with you !
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Mart 08, 2012, 03:03:11 posle podne »

Izvini što sam te dirnula u šunku ;)
jedi je slobodno.. postoji šunka i postoji šunka, zavisi od gice koliko masti unsoiš... a što se tiče gaude nisi rekao da unosiš 30g jer to je zaista malo masti...

Ipak ostajem pri tome da to nije najzdravija opcija, ima boljih... e sad ako je ukus u pitanju... onda se još jednom izvinjavam :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Mart 08, 2012, 10:12:20 pre podne »

Pa da, kontam ja to ... Ali, opet nije to cajna kobasica ili kulen. Idem 1 godisnje na lekarski pregled, a jedem tu stisnjenu vec 3 godine. Dok sam bio na  nekoj proteinskoj dijeti, a 100g sunke sam jeo svaki dan imao sam holesterol ispod donje granice, a ostali rezultati su bili kao iz knjige.
Zelim samo da kazem da mozda postoje odredjene predrasude, makar sto se ovog produkta tice. U svakom slucaju, niti zelim takmicarsku formu, niti cu je ikada imati, tako da za moje ciljeve i ciljeve vecine tih 100g po obroku u toku dana moze samo da pomogne, nikako da odmogne.
kako kaže danijela,  bilo bi dobro da ubaciš pileće belo, oslić, tunu.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Mart 08, 2012, 10:06:34 pre podne »

Nije loše da se napravi pauza sa šunkom povremeno, zbog aditiva i konzervanasa....
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.