TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396363 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 25, 2024, 07:18:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Grcevi u misicima  (Pročitano 16929 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #6 poslato: Novembar 10, 2010, 09:09:12 pre podne »

Grcevi se javljaju kao stres misica, tako da istezi se malo i dozirano treniraj. Takodje budi siguran da unosis dovoljno soli (elektrolita) jer npr moguce da nakon aerobne aktivnosti t.j. usled dosta znojenja izgubis soli pa je to jedan od glavnih razloga...

Posto ti se tako javljaju iz cista mira idi na masazu obavezno! Jer grcevi su znak da misici nisu kako treba i da ti treba par masaza da ti ih maser "dotera"...

Dakle obavezno masaza! Pa javi situaciju...
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #5 poslato: Novembar 10, 2010, 02:10:54 pre podne »

Koliko vode piješ? Koliko se krećeš u toku dana? Koliko se fizički zahtevnim aktivnostima inače baviš? Pušiš? Piješ? Imaš li problema sa cirkulacijom ili metabolizmom? Istežeš li se posle treninga ili uopšte ikad?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12817


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Novembar 10, 2010, 12:07:10 pre podne »

Sto se tice grceva tokom noci veruj mi da se to desava svakome.Naravno ne cesto ali desi se tako da sto se tog dela tice nemoj da se uopste preterano uzbudjujes.Znam da boli..najvise boli u predelu lista,barem je mene tako i taj bol je kao da ce misic puci.Kod mene je nekad bio problem sto me sutradan u toku dana ta noga boli od tog grca.
Nasa doktorica Daniela Svarc ce ti se javiti cim dodje a forum (obavestio sam je) i onda ces dobiti i strucan odgovor od nje.
Sačuvana
Mahasematman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Novembar 09, 2010, 11:56:31 posle podne »

Pa sta znam.. Desi se recimo da me ne dira i do mesec dana, pa se onda veze 5 puta u nedelju dana.. Sad sam poceo da treniram, pre 2 meseca, i redje me hvataju bez razloga, ali sad ima vise polozaja u kojima me uhvate.. U sustini, hvataju u bilo kom polozaju koji nije uobicajen.. Recimo uhvati me u zadnju lozu kad lezim na stomaku i hocu da dodirnem petom donji deo ledja.. Ili taban bilo koji polozaj koji nije definisan dok hodas..
Inace, ranije mi se desavalo da legnem da spavam, i negde oko 3-4 ujutro me probudi grc u zadnjoj lozi.. Traje 10ak sekundi, ali mi oci ispadnu.. Neverovatno boli, imam osecaj da ce mi popucati misici.. Naravno, posle toga, me noga boli posto, kako se opirem grcu (ne dozvolim da je savije) isteglim misice (mislim na povredu istegnuca).. Kada lezim, i hocu da se isteglim (kao posle spavanja), uhavti me tu negde sa strane ispod rebara..
Hvataju me kad se preforsiram, mada to smatram da je normalno.. I na bazenu me cesto hvataju u stopalima..

Eto, ukratko..
Hvala u napred,
Mahasematman
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12817


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Novembar 09, 2010, 11:32:53 posle podne »

U ime Pansport tima zelim ti dobrodoslicu na nas forum.Reci mi samo koliko je to cesto kod tebe? I kada se najcesce javljaju?
Sačuvana
Mahasematman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Novembar 09, 2010, 11:26:31 posle podne »

Pozdrav za sve,

Ja sam novi clan, i zanima me da li neko od vas, mozda moze da mi kaze kako se resavaju problemi sa grcevima..? Imam ih od kad znam za sebe..
Bio sam kod gomile doktora, i uvek mi kazu nesto tipa: "pij magnezijum", "imas malo crvenih krvnih zrnaca".. Ili jednostavno odustanem od pregleda kad me posalju na bris nosa..  :) Inace, magnezijuma unosim dosta, doduse, koliko mogu prirdonim putem.. Izbegavam bilo kakve vrste lekova.. Redovan sam davalac krvi, i trombocita, tako da i ova prica sa manjkom krvnih zrnaca otpada.. Grcevi su ranije bili uglavnom u listovima, zadnja loza, eventualno, ali reko kad, taban (samo kad se neprirodno izvitoperim).. A sad vec hvataju gde stignu, ne biraju..

Pa me zanima imate li bilo kakav savet..

Hvala u napred,
Mahasematman
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.