TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 12:31:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 182 183 [184] 185 186 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 759100 puta)
Sigmund
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #344 poslato: Mart 16, 2011, 12:19:17 pre podne »

Imam nedoumicu... Ovako.. Koliko sam ja skontao dex i malto. se piju u odmah nakon treninga da bi se sprečio kazabolizam.. E sad, samim unosom prostih CHO dolazi do naglog skoka insulina i prelaska organizma na razgradnju upravog tih CHO... Medjutim pošto se u oporavku inače uglavnom koriste masti kao energetski izvor (ukoliko se ne unose CHO)... Da li to znači da ne dolazi do razgradnje masti uopšte kada unosimo dex i malto? Npr. Konkretno...neko ko je gojazan.. (ja nisam), ako unosi dex posle treninga, nece gubiti na mastima skoro uopšte u oporavku, to je moj zaključak... Ukoliko ne unosimo cho, samo proteine...organizam ce biti prinudjen u oporavku da troši masti...pre nego proteine iz mišića... Da li sam  pravu??? :D :D 

Interesuje me jer sam počeo da dobijam u stomaku od kada pijem dex i malto sa proteinima..vežbam kasno uveče..20-22h... Ne tvrdim da je od toga..nego me interesuje na fiziološkom nivoku kako to funkcioniše... Hvala u napred...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #343 poslato: Mart 15, 2011, 01:37:57 pre podne »

Ok, hvala puno. Ako budu neki rezultati, javljam ;)

Nema na cemu.Javi se obavezno da vidim kako napredujes ;)
Sačuvana
Chelsea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #342 poslato: Mart 15, 2011, 01:33:32 pre podne »

Ok, hvala puno. Ako budu neki rezultati, javljam ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #341 poslato: Mart 15, 2011, 01:09:17 pre podne »

Uzecu i bcaa, koje da uzmem po tvojoj preporuci ? Kada da ih pijem ?
Sta da pijem kad je pauza ? Ja uvek pre nego da spavam popijem whey sa mlekom i kad ne treniram. Jel mogu jos nesto ?

Veruj mi bcaa su veoma vazne iz razloga sto ih nas organizam ne proizvodi.Bilo bi dobro pre i posle treninga, to je neki minimim.SNI blast su dobre i sam ih trenutno koristim.
Kad je pauza moj ti je savet da se baziras na ishrani vise proteina kroz hranu,hidrata kvalitetnih,zdravih masti i povrca.Suplementi su sekundarni a ne primarni.
Sačuvana
Chelsea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #340 poslato: Mart 14, 2011, 06:36:04 posle podne »

Uzecu i bcaa, koje da uzmem po tvojoj preporuci ? Kada da ih pijem ?
Sta da pijem kad je pauza ? Ja uvek pre nego da spavam popijem whey sa mlekom i kad ne treniram. Jel mogu jos nesto ?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #339 poslato: Mart 14, 2011, 03:13:57 posle podne »

Naravno da jesi jer svako ima neke svoje teorije i iskustva koje ovde iznosi.Tvoje je da procitas i uzmes neke smernice pa polako vidis koji ti sistem najvise odgovara i to malo vremenom korigujes prema sebi.
Treniranje dva plus jedan to jest dva dana rada dan odmora je super i tako i ja radim.Sam raspored misicnih partija je prica za sebe,to zavisi od tvog tela,genetike i ciljeva..ja ti savetujem da prvi dan posle vikenda stavis onu partiju koja ti je genetski najslabija.
Sto se suplementacije tice ona je vazna ali ishrana je najvaznija.Whey je ok pre treninga ali sa ovsenim pahuljama ili belancima.Kreatin i glutamin je ok i samo tako nastavi.Za vecernji obrok bolje je ella sir ali i whey sa mlekom je ok ako se nema kazein ili ella.
Pre i posle treninga whey uvek sa vodom pijes,samo uvece sa mlekom.
Mozes mesati whey,kreatin i glutamin..ovde bi jos odlicno bile bcaa da ubacis.
Sačuvana
Chelsea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #338 poslato: Mart 14, 2011, 01:36:52 posle podne »

Kako citam ovaj forum, sve sam vise zbunjen :)
Imam par pitanja u vezi treninga i suplementacije...
Treniram ovako:
Pon-grudi
Uto-ledja
Sre-pauza
Cet-ruke
Pet-ramena
Sub, Ned-pauza
Noge ne radi jer posle svakog treninga trcim po 30 min jacim tempom.
Od suplemenacije uzimam:
Ujutru na prazan stomak pre treninga protein, kreatin 5gr i glutamin 10gr (sve sa vodom). Posle treninga sve to isto i pred spavanje samo protein sa mlekom.
Sta bi ti ovde promenio ?
Da li mogu sve tri stvari da mesam i odjednom da ih pijem ?
Jel dovoljno glutamina na dan ?
Hvala unapred. Pozzz
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #337 poslato: Mart 13, 2011, 06:44:45 posle podne »

Hvala Zoltane!! veoma sam uporan,poslusacu vas savet i nadam se da ce mi pomoci,,hvala jos jednom!

Nema na cemu kad god nesto ustreba tu sam ;)
Sačuvana
MARKO.VASILJEVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #336 poslato: Mart 13, 2011, 11:10:29 pre podne »

Hvala Zoltane!! veoma sam uporan,poslusacu vas savet i nadam se da ce mi pomoci,,hvala jos jednom!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #335 poslato: Mart 12, 2011, 11:42:24 posle podne »

Vecina vezbaca kada kaze ruke misli samo na cuveni biceps ;)  ovo sto si slikama pokazao je ok mada ja se baziram na sledecem pa pokusaj tako:

1. Ravna sipka stojeci pregib 4-6 serija zadnje dve sa citingom
2. Sedeci pregib sa bucicama 4 ser
3. skot klupa pregib svakom rukom posebno (bucicama) 4 ser
Svake nedelje menjaj umesto ravne sipke ubais EZ a ostalo po izboru.Bitno je da je prva serija zagrevanje a posle odvaljivanje do granica bola.
Uspeh ce doci ako budes uporan ali nece brzo jer tebi je genetika problem pa budi strpljiv.
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #334 poslato: Mart 12, 2011, 10:44:06 posle podne »

Marko,rekao si da radis ruke i dao si opis vezbi za ruke a ono su vezbe za biceps samo.Napisao si da ti taj trening traje 45min.a to je po meni mnogo za biceps samo!!!....Da bi imao napredak u obimima mnogo je bitan triceps....
Ako gresim,neka me ispravi neko...
Pozz...:))
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #333 poslato: Mart 12, 2011, 10:30:50 posle podne »

Ja kao laik mogu da ti preporucim zgibove, podhvat, kad god radis biceps ;) Ostalo ce ti , nadam se , pomoci Zoltan.
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
MARKO.VASILJEVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #332 poslato: Mart 12, 2011, 06:31:23 posle podne »

zaboravio sam da pomenem da ste pogodili da je pitanje genetike jer u porodici i otac i deda mi imaju sitne ruke :D :)
Sačuvana
MARKO.VASILJEVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #331 poslato: Mart 12, 2011, 06:29:15 posle podne »

pa ovako,zagrevam se sklekovima i propadanjem,posto stvarno ne znam originalne nazive vezbi za svaku vezbu koju radim postavicu link,sorry.

http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/biceps/concentration-curl/

http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/biceps/standing-concentration-curl/

http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/biceps/barbell-curl/

danima kojim vezbam ruke trening mi traje 45,60min uz pauze od po 2,3 min.


Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #330 poslato: Mart 12, 2011, 06:00:01 posle podne »

Ne znam gde da postavim ovo pitanje pa sam resio kod vas :)  Dugo treniram ali imam problem,rezultati mog treniranja se uocavaju svuda na mom telu osim na rukama.ma koliko god radio,nekako kao da zaostaju od ostatka tela,hranu sam maksimalno povecao kao i trening,da li imate neki savet koji bi mi pomogao???

Najverovatnije  je u pitanju genetika koja je losa za ruke u tvom slucaju.Dobra stvar je da je genetika pobediva ali trazi mnogo truda i odricanja.
Voleo bih da mi napises konkretno kada i koliko puta nedeljno radis ruke? koje vezbe? i serija koliko?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 182 183 [184] 185 186 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 17 upita.