TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:54:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kre-alkalyn  (Pročitano 9085 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #34 poslato: Decembar 03, 2010, 12:17:38 pre podne »

pijem dosta vode cak i kad ne uzimam kreatin tako da je to za mene normalna stvar.

Upravo to. Zato ja i ne obraćam puno pažnje na unos vode kad koristim kreatin, jer uvek pijem oko 3 l vode dnevno. Čajeve i izotonične napitke i ne računam u taj iznos.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #33 poslato: Decembar 02, 2010, 10:44:01 posle podne »

Kada uzmimam kreatin ja povecam unos vode i do 5L ali ja imam dva treninga dnevno i pijem dosta vode cak i kad ne uzimam kreatin tako da je to za mene normalna stvar.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #32 poslato: Decembar 02, 2010, 10:39:29 posle podne »

Minimum 3l vode,a uz kreatin narocito posle koriscenja pojacati unos vode.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #31 poslato: Decembar 02, 2010, 07:43:02 posle podne »

Ako već unosiš optimalnu količinu tečnosti, bez obzira da li koristiš suplementaciju ili ne(oko 3 litara), onda nema potrebe da povećavaš. Ako si ispod ovog unosa, podigni. ;)

Primetio sam da ljudi piju jako malo vode dnevno, bilo da su fizički aktivni ili ne. Jedan moj drug bukvalno dnevno unese svega 2-3 čaše vode.  :o I onda mu naravno bude problem kad koristi kreatin da dogura do 3 litara dnevnog unosa.
Sačuvana
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #30 poslato: Decembar 02, 2010, 07:35:24 posle podne »

Koliko vode dnevno treba unositi sa ovim?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #29 poslato: Decembar 01, 2010, 02:30:57 posle podne »

Kre alkalyn je dobar za oporavak i energiju.To znaci da ce i tebi svakako dobro doci u tvojim treninzima.Pokusaj sa slabijim dozama prvo znaci jedna tableta pre i jedna posle treninga a kasnije posle nekog perioda mozes povecati na po dve i vidi kako ti deluje.
Sačuvana
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #28 poslato: Decembar 01, 2010, 11:30:03 pre podne »

Koliko mi Kre Alkalyn moze pomoci u drugom sportu?

Treniram i odbojku, tako da mi je u tu potrebno malo vise snage zbog skocnosti.

A i kako ga konzumirati danima kada imam samo trening odbojke? Posto mi je teretana Ponedeljak, Sreda i Petak, A odbojka je Utorak, Cetvrtak i Subota. Koliko pre treninga? Koliko posle?
Sačuvana
Gosa
Gost
« Odgovor #27 poslato: Novembar 29, 2010, 06:32:58 posle podne »

Kre-alkalin je po meni odlicna stvarcica,bas zbog toga sto nije kao obican kreatin pa za mesec-dva da narastes ko "kvasac",vec ti da snagu a ti moras svojom ishranom i treningom da odradis ostalo,naravno uz pomoc Whey-a :) Meni odgovara i bas sam zadovoljan,a ono sto mi se posebno svidja je sto je visenamenski,nije samo za BB nego i ostale sportove,ja sam ga pio dok su mi trajale letnje pripreme,jer sam hteo odmah da udjem u tim a ne da se postepeno spremam,jer pre priprema sam sam trenirao samo nedelju dana,i dao mi je sve sto sam zeleo,nadoknadio mi je to sto nisam vise sam radio pre pocetka priprema.
aha ok....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #26 poslato: Novembar 29, 2010, 06:11:18 posle podne »

Ali u kojoj meri je C diuretik? Mislim da se ne moze porediti sa kafeinom...

nemojte da mislite da ja zastupam tu teoriju, ja sam pitao bio Alene jer nisam predtavu za to, prvi put sam ovde procitao :)

evo istraživanja, na 4 strane :)  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1266938/

videla sam da neki takmičari uzimaju veće količine C vitamina pred takmičenja upravo zbog tog efekta...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #25 poslato: Novembar 29, 2010, 04:46:05 posle podne »

Kre-alkalin je po meni odlicna stvarcica,bas zbog toga sto nije kao obican kreatin pa za mesec-dva da narastes ko "kvasac",vec ti da snagu a ti moras svojom ishranom i treningom da odradis ostalo,naravno uz pomoc Whey-a :) Meni odgovara i bas sam zadovoljan,a ono sto mi se posebno svidja je sto je visenamenski,nije samo za BB nego i ostale sportove,ja sam ga pio dok su mi trajale letnje pripreme,jer sam hteo odmah da udjem u tim a ne da se postepeno spremam,jer pre priprema sam sam trenirao samo nedelju dana,i dao mi je sve sto sam zeleo,nadoknadio mi je to sto nisam vise sam radio pre pocetka priprema.
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #24 poslato: Novembar 29, 2010, 10:28:02 pre podne »

pa ne moze to je onako cisto kad smo vec kod diuretika  :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #23 poslato: Novembar 29, 2010, 10:25:53 pre podne »

Ali u kojoj meri je C diuretik? Mislim da se ne moze porediti sa kafeinom...

nemojte da mislite da ja zastupam tu teoriju, ja sam pitao bio Alene jer nisam predtavu za to, prvi put sam ovde procitao :)
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #22 poslato: Novembar 29, 2010, 10:16:25 pre podne »

kao i vit c je diuretik onda iz toga sledi da ni vit c nesmemo da pijemo...
a pijemo ga svi posle treninga i monohidrat radi svoj posao i dalje

kada bi pili 10g vitamona c dnevno mozda bi tada monohidrat bio savladan.. i itd..
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #21 poslato: Novembar 29, 2010, 08:33:48 pre podne »

Ništa onda samo peglajte ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #20 poslato: Novembar 28, 2010, 11:57:49 posle podne »

Biochemo, nemoguć si. :D :D

Ma što? :P - Hvala. :D

Elem, stigao sam danas da malo usput prekopam po netu - ima neka kontroverzna studija koja je nešto kao pokazala isl. - Ali je totalna glupost u pitanju. Jer su radili cross meĂ°u grupama koje su testirali i prekratko su ih odmorili od kreatina.... da ne dužim previše, koga interesuje neka gugla - ali to je samo miskoncepcija.

A što se tiče toga da je kofein diuretik - jeste. Kreatin navlači vodu, tj neophodna je voda da taj kreatin legne u m. ćeliju - stoji i to. Ali uopšte ne mora da znači da su ove dve stvari kontra jedna drugoj.
Da se malo pojasnim:
Prvo je pitanje, koliko dugo treba kreatinu da se apsorbuje, a koliko kofeinu da te dehidrira i do kog stepena se odvija i jedno i drugo? Onda, ako pričamo o koci, koca ima solidnu količinu šećera - a znamo da šećer podstiče lučenje insulina - koji za uzvrat puni m. ćelije kreatinom i naravno vodom. (Zapamtite da vode nikada nemamo u TOLIKOM manjku da nešto kao apsorpcija šećera u ćeliji - isto kreatina - ne može da se odvije.) TakoĂ°e evo jedne stvari za one što se idalje plaše za svoje mile bubrege - ako se kreatinin kao taloži u bubrezima, a kofein vas tera da više urinirate, bolje se ispirate. :P
Nzm da li sam zvučao sa iole smisla (jedva sam našao ovih par minuta da proverim forum :P), ako neko nešto zameri ili ima pitanje - naravno okačite.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 18 upita.