TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:28:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kre-alkalyn  (Pročitano 9128 puta)
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #19 poslato: Novembar 28, 2010, 11:51:23 posle podne »

skoro svaki no ima kofein I sta sad?
Bravo, skoro svaki NO ima kofeina i creatin, tako da....!?
Sačuvana
Gosa
Gost
« Odgovor #18 poslato: Novembar 28, 2010, 11:17:58 posle podne »

Popio sam Kre-alkalina 2 kutije i poceo trecu pre par dana,desavalo se da kad izadjem u grad popijem 2-3 piva ili case vina,nikad nisam imao bilo kakvih problema,takodje sa gaziranim picima,pio sam nekad casu ili dve koka kole i takodje je sve bilo ok.Naravno nemoj preterati sa alkoholom ili gaziranim.
to znaci da te''radi'' cim pijes trecu..Kakav je utisak?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Novembar 28, 2010, 11:07:57 posle podne »

Pa, pomenuli smo već - kofein.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #16 poslato: Novembar 28, 2010, 10:36:49 posle podne »

Nisam znao za gazirano, sta je tu fora?
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #15 poslato: Novembar 28, 2010, 09:08:37 posle podne »

Citat
Zar svrha NO nije "kick"? to je totalno druga stvar u odnosu na onu koji ima kreatin?
svrha no nije samo kick nekgo nego ima tu mnogo drugih stvari koje su vezane za oderdjene procese koje se  desavaju i poosle treninnga...

Citat
Pretpostavljam da je hteo reći da se u ponekom NO reaktoru naĂ°u zajedno i kreatin i kofein.
ne u ponekom nego u vecini ... ali to sam hteo reci... i u vecini ima pored drugih stavri monohidrat + kofein ...


trebalo bi puno kofeina se ponisti dejstvo kreatina .... casa kole ili kafa ne smetaju kreatinu za alkohol ne znam..
Sačuvana
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #14 poslato: Novembar 28, 2010, 05:00:06 posle podne »

Hvala. To mi je trebalo.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #13 poslato: Novembar 28, 2010, 04:53:52 posle podne »

Popio sam Kre-alkalina 2 kutije i poceo trecu pre par dana,desavalo se da kad izadjem u grad popijem 2-3 piva ili case vina,nikad nisam imao bilo kakvih problema,takodje sa gaziranim picima,pio sam nekad casu ili dve koka kole i takodje je sve bilo ok.Naravno nemoj preterati sa alkoholom ili gaziranim.
Sačuvana
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #12 poslato: Novembar 28, 2010, 04:41:50 posle podne »

Ok, vidim da nije problem ako se nekad popije kafa uz kre-alkalyn, ali kakva je stvar sa gaziranim picem? (Kisela voda) ili Alkohol??

Pitam iz razloga sto je drug pio kreatin, pa je pisao krv posle svakog gaziranog pica, cak se desavalo da pisa krv i kad pije su-voce gusti/bistri sok. A od alkohola je povracao krv.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Novembar 28, 2010, 03:57:21 posle podne »

Pretpostavljam da je hteo reći da se u ponekom NO reaktoru naĂ°u zajedno i kreatin i kofein.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: Novembar 28, 2010, 03:55:33 posle podne »

Ma, Alen je mislio na to da cofein ima diuretičko svojstvo, a kreatin ima mehanizam delovanja koji zahteva vodu. Verovatno je mislio na to "potiranje", ali za tako nešto su neophodne velike količine kofeina.

Biochemo, nemoguć si. :D :D

Aha, pretpostavio sam.
skoro svaki no ima kofein I sta sad?

Zar svrha NO nije "kick"? to je totalno druga stvar u odnosu na onu koji ima kreatin?

Zbog toga mislim da to poredjenje koje si naveo nije na mestu :)
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2010, 03:41:41 posle podne »

skoro svaki no ima kofein I sta sad?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2010, 03:31:23 posle podne »

Ma, Alen je mislio na to da cofein ima diuretičko svojstvo, a kreatin ima mehanizam delovanja koji zahteva vodu. Verovatno je mislio na to "potiranje", ali za tako nešto su neophodne velike količine kofeina.

Biochemo, nemoguć si. :D :D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #7 poslato: Novembar 28, 2010, 01:56:04 posle podne »

Koliko uopste kafeina ima u koli? Ima i taurin koliko znam?

jer ispadne onda da ni kafa ne moze da se pije, a mogu zamisliti koliki broj ljudi pije kafu a koriste kreatin... Ovo je pitanje Alene t.j ako moze malo pojasnjenje, ja stvarno nemam predstavu, u zivotu nisam pio kreatin...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2010, 01:42:52 posle podne »

Koji sad problem kreatin + kofein?
Lično sam cirkao prilično koce neko vreme dok sam pio monohidrat i nisam ali apsolutno nikakvih problema imao. A dobio sam sve što se od monohidrata može očekivati. Isto me je radilo.

Ne verujem da će da muti kreatin u čaši coca cole. :D


Probao sam! ;D
Nznm šta je fora, ali monohidrat se zapravo rastvara u čaši koka-kole. I to nije suspenzija, već se prilično savršeno rastvara. E sad, da li je do kiselosti koce pa nešto sjebe kreatin ili se on kao molekul drugačije ponaša na različitom pH (što nije nemoguće), ili zbog visokog sadržaja šećera, stvarno nznm. Ako neko ima ideju, voleo bih da čujem doduše. Trenutno sam u takvom haosu da će moje bavljenje ovakvim pitanjima morati doobro da sačeka.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2010, 11:40:58 pre podne »

Ne verujem da će da muti kreatin u čaši coca cole. :D

Dokle god ne kaže da je mislio da ispija litar cole svakog dana, nema neke opasnosti. Jednom ranije smo isto ovde pričali o kafi i kreatinu. Sve dok se ne uzima zajedno jedno sa drugim i ne nalivamo se sa kafom, nije ništa strašno. Kakvu štetu može da napravi šolja kafe ujutru i kreatin uz popodnevni trening? :)

E, sad, naravno da ne valja ako neko pije 3-4 ili više šolja dnevno. I ovde je reč o umerenosti. Ja pijem jednu šolju kafe dnevno i nikada nije bilo nikakvih problema sa kreatinom, a redovno sam na njemu(bilo monohidrat ili, kao trenutno, krealkyln pro). Uz to, unosim i 3 l vode dnevno.

Ponavljam, ako je dečko mislio da se naliva coca colom, sigurno da ne treba to da radi.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 18 upita.