TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 09:36:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ishrana za masu  (Pročitano 12559 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #22 poslato: Decembar 05, 2010, 09:21:54 posle podne »

Bitno je da u periodu oko treninga imas unos kvalitetnih i prostih uh. slozene par sati pred (nebitno da li je to int. hleb ili testenina, riza ili bareni krompir) i proste odmah nakon treninga i mozes i slozene u zavisnosti od treinga npr najkasnije 1 h nakon treninga.
kod hleba treba jesti koricu, ja sredinu uvek bacam, ako nista barem je to dobro u smislu jer ona utice na lose varenje :)
ovsene su ti ok za ujutru, ali ne znam bas da li uh od npr rucka nakon kojeg imas trening mogu da ti zamene ovsene

n3mke baci se na citanje foruma i prestani da kukas :) ne vidim kakve to veze sa zdravim hranjenjem. mozes vrlo lako da poneses hranu, da nadjes prodavnicu zdrave hrane na odmoru, da kupis belo meso na odmoru. mozes sta hoces. svi smo mi isli u skole pa nismo prismrdili junku :)
Sačuvana
n3mke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #21 poslato: Decembar 05, 2010, 09:11:27 posle podne »

Ja se izvinjavam sto upadam u temu ali imam jedno pitanje.
Posto sam od 8 do 14h u skolu pa posle do 16 ili 16:30h na treningu, nemam nacina da se hranim zdravo.. U to vreme obicno jedem smece tipa sendvici, pljeskavice, cevapi, pice. Naravno pokusavam to da nadoknadim u vecernjim casovima ali nije lako. Sta je najprikladnije da jedem od brze hrane i koliko to utice na povecanje mase?
Od suplemenata koristim prolab kreatin sa dekstrozom i scitec 100% whey.
Sačuvana
dejan132
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #20 poslato: Decembar 05, 2010, 08:09:52 posle podne »

Vec sutra idem po ovsene...a pirinca i krompira imamo zalihe :).Od sutra pocinjem sa novim nacinom ishrane,po vasim upustvima,pa vam za koji mesec javljam rezultate :).Videcemo kako ce i kilaza reagovati,mada mi ona nesto i nije presudna,vec kvalitet misica....
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Decembar 05, 2010, 08:05:20 posle podne »

Moras da nadjes sam slozene hidrate koji prijaju tvom organizmu,da osetis u toku treninga imas snage.Ako mozes bez hleba,jedi krompir,pirinac,ovsene...
Sačuvana
dejan132
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #18 poslato: Decembar 05, 2010, 08:00:08 posle podne »

Ok..ja ga inace slabo jedem...mogu li da ga nekonzumiram uopste,posto sam vec neko vreme tako navikao!?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #17 poslato: Decembar 05, 2010, 07:56:16 posle podne »

Integralni crni hleb mozes jesti u obrocima do treninga,ali ne preterano.
Sačuvana
dejan132
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #16 poslato: Decembar 05, 2010, 07:54:14 posle podne »

Posto radim na masi,kako stvari stoje sto se tice hleba..da li da ga konzumiram,uz koji obrok,i u kojim kolicinama!?
Sačuvana
dejan132
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #15 poslato: Decembar 05, 2010, 07:52:37 posle podne »

da,pileci file...sreca,pa je mesara u blizini..:)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Decembar 05, 2010, 07:49:29 posle podne »

hvala,tako i radim...poslednji obrok mi je samo pileca prsa i malo ella sira,ili kuvani oslic sa malo karfiola i brokola....

ella i pilece grudi su extra kombinacija za vecernji obrok.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Decembar 05, 2010, 07:44:41 posle podne »

Pileca prsa kada kazes mislis na pileci file ili preradjevine?Jedi samo file.
Sačuvana
dejan132
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #12 poslato: Decembar 05, 2010, 07:35:07 posle podne »

hvala,tako i radim...poslednji obrok mi je samo pileca prsa i malo ella sira,ili kuvani oslic sa malo karfiola i brokola....
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Decembar 05, 2010, 07:14:54 posle podne »

Posle treninga mozes bananu,ali gledaj da sto pre nakon toga imas jak proteinski obrok sa nesto hidrata,a poslednji obrok samo proteinski.
Sačuvana
dejan132
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #10 poslato: Decembar 05, 2010, 04:54:22 posle podne »

Uzeo sam malopre i vitamin C.Nije bilo galenikinog,pa sam uzeo ekofarm-ov,od 500mg.Rece mi apotekarka da su isti,sto je najbitnije.Zaboravio sam jos da te pitam,o hlebu.Da li da ga jedem sa ovim obrocima,ili!?I ovaj vitaminsko mineralni kompeks,pise da uzimam jednu na dan,po njihovom.Nece skoditi ako uzmem 2 tablete,posle prvog i drugog obroka,kao sto si mi ti preporucio!?I nestalo mi je danas gejnera,a do plate ima jos neko vreme.Sta bi bila dobra zamena da se odmah popije ili pojede posle treninga..tipa 2 banane i cokoladno mleko,ili sta vec!?I planiram od sutra da mi prvi obrok bude u 9h,pa onda u 12h,pa 15h.Onda od17-18h trening,pa obrok u 19h i zadnji u 22h...kako ti se ovaj moj raspored cini!?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Decembar 05, 2010, 04:05:14 posle podne »

Nemam whey,nego me je zbunilo ono pola proteina i glutamina,a verovatno si pod to protein,mislio na gejner...sada je sve jasno...:).Planiram malo kasnije da gejner zamenim sa whey proteinim,pa onda malo da iskorigujemo stvari,ako se slazes!?Bice tu jos zanimljivih tema,tek smo poceli..Gde bi mi bio kraj da sam ranije znao za ovaj forum..:).Sada cu probati maximalno da ispostujem ove tvoje sugestije za ishranu,pa za jedno 3 meseca,kacim novu sliku,da vidimo ima li napredka,ili da te menjamo..hahah...:).salim se!Hvala puno jos jednom,i od sada sam aktivan ovde...

Naravno Dejo, ako zaglaviš rado ću ti pomoći ako budem mogao.

Malibuilder,a pisao si Dejanu vezano za njegovih 90kg...Kako se situacija s porcijama menja za npr mojih 102,103kg???

Ne menja se mnogo, ja bih ostavio sve isto i onda pratio šta se dešava u recimo 4 nedelje, ako je snaga i masa skočila za jedno .5 do 1 kg onda je sve OK, ako nije onda dići unos proteina za jedno 30 - 50gr, ali ne verujem da će ti trebati.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nenad986
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #8 poslato: Decembar 05, 2010, 02:18:06 posle podne »

Malibuilder,a pisao si Dejanu vezano za njegovih 90kg...Kako se situacija s porcijama menja za npr mojih 102,103kg???
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.