TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395036 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:13:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Aerobni trening - Osnovne informacije  (Pročitano 18692 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #43 poslato: Jun 14, 2012, 09:03:55 pre podne »

Kod aerobnog treninga pravilo nadoknade je u prvih 10min tečnost, brzi uh, elektroliti (ako ima vitamina super je antiox) tipa isostar. pwm (post workout meal) do 1h posle treninga sa proteinima i složeni uh. Ako uzmeš ak posle treninga nećeš pogrešiti...
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #42 poslato: Jun 13, 2012, 01:46:40 posle podne »

Da.
Moje pitanje je zapravo je li ima potrebe da se proteini ili aminokiseline unoste što brže poslije trčanja kao kad je trening snage u pitanju. Ili mogu npr. da jedem sat vremena poslije trčanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #41 poslato: Jun 13, 2012, 08:37:25 pre podne »

Pod brzim proteinima misliš na aminokiseline?
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #40 poslato: Jun 12, 2012, 06:24:36 posle podne »

Da li poslije kardio treninga moram da unesem brze proteine?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Januar 11, 2012, 01:26:25 posle podne »

Najbolji trening za smanjenje body fat je ekstenzivan trening niskog intenziteta - dugog trajanja na nižem pulsu.  U praksi  bi to bilo oko 1-1, 30h na pulsu 50-60 HRmax
drugim rečima, masti  se tope dosadnim,  a ne teškim trenigom  :'(
Sačuvana
Ivan_Lendjer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 115


« Odgovor #38 poslato: Oktobar 25, 2011, 02:02:15 posle podne »

Ako zelis da skines stomak onda ti je potrebno najmanje 40 minuta kardio treninga...

nisam hteo odmah da kazem 40 ali svakako treba toliko,samo postepeno da dodje do toga i ne prevelik puls,jer mast se topi do 120,preko toga vec ulazi u neku drugu zonu...u svakom slucaju 10-15 min je malo!
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #37 poslato: Oktobar 25, 2011, 01:58:18 posle podne »

Ako zelis da skines stomak onda ti je potrebno najmanje 40 minuta kardio treninga...
Sačuvana
Ivan_Lendjer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 115


« Odgovor #36 poslato: Oktobar 25, 2011, 12:18:58 posle podne »

U velikoj sam nedoumici ljudi, Nakon svakog treninga vozim bajs oko 10-15 min sa konstantnim povecanjem opterecenja kako vreme odmice. da li je to dovoljno ili previse, zelim da skinem stomak, ali ne i da razgradjujem misice. Moze li neki savet od ljudi koji su upraznjavali ovu vrstu kardia?

malo je to vremenski da skidas stomak,pogotovu sto je bajs...treba ti minimum 25-30min na pulsu do 130 ne vise...
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #35 poslato: Septembar 15, 2011, 12:01:08 posle podne »

U velikoj sam nedoumici ljudi, Nakon svakog treninga vozim bajs oko 10-15 min sa konstantnim povecanjem opterecenja kako vreme odmice. da li je to dovoljno ili previse, zelim da skinem stomak, ali ne i da razgradjujem misice. Moze li neki savet od ljudi koji su upraznjavali ovu vrstu kardia?
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #34 poslato: Januar 23, 2007, 10:31:35 posle podne »

Ja se inace bas slabo znojim cak i leti kad su vrucine takvo mi je telo valjda nemam pojma ali dzak je stvarno cudo boli celo telo pogotovo ledja odnosno lepeze i preznoji se covek ekstra samo je jedina mana sto nije kao trcanje na svezem vazduhu nego si u zatvorenom prostoru pa je zagusljivije (u mom slucaju u garazi).
Sačuvana
Don't settle for average!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #33 poslato: Januar 23, 2007, 04:17:12 posle podne »

Sve je ok kako radiš...
Od tegova se ni ne očekuje da se puno znojiš..
Udaranje džaka je dobar kardio.. stim što možeš da radiš i druge vrste kardio treninga kao što je preporučeno :)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #32 poslato: Januar 23, 2007, 04:00:18 posle podne »

Ne znam gde da postavim pitanje od sve tri teme o kardiu al ajd evo ovde cu. Znaci idem u teretanu 3 puta nedeljno (na dva dana prakticno) trening mi traje sat vremena a posle toga udaram dzak oko 20-30 min e sad ne znam da li je pametno da taj kardio prebacim u danima kada ne idem u teretanu ili je dobro sto udaram u dzak posle teretane? Inace dok udaram u dzak preznojim se 5 puta vise za 20 min nego za sat vremena u teretani.

Ako se ne znojis od tegova,pojacaj intenzitet,radi s manje odmora
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #31 poslato: Januar 23, 2007, 10:56:08 pre podne »

Odlicno je posle tegova kardio,ali ne previse dugo,sad da li ce to biti trcanje,vijaca ili prebijanje dzaka,izaberi.
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #30 poslato: Januar 23, 2007, 01:54:40 pre podne »

Ne znam gde da postavim pitanje od sve tri teme o kardiu al ajd evo ovde cu. Znaci idem u teretanu 3 puta nedeljno (na dva dana prakticno) trening mi traje sat vremena a posle toga udaram dzak oko 20-30 min e sad ne znam da li je pametno da taj kardio prebacim u danima kada ne idem u teretanu ili je dobro sto udaram u dzak posle teretane? Inace dok udaram u dzak preznojim se 5 puta vise za 20 min nego za sat vremena u teretani.
Sačuvana
Don't settle for average!
UnKNoWn87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 26, 2006, 12:26:47 posle podne »

Bodibilding nije samo podizanje velikih težina, vec, kako i sam naziv kaže, izgradnja tela. A ona podrazumeva mnogo više od treninga sa tegovima.

Ukoliko želite šest plocica na vašem stomaku, morate mnogo toga i da se odreknete. Trbušnjaci su veoma bitni, ali oni nisu dovoljni za skidanje masnoce i izgradnju izazovnih trbušnjaka. Veoma je važno i da smanjite unos kalorija za 15 odsto, ali i da radite intenzivan kardio-trening.

Sam trening za trbušne mišice mora biti naporan i morate na više nacina da ih pogodite. Razlicitim vežbama. Trbušnjake možete da radite i na svakom treningu, ali preporucljivo je da ih, ipak, radite svaki drugi dan, ponedeljkom, sredom i petkom, na primer, kako bi mišici uspeli da se odmore.

Najbolje je da trening:


- ponedeljkom pocnete podizanjem nogu kako biste pogodili donji deo trbušnih mišica, a onda uradite uobicajeno dizanje na rimskoj klupi i završite krancom.
- Sredom možete da radite kranc na mašini, savijanje u stranu i hiperekstenziju, a petkom dizanje na rimskoj klupi sa težinama, bokserske trbušnjake i podizanje nogu. Naravno, po tri serije i 15 do 20 ponavljanja po vežbi.

Naravno, da biste skinuli salo, morate da se posvetite i kardio treningu. Bez obzira što ga mrzite i što, kao vecina bildera, ne želite da ga radite. Ali morate, naterajte sebe.

Kardio-trening podrazumeva intenzivan napor velikih mišicnih grupa u odredenom vremenskom periodu. U kardio-trening spadaju trcanje, hodanje, vožnja bicikla, plivanje i aerobik u trajanju od 30 do 60 minuta .

Pre nego što pocnete, morate sebi postaviti odredene ciljeve. Da li želite samo da skinete sloj masnog tkiva ili vam je bitno i da ne izgubite mišicnu masu? Od vaših ciljeva mnogo toga zavisi.

Najbolje vreme za kardio-trening je jutro. Kada je vaš metabolizam na najboljem nivou, a postici cete to da citavog dana vaše telo sagoreva kalorije. Doduše, tada postoji problem gubitka mišicne mase. Ipak, postoji nacin da skidate masnocu, ali i da povecavate obim vaših mišica. To je da radite kardio trening posle visoko proteinskog dorucka ili posle treninga sa težinama. Odluka je na vama. Naravno, na vama je izbor da li želite da trcite, vozite bicikl ili nešto drugo. Naravno, i svaki od ovih programa nosi svoje osobenosti. Nije isto trcati i šetati pola sata.

Bez obzira šta ste odlucili, i kardio-trening je najbolje da radite svakog drugog dana, možda baš onda kada odmarate trbušnjake. A neki principi bodibildinga mogu se i ovde primeniti. Što cešce promene ritma, dužine trajanja, pa i samog treninga, dovoljno ce iznenaditi i šokirati vaše mišice, a to je pun pogodak.  :) :D

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 19 upita.