TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:55:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Aerobni trening - Osnovne informacije  (Pročitano 18659 puta)
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #13 poslato: Jul 29, 2006, 07:23:12 posle podne »

ovo merenje je zeznuto..najpametnije kupiti onaj pulsmetar,tako uvek chovek zna na chemu je..
Sačuvana
casper71
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #12 poslato: Jul 29, 2006, 07:15:48 posle podne »


Otprilike ako budes prelazio 70% tvog MHR neminovno je da ces sagorevati i delimicno misic ako ga adekvatno ne zastitis, zato oprez sa kardiom vrlo lako uz "utrosene kalorije  ide i misic".
Misljenje vecine da prilikom izvodjenja kardia kod bb nebi trebalo ici preko nekih 70-tak % MHR-a.
Sačuvana
Gavranac
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1915


www.familyfightteam.org

Serbian Translations
« Odgovor #11 poslato: Jul 28, 2006, 10:31:39 posle podne »

Drzi puls na 140-150 otkucaja u minuti i to ti je to.  :)
Sačuvana
casper71
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #10 poslato: Jul 28, 2006, 09:05:09 posle podne »


Pa 65-70 % maksimalnog rada pulsa otprilike mozes  meriti sledecim nacinom:
kad si otprilike malo zadihan (znaci ne mnogo) i lagano mozes da izbacujes vazduh je otprilike to, ako skroz lagano izbacujes vazduh bez zadihanosti onda je to oko 55% MHR.

Redovno to merim pri voznji bicikla (imam manuelni heart rate + kalorije (stavlja se u predelu srca)) tako da sam dosao do ovih zakljucaka a i citao sam ranije o tome.
Pri otprilike konstantnom pulsu na 60-65% MHR-a za jedan sat aktivnosti se potrosi oko 520-550 kalorija ako je to oko 55% MHR-a to opada na nekih 420 kalorija. Do tih zakljucaka sam dosao vrseci eksperimente na sebi pri voznji bicikla u prirodi.
Takodje sam vrsio uporedne testove sa meracima koji se nalaze na biciklama u teretanama koji vrse merenja na osnovu postavljenih prstiju (one koji se prodaju u nekermanu i slicnog kvaliteta) i utvrdio da prilicno lazu kako u pulsu tako i u sagorenim kalorijama.

Sačuvana
Marko Nesic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 356

« Odgovor #9 poslato: Jul 28, 2006, 03:47:43 posle podne »

Kako da znam da je 60-85% od MHR opterecenje?
Inace ja bih trcao samo zbog zdravlja srca, ne bih da gubim na tezini? Neki poseban predlog?
Sačuvana
Shut up and train :)
ZELJA555
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


GET UP, STAND UP, DON'T GIVE UP THE FIGHT!

« Odgovor #8 poslato: Jul 28, 2006, 02:20:48 posle podne »

Kako se računa MHR?
Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #7 poslato: Jul 28, 2006, 01:35:16 posle podne »

hehe..i to shto kazhes.. ;D
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #6 poslato: Jul 28, 2006, 01:30:52 posle podne »



Da li je trcanje na stadijumu ili na traci manje je bitno iako je mnogo lakse na traci za zglobe su manju udari.

znachi nema veze shto je na traci,jer sam negde prochitao da je mnogo bolje na otvorenom zbog kiseonika i da se tako sagorava vishe masti?..

Naravno da je bolje biti napolju zbog kiseonika,ali ni jedna kolicina kiseonika nije presudna ako vi niste sposobni da odrzite visoki tempo izvodjenja aerobnog treninga. Da je kolicina kiseonika presudna bilo bi dovoljno da svi polezemo na fudbalsko igraliste i "snazno disemo".
« Poslednja izmena: Jul 28, 2006, 01:32:33 posle podne od strane mikiveliki » Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #5 poslato: Jul 28, 2006, 01:28:21 posle podne »



Da li je trcanje na stadijumu ili na traci manje je bitno iako je mnogo lakse na traci za zglobe su manju udari.

znachi nema veze shto je na traci,jer sam negde prochitao da je mnogo bolje na otvorenom zbog kiseonika i da se tako sagorava vishe masti?..
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jul 28, 2006, 01:11:04 posle podne »

Alal vera, Miki...
Pa kad pre odgovori?
A jel' dovoljno npr. samo trcanje na stadionu?

Opet kazem zavisi od trenutnih ciljeva.
Da li je trcanje na stadijumu ili na traci manje je bitno iako je mnogo lakse na traci za zglobe su manju udari. Bitno je da znas da trcis u tempu koji je u odredjenoj zoni opterecneja. Za kardio zonu to je izmedju 60-85% od MHR (Maksimalna Srcana Frekfenca - MHR=220-Godine Zivota)

naravno sve ovo zavisi i od trenutne kolicine masnih naslga koje zelimo na ovaj nacin sagoreti. Ako zelis malo vise na ovu temu skini PDF format naseg biltene broj 4 i tamo imas moj tekst na tu temu. Evo ga link: 
http://www.pansport.co.yu/bilten/
« Poslednja izmena: Januar 23, 2007, 09:04:27 pre podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
Marko Nesic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 356

« Odgovor #3 poslato: Jul 28, 2006, 12:18:16 posle podne »

Alal vera, Miki...
Pa kad pre odgovori?
A jel' dovoljno npr. samo trcanje na stadionu?
Sačuvana
Shut up and train :)
mikiveliki
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jul 28, 2006, 12:15:07 posle podne »

ajmo ovako...

misici- to ti je "karoserija" i nju vezbas sa tegovima...
srce-to ti je "motor" a njega vezbas sa kardio treningom...

e sad, zamisli auto sa mocnom karoserijom koji ima mali i slab motor!? Da li je sad jasno zasto se kardio trening treba i mora raditi!?

koliko?

za pocetak 3 sesije po 30min. nedeljno kasnije kako sticete kondiciju i do 5 puta u zavisnosti od ciljeva (definicija/masa) kardio trening treba intezivirati odnosno smanjivati
Sačuvana
Marko Nesic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 356

« Odgovor #1 poslato: Jul 28, 2006, 12:07:57 posle podne »

Za one koji nisu upuceni, a znam mnogo njih koji imaju duzi staz u teretani, a ne praktikuju kardio... Koliko puta nedeljno, u koje vreme, sta raditi, SVRHA svega toga itd. PozZ
Sačuvana
Shut up and train :)
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.