TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 07:44:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skidanje sala sa stomaka uz zadrzavanje kilaze?  (Pročitano 8756 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: Januar 11, 2011, 03:57:07 posle podne »

Nemam pojma.. mislim da odgovora na tvoje pitanje ni nema..

Moj predlog ti je da nastaviš sa visokoproteinskom ishrano sa UH za doručak i prostim UH nakon treninga, ali da ti ukupan broj kalorija na bude ispod 3000kcal
Sačuvana
ikica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #22 poslato: Januar 11, 2011, 03:12:58 posle podne »

Hvala Daniela na odgovoru...sto se tice kilograma,ja jesam nabacio 15 kg ukupno  do 90 ali sa svojih 194cm sam i dalje mrsav ( za moj ukus) i voleo bih kada bih imao nekih 95kg koliko toliko izdefinisan bez toliko vec pominjanog donjeg stomaka.Zadnjih par dana sam se hranio hranom za definiciju (cisto da probam kako bi to islo kada bih presao na definiciju) i smrsao nekih 2-3 kg koje necu junk-om da vratim a ne ostaje mi se bas na 87 kg sadasnjih.Do koje maksimalne kilaze mase bih trebao da idem ako sada krenem sa masom a cilj mi je 95kg koliko toliko definisanog stomaka s obzirom da jako brzo gubim kilograme ako povecam proteinsku hranu?..hvala..pozz ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #21 poslato: Januar 11, 2011, 01:57:37 posle podne »

Pa odgovor si već dobio, prvo masa pa onda definicija...
Ali kad pnovo pročitam tvoj prvi post ti si već nabacio dosta kg..
Da nije sad vreme za definiciju?
Sačuvana
ikica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #20 poslato: Januar 11, 2011, 02:24:51 pre podne »

Pozdrav svima nakon par dana problema sa nalozima...sada ce valjda sve biti ok  :)...nego vidim da u medjuvremenu niko nije pisao ili je moja tema nije za neku analizu...molio bih jos jednom ako neko moze da mi da savet i pomogne kojim putem da krenem sto se tice ishrane i vezbanja..mislim da sam dao dovoljno "materijala" u predhodnim postovima...hvala unapred svima,u nadi da cu dobiti neki detaljniji i konkretniji odgovor..pozz
Sačuvana
ikica2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #19 poslato: Decembar 24, 2010, 02:42:30 posle podne »

Obavezno prvo na masu,pa na definiciju,znaci dodjes do zeljene kilaze ili zeljenog izgleda,gledaj da dobijas sto manje sala dok se ne rasiris :),a zatim definicija,jedno i drugo ne idu to ce ti reci svi...

Upravo iz razloga sto znam da masa i defka ne idu zajedno sam i trazio pomoc u smislu sta prvo da radim i kako u mom dole opisanom slucaju...jel ima neko neki predlog..savet..sugestiju..kritiku?mislim da sam dao dovoljno info da mozete da me posavetujuete..unapred hvala
Sačuvana
ikica2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #18 poslato: Decembar 24, 2010, 02:37:16 posle podne »

Proverio.nije to..ne znam o cemu se radi..posto sifru sigurno nisam zaboravio i svaki put kada je ukucam izadje mi da je pogresna,sada sam napravio novi nalog pa se necu logout-ovati za svaki slucaj da mi se ne desi isto :)...hvala u svakom slucaju!

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Decembar 24, 2010, 01:19:24 posle podne »

proveri svoj spam folder...  često bude ovaj slučaj!
Sačuvana
ikica2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #16 poslato: Decembar 24, 2010, 12:01:14 pre podne »

Evo mene posle 3-4 dana ali sa novim nikom! Imam problem sa starim nikom "ikica" i ne mogu da se ulogujem.Kada idem na opciju da sam zaboravio pasvord i da mi stigne mail da napravim novi,i pored obavestenja da je poslato meni na mail nista ne stize...jel moze neko od moderatora da mi kaze o cemu se radi?pozz
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #15 poslato: Decembar 22, 2010, 09:40:39 pre podne »

Obavezno prvo na masu,pa na definiciju,znaci dodjes do zeljene kilaze ili zeljenog izgleda,gledaj da dobijas sto manje sala dok se ne rasiris :),a zatim definicija,jedno i drugo ne idu to ce ti reci svi...
Sačuvana
ikica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #14 poslato: Decembar 18, 2010, 02:48:00 posle podne »

Ovaj post je zaista razumljiv i klopa je maksimalno pojednostavljena sto se tice matematike.Ali to je program ishrane za masu a ja jos uvek ne znam da li da nastavim sa masom pa na kraju da se definisem..il da idem na defku sada da sredim stomak pa onda pametno i striktno na masu u cilju zacrtanog vec pomenutog a to je oko 95 kg sa vidljivim trbusnjacima.Oko toga mi treba najveca pomoc i to je sustina,sta i kako dalje??

Evo ukratko sto se tice treninga...na samom pocetku da pomenem da aktivno treniram od oktobra prosle godine tj nekih godinu i 3 meseca i da sam za to vreme s obzirom da sam hteo da radim na masi i da sam sve vezbe forsirao sa vecim tezinama zaradio i neke povrede.Vecinu tih povreda vucem iz ranijih godina kada sam bio mladji,kada sam na kratke periode isao u teretanu.Naime imam problem sa ramenima,sa levim ramenom posebno dok sa desnim imam povremene probleme i to me bas onemogucava da radim pojedine vezbe kao sto su: ravni bendz (rame krece da me boli od 2-3 serije i onemogucava mi dalji rad),kosi benz nikako,ne radim ni rameni potisak iza glave...drugi problem su mi donji deo ledja tacnije pre par godina sam iz neznanja nabio prsljen koji mi je saniran ali od tada izbegavam vezbe koje bas sabijaju kicmu.Znam da je mozda neozbiljno sto nisam konsultovao lekara ali moracu da se pozabavim ovim problemom.Ranije sam trenirao  4 puta nedeljno i odvajao noge i ramena ali sam zbog nedostatka vremena presao na 3 puta nedeljno.Treninzi izgledaju ovako:

Ponedeljak:
Grudi: kosi bendz 4x8, propadnje 4x10, ravno razvlacenje bucicama 4x8
Biceps: stojeci pregib sa sipkom 4x8, sedeci naizmenicni pregib sa bucicama 4x8, skot klupa sa z sipkom 4x8

Sreda:
Ledja: zgibovi ispred glave 4x8, zgibovi iza glave 4x6,veslanje 4x8 (umesto nje ubacim hiperexstenziju)
Triceps: uski kosi benz (ili ravni) 4x8, potisak 4x8, triceps extenzija 4x8

Petak:
Ramena: lateralno podizanje 4x8, veslanje u pretklonu 4x8, sleganje ramenima (ne znam kako se tacno kaze) 4x8
Noge: cucanj sa minimalnom kilazom zbog ledja 4x8, pregib za zadnju lozu 4x8, ekstenzija 4x8, listovi

Trbusnjake radim 2-3 puta nedeljno minimum 4x30 na kosoj klupi s tim sto nekada ubacim jos 4x20 na ravnoj klupi podizanje nogu do 45 stepeni.Nekada radi promene izrotiram biceps i triceps ili radim u super serijama.Pre treninga se obavezno zagrejem klasicnim vezbama za zagrevanje a nakon istegnem.Duzina treninga nikada ne prelazi 60 min...to bi bilo to...
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #13 poslato: Decembar 18, 2010, 09:21:22 pre podne »

Citat
Ne znam koliko je poenta u kolicini pirinca u danima kada ga jedem (a jedem ga cesto),pripremam kolicinu jedne solje za caj sto ispadne jedna osrednja serpa kuvanog pirinca.Ovo pricam iz razloga sto ja pojedem sam vise od pola te serpe u dva obroka (rucak i druga uzina),znaci dve obilnije porcije s tim sto tu drugu uzinu imam u vecernjim satima.Ja ne znam da li je problem u vremenu ili u kolicini koju pojedem

Није проблем количина, кад га прокуваш само му повећаш запремину, тако да добијеш три пут, отприлике већу запремину само, а хранљива вредност остане иста, ја јем толико а и више :) А време консумације, е то виш може бит зезнуто.

Ако те мрзи да рачунаш на ти, други пост, прочитај, нема превише математике, мале промене можда које ће неко да ти дода вероватно, што се количине тиче

http://forum.pansport.rs/index.php?topic=120731.msg1541031#msg1541031

Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
ikica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #12 poslato: Decembar 18, 2010, 01:01:26 pre podne »

Unapred hvala na svakom savetu i pitanju,svaka Vasa rec mi mnogo znaci.
Ne znam koliko je poenta u kolicini pirinca u danima kada ga jedem (a jedem ga cesto),pripremam kolicinu jedne solje za caj sto ispadne jedna osrednja serpa kuvanog pirinca.Ovo pricam iz razloga sto ja pojedem sam vise od pola te serpe u dva obroka (rucak i druga uzina),znaci dve obilnije porcije s tim sto tu drugu uzinu imam u vecernjim satima.Ja ne znam da li je problem u vremenu ili u kolicini koju pojedem.Stomak se i napravio u periodu kada sam dobio nezdravih 7-8 kg ne vodeci racuna sta jedem ubacivanjem junka umesto dorucka i vecere (pekare,fast food,slatkisi) kako je ostalo manje vise do danas jer se kilaza i izgled od juna ove godine nisu menjali.Znam da izgubim npr 2 kg ali jako brzo vratim (3-4 dana malo obilnija hrana uz dotatak nekog junka i eto ih nazad) jer nekako psiholoski ne volim da se spustam ispod te brojke od 90 :).Do sada nisam brojao kalorije kalorije i voleo bih kada bih to mogao da izbegnem taj deo posla (mislim bas na brojke) a pri tom se naravno striktno i maksimalno odgovorno hranim jer sam cvrsto odlucio da izbacim sve sto je nezdravo.I dalje mislim da je stomak posledica prvobitne losije ishrane.

Moj krajnji cilj je oko 95kg bez salca na donjem stomaku i sa vidljivim trbusnjacima (ne treba da budu "brus li" fazon ;)) ali da se jasno vide.Sto se tice dosadasnjeg treninga radio sam vise za masu 3 puta nedeljno (ranije i 4 puta ali mi sada vreme ne dozvoljava) prakticno bez ijednog vida kardio treninga.Bice  siigurno potrebe da i o tome malo detaljnije napisem (trudim se da mi postovi nisu preobimni :)) mada je to moje treniranje manje vise klasika i nema neke filozofije preterane.Ali i tu ima siguran sam dosta stvari za koje cete me iskorigovati i ponesto ubaciti.

Unapred zahvalan na daljim savetima i smernicama kako i sta dalje...jer sam sada u vasim rukama :D..pozz
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Decembar 17, 2010, 10:03:49 posle podne »

Evo ovako stoje stvari sto se tice ishrane..necu ici po danima nego cu pisati generalno...

Dorucak: to mi je najveci problem kada je raznovrsnost u pitanju,kada imam protein popijem ga cim ustanem,inace  jedem kajganu(oko 5 jaja) sa ela sirom (ili obarim jaja),sendvic sa tunjevinom,slabo jedem pahulje za dorucak jer slabo pijem mleko ili jogut...

Uzina: mi je skoro uvek voce i to uglavnom 3 banane (mozda gresim sa ovim) ili neke druge 2-3 vocke umesto njih ali su uglavnom banane

Rucak: skoro uvek se trudim da imam belo meso ili piletinu (batak-karabatak) i pirinac,to mi je nekako osnova,ali cesto imam ribu (uglavnom oslic) sa krompirom,barenim povrcem,napravi keva i junetinu ,teletinu,nekad i testenine,to sve uz sezonske salate zelenu,kupus,zatim mix salate izrendane sargarepe,cvekla i kupus sve to zacinjeno maslinovim uljem..sada zimi jedem najcesce kiseli kupus,sve bez hleba naravno ili sa jednim manjim parcetom crnog...

Uzina: druga uzina mi je u 90% slucajeva "ostatak " od rucka,malo se vise napravi za rucak,tako da ostane dovoljno belog mesa i pirinca (pirinca imam skoro uvek) ne znam...moguce je da i sa njim preterujem kada su uh u pitanju

Vecera: i sa vecerom nije bas najsjajnija stvar u smislu zasicenosti i raznovrsnosti tako da je vecera uglavnom ela sir,4 barena jaja (jedno celo,ostalo samo belanci) i koncerva tunjevine

Nadje mi se cesto u kuci i kostunjavo voce tako da ga uzimam u prolazu i ne smatram ga ozbiljnijim posebnim obrokom.Eto ovo bi bilo onako ugrubo sto se tice hrane bez gramaza ali je sve onako obilnije..ne znam da li su vam za sustinu price bitne gramaze...Jos jednu jako bitnu stvar moram da napomenem,a to je da sam se ovako hranio u periodu od nove godine do juna ove godine (nekih 5-6 meseci),tj od nekih 82-3 do 90 kg i zadnjih 5-6 meseci stojim na toj kilazi i na  "normalnoj" sam ishrani.Jednostavno sam se bio zasitio za mene vojnickog nacina ishrane kada sam video da mi se salo na stomaku nije izgubilo (a to je placen danak prvih 7-8 kg nepravilne ishrane).A "normalna" ishrana mi je podrazumevala da menjam dorucak i veceru i cesto ubacujem sendvice i pekare i ubacivao manje slatkise,rucak i uzine nikada nisam menjao tako da sam zadnjih 6 meseci isti i sa kilazom i izgledom .Sada sam opet spreman da se stogo vratim na pomenutu ishranu i da ostvarim pomenuti cilj..puno vam hvala na pomoci. Vezano za treninge cu u drugom postu  ;)

Jasno je da imaš dosta znanja o pravilnoj ishrani i da zaista unosiš dosta kvalitetne klope...
E sad postoje dve opcije - ili u ishranu ubacuješ nešto što ovde nisi napisao a što predstavlja višak kalorija koji se prirodno lepi na stomak ili jedeš previše tog pirinča ili šta već od UH popodne; takoĂ°e skoro sigurno unosiš previše kalorija ukupno....
Sačuvana
ikica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #10 poslato: Decembar 17, 2010, 02:29:03 pre podne »

Evo ovako stoje stvari sto se tice ishrane..necu ici po danima nego cu pisati generalno...

Dorucak: to mi je najveci problem kada je raznovrsnost u pitanju,kada imam protein popijem ga cim ustanem,inace  jedem kajganu(oko 5 jaja) sa ela sirom (ili obarim jaja),sendvic sa tunjevinom,slabo jedem pahulje za dorucak jer slabo pijem mleko ili jogut...

Uzina: mi je skoro uvek voce i to uglavnom 3 banane (mozda gresim sa ovim) ili neke druge 2-3 vocke umesto njih ali su uglavnom banane

Rucak: skoro uvek se trudim da imam belo meso ili piletinu (batak-karabatak) i pirinac,to mi je nekako osnova,ali cesto imam ribu (uglavnom oslic) sa krompirom,barenim povrcem,napravi keva i junetinu ,teletinu,nekad i testenine,to sve uz sezonske salate zelenu,kupus,zatim mix salate izrendane sargarepe,cvekla i kupus sve to zacinjeno maslinovim uljem..sada zimi jedem najcesce kiseli kupus,sve bez hleba naravno ili sa jednim manjim parcetom crnog...

Uzina: druga uzina mi je u 90% slucajeva "ostatak " od rucka,malo se vise napravi za rucak,tako da ostane dovoljno belog mesa i pirinca (pirinca imam skoro uvek) ne znam...moguce je da i sa njim preterujem kada su uh u pitanju

Vecera: i sa vecerom nije bas najsjajnija stvar u smislu zasicenosti i raznovrsnosti tako da je vecera uglavnom ela sir,4 barena jaja (jedno celo,ostalo samo belanci) i koncerva tunjevine

Nadje mi se cesto u kuci i kostunjavo voce tako da ga uzimam u prolazu i ne smatram ga ozbiljnijim posebnim obrokom.Eto ovo bi bilo onako ugrubo sto se tice hrane bez gramaza ali je sve onako obilnije..ne znam da li su vam za sustinu price bitne gramaze...Jos jednu jako bitnu stvar moram da napomenem,a to je da sam se ovako hranio u periodu od nove godine do juna ove godine (nekih 5-6 meseci),tj od nekih 82-3 do 90 kg i zadnjih 5-6 meseci stojim na toj kilazi i na  "normalnoj" sam ishrani.Jednostavno sam se bio zasitio za mene vojnickog nacina ishrane kada sam video da mi se salo na stomaku nije izgubilo (a to je placen danak prvih 7-8 kg nepravilne ishrane).A "normalna" ishrana mi je podrazumevala da menjam dorucak i veceru i cesto ubacujem sendvice i pekare i ubacivao manje slatkise,rucak i uzine nikada nisam menjao tako da sam zadnjih 6 meseci isti i sa kilazom i izgledom .Sada sam opet spreman da se stogo vratim na pomenutu ishranu i da ostvarim pomenuti cilj..puno vam hvala na pomoci. Vezano za treninge cu u drugom postu  ;)
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #9 poslato: Decembar 16, 2010, 11:46:35 posle podne »

moras naci balans,ako dobijas nepotrebno salo znaci da unosis previse energije..tj masti i ugljenih hidrata...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 18 upita.