TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 11:04:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Preporuka u vezi treninga. ishrane, suplementacije  (Pročitano 4491 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Decembar 20, 2010, 04:35:46 posle podne »

uvece pre spavanja 1 merica i ujutru 1 merica.

u ovoj situaciji sa vodom ili mlekom ?
Ako zelis dobru definiciju samo sa vodom,u suprotnom mozes sa mlekom.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Decembar 20, 2010, 11:27:54 pre podne »

Hvala na savetima. Kupio sam juce whey... konkretno ovaj http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=17&category_id=18&manufacturer_id=31 Kada i koliko da ga pijem.  Danas i juce nisam bio u mogucnosti da odem na trening. Pa bih hteo danas da ga popijem, interesuje me samo kada. Sejkera nije bilo, kupicu ga za dan, dva... imam kuci neki, pa cu njega da iskoristim

mmm professional :)  pre spavanja mozes sa mlekom, ili cak i razmucen sa malo posnog sira (ella)  i dodas nesto kostunjavog voca
Sačuvana
KoLe_WiReLeSS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2010, 08:09:03 posle podne »

uvece pre spavanja 1 merica i ujutru 1 merica.

u ovoj situaciji sa vodom ili mlekom ?
Sačuvana
OPEL - Wir leben autos
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Decembar 19, 2010, 07:15:49 posle podne »

Mozes ga piti 45 min pre treninga 1 merica,2 merice nakon treninga sa vodom,uvece pre spavanja 1 merica i ujutru 1 merica.
Sačuvana
KoLe_WiReLeSS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #10 poslato: Decembar 19, 2010, 01:07:22 posle podne »

Hvala na savetima. Kupio sam juce whey... konkretno ovaj http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=17&category_id=18&manufacturer_id=31 Kada i koliko da ga pijem.  Danas i juce nisam bio u mogucnosti da odem na trening. Pa bih hteo danas da ga popijem, interesuje me samo kada. Sejkera nije bilo, kupicu ga za dan, dva... imam kuci neki, pa cu njega da iskoristim
Sačuvana
OPEL - Wir leben autos
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2010, 05:02:42 posle podne »

Sa neke strane dobro je što si uveče gladan - to je znak da mršaviš :)

Sve što su naveli Robert i Monika, stimd a možeš dodati i neko povrće da ti bude sitije a i da unosiš više hrane iz te grupe, kako sam ti predložila u prethodnom psotu
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2010, 01:34:04 posle podne »

Sto se tice ishrane posle podne, npr od 17h pa nadalje i posebno uvece.. ne znam zasto ali sam uvek gladan pre odlaska na spavanje.. sta bih tada mogao da pojedem ?

u toku dana verovatno nisi dovoljno jeo pa uveče krene "kriza" kada padne šećer...

uveče slobodno proteinsku hranu kao što ti je Robert predložio...

Ako je baš neposredno pre spavanja, onda recimo ella sir  ili je zgodno ako imaš kazein (kod nas u ponudi ima Scitec Pro Long)  da ne bude previše teško za stomak, a ujedno i da obezbediš telu noćni sporoapsorbujući protein
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2010, 09:21:55 pre podne »

U večernjim satima redovno možeš jesti oslića, dobro oceĂ°enu tunjevinu, pileće belo meso, ćureće meso, sir sa niskim procentom masti... Izbor je veliki. Uz svaki od tih obroka gledaj da imaš i obilje povrća. Od 17h imaš vremena za 2 obroka do odlaska na spavanje. Poslednjem obroku u toku dana možeš dodati i malo koštunjavog voća, kao izvor zdravih masti.
Sačuvana
KoLe_WiReLeSS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2010, 01:04:04 pre podne »

Sto se tice ishrane posle podne, npr od 17h pa nadalje i posebno uvece.. ne znam zasto ali sam uvek gladan pre odlaska na spavanje.. sta bih tada mogao da pojedem ?
Sačuvana
OPEL - Wir leben autos
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2010, 09:42:53 posle podne »

Izvinjavam se ako ovakva tema postoji, ali smatram da svako pita nesto razlicito, iako naslov moze da bude isti :)
Imam 17 godina (18 u februaru), visok sam 190cm, imam 92kg.
Po preporuci jednog clana sa drugog foruma, krenuo sam u teretanu pre tri meseca. Tada sam imao 98kg. Uz pomoc samo ishrane i treninga sa tegovima uspeo sam da skinem tih 6kg.
Smanjio sam junk hranu, gazirano, slatkise na minimum, hleb izbacio (jedem integralni dvopek), jedem hranu bogatu proteinima posle 17h. Do tada piletinu, ribu, junetinu. Za dorucak ovsene pahuljice, kao i druge  ;D jaja (bez zumanceta), plazmu ponekad..
Receno mi je da kupim whey i da ga pijem posle treninga. Medjutim, u teretani u kojoj treniram sam naisao na negativan odgovor da me ni to ne treba, da mi hormoni divljaju itd. itd. Da li ja stvarno treba da kupim whey? Zelim jos da smrsam i da se izdefinisem, stekao sam misicnu masu, osecam, a smanjio salo. Znaci nisam istrosio misice, a da je salo ostalo. Jednostavno, drugacije i lepse se osecam.
Zeleo sam da se doteram do nove godine, ali ipak sam odustao od toga, jer je to nemoguce. Ipak cu trenirati istim tempom kao i do sada.
Sta mi preporucujete za proteine? Da li mogu da se ugojim od njih ? Ili je to samo zabluda...
Koju biste mi ishranu preporucili ili dopunili ovu i dali mi jos neku ideju sta mogu da jedem ?
Kako i koliko da se zagrevam ? Tj. koje vezbe za zagrevanje da radim
I samo jos nesto. Imam butine vece nego sto bih trebao, mislim da mi je to genetski. Kako bih to mogao da izdefinisem, sa kojim vezbama. Nervira me sto moram da trazim farmerice koje su sire u butinama, a onda kada ih nadjem obicno su mi presiroke u struku. To mi predstavlja problem.
Hvala unapred !
Pozdrav  ;)

Whey je svakako super za dobijanje mišićne mase a sprečavanje gubitka mišića... i nećeš se ugojiti od njih već od hrane.. isto tako ostatak hrane osim whey odrediće u velikoj meri kako izgledaš..
A šta još da jedeš? Povrće - to nisi spomenuo a to je veoama važno ako želiš da smanjiš salo - jedi ga u svakom obroku, ali stvarno u svakom obroku; voće takoĂ°e ako si gladan pre podne uzmi jedno do dva...
Što se butina tiče.. takva ti je graĂ°a... nemoj da se nerviraš...
 
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2010, 12:43:46 posle podne »

Treniraj minimum 4 puta nedeljno u teretani i ubaci kardio trening odmah nakon toga.Savete za whey si vec dobio.Sto se ishrane tice pogledaj na forumu u vezi toga ako se ne snadjes napisi konkretno sta i koliko jedes u toku dana.
Sačuvana
KoLe_WiReLeSS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2010, 12:31:08 posle podne »

Pa konkretno smanjivanje sala, ali uporedo sa tim i rad na misicnoj masi.. Ne zelim da se osusim i izgledam ko kostur, pa onda da krenem u izgradnju misicne mase.
Hteo sam da se vide trbusnjaci, ostali delovi tela su mi manje vise ok :) i da skinem jos malo kilograma
Sačuvana
OPEL - Wir leben autos
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2010, 08:05:43 pre podne »

Pozdrav Kole, ni sam ne znam odakle da počnem da ti odgovaram na ovo pitanje, u nekim delovima zvučiš dosta koncizno, a opet u drugim krajnje zbunjujuće.

Ne znam šta je tebi ovde cilj, skidanje kila ili dobijanje mišićne mase. Ukoliko je skidanje sala u pitanju onda nema smanjivanja slatkiša, nego samo izbacivanje te vrste hrane...

Tvoji hormoni mogu da divljaju, a mogu i da ne divljaju, a to nije ni bitno. Te priče sa hormonima su postale popularne meĂ°u forum woriorima koji su se nakupili pameti od ostalih forumaša i onda ti je to znanje kao inbred foruma, sav deformisan i nezdrav.

U svakom slučaju whey protein, ako nisi znao je koncetrovan ili izolovan iz surutke. Surutka je proizvod koji se dobija preradom sira i u tom stanju je dosta lošeg kvaliteta kao hrana, ali kada se preradi i izoluju proteini iz nje onda imaš vrhunsku hranu za bildere. Ukoliko ovo nisi znao onda moraš da prestaneš da posećuješ loše forume i posvetiš više vremena Pansportu, a ako si ovo znao onda si mogao da zaključiš da protein iz surutke nema nikakve veze sa hormonima. Od proteina iz surutke ćeš s eugojiti kao i od svake druge hrane koju možeš da pojedeš, ali opet siguran sam da nećeš jesti whey u tolikim količinama, pošto praksa je obično da se uzima jedna do dve merice dnevno. Recimo ja preporučujem pola merice pre treninga i još jednu mericu posle, naravno sa drugim preparatima, kao što su kreatin, dextroza itd. To koliko ćeš se ti ugojiti ili smršati više zavisi od toga koliko kalorija unosiš tokom dana, koliko UH unosiš i naravno koliko jako treniraš.


Kažeš da si hteo da postigneš neku formu do nove godine, a šta ti to znači? Hteo si da skineš na odreĂ°enu kilažu ili možda da ti se vide trbušnjaci ili da uradiš bildersku definiciju...ovo su sve sasvim različite stvari. Samim time se razlikuje i ishrana koju bi radio.

Na ovoj temi ćeš naći ponešto informacija o tome kako se zagrevati, istezati i slično:

http://forum.pansport.rs/index.php?topic=113061.0

Što se butina tiče dobrodošao u svet bb, svi imamo taj problem ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
KoLe_WiReLeSS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2010, 02:09:49 pre podne »

Izvinjavam se ako ovakva tema postoji, ali smatram da svako pita nesto razlicito, iako naslov moze da bude isti :)
Imam 17 godina (18 u februaru), visok sam 190cm, imam 92kg.
Po preporuci jednog clana sa drugog foruma, krenuo sam u teretanu pre tri meseca. Tada sam imao 98kg. Uz pomoc samo ishrane i treninga sa tegovima uspeo sam da skinem tih 6kg.
Smanjio sam junk hranu, gazirano, slatkise na minimum, hleb izbacio (jedem integralni dvopek), jedem hranu bogatu proteinima posle 17h. Do tada piletinu, ribu, junetinu. Za dorucak ovsene pahuljice, kao i druge  ;D jaja (bez zumanceta), plazmu ponekad..
Receno mi je da kupim whey i da ga pijem posle treninga. Medjutim, u teretani u kojoj treniram sam naisao na negativan odgovor da me ni to ne treba, da mi hormoni divljaju itd. itd. Da li ja stvarno treba da kupim whey? Zelim jos da smrsam i da se izdefinisem, stekao sam misicnu masu, osecam, a smanjio salo. Znaci nisam istrosio misice, a da je salo ostalo. Jednostavno, drugacije i lepse se osecam.
Zeleo sam da se doteram do nove godine, ali ipak sam odustao od toga, jer je to nemoguce. Ipak cu trenirati istim tempom kao i do sada.
Sta mi preporucujete za proteine? Da li mogu da se ugojim od njih ? Ili je to samo zabluda...
Koju biste mi ishranu preporucili ili dopunili ovu i dali mi jos neku ideju sta mogu da jedem ?
Kako i koliko da se zagrevam ? Tj. koje vezbe za zagrevanje da radim
I samo jos nesto. Imam butine vece nego sto bih trebao, mislim da mi je to genetski. Kako bih to mogao da izdefinisem, sa kojim vezbama. Nervira me sto moram da trazim farmerice koje su sire u butinama, a onda kada ih nadjem obicno su mi presiroke u struku. To mi predstavlja problem.
Hvala unapred !
Pozdrav  ;)
Sačuvana
OPEL - Wir leben autos
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.