TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:05:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta pridodati u ovom trenutku??  (Pročitano 3226 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Decembar 22, 2010, 01:24:03 posle podne »

Ukoliko su noge jake onda je ok da ne radis za sada.
Ovsene mozes sa mlekom ili jogurtom ali potrudi se da ipak bude sa sto manje masti.
ella sir je odlicna opcija za vecernje periode i veruj mi da se isplati dati svaku paru za nju.
Vitamine i minerale je najbolje da uzmes u pansportu jer su to proverene firme i bas prilagodjene i pravljene za sportiste a nisu skupi.
Omega tri je za jacanje srca i veruj mi da je veoma koristan suplement.Nije to za definiciju ali je jako korisno.
Sto se povreda tice preventive radi mozes uzeti Joint repairer u pansportu.Ako je povreda vec prisutna onda Animal flex koji je skuplji ali mnogo bolji i sam ga uzimam jer imao sam povrede od armwrestlinga koje sa njime uspesno sada saniram.
Ako imas tu povredu ne kidaj se u teretani dok povredu ne saniras jer moze biti samo gore.Idi lagano i polako.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2010, 01:18:32 posle podne »

Zoltane, hvala ti na savetima.
Noge za sada ne radim jer su jako misicave i malo masivnije od ostalih delova tela - trenirao sam ranije rukomet a malo i genetika.
Znam dobro da suplemeti nisu droga.. malo sam se nasalio - a malo lozim i sebe da sam na drogama..
kao sto kaze moja keva - ''popije onaj prasak i povileni'' hehehe

Ovsene cu od sutra ujutru doruckovati - da li sa mlekom ili jogurtom???
ELLA sir za uvece znam da je najbolji.. ne znam samo da li se isplati dati par hiljada din mesecno na njega samo za taj obok pred spavanje?
vitamini i minerali - da uzmem obican oligovit za pocetak??
omega 3 - koliko ce mi one pomoci, sta i gde da kupim? zasto su tako dobre? ono sto znam da povecavaju dotok krvu u misic i dobre za mrsavljenje

sta preporucujete za drzanje pod kontrolom stare povrede teniski lakat - ne boli me ali osecam malu nesigurnost dok radim biceps, ledja..
a hocu da kidam u teretani svaki trening.. steznik sa magnetima??

Premestiću tvoju temu jer je ovo podforum o suplementaciji.

Što se tiče istih - od vitamina i minerala u Pansportu imaš širok izbor - predlažem Dymatize Super multi, Scitec daily vitamin, Natrol take one   ili kao napredniju varijantu Universal Animal pak.

Omega 3 imaju višestruke funkcije u organizmu, ali ono što je primarno - optimalan odnos masnoća u krvi, opšte zdravlje organizma, koža, kosa, nokti,  metabolizam, prevencija mnogih bolesti...  vitalnost, poboljšane umne funkcije... itd itd :)

U Pansportu možeš da kupiš  Natrol omega 3 fish oil - preporuka,  90 kapsula 890 din.

U vezi pitanja za ishranu:  ako već biraš izmeĂ°u mleka i jogurta možda bolje jogurt zbog vrednih bakterija.... Ella sir pred spavanje -isplati se...  zaista je čist protein...
može kao alternativa i Pro Long od Scitec-a (protein kazein)

Poz :)
Sačuvana
Dejan St
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2010, 01:10:38 posle podne »

Zoltane, hvala ti na savetima.
Noge za sada ne radim jer su jako misicave i malo masivnije od ostalih delova tela - trenirao sam ranije rukomet a malo i genetika.
Znam dobro da suplemeti nisu droga.. malo sam se nasalio - a malo lozim i sebe da sam na drogama..
kao sto kaze moja keva - ''popije onaj prasak i povileni'' hehehe

Ovsene cu od sutra ujutru doruckovati - da li sa mlekom ili jogurtom???
ELLA sir za uvece znam da je najbolji.. ne znam samo da li se isplati dati par hiljada din mesecno na njega samo za taj obok pred spavanje?
vitamini i minerali - da uzmem obican oligovit za pocetak??
omega 3 - koliko ce mi one pomoci, sta i gde da kupim? zasto su tako dobre? ono sto znam da povecavaju dotok krvu u misic i dobre za mrsavljenje

sta preporucujete za drzanje pod kontrolom stare povrede teniski lakat - ne boli me ali osecam malu nesigurnost dok radim biceps, ledja..
a hocu da kidam u teretani svaki trening.. steznik sa magnetima??
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2010, 12:50:07 posle podne »

Dobrodosao na nas forum!

Na samom pocetku cu reci da si na pravome mestu jer ovde na Pansport forumu dobices savete od strucnih ljudi iz tima koji iza sebe imaju poveceg radnog staza u teretanama.
Pa da krenemo redom...
Droga kako ti vec kazes su u stvari suplementi (kreatin,protein,amino itd...)  Ali niko se naucen nije rodio i pametan covek uci ceo zivot tako da razloga za ismejavanja nema.Kao sto sam rekao na pravom si mestu da nesto naucis.
Sto se tice treninga ja uvek savetujem na pocetku kruzni sistem a to podrazumeva rad celog tela bar mesec dana kako bi se misici navikli na opterecenja,a posle se dele na partije i pravi se plan i program.
Vidim da si ti vec poceo sa radom i planom to jest razvrstavanjem partija.Sam program moze a i ne mora biti dobar, to jako zavisi od mnogo faktora i svakom posebno nesto radi.Zato se programi i menjaju i koriguju kako bi se misici sto vise sokirali i terali na rast.Mislim da je greska sto ne radis stomak a pogotovu noge jer one su ipak pola tela.I ako uradus lepo gornji deo a noge zaostanu izgledaces kao cica glisa i onda ces raditi noge pokusavajuci da stignes gornji deo koji ce uvek da bezi i odudara.
Ishrana...pogresna skoro skroz, i to od samog dorucka pa do uvece.Obroci treba da su cesti ali kvalitetni..evo ti link kako se ja hranim pa malo pogledaj i videces svoje greske: http://forum.pansport.rs/index.php?topic=117971.0

sto se suplementacije tice kreatin ides 5gr pre i 5gr posle treninga sa dexom nema potrebe vise.Protein je ok,a preporucujem ti da ubacis vitamine i minerale kao i omega 3.
Sačuvana
kajsa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 137

« Odgovor #2 poslato: Decembar 22, 2010, 12:22:35 posle podne »

e kad vidim ovaj izraz droga najezim se...to je obicna suplementacija :D
ja ti nisam nesto strucan da ti dajem odgovore al bi mozda ubacio u treningu koju vise vezbu za biceps i triceps..po mom misljenju malo je 2...
Sačuvana
Dejan St
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2010, 11:01:32 pre podne »

Zdravo ljudi!

Imam par pitanja ali prvo par info o meni posto po forumu vidim da su neophodne za prave odgovore:
25g, 189cm visina, 98kg tezina (ima tu i malo stomaka.. treniram 20-25 dana 'max ozbiljno' mada sam i bio u solidnoj formi i snazi 
ali sta cu.. teretana se otvorila pored gajbe pa idemooooooo!!! A i ekipa je dobra..

Zelim da vidim sta mogu za 6-7 meseci da napravim - CILJ je svakako STO VISE misica i snage
Napisacu vam kako sada sve to izgleda a vi iskusniji mi dajte neki savet da ne gubim vreme i ne gresim negde..

Trening - standardni za sada..
pon-  grudi (3 vezbe po 4 radne serije po 8-10ponavljanja) biceps (2 vezbe po 4 serije)
sre-  ledja ( 3 V .. 4 S .. 8-10 pon)     triceps  ( 2 v po 4 ser)
pet- ramena ( 3 v  .. 4 S .. 8-10 pon)     
noge i stomak za sada ne radim.. svake nedelje za svaku vezbu povecavam tezine za 10 kg (sem bic i tric naravno)

Klopa
1 - ujutru jaja
2 - na poslu - belo mesu u integr. hlebu sa krastavcicima, pirinac, litar mleka
3 - na poslu - isto kao obrok 2 - sta preostane
4 - kod kuce pojedem sta je na programu iz kevine kuhinje + tuna.. krompir, meso.. sta bude pri ruci
5/6   slicno kao obrok 4 .. nekad ostanem samo na 4 obroka..
u danima kad vezbam obrok 4 je posle treninga

'Droga'
kreatin pijem 20-tak dana .. ali nisam se punio.. pijem pre i posle treninga po7-10gr sa dekstrozom
whey protein - uzeo pre par dana - pijem samo posle treninga 50g sa dekstrozom, kreatinom i vodom

 ja sam zadovoljan napretkom za ovako kratko vreme - misici su malo veci..  izrazeniji cvrsci, imam dosta snage na treningu
ali hocu brzeee, boljeeeee, jaceeeeeee!!!!

e sad.. vi mi dajte neki savet sta da ubacim/izbacim u treningu, ishrani ili od droze ali da ne trazi bas puno love..
jer vreme i novac moram da ogranicim zbog drugih obaveza, troskova.. da ne moram lako bih uzeo neki od vasih programa
sa foruma i cepao sve to redom

Aj zdravo za sada pa se javljam kako ide!! Poz 
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.