TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:20:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: inteligentno pitanje :)  (Pročitano 7547 puta)
Lokk1
Gost
« Odgovor #23 poslato: Decembar 20, 2007, 05:38:03 posle podne »




btw .. jel vi to kucate na acidu ...  ??? wtf...zbunjujete me ...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #22 poslato: Decembar 20, 2007, 05:34:28 posle podne »

foton ima jedinichnu vrednost mase ... right ? tako da je materija ... ali je i talas .. pa vi to pretvarajte :D :D

koliko znam valjda se fotonima bombarduju elektroni da promene nivo ili tako neshto ... ali foton ima MASU ... MASIVNI FOTONI Cheesy:D:D:D:D
« Poslednja izmena: Decembar 20, 2007, 05:39:52 posle podne od strane Lokk1 » Sačuvana
PANSPORT NOVI SAD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77

« Odgovor #21 poslato: Novembar 29, 2007, 12:13:42 posle podne »

A novo pitanje bi bilo, da li od svetlosti moze nastati materija...
Odakle ih samo izvlačiš...  :D
Sačuvana
nokidude
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348

« Odgovor #20 poslato: Novembar 28, 2007, 06:51:15 posle podne »

A novo pitanje bi bilo, da li od svetlosti moze nastati materija...
Ne moze
Sačuvana
spinoza
Gost
« Odgovor #19 poslato: Novembar 28, 2007, 03:05:44 pre podne »

A novo pitanje bi bilo, da li od svetlosti moze nastati materija...
Sačuvana
spinoza
Gost
« Odgovor #18 poslato: Novembar 28, 2007, 02:59:30 pre podne »

Da...
Ali ako kazes "materija se ne moze ni stvoriti ni unistiti vec samo prelaziti iz jednog oblika u drugi......." kako onda tvrdis da se "neke materije iz zemlje" trose? Trose se fotoni inace (sad sam se setio, bilo je davno)... Ne trose se sigurno "materije iz zemlje", samo se iz neorganskih stvaraju organske, ali masa u reakciji ostaje nepromenjena (to je ta fotosinteza)...
Medjutim time ne kazem da sam u pravu, cak hocu da kazem da sam napravio veliku gresku posto sam potpuno pojednostavio pricu o fotonima- plitko sam pomislio da su oni kao bilo koja cestica koja ima masu (ignorisuci kljucnu stvar da nije tako jednostavno), a dalje sam se prisetio da u pricu o fotosintezi ulaze i fotoni (lisce upije fotone), pa dalje nastaje nova materija, a time sam onda zakljucio da smo zemlji tezi... A ustvari- ona masa materije iz zemlje koja udje u reakciju=onoj masi materije koja iz nje izadje, fotoni ulaze u pricu samo kao energija potrebna da se ta reakcija dogodi... Znaci neorganska materija+energija svetlosti=organska materija... To je ta prica iz osnovne skole. Sramota me je :)


Svima savetujem Stivena Hokinga "Kratka povest vremena"...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #17 poslato: Novembar 28, 2007, 02:02:02 pre podne »

nismo tezi zemlji, jer je i za fotosintezu potrebno utrositi neke materije iz zemlje itd. mislim ako sam nesto naucio u skoli onda je to ono "materija se ne moze ni stvoriti ni unistiti vec samo prelaziti iz jednog oblika u drugi......."
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
spinoza
Gost
« Odgovor #16 poslato: Novembar 27, 2007, 01:28:49 pre podne »




    ovo je vec bolje...zadovoljan sam odgovorom (spinoza)...

           Sta mislite da li ljudi svojim postojanjem na zemlji povecavaju njenu masu? ipak 6 milijardi nas je...mnogo je to...a koliko je jos kostiju ispod zemlje... ili masa ostaje ista jer je materija ne unistiva, i mi smo nastali uzimanjem materije sa zemlje...da li je to samo prelazak iz oblika u oblik....?

Ja mislim ne... Ali biljke postojanjem da (fotosinteza), pa mozda ako ljudi jedu biljke- na taj nacin su svakim danom masivniji indirektno (biljka "pojede" svetlost, mi biljku- mi smo pojeli svetlost)...
E da ono za mesec- nema atmosferu i prasina odbija vise svetlosti nego mnoge stvari kod nas, pa zato sija vise nego zemlja, a ako je bio sjajniji, mozda je jednostavno bilo manje zagadjenje u vazduhu, bilo svetlosno, gasovi ili oblaci (ako si bio van grada i recimo bilo vedro posle kise ili u gradu svejedno, samo da je bilo manje zagadjenja), a ima neki efekat, nisam siguran za ime (mozda cu lupiti, ne zameri), ali mislim da je halo ili meseceva korona, gde se oko meseca stvori disk, koji ne mora da bude potpuno jasan, pa mozda izgleda istaknutije, sa tim i svetlije...
Sačuvana
nokidude
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348

« Odgovor #15 poslato: Novembar 25, 2007, 07:20:16 posle podne »

Ustvari kad bolje razmislim NEMAM POJMA jesmo li tezi zemlji
Sačuvana
nokidude
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348

« Odgovor #14 poslato: Novembar 25, 2007, 07:19:19 posle podne »

Ni ja nikad nisam probao da gutam nesto na glavacke i ne bih ni probavao, ali za vodu sumnnjam da moze da dodje do zeludca. Ako ne ko proba nek javi!!!

Ja za ovo da li smo teski zemlji, naravno da nismo materija je ista samo u drugom obliku!!
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #13 poslato: Novembar 25, 2007, 05:22:51 posle podne »

kako uspevas da smislis sva ta pitanja?
odgovor za naglavacke gutanje hrane je (ako se jod dobro secam fiziologije...) u cinjenici da se zalogaj kroz jednjak krece i kontrakcijama misica koji ga potiskuju prema zelucu,tako da to i nema puno veze sa gravitacijom...mada nisam nikad probala da gutam naglacake...niti poznajem nekog ko je to probao,niti nekog kome je to palo na pamet  :D
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
perica kolenkas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #12 poslato: Novembar 25, 2007, 10:37:35 pre podne »




    ovo je vec bolje...zadovoljan sam odgovorom (spinoza)...

           Sta mislite da li ljudi svojim postojanjem na zemlji povecavaju njenu masu? ipak 6 milijardi nas je...mnogo je to...a koliko je jos kostiju ispod zemlje... ili masa ostaje ista jer je materija ne unistiva, i mi smo nastali uzimanjem materije sa zemlje...da li je to samo prelazak iz oblika u oblik....?
Sačuvana
spinoza
Gost
« Odgovor #11 poslato: Novembar 25, 2007, 02:05:04 pre podne »



    da li ste primetili da mesec cesto jako "sija" mislim reflektuje suncevu svetlost...zasto je to tako...on je ohladjeno nebesko telo i svetlost dobija od sunca...ali zasto ponekad jako sija,npr sinoc...a kada se zemlja gleda sa meseca ne sija tako...ona ima ok boje ali ne "bljesti" kao mesec sinoc...ako ste primetili...

    evo jos jedno...sta mislite kada bi se napravila kocka od ogledala,a da su ogledala okrenuta "licem" jedno prema drugom,mislim da se na jednom ogleda ono suprotno njemu(nadam se da ste ovo shvatili) i kada bi se u sredinu stavila sveca,zapalila i kada bi gorela dok ima kiseonika...e sad...kada bi nestalo kiseonika za sagorevanje sveca bi se ugasila,a sta bi bilo sa svetloscu,da li bi i ona nestala,ili bi se "odbijala" od ogledala do ogledala i tako u nedogled...


       naravno napravio bi 5 strana i onda zapalio svecu,a sa sestom stranom bi poklopio...da ne bude 3p,kako zapaliti svecu kada je u kocki... :)))).......pozzdrav...


Svetlost kada udari o neki predmet (gas, cesticu) pretvara se u toplotnu energiju... Tako i ogledalo, posto ne odbija svu svetlost "upija" energiju svetlosti... Tu se gubi. To se brzo desava, tako da prakticno cim bi ugasio svecu- svetlost (vidljiva) bi nestala...
Deo (iz spektra) svetlosti se "odbije" o cesticu i tako nastaju boje iz "bele" svetlosti.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #10 poslato: Novembar 24, 2007, 10:29:21 pre podne »

e pa probaj da pojedes nesto naglavacke i videces da moze  8) voda malo teze al hrana opusteno...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
nokidude
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348

« Odgovor #9 poslato: Novembar 24, 2007, 10:16:47 pre podne »

kad smo vec kod zanimljivosti, evo jednog pitanja. Naime, kada jedemo, hrana koju progutamo pod uticajem gravitacione sile
silazi kroz jednjak u zeludac, to je potpuno jasno, ali sta bi se desilo kad bi se hranili stojeci na rukama. Da li mogli da progutamo hranu ili popijemo vode?? Kad je progutamo, da li ce ona stici do zeluca i uspeti da se svari?? Probajte (ako bas zelite) i videcete da hrana u ovom slucaju ide na gore tj. suprotstavlja se gravitacionoj sili. Kako je to moguce?? Zasto?

NIje moguce. Kad bi stajao na rukama i pokusao da progutas nesto ne bi mogao, posebno ne vodu,tj nema sanse d abi otisla do zeludac.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 17 upita.