TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394948 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 09:28:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: inteligentno pitanje :)  (Pročitano 7543 puta)
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #8 poslato: Novembar 24, 2007, 02:08:33 pre podne »

kad smo vec kod zanimljivosti, evo jednog pitanja. Naime, kada jedemo, hrana koju progutamo pod uticajem gravitacione sile
silazi kroz jednjak u zeludac, to je potpuno jasno, ali sta bi se desilo kad bi se hranili stojeci na rukama. Da li mogli da progutamo hranu ili popijemo vode?? Kad je progutamo, da li ce ona stici do zeluca i uspeti da se svari?? Probajte (ako bas zelite) i videcete da hrana u ovom slucaju ide na gore tj. suprotstavlja se gravitacionoj sili. Kako je to moguce?? Zasto?
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #7 poslato: Novembar 24, 2007, 02:02:00 pre podne »

pa to je besmisleno, naravno da se svetlo nece vise odbijati. zamisli ovako: ta kocka je velika i ti mozes da stanes u nju, stojis unutra i zapalis svecu, kad se ugasi sveca, ti ces imati svetlo?? naravno da ne. Da je tako nesto moguce odavno bi bilo iskoristeno za pravljenje energije bez prethodno utrosene energije, jer bi onda imali ceo stan u ogledalima i bez prozora i bilo bi dovoljno da upalimo svetlo i zatim ga ugasimo a svetlo nam ostaje stalno. Dolazi do rasipanja svetlosti ili neceg slicnog, ne bih se mogao setiti, davno je bila fizika, a i ogledalo ne odbija potpunu potpunu kolicinu svetlosti vec nesto i apsorbuje tako da svetlo svakim odbijanjem slabi. Zasigurno nemoguce... 8)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
perica kolenkas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #6 poslato: Novembar 24, 2007, 12:50:58 pre podne »

 


   Naravno sve to sa kockom bi se odvijalo u mraku...i kada bi malo odskrinuo ogledalo,ako je ostalo svetlosti posle gasenja svece trebalo bi malo da obasja....jbg...

 


    A sto se tice ovog meseca,moguce je da je takav sastav meseceve kore,da ne apsorbuje toliko svetlost kao zemlja(priroda,atmosfera..)
pa zato ponekad jace sija...mislim jace reflektuje svetlost od zemlje...bar tako je na slikama(inace nisam bio na mesecu)...


   ako ima neku ideju neka pise,kladili se kum i ja :)))
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2007, 05:24:56 posle podne »

pa mislim da to ne bi mogao da znas...posto kako bi znao da li jos ima svetlosti u toj kocki od ogledala...kad ne mozes da je otvoris...mislim ako je otvoris to se onda ne racuna :D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
lanami
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 346


« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2007, 03:36:32 posle podne »

Zanimljivo...
Nisam primetila kako je sinoc Mesec sijao,obraticu paznju ubuduce...
Meni je divan,kad je pun i deluje kao da mi je ispred nosa onako ogroman i mocan.

Nego,kad smo kod Meseca,kako se vi osecate psihicki kad je pun?!
Ja tada obicno patim od nesanice i nervoze...

Tasho, dala si mi ideju za novu temu ;)

http://forum.pansport.co.yu/index.php?topic=12215.msg240575#msg240575
Sačuvana
lanami
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 346


« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2007, 03:30:36 posle podne »



    da li ste primetili da mesec cesto jako "sija" mislim reflektuje suncevu svetlost...zasto je to tako...on je ohladjeno nebesko telo i svetlost dobija od sunca...ali zasto ponekad jako sija,npr sinoc...a kada se zemlja gleda sa meseca ne sija tako...ona ima ok boje ali ne "bljesti" kao mesec sinoc...ako ste primetili...

    evo jos jedno...sta mislite kada bi se napravila kocka od ogledala,a da su ogledala okrenuta "licem" jedno prema drugom,mislim da se na jednom ogleda ono suprotno njemu(nadam se da ste ovo shvatili) i kada bi se u sredinu stavila sveca,zapalila i kada bi gorela dok ima kiseonika...e sad...kada bi nestalo kiseonika za sagorevanje sveca bi se ugasila,a sta bi bilo sa svetloscu,da li bi i ona nestala,ili bi se "odbijala" od ogledala do ogledala i tako u nedogled...


       naravno napravio bi 5 strana i onda zapalio svecu,a sa sestom stranom bi poklopio...da ne bude 3p,kako zapaliti svecu kada je u kocki... :)))).......pozzdrav...

 :o

koliko se ja razumem u fiziku, to nije moguce  ;D
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2007, 09:47:48 pre podne »

Zanimljivo...
Nisam primetila kako je sinoc Mesec sijao,obraticu paznju ubuduce...
Meni je divan,kad je pun i deluje kao da mi je ispred nosa onako ogroman i mocan.

Nego,kad smo kod Meseca,kako se vi osecate psihicki kad je pun?!
Ja tada obicno patim od nesanice i nervoze...
Sačuvana
perica kolenkas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2007, 03:19:35 pre podne »



    da li ste primetili da mesec cesto jako "sija" mislim reflektuje suncevu svetlost...zasto je to tako...on je ohladjeno nebesko telo i svetlost dobija od sunca...ali zasto ponekad jako sija,npr sinoc...a kada se zemlja gleda sa meseca ne sija tako...ona ima ok boje ali ne "bljesti" kao mesec sinoc...ako ste primetili...

    evo jos jedno...sta mislite kada bi se napravila kocka od ogledala,a da su ogledala okrenuta "licem" jedno prema drugom,mislim da se na jednom ogleda ono suprotno njemu(nadam se da ste ovo shvatili) i kada bi se u sredinu stavila sveca,zapalila i kada bi gorela dok ima kiseonika...e sad...kada bi nestalo kiseonika za sagorevanje sveca bi se ugasila,a sta bi bilo sa svetloscu,da li bi i ona nestala,ili bi se "odbijala" od ogledala do ogledala i tako u nedogled...


       naravno napravio bi 5 strana i onda zapalio svecu,a sa sestom stranom bi poklopio...da ne bude 3p,kako zapaliti svecu kada je u kocki... :)))).......pozzdrav...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.