TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395036 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 02:19:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: CRNI,RAZANI HLEB  (Pročitano 11723 puta)
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #4 poslato: Januar 02, 2011, 09:02:21 posle podne »

Sve je to tacno,ja imam svoj plan ishrane koga se pridrzavam i napredujem,nego sam pokrenuo ovu temu jer me zanima zasto niko do sada nije preporucio hleb kao UH,ima toliko postova na temu sta da jedem,kad da jedem ovo ili ono,svaki dan neko pusti post na ovu temu i svi daju iste odgovore, bukvalno ni jedna preporuka ubaci bar hleb za dorucak,sa necim,eto to me je samo interesovalo,nemoguce da svi misle da je hleb(jedan od ova 2)toliko los.

p.s.-postoje mini kucne pekarice gde ljudi sami prave hleb,kupis integralno ili razano brasno i napravis hleb,kiflu po svojoj volji i budes sigran da je to integralni ili razani bez dodataka aditiva ili slicnih stvari
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2011, 07:52:50 posle podne »

Hehe - naravno da se najbrže gojiš od brzog uglejnog hidrata uveče... A pogotovo ako imaš i jak doručak u prvih pola sata ujutru, ima da se zamastiš znaš kako. ;D (Osim ako nisi baš, baš beznadežni ektomorf.)
Ipak, nije baš preporučljivo to raditi, a naročito ne ako još možda postoj sklonost ka dijabetesu - kako bezveze džakaš pankreas da ti luči insulin...

A sad zašto? - evo malo metabolizma:
Ideja ide ovako - ljudi kao rezervo goriva imaju masne naslage. Svega glikogena (kao rezervi brzodostupnog šećera) ima max 500g (i to ako si sportista na kvadrat) u celom telu. Kada jedeš ti dopunjuješ rezerve šĂ°ećera pod uslovom da ima šećera u ishrani. Sve što pretekne ide u mast.
PoĂ°emo pod premisom da nisi večerao i da si spavao preko 10h. Budiš se sa praznim glikogenskim rezervama. Jedeš u roku od pola sata - već si napunio glikogenske rezerve. Jedeš još dva-tri puta tokom dana - održavš punim glikogenske rezerve. Onda doĂ°e veče. Ti ne večeraš (ili jedeš nešto što neće drastično da ti digne insulin). Od poslednjeg obroka tebi opada nivo glikogena, kao i insulina u krvi koji odreĂ°uje koliko radiš na šećer a koliko na mast (da prosto kažemo), tokom noći ti krećeš da radiš na mast. Budiš se sa relativno praznim rezervama i idemo u krug. - Ovako bi trebalo da izgleda dan nekoga ko je osoba koja prosto hoće da ostane fit tako reći.
Drugi scenario je da se ne jede po ustajanju a da si prazan jer si spavao 100god i/ili nisi večerao. Budiš se, počinješ da se krećeš - a telo bez glikogena. Padaš u teežak katabolizam, a neće tu samo mast da ide. ;)
Treći secenario je da jedeš uveče. Onda ti ležeš pod visokim insulinom, sa prilično punim glikogenskim rezervama. Ustaješ ujutru, klopaš, tebi pune rezerve šećera (ili barem punije) u startu- tebi dosta toga što si pojeo pretiče i ide u mast (ali i mišić - manje AK ide za energetske potrebe). Tako se ljudi goje izmeĂ°u ostalog. Tj generalno jer su svakim obrokom podigli insulin u nebesa a kalorijski su u suficitu. Eto nama problem gojaznosti.
Ipak - ne učiti od gojaznih. Tebi ne treba mast koliko god mislio da je tako. Trust me. ;) Ona će doći koliko treba, a što je manje nabaciš u ofu, to je lakše posle skinuti. A tvoj ins je jedno moćno oružije kada je u pitanju bodybuilding - fora je u tajmingu.

Moj ti je savet sledeći:
4 obroka su ti najbitnija. Doručak (mora da bude u roku od pola sata od ustajanja), Večera - mora da bude full obrok - mada ipak ne preterivati sa BRZIM UH (nisam rekao UH in general - ako hoćeš masu treba da si u suficitu sa svakom od nut grupa), obrok pred trening (ne smeš da radiš na prazno - dakle full obrok opet pre treninga - jedno sat vremena - jedi da ima svega, a da možeš da treniraš) i onaj četvrti - posle treninga jedi!
Kao ektomorf - ne biraj puno, ali gledaj da poštuješ ovo. Znaš kako ima da ti legne lepa masa za jedno 6 meseci. ;)

Naravno, ako te je ono vremenski obeshrabrilo - uvek možeš da razvučeš po jednu kantu eurokrema tokom dana uz jednu onu džambo kesetinu čipsa, a da uz to zakačiš i još poneki "normalan" obrok i ima da se ugojiš za sve pare. Nisam ja tu da ti pričam šta ćeš ti sa životom. Da može ovako može - ali šta je cena?

Eto - raspisah se. Nadam se da je pomoglo barem malo.


p.s.- crni hleb u Srbiji ne postoji. To je običan beli, samo ga boje imalinom ili tako nečim. ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2011, 07:50:02 posle podne »

Kalorijska vrednost i nije toliko bitna. Mada istina da nema neke razlike izmedju pravog integralnog hleba, pirinca i krompira, sve su to slozeni uh, gde je bareni krompir najkvalitetniji, znaci cisti skrob, nista bolje od njega za long lasting energiju.

Za one koji se goje svakako da je ok slozeni uh uvece mada mi cesto insistiramo na proteinima jer je tako veca sansa svakako da ta dodatna masa bude kvalitetna, ne salo...

Tako da svakako da je pravi hleb sasvim OK, sad vec mislim da mozemo da preporucujemo ljudima jer ima kvalitetnih, pre je bilo malo teze jer je ti integralni nisu bili integralni, pa je zato cesto insitirano na proverenim varijantama poput ovsenih, rize i krompira.
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2011, 07:15:56 posle podne »

Zasto svi (mislim na one koji zele da dobiju na kilazi) i na ostale koji savetuju kad kazu sredio sam ishranu,npr:za dorucak ovsene,jaja,za rucak,pirinac,krompir za veceru salatu i neko meso tipa piletina,junetina izbegavaju da konzumiraju i preporucuju jedan od ova 2 tipa hleba.Kaloriska vrednost hleba i pirinca je maltene ista a veca od krompira,drugo,zasto za veceru izbegavaju UH a oce da se ugoje,zar nije malo nelogicno da se poslednji UH unesu kroz neku uzinu izmedju rucka i vecere i posle toga nista do dorucka,zar to nije malo dugacak period,moje misljenje je da whey kao suplement ili neki sir pre spavanje jesu dobri ali ni oni ne mogu da pomognu bez dobre vecere ako se zelimo ugojiti,jer ja smatram da ne moze i jare i pare,oces da se ugojis a neces neki gram masti,valjda je redosled prvo masa pa tek onda definicija,jer je laz da moze i jedno i drugo u isto vreme.Ima mnogo dobrih kombinacija za dorucak i rucak sa hlebom,cak sta vise bolje nego ovsene za dorucak
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 17 upita.