TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:41:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: gejneri - pomoc  (Pročitano 4486 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Januar 08, 2011, 06:54:25 posle podne »

Trebalo bi da ima. Nadam se da će ovaj post videti koleginica Beka i dati pravi odgovor. Ako ne, u ponedeljak okreni 441 - 301 i dobićeš info(broj naše radnje u KŠ).
Sačuvana
zveki_ks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #8 poslato: Januar 08, 2011, 06:10:43 posle podne »

Posto Koristim Scitec Whey Professional i ima neverovatan ukus, uzecu ipak volumass 35, jer se nadam da ce takodje biti ukus dobar, a sada sam video da je volumass isplativiji nego seriouss mass. Zanima me samo da li ima u Krusevcu ovaj od 3kg?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Januar 08, 2011, 05:48:13 posle podne »

Sama optimum Nutrition je odlicna firma i neces pogresiti ako uzmes njihov suplement, i nikako nije gori od ta dva pomenuta samo ih ja preferiram.
Ovsene ja jedem na suvo ili sa vodom uz Pro V60 proteinom od la brade.Ti mozes sa geinerom pomesati i bice ok.
sto se mesa tice gledaj da ni tu ne preterujes ali da tu budu obroci po malo ali cesto u toku dana na svaka 2-3h.recimo 100gr da bude po obroku za pocetak pa ces vremenom videti treba li vise ili manje.
Za obrok u skoli imas vise opcija.Mozes uzeti kombinaciju(kikirikija,badema,lesnika,brazilskog oraha,malo suvog grozdja...)  i to grickati po malo u toku dana.Mozes i uzeti belo meso u lepinji bez nekih premaza ako je cilj definicija pa meso pojesti a lepinju ne.Varijanta spremanja sopstvenog sendvica je ipak najbolja opcija pa poneses u skolu i to recimo:  integralni hleb,moze tuna unutra ili belo meso,malo salate i tako napravis par sendvica i to je odlican obrok za vreme odmora izmedju predavanja.
Sačuvana
zveki_ks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #6 poslato: Januar 08, 2011, 05:29:41 posle podne »

Da li moze konkretniji odgovor na pitanja u vezi ishrane i da li se gejneri isplate, da li je bolje da se popravi ishrana i cime i vise wheya umesto gejnera? Voleo bih da mi Zoltan Kozma da neki savet... ako moze

Pozdrav evo me javljam se ;)
Sto se tice same ishrane dacu ti prvo link moje teme da vidis kako sam se ja hranio pa sto se toga tice ako te nesto jos zanima pitaj me: Evo prvi link:
  http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117971.0

evo i drugog:
 http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117981.0

Sto se tice pitanja jel se Geineri isplate sve zavisi od toga sta je svakome od nas cilj.Ako je potrebna telesna masa i ako imamo problema sa unosom kalorija onda je odgovor da.Tu bih savetovao malo kvalitetnije geinere tipa: Volumass 35 i Mega geiner od firme dymatize.
A kada se dodje do zeljene mase onda je bolja opcija kvalitetan whey protein kao idealna opcija za posle treninga.Tu bih preporucio: Elite whey od firme Dymatize i novu Scitec professional seriju.

Hvala na odgovoru, a sta mislis os Seriouss Mass od Optimum Nutritiona, mislis li da je gori od ta dva pomenuta?
I zanima me kako jedes ovsene pahuljice, ima li neki recept? I koliko mesa bih trebao dnevno da unosim posto vidim ti jedes 5-6 puta i to 1kg mesa. I sta bih mogao da ubacim za vreme skole, posto sam od 13:30 - 19:30 (najkasnije) u skoli?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Januar 08, 2011, 05:13:28 posle podne »

Inace moj odeljak sa temama na ovom forumu nalazi se ovde na ovom linku pa svrati mozes naci mnogo toga zanimljivoga:

http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=181.0
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Januar 08, 2011, 05:09:14 posle podne »

Da li moze konkretniji odgovor na pitanja u vezi ishrane i da li se gejneri isplate, da li je bolje da se popravi ishrana i cime i vise wheya umesto gejnera? Voleo bih da mi Zoltan Kozma da neki savet... ako moze

Pozdrav evo me javljam se ;)
Sto se tice same ishrane dacu ti prvo link moje teme da vidis kako sam se ja hranio pa sto se toga tice ako te nesto jos zanima pitaj me: Evo prvi link:
  http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117971.0

evo i drugog:
 http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117981.0

Sto se tice pitanja jel se Geineri isplate sve zavisi od toga sta je svakome od nas cilj.Ako je potrebna telesna masa i ako imamo problema sa unosom kalorija onda je odgovor da.Tu bih savetovao malo kvalitetnije geinere tipa: Volumass 35 i Mega geiner od firme dymatize.
A kada se dodje do zeljene mase onda je bolja opcija kvalitetan whey protein kao idealna opcija za posle treninga.Tu bih preporucio: Elite whey od firme Dymatize i novu Scitec professional seriju.
« Poslednja izmena: Januar 08, 2011, 05:11:50 posle podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
zveki_ks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: Januar 08, 2011, 04:31:12 posle podne »

Da li moze konkretniji odgovor na pitanja u vezi ishrane i da li se gejneri isplate, da li je bolje da se popravi ishrana i cime i vise wheya umesto gejnera? Voleo bih da mi Zoltan Kozma da neki savet... ako moze
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2011, 09:55:55 posle podne »

Hristos se rodi i dobro došao na forum Pansporta. ;)

Gejneri i proteini su dva različita pojma. Gejnerima je cilj da podigneš kalorijski unos radi povećanja telesne mase. Da bi to učinio, gejneri se koriste barem 200ak  grama dnevno.  Ne možeš gejner dozirati kao što bi to radio sa čistim proteinom(30-40g po serviranju), jer ne bi imao efekta u tako malim dozama. Zato su oni i jeftiniji od wheya.

Whey, tj. protein surutke uvek je bolji izbor nego gejner. Od gore pomenutih, Nitro Gold je najbolji izbor. Pored toga, tu su i ostali poput Scitec wheya, SNI, Scivation, Dymatize itd. Tebi kao rekreativcu prijaće bilo koji od tih, tako da izaberi prema svojim finansijskim mogućnostima. ;)
Sačuvana
zveki_ks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2011, 09:33:03 posle podne »

Zeleo bih da dobijem na kilazi prvenstveno.
Visok sam 196 cm, 80 kg , pretezno sam mrsav. Treniram kosarku (5 treninga nedeljno), idem u teretanu 2 meseca po 3-4 puta nedeljno i koristio sam Dymatize Elite Whey, a sada sam kupio Scitec Whey Professional. Zeleo bih da mi pomognete oko ishrane i unosa kalorija i proteina. Citao sam dosta po forumima stranim i srpskim o ishrani i suplementaciji ali nikako da sastavim plan obroka. Takodje sam video da svi hvale Seriouss mass, kazu da nema greske da ce se kilaza dobiti, naravno uz pravilnu ishranu ali meni bi trebao neki plan obroka. Zeleo bih da dobijem na masi, pa posle definiciji. Neki kazu da su gejneri bacanje para. Takodje zelim da napomenem da su gejneri  skupi(bar za mene) - kostaju oko 6000 a traju max. 16 dana za razliku od obicnog wheya koji bi od 2,3 kg koji bi trajao mesec dana. Zanima me vase misljenje i o BRUTAL Muscle ON (svrstali ste ga u preparat za dobijanje mase, iako je whey) , Nitro gold protein , Nitro Gain. Izvinjavam se ako sam dosadan, zelim da ucim.  ::)

Zaboravio sam da kazem da koristim Dymatize kreatin monohidrat, mesec dana (ostalo mi je malo manje od pola od 500 gr kutije)
i od njega sam dobio na tezini 3kg.

Molim za pomoc
« Poslednja izmena: Januar 08, 2011, 04:29:23 posle podne od strane zveki_ks » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 19 upita.