TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:55:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: sta je dozvoljeno a sta ne na putu do uspeha?  (Pročitano 5885 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Januar 24, 2011, 04:03:00 posle podne »

pozdrav svima  ;)

nisam nov na forumu pratim ga duze vreme al sam sad resio da vam se javim.

bio bi vam mnogo zahvalan ako bi ste mi odgovorili na nekoliko pitanja.
danas se svi razumenju u nesto i svi sve znaju pa tako i svi "bilderi" u teretani.jedni tvrde jedno a drugi nesto peto. ja ih uglavnom i ne slusam al ove stvari me strasno zabrinjavaju.
da li mozete da mi kazete da li mineralna voda (zato sto je gazirana) smanjuje efekat suplemenata? i da li su grickalice kao sto su smoki i razne druge slane zanimacije lose u istom periodu kad uzimamo i suplemente?
znam za redbul i slicna energecka pica kao i kafa i coca-cola zbog kofeina.al ovo stvarno ne razumem.
a suplementacija koju koristim je wey iz surutke,kreatin,bcaa,glutamin,dekstrozai i surutka u prahu ako moze da se ne neki nacin racuna u ovo.

u napred hvala puno :D


ćaos, bila sam jedno vreme odsutna pa tek sada odgovaram na tvoju poruku..  Moja najkraća i najosnovnija poruka za početak bi bila PAZI KOGA SLUŠAŠ :)

naslušaćeš se raznoraznih priča, pogotovo po teretanama i od kojekakvih kvazi stručnjaka...

a odgovor na tvoje pitanje:   mineralna voda ne smanjuje efekat suplemenata, zdravije je izbaciti gazirano ako si na to mislio...

red bull i ostala energetska pića su ok ponekad, jedino pazi na unos šećera jer su obično ova pića prebogata šećerom, ili uzmi neke light varijante....   kofein nije loš, ima ga u dosta suplemenata, deluje stimulativno, i naravno ne valja preterivati sa njime, pogotovo ako uzimaš neki suplement prebogat kofeinom... i ako nisi dobro naviknut na njega... može da izazove dehidrataciju, lupanje srca, nervozu...

suplementacija koju koristiš je sasvim ok, to su osnovni suplementi koji će pre svega oporaviti mišić istresiran tokom treninga i neće ništa škoditi...

što se tiče pitanja oko ishrane - neće ti biti ništa loše da pojedeš kesicu smokija čipsa ili sl. jedino što može vremenom da se desi je da se zamastiš odnosno fino ugojiš s obzirom da u ovim namirnicama nema apsolutno ništa kvalitetno, samo gomila prostih šećera sa dosta zasićenih tj loših masti...  i nema proteina koji su nam od esencijalne važnosti za izgradnju mišića.

Uz svaki program, pogotovo bodibilding program, ide i odgovarajuća izbalansirana ishrana koja pre svega podrazumeva izbacivanje ovakvih loših namirnica, tj brze hrane, grickalica i sl...  toksikuju organizam i ne donose nam ništa vredno.

Naravno, za svaku dilemu možeš nama da se obratiš i rado ćemo ti izaći u susret ;)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #16 poslato: Januar 21, 2011, 02:26:25 pre podne »

Koncentrat sto posto, ko za pilice samo sto je za ljude, ne treba ti motka Done!
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Januar 21, 2011, 01:41:16 pre podne »

Samo nemoj meni to da pričaš, ja se tu borim kao Don Kihot(da, jeste to borba protiv vetrenjača). :D :D  Na poslu, u komšiluku,  u teretani, bilo gde... Uvek se potegne tema i ja se zakačim sa nekim po tom pitanju i očitam mu bukvicu. :D :D
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #14 poslato: Januar 21, 2011, 01:30:15 pre podne »

Man se bre Robija, sad ce jos misliti da ce im porasti sise! Zaboga! Kao sto sam reko, vec 7 ljudi u hiljadu razume sta znaci suplementacija, trening, bb, fitnes, yogu kad spomenes to je ko da si nekom reko mars na paradu!
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Januar 20, 2011, 11:52:45 posle podne »

Nisi ti video kakve mi cice imamo na našim posterima u radnjama. ;D ;D
Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #12 poslato: Januar 20, 2011, 11:11:14 posle podne »

Fora je u tome sto kad udjes  u pansport ili negde gde se prodaju suplementi stoji slika  nekog lika sa mr.olympie i onda ljudi misle da ce taki biti :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #11 poslato: Januar 20, 2011, 10:17:38 posle podne »

A sto je najgore ta sumeca je upravo ono sto ne treba uzeti, a ne suplemente (dodatke ishrani).
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2011, 08:50:03 posle podne »

Molim... bažna je ta demistifikacija suplementacije... ljudi misle da su nešto uradili ako uzmu šumeći vitamin i kao to je ok... ali kad se vide one silne kutije (praaava suplementacija) ona je kao frka... Samo opušteno ;)
Sačuvana
bojan #3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2011, 02:21:11 posle podne »

Daniela hvala za odg  ;D

Ovo je pravi odg na moja pitanja.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Januar 19, 2011, 10:26:12 posle podne »

Ne smeta da uzimaš ni antibiotik ni nešto za bolove ni kiselu vodu ni bilo šta...
pazi, sve što si nabrojao uzimaš svakodnevno preko hrane... nije to neka misterija, ta suplementacija, samo priroda koncetrovana u kutiji - ko šumeći C vitamin samo mnooogo bolje i efikasnije :))

Za sve nabrojano nije zabranjeno da se kombinuje sa antibioticima, pitanje je samo da li ima efekta da piješ sve ovo a da ne vežbaš (ne treba da vežbaš dok si bolestan tj na antibioticima)
« Poslednja izmena: Januar 19, 2011, 10:27:47 posle podne od strane daniela svarc » Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #7 poslato: Januar 19, 2011, 09:16:40 pre podne »

..., tako da ako imaš utičnicu za struju umesto nosa onda smao rokaj po surutci.

LOL :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2011, 08:22:48 pre podne »

Nema ova suplementacija veze sa lekovima, ako si bolestan onda prvo se izleči, teško ćeš vežbati ako imaš tako jeke upale u telu da moraš uzimati antibiotike.

Surutka u prahu je hrana za svinje što se mene tiče, tako da ako imaš utičnicu za struju umesto nosa onda smao rokaj po surutci.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bojan #3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2011, 09:14:41 posle podne »

hvala za pomoc momci mnogo mi znaci.

da li mi ta surutka onda pomaze na dobijanju mase posto i radim na tome?

zaboravi sam da vas pitam da li smem da uzmem ovu suplementaciju sto sam vec naveo a da sam u situaciji da moram da pijem neki antibiotik ili nesto protiv bolova?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2011, 09:05:06 posle podne »

Ako pogledaš sastav te surutke u prahu, videćeš da ima svega 12% proteina i oko 70% ugljenih hidrata. Sada ti je jasno. :)
Sačuvana
bojan #3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Januar 18, 2011, 08:40:33 posle podne »

ma ne hasam ja mnogo tih grckalica.nego po nekad uzmem.

a zasto mislis da mi surutka skodi?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.