TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:02:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana od nutricioniste na proveru  (Pročitano 13564 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Januar 28, 2011, 11:08:46 posle podne »

Svi koji pisu ishranu "100g  meso +  pirinac" nemaju veze s vezom. Jedino sto ti je bitno je da pogodis makroe za odredjeni obrok ( P, UH, M ) a koji izvor koristis je nebitno

Koji izvor koristiš je manje bitno, ali ne i nebitno. Nije isto žvakati pirinač i šećer i pogoditi makro UH, ali vidim šta si hteo da kažeš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Januar 28, 2011, 09:14:52 posle podne »

Ne znam kako tunjevina i plazma mogu biti isto...
Par ideja...
Možda umesto hleba staviti integralni pirinač (ručak, ev večera) i ovsene za doručak
Voće pre podne, slobodno više nemasnog sira, mesa, ribe i jaja.
Sačuvana
gnew
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50


« Odgovor #12 poslato: Januar 28, 2011, 04:29:51 posle podne »

Znaci ova ishrana otpada. Sada sam video ovu temu, pa cu da je prelistam i vidim na sta treba obratiti racuna http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=118901.210 ...
Ali hvala vam i na ovim odgovorima!
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #11 poslato: Januar 28, 2011, 04:08:02 posle podne »

Svi koji pisu ishranu "100g  meso +  pirinac" nemaju veze s vezom. Jedino sto ti je bitno je da pogodis makroe za odredjeni obrok ( P, UH, M ) a koji izvor koristis je nebitno
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2011, 03:02:36 posle podne »

Veze s vezom taj ocigledno nema!  Ovim sto je napisano ima da dobijes salo ne da skines.Mnogo je ovde gresaka i ja ne mogu da verujem da to pise jedan nutricionista.Zna se sta je za skidanje kilaze i koje su to pretezno namirnice:  Oslic kuvani,kuvane pilece grudi,ella sir,vlaknaste materije,kvalitetni izvori uh,dobre masti  i to se vodi racuna kada se unosi.Mali ali kvalitetni i cesti obroci u toku dana su jedini nacin da se vidi pomak.
Naravno tesko je to izdrzati ali varijacijom hidrata se moze postici zavidan uspeh.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2011, 02:41:17 posle podne »

Poz svima!
Pre svega, cilj mi je skidanje sala oko stomaka i nabacivanje misicne mase. Imam  17 godina, trenirao sam vaterpolo 4 godine (i za to vreme sam lepo smrsao, ali je ostalo salo-ne mnogo oko stomaka) i sada sam resio u teretanu da krenem aktivno!
Danas sam bio kod jednog prijatelja koji je nutricionista i napisao mi je ishranu za trening.
(recite mi sta da menjam, dodajem, oduzimam)
Ovako izgleda:

Ujutru (cim ustanem): 1 merica whey-a u 250 ml mleka.

Uzina u skoli: Sendvic sa ribljim filetima (hleb je crni za zrnevljem) + 250 ml Jogurta ili pakovanje plazme (75gr) + 250ml mleka.

Posle skole: Hleb(crni) 50gr + meso(teletina ili junetina) 100gr + sir + povrce(sada u glavnom jedem cveklu i kisele krastavce)

Rucak: Supa + Hleb(crni) 50gr + meso(teletina ili junetina) 200gr  + Povrce grupe A (paprika, paradajz, boranija, itd.) 100-200gr + Povrce grupe B (sargarepa, itd.) 50gr

Uzina: Voce 100gr (jedna jabuka ili narandza)

Vecera: Hleb(crni) + Meso 100gr + 50gr sira + 1 jaje + povrce grupe A i B kao kod rucka (ista mera)

Treniram sa tezinama: Utorak - Cetvrtak - Subota ---- kre alkalyn pre i posle treninga + merica whey-a u 250ml mleka posle treninga
Cardio: Ponedeljak - Sreda - Petak ---- ovim danima ne pijem whey posle treninga, ali zato cu da uzmem kre alkalyn pre treninga...
Planirao sam da cardio radim posle treninga sa tezinama, ali u teretani su sprave za cardio u glavnom zauzete lepsom polovinom :) ,pa sam odlucio da to radim kod kuce, posto imam kucni bicikl.

umesto crnog hleba ponekad bih menjala - testenina, krompir, pirinač, žitarice raznorazne....

riblji fileti - zavisi kakve kupuješ ali ako kupuješ fish fingers uglavnom su puni masti i ugljenih hidrata i dok se peku na tiganju pokupe dosta ulja

dobro je što imaš puno obroka u toku dana
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2011, 10:53:50 pre podne »

Mozes hleb u popodnevnim i vecernjim casovima da smanjis, dok pre podne ne treba da brines, pogotovo ne u pocetku.

Riblji fileti nisu bas najkvalitetniji ali je bolje nego salama ili neko krs meso svakako. Ne moras skroz mleko da izbacujes nego da korigujes.

I pogledaj malo po temamam imas brdo predloga ishrane, moze to mnogo bolje a da ti uopste ne bude problem da ispostujes.

U vezi odmora trebao bi da steknes naviku da nosis pripremljen obrok sa sobom.

Poz
Sačuvana
gnew
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50


« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2011, 10:44:29 pre podne »

Hvala ti na informacijama, nisam ni planirao da koristim ovaj program, dok ga ovde neproverim.
Da li bi bilo dobro da izbacim hleba ili ?
Mogo bih i za prvi obrok cim ustanem whey da popijem sa vodom, nije problem, izbacicu mleko. A dok sam u skoli, stvarno ne znam sta bih mogao da jedem. Meni je ovaj sendvic sa riblijm filetima nekako najkvalitetniji.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2011, 08:16:18 pre podne »

Pa šta znam mislim da je previše hleba i previše mleka. Mislim nema ništa loše u ove dve namirnice, pogotovo kad se ne preteruje, ali uz ovoliko mleka ćeš sigurno dobiti sala, pogotovo ako piješ UHT mleko (što je većinom slučaj)

Isto tako se ne slažem sa doručkom, nikad ne bi uzimao samo tečan doručak, fakat ćeš ogladneti jako brzo. Možda je dobra ideja da uzmeš whey sa vodom odmah nakon buĂ°enja, pa pola sata kasnije jaja, meso ili sir...

Jogurt je OK, to je odlična stvar za probavu, ali plazma mi malo nije jasna. Taj proizvod ima brdo šećera u sebi i praktično nema hranjivu vrednost, a pored toga dolazi u kartonskoj kutiji...

Ja nikad ne praktikujem voćku kao obrok ili užinu. Ukoliko je bodybuilding u pitanju onda se voće uzima strateški, kao i sva ostala hrana.

Ukratko, ne verujem da ćeš skinuti mnogo sala ovom ishranom, u najboljem slučaju ćeš biti na istom kao i do sada...to je samo moje skromno mišljenje.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
gnew
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50


« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2011, 01:55:29 pre podne »

On mi je napisao ishranu i za vaterpolo, dok sam trenirao...i bas mi je dosta pomogla, posto sam bio kao "lopta" ... ali ovo je ipak bodybuilding, a nasi nutricionisti u glavnom pisu ishrane za mrsavljenje, retko ko za teretanu... zato sam i postavio ovo, da vidim da li ovo da koristim :)
A inace covek ima preko 40 godina, ima iskustvo u ovom poslu.
« Poslednja izmena: Januar 28, 2011, 02:03:54 pre podne od strane gnew » Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2011, 10:54:10 posle podne »

Jes ti 100 posto siguran da ti je drug nutricionista? :)
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
gnew
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50


« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2011, 08:26:59 posle podne »

E, da.. visok sam 186cm, tezak 82kg
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2011, 08:25:27 posle podne »

nema pojma
Sačuvana
gnew
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50


« Odgovor #1 poslato: Januar 27, 2011, 08:21:59 posle podne »

Poz svima!
Pre svega, cilj mi je skidanje sala oko stomaka i nabacivanje misicne mase. Imam  17 godina, trenirao sam vaterpolo 4 godine (i za to vreme sam lepo smrsao, ali je ostalo salo-ne mnogo oko stomaka) i sada sam resio u teretanu da krenem aktivno!
Danas sam bio kod jednog prijatelja koji je nutricionista i napisao mi je ishranu za trening.
(recite mi sta da menjam, dodajem, oduzimam)
Ovako izgleda:

Ujutru (cim ustanem): 1 merica whey-a u 250 ml mleka.

Uzina u skoli: Sendvic sa ribljim filetima (hleb je crni za zrnevljem) + 250 ml Jogurta ili pakovanje plazme (75gr) + 250ml mleka.

Posle skole: Hleb(crni) 50gr + meso(teletina ili junetina) 100gr + sir + povrce(sada u glavnom jedem cveklu i kisele krastavce)

Rucak: Supa + Hleb(crni) 50gr + meso(teletina ili junetina) 200gr  + Povrce grupe A (paprika, paradajz, boranija, itd.) 100-200gr + Povrce grupe B (sargarepa, itd.) 50gr

Uzina: Voce 100gr (jedna jabuka ili narandza)

Vecera: Hleb(crni) + Meso 100gr + 50gr sira + 1 jaje + povrce grupe A i B kao kod rucka (ista mera)

Treniram sa tezinama: Utorak - Cetvrtak - Subota ---- kre alkalyn pre i posle treninga + merica whey-a u 250ml mleka posle treninga
Cardio: Ponedeljak - Sreda - Petak ---- ovim danima ne pijem whey posle treninga, ali zato cu da uzmem kre alkalyn pre treninga...
Planirao sam da cardio radim posle treninga sa tezinama, ali u teretani su sprave za cardio u glavnom zauzete lepsom polovinom :) ,pa sam odlucio da to radim kod kuce, posto imam kucni bicikl.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.