TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:40:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Istina o vitaminu C!  (Pročitano 20819 puta)
barajevo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #28 poslato: Mart 04, 2013, 05:46:03 posle podne »

pre bi skocio sa 10metara na glavu u prazan bazen nego uzimao 100g vitamina C :D
Evo jedna tabela za tebe i ostale koji (u svom neznanju) bezobrazno komentarišu tudje napise:

TOLERANCIJA  CREVA  NA ASCORBAT  KOD  POJEDINIH  BOLESTI
Natrijum askorbat je kristalni prah slankastog ukusa i jedna kafena  kašičica ima oko tri grama. On se lako rastvara u vodi, soku kao i u kuhanoj hrani (ohlaĂ°enoj), za razliku od askorbinske kiseline koja ima kiseo ukus i ne može se davati u velikim količinama u svakoj hrani. Rastvor natrij askorbata ima skoro idealnu pH vrednost , nešto iznad 7, dok je pH askorbinske kiseline 3. Unos velikih količina vitamina C je zato moguć samo u obliku askorbata. Da napomenem i da velike količine natrijum askorbata izazivaju dijareju koja može trajati i desetak dana, u zavisnosti koliko dugo se sprovodi terapija. Tolerancija creva teških bolesnika na natrij ascorbat je velika, čak i do 200 gr na dan ne mora dovesti do dijareje. Kako se pacijentu poboljšava zdravstveno stanje tako i tolerancija creva na velike količine askorbata opada.

STANJE                                                grama/dan                            broj doza u danu
Normalno                                5-15                                      4
Blaga prehlada                      30-60                                  6-10
Jaka prehlada                       60-100                                 8-15
Gripa                                    100-150                                8-20
Coxackie virus                      100-150                                8-20
Mononukleoza                     150-200                               12-25
Virusna upala pluća             100-250                               12-25
Astma, peludna hunjavica       15-50                                    4-8
Alergija na okoliš I hranu           1-50                                    4-8
Opekotine, kirurške rane        25-150                                  6-20
Fizički napori I stresovi            15-30                                    4-6
Rak                                        30-100                                  5-15
Upala kralješaka                    15-100                                  5-15
Reiterova sindrom                  15-60                                    4-10
Reumatski arthritis                  20-100                                 5-15
Bakterijske infekcije                30-200                                10-25
Hepatitis                                   30-100                                 6-15
Candida gljivica i ostale           20-200                                 6-25
...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #27 poslato: Februar 24, 2011, 08:32:26 posle podne »

Narode, tema je o vitaminu C.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #26 poslato: Februar 24, 2011, 02:52:08 posle podne »

Ovo sam zaboravio...Laneno seme stavim u casu vode i ostavim preko noci,onda ujutru popijem vodu iz case a ostane samo seme,u casu sa semenom sipam jogurt i onda seme sa jogurtom popijem. :) Tako se maksimalno iskoristi seme i jako malo "izadje" iz organizma neiskorisceno. ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #25 poslato: Februar 24, 2011, 01:18:11 pre podne »

E,da pecem da bi promenio i to samo tri obroka i nekad ako mi se otme u gradu pojedem pilece belo sa rostilja,a jaja kuvam svaki dan za dorucak posle ovsenih pojedem 4 belanca i jedno celo. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #24 poslato: Februar 24, 2011, 01:16:29 pre podne »

Ne pecem nista na bilo kakvom ulju,pecem u grileru,a u njega se ne stavlja ulje,hran se pece na sopstvenoj masti. :) ;) A u kuvana jela stavim maslinovo ulje,npr. kad jedem pirinac,samo ga skuvam i na kraju kad je kuvan dodam zacine i maslinovo ulje,tako nema termicke obrade i unesem ulje takvo kakvo jeste-ZDRAVO i NETAKNUTO. :) ;) A i pecem samo pilece belo 2 puta nedeljno i jaja jednom nedeljno,ostalo jedem kuvano,kuvam jaja,piletinu i junetinu dinstam,a pirinac jedem svaki dan kako sam napisao... :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #23 poslato: Februar 23, 2011, 09:56:12 posle podne »

Da, maslinovo devicansko nikako na vatru. Postoji ulje od komina masline, to su kospice valjda i ima svugde da se kupi, mislim da je cak jeftinije, ono je ca pecenje. Tako da uvek jedno od komina maslina (ili grozdjica, i ono je namenjeno bas za pecenje) i jedno devicansko koje samo hladno dodajete salati ili cemu vec.

Jer od tih iz komina se ne stvaraju trans masti pecenjem valjda.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #22 poslato: Februar 23, 2011, 07:17:38 posle podne »

Pa to sto spremas na maslinovom, posle termicke obrade zaboravi na njegove dobrobiti.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #21 poslato: Februar 23, 2011, 06:37:57 posle podne »

To stvarno ne znam,ali mi je za ovo rekla jedna doktorka,kaze:"Pogotovo ti sto treniras i trosis se,unos lanenog semena je veoma bitan da bi uneo zdrave masti,a sa jogurtom je dobra kombinacija za regulaciju probave"! Neka se samo pola od 25 g iskoristi ja sam zadovoljan,jer kad unesem to ujutru,omega 3 posle rucka i 50 g oraha,lesnika pred spavanje sa Whey-om mislim da je sasvim dvoljno masti,plus Maslinovo ulje na kom sve spremam. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #20 poslato: Februar 20, 2011, 02:10:55 posle podne »

Jogurt sa lanenim semenom je odlican za imunitet a i ostale stvarcice tipa probava... :) ;)
Citao sam da se laneno seme izbaci celo iz organizma ukoliko ga ne sameljemo. Tako da nema ucinka ako ga pojedemo celog. Ne znam koliko je tacno, nisam proveravao x )

To sam i ja cuo i iskreno ne sameljem ga ali ga izdrobim u ustima pa mu to dodje na isto ;)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #19 poslato: Februar 19, 2011, 11:25:00 posle podne »

Jogurt sa lanenim semenom je odlican za imunitet a i ostale stvarcice tipa probava... :) ;)
Citao sam da se laneno seme izbaci celo iz organizma ukoliko ga ne sameljemo. Tako da nema ucinka ako ga pojedemo celog. Ne znam koliko je tacno, nisam proveravao x )
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #18 poslato: Februar 19, 2011, 02:09:04 posle podne »

Ja obavezno dodam malo ovsenih ili mekinje i psenicnu klicu i laneno seme, uvek :) i cimet naravno.

Mora biti dobro toliko stvari, sama vlakna i probiotici u flasici :) i nesto dobrih masti
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #17 poslato: Februar 16, 2011, 08:39:14 posle podne »

Jogurt sa lanenim semenom je odlican za imunitet a i ostale stvarcice tipa probava... :) ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #16 poslato: Februar 16, 2011, 08:29:11 posle podne »

JA pijem mozda gram nedeljno!

Svaki ne znam, par dana mozda uzmem nakon duzeg treninga. Ili kada pokisnem na bikeu i slicno. Tipa danas sam vozio 3:20 h svo vreme po kisi i smrzao se samo tako i uzeo easy c 500 mg.

I nemam problema, da kucnem u drvo ne pamtim kada sam se zakasljao.
Malopre napisah da kada osetim da mi pada imunitet (jednostavno pocinjem onako da budem pomalo malaksao) ja se nakrkam glutaminom, napravim 2 l ciste limunade i uzmem isto jedan easy C i uvek sve super! Sutra kao nov, verovatli ili ne...

Echinaceu isto ponekad uzmem.

Moje licno misljenje je da nema potrebe krkati se previse. Pomalo zimi i u situacijama koje sam naveo sasvim OK. Jer ako ja sa 3-5 h treninga dnevno nemam prob onda ne znam.
Jer svi mi pijemo multivitamine u kojima ima vec neka doza C-a (sto se mene tice isto se cesto desi da ne popijem ni multivitamin u toku dana), a takodje i da pojedemo koju narandzu i to je to...

Uvek napominjem da je 100x bolje uzeti sto kvalitetnije moguci i piti ga barem ponekad nego svakodnevno ne znam ti ni ja kakav low quality i koji nema sporu absorbciju tipa Easy C-a od Natrola.

Sad vidim ovaj tvoj post Ognjene. Najbolja opcija za tebe su probiotici pre treninga. Stvarno imaju efekta na odrzavanje jakog imuniteta i ubrzavaju proces oporavka u sportovima izdrzljivosti (s obzirom da si ti jedini ovde iz takvog tipa aktivnosti) ;)

Probiotici, mislis na bakteija tipa iz jogurta? Obracam paznju na to, i uvek ujutru pijem isti. Balans kuci stalno za dorucak, a ovde isto kiselo mleko ili kupim danone sa acidopulusom...

Svakako se slazem, cak i nekako osetim (glupost) da kada je probavni trakt u redu da je imunitet na visokom nivou, a nista bolje za varenje od probiotika.

Hvala sto si mi skrenuo paznju, obraticu jos vise paznje na njih.

Imas neki online clanak, ili nesto tipa, tekstic, da procitam, nisam bas nalazio takve stvari.
Sačuvana
lanami
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 346


« Odgovor #15 poslato: Februar 15, 2011, 08:29:34 pre podne »

E pa drugari, znam koliko cenite vitamin C i jednostavno ne mogu a da vam ne kazem nesto o njemu. Tekst je ucinio da se zapitam...

U proleće 1949. god. u Americi je harala dečja paraliza. Doktor Kleener je svojom vitamin C terapijom izlečio 60 pacijenata u roku od 5 dana, čak i one koji su već bili zahvaćeni grčevima.
Naravno, terapija se nije proslavila, jer je bila neprofitabilna za farmaceutske kompanije.

Dr Frederick Klenner - vitamin C terapija:

1. Prva 24 sata uzimati na svaka 2 sata po 2 grama čistog vitamina C u obliku natrijum askorbata. Ukoliko se pojavi proliv, produžiti na svaka 4 sata. Proliv je znak da ste dostigli dozu koja je maksimalna za vas i telo više ne resorbuje vitamin C već ga izbacuje. Proliv je bezbolan.
2. Narednih 48 sati uzimati po 2 grama vitamina C na 6 sati.
3. Narednih 48 sati uzimati po 2 grama vitamina C na 12 sati.
*Kod dece od 4 -12 god. doza je duplo manja.
*Deca do 4 godine ne mogu uzimati veće količine vitamina C oralno.
Kod njih se vitamin C aplikuje intramuskularno. (injekcijama)
*Vitamin C ne sme biti Calcium Ascorbat jer može izazvati bubrežni kamenac, niti askorbinska kiselina jer je to lažni i bezvredni 'vitamin C'.
*Vitamin C mora biti u obliku sodium ascorbata (natrijum askorbat).
* U tom slučaju u vodu sa kojom pijete vitamin, dodajte malo prirodnog soka od limuna ili pomorandže da bi ste pospešili apsorpciju vitamina C.



Spravljanje natrijum-askorbata

Natrijum-askorbat se ne prodaje u apotekama (suviše je delotvoran), može se naručiti preko interneta, ali možete ga i sami napraviti mešanjem sode-bikarbone i soka od limuna u odnosu 2:1. Jedan litar isceĂ°enog limuna (znači, bez mešanja sa vodom) sadrži oko 47 gr. askorbinske (limunske kiseline). Na tih 47 gr se dodaje 23 gr sode-bikarbone. To dobro promućkajte u zatvorenoj tegli (uzmite veću teglu jer je reakcija vrlo burna, peni kao pivo) i nakon mućkanja otvorite teglu i pustite da ispari H2CO3, koji je nusproizvod u reakciji. Ono što ostane popijte. Dobićete limunov sok koji nije kiseo (slankast ukus). U svakom slučaju, treba koristiti ovako dobijen vitamin C u većim količinama 50-100 gr dnevno. To je potpuno prirodna i neškodljiva supstanca.

Prema drugom uputstvu natrijum-askorbat se sastoji iz askorbinske kiseline i sode bikarbone u odnosu 89/11, tj. na 89 g. askorbinske kiseline (vitamina C koji se kupuje u apotekama) dodaje se 11 g. čiste sode bikarbone (koja se takoĂ°e kupuje u apotekama, ne u prodavnicama hrane). To se otopi u destilisanoj vodi.


Ovaj metod je posebno delotvoran za lečenje od bolesti zavisnosti i narkomanije, opijata (morfin i kodein, alkaloidi sadržani u opijumu) i opioida (sve tvari dobivene sintezom koje se mogu vezati i aktivirati različite periferne i središnje opioidne receptore), kao i od psihijatrijskih lekova.

Za potpuno i trajno "skidanje" sa heroina ili metadona, potrebno je narkomana tretirati 30-60 dana sa 200-400 gr dnevno Natrijum-askorbatom (so askorbinske kiseline).

Zdravom čoveku Na-askorbat (so limunske kiseline) nije neophodan, već mu je potreban PRIRODNI vitamin C i to u što većim količinama 50-100 gr dnevno (najviše ga ima u šipku, zatim kiviju, pomorandžama, limunu itd.), kako ne bi organizam osetio potrebu za veštačkim neurotransmiterima. Organizam će od prirodnog vitamina C napraviti sve što mu je potrebno, pa i Na-askorbat. Ljudsko telo je najbolja, savršena laboratorija. Nažalost, naš organizam ne može da sintetiše vitamin C, kao što to može većina životinja, jer nam nedostaju odreĂ°eni enzimi iz jetre. Zašto je tako, dug je odgovor. U svakom slučaju moramo da ga uzimamo iz prirode. Opisana terapija je vrlo efikasna jer detoksikuje organizam narkomana i istovremeno iz prednjeg režnja izbacuje veštačke neurotransmitere, koji su se tu našli usled konzumiranja opijata. Organizam to radi po principu davanja prednosti prirodnim neurotransmiterima kao što je so limunske kiseline, dok ove štetne izbacuje. Kada se čovekov organizam očisti, prestaje i nagon ka uzimanju opioida i narkoman je izlecen. 

 

 

 


Uz sve ovo dobri su i sledeći saveti:

* Provodite što više vremena napolju na svežem vazduhu, dišite duboko
i koristite svaki sunčev zrak.
* Pijte vodu iz bunara i izvora, ne sa česme.
Proverite da li u flaširanoj vodi koju pijete ima fluorida koji je izuzetno toksičan.
* Posebno izbegavajte svu fabrički obraĂ°enu hranu (hrana u kutijama i kesama).
Sve upakovane sokove.
* Jedite što više svežeg i sušenog voća, povrća i semenki.
*Izbegavajte životinjske produkte.
* Izbegavajte gledanje televizije (vesti, filmovi), zbog lučenja negativnih hormona koji zakiseljuju krv, i na taj način stvaraju podlogu za razvoj mikroba.
* Koristite svaku priliku da stanete bosi na zemlju petnaestak minuta, da se ispraznite od elektriciteta, nakupljenog od kompjutera, telefona, televizora…
* Spavajte izmedju 10 uveče i 2 ujutru, u potpuno mračnoj prostoriji,
da bi vaše telo lučilo melatonin, hormon koji je veoma važan u zaštiti organizma od bolesti.
 

 

Terapija za lečenje od raka u području digestivnog trakta, od usta do debelog creva, i za rak kože:

Treba pomešati 1-2 supene kašike sode bikarbone sa 5-10 grama vitamina C (askorbinska kiselina) u 3-4 decilitra destilisane vode. Znači, isto kao u gore opisanom metodu spravljanja na-askorbata, s tom razlikom što ovde možete koristiti i pilule vitamina C (limunske ili askorbinske kiseline) koje se mogu nabaviti u apotekama. TakoĂ°e i soda se mora nabaviti u apoteci. Ovu mešavinu treba piti dva puta dnevno. Za rak kože se nanosi na obolelo mesto. Rak se pretvara u krastu koja otpadne za 2 nedelje. Ova dva sastojka zajedno prave sodijum-askorbat i CO2. Ćelije raka ne mogu da razlikuju vitamin C i glukozu jer su ovi skoro isti, pa se “prevare” i uzmu vitamin C umesto glukoze (koja im je neophodna za opstanak, bez nje ne mogu, dok ih vitamin C uništava) Zato treba uzimati što manje šećera u toku lečenja. Kada se naĂ°e unutar kancerozne ćelije veruje se da se vitamin C ponaša kao prooksidant i on stvara hidrogenperoksid (koji ima molekulu kiseonika više). Tako je hidrogenperoksid taj koji ubija kanceroznu ćeliju sa svojom dodatnom molekulom kiseonika.


http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/vitaminc.htm


Procitajte, ne moze da skodi :D


Odlican text, kao i sve sto se objavi na ivanicu :)

A za rak sam slusala i sa drugih strana iste price, sto je sasvim logicno.... samo, u ovaj Matrix, tesko "procure" prave informacije... ali, sada se situacija ubrzno menja :)
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #14 poslato: Februar 15, 2011, 04:03:54 pre podne »

JA pijem mozda gram nedeljno!

Svaki ne znam, par dana mozda uzmem nakon duzeg treninga. Ili kada pokisnem na bikeu i slicno. Tipa danas sam vozio 3:20 h svo vreme po kisi i smrzao se samo tako i uzeo easy c 500 mg.

I nemam problema, da kucnem u drvo ne pamtim kada sam se zakasljao.
Malopre napisah da kada osetim da mi pada imunitet (jednostavno pocinjem onako da budem pomalo malaksao) ja se nakrkam glutaminom, napravim 2 l ciste limunade i uzmem isto jedan easy C i uvek sve super! Sutra kao nov, verovatli ili ne...

Echinaceu isto ponekad uzmem.

Moje licno misljenje je da nema potrebe krkati se previse. Pomalo zimi i u situacijama koje sam naveo sasvim OK. Jer ako ja sa 3-5 h treninga dnevno nemam prob onda ne znam.
Jer svi mi pijemo multivitamine u kojima ima vec neka doza C-a (sto se mene tice isto se cesto desi da ne popijem ni multivitamin u toku dana), a takodje i da pojedemo koju narandzu i to je to...

Uvek napominjem da je 100x bolje uzeti sto kvalitetnije moguci i piti ga barem ponekad nego svakodnevno ne znam ti ni ja kakav low quality i koji nema sporu absorbciju tipa Easy C-a od Natrola.

Sad vidim ovaj tvoj post Ognjene. Najbolja opcija za tebe su probiotici pre treninga. Stvarno imaju efekta na odrzavanje jakog imuniteta i ubrzavaju proces oporavka u sportovima izdrzljivosti (s obzirom da si ti jedini ovde iz takvog tipa aktivnosti) ;)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.