TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:40:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dorucak...  (Pročitano 8434 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #28 poslato: Mart 21, 2011, 02:23:33 posle podne »

Za doručak ti trebaju ugljeni hidrati pre svega i to složeni koji će ti obezbediti dugotrajan priliv energije :)  iz tog razloga najčešće savetujemo žitarice, integralni hleb i sl. 
Ujedno, ovo je vreme kad je metabolizam najbrži i sve što uneseš od hidrata ujutru je neuporedivo manje zlo nego da ih uneseš uveče kada je verovatnoća da sve ode u salo - mnoooogo veća

Ujedno, pošto se baviš bodibildingom, kako ne bi upao u katabolizam, moraš uneti i proteine ujutru.  Tako da je jedna od dobrih opcija  belance jajeta - ili whey protein ujutru na prazan stomak.

Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #27 poslato: Mart 21, 2011, 01:08:28 posle podne »

Dorucak je obrok koji moze a i treba da bude najkaloricniji u toku dana,a ovsene i jaja su veoma dobar izbor,moze sa jogurtom i jedno i drugo,mada je Ovsene najbolje jesti sa Whey proteinom,da ne uzimas svaki dan mleko zbog laktoze... ;) Ja sam danas za dorucak smazao 4 jajeta 100 g pirinca i solju Balans jogurta... :) Inace pirinac jedem uz svaki obrok sem kad doruckujem ovsene,posto hleb jedem samo jednom ili dva puta unedelji po krisku pa je pirinac zamena. ;)
Sačuvana
TheEagle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #26 poslato: Mart 21, 2011, 02:04:29 pre podne »

I jos da pitam, od hrane koju ste preporucivali za zdravu ishranu i to, sta treba izbegavati za dorucak i zasto? Na primer da li rucak i dorucak mogu da mi budu isti i zasto?
Sačuvana
TheEagle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #25 poslato: Mart 21, 2011, 01:57:16 pre podne »

Jel treba da postoji neka razlika izmedju dorucka i ostalih obroka tokom dana? Da li treba da bude manje obiman? Da li treba da sadrzi i proteine i ugljene hidrate? Da li je previse da dorucak bude 500-600 kalorija, za ishranu od preko 3000 dnevno? Ako bih jeo samo belanca, recimo da uzmem 200 grama, to je 22 g proteina, ali nesto manje od 100 kalorija, sto bi bilo cak 30-ti deo dnevnog kalorijskog unosa... Recimo sta mislite o 100 g ovsenih u 250 ml jogurta + 100 g belanaca = oko 550 kalorije, 30 grama proteina, 80 grama ugljenih hidrata i 10 g masti uglavnom nezasicenih... imate li neku kombinaciju da malo unesem raznovrsnost ali da bude isto oko 500-600 kalorija?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Februar 24, 2011, 02:44:13 posle podne »

Moze li mi neko dati predlog za dorucak (da nisu ovsene i jaja) a da sadrzi UH posto 1h posle dorucka imam trening ... A posto sam na dijeti trudim se da mi ovo bude i jedini obrok u kome unosim UH.

ako si u žurbi, onda samo whey i ovsene... možeš ponekad ražene, ječmene... ili neki musli bez šećera

a prethodni predlozi su odlični.

Nije loša varijanta i da napraviš sam neki namaz od nemasnog sira, tunjevine, povrća i samo namažeš na integralni hleb.
Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #23 poslato: Februar 21, 2011, 07:26:16 posle podne »

Moze li mi neko dati predlog za dorucak (da nisu ovsene i jaja) a da sadrzi UH posto 1h posle dorucka imam trening ... A posto sam na dijeti trudim se da mi ovo bude i jedini obrok u kome unosim UH.
tunjevina,mozda protein neki ,bilo koje meso,jaja.....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #22 poslato: Februar 21, 2011, 01:50:20 posle podne »

Sendvič sa pilećim belim, malo elle, ubaci i krastavac ili paradajz - sve stavi u integralnu kiflu ili na dva parčeta integralnog hleba
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #21 poslato: Februar 21, 2011, 11:12:22 pre podne »

Przi jaja (nekoliko belanaca i jedno zumance) na teflonskom tiganju,crni hleb.
Sačuvana
webevil
Gost
« Odgovor #20 poslato: Februar 21, 2011, 01:09:43 pre podne »

Moze li mi neko dati predlog za dorucak (da nisu ovsene i jaja) a da sadrzi UH posto 1h posle dorucka imam trening ... A posto sam na dijeti trudim se da mi ovo bude i jedini obrok u kome unosim UH.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Februar 14, 2011, 12:26:06 posle podne »

Posto idem prepodne u skl , jel bolje da kupim plazmu i neko voce nego da kupujem neke sendvice (brzu hranu) ?

ja bih se opredelila onda na pileće belo meso (u tvom slučaju lepinja nije tako strašna)  ali bolja opcija je da nosiš hranu od kuće.

Možeš popiti proteinski šejk i pojesti kesicu badema, kikirikija, oraha...

plazma i voće je ok kao mala užina ali nema proteina...
Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #18 poslato: Februar 14, 2011, 12:03:41 pre podne »

Posto idem prepodne u skl , jel bolje da kupim plazmu i neko voce nego da kupujem neke sendvice (brzu hranu) ?
ni jedno ni drugo hahahahahhaha poneses piletinu,tunjevinu,meso ,pirinac,salatu sta vrc u neku plasticnu posudicu i umes viljusku i cepas taman nigde ne izlazis :D
Sačuvana
Zaric
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #17 poslato: Februar 13, 2011, 11:53:37 posle podne »

Posto idem prepodne u skl , jel bolje da kupim plazmu i neko voce nego da kupujem neke sendvice (brzu hranu) ?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Februar 13, 2011, 10:26:09 posle podne »

@zlokobac

Obavezno uzmi neki ozbiljnivitaminskomineralni kompleks!!! Ovo je jako jako važno! Šta god samo da nije šumeće..
http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.browse&category_id=3

Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #15 poslato: Februar 12, 2011, 06:11:11 posle podne »

lol - uhvatio si ih u laži. :)
BUSTED!
Jedino što može biti je da se prvi deo odnosio na porciju, a drugi na 100g sadržaj. Ipak, ovako navedeno - totalno si upravu.
4,1g x 8 (ili 9 kako računaš) nije 19. :D
hehehe ne znam na sta su mislili ali znam sta su napisali,a da takva greska prodje neopazeno govori o tome da niko i ne cita ,a i ako je ozbiljna firma ne verujem da moze ovako da im promakne nesto
ja mislim da je greska xD
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #14 poslato: Februar 12, 2011, 05:42:21 posle podne »

lol - uhvatio si ih u laži. :)
BUSTED!
Jedino što može biti je da se prvi deo odnosio na porciju, a drugi na 100g sadržaj. Ipak, ovako navedeno - totalno si upravu.
4,1g x 8 (ili 9 kako računaš) nije 19. :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 17 upita.