TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:18:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dorucak...  (Pročitano 8433 puta)
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2011, 02:12:07 posle podne »

-Onlnat
 napisah kako pise na poledjini kutije,ako laze proizvodjac,lazem i ja.nije greska u kucanju/moja...
-MightyMO
 unos jogurta ili mleka dnevno ogranicavam na max 2dl. (tu racunam i to sto je u kafi/caju) .
-daniela svarc
 pijem sumeci multivitamin i jos i c vitamin (posto sam pusac,a njima je neophodno 3-4 puta vise c vitamina,znam najbolje bi bilo prestati,no otom-potom).
 danijela,dala si mi blagu predstavu sta bi trebalo,sta je prihvatljivo,a sta nije za pojesti ujutro,stoga,hvala.

-sa motivacijom da istrajem nemam nekih problema,samo se setim koliko je mucno kada se ukocim pod uglom od 90 stepeni i primam nedelju dana "konjske" inekcije u moje debelo meso ili po vasem jeziku,najveci misic. za mesec dana sam izgubio 4.5kg,pa sada ja bas i nemam neku referencu sa cime bi to mogao porediti,jel' to dobro,dovoljno,jadno?
samo mi je nekako otuzno kada pomislim da je uzrok motivacije povreda,a ne savesno ophodjenje ka svome organizmu...:(

p.s. ako neko slucajno u ns-u vidi aljaskanskog malamuta,neka javi...

pozdrav svima!
nije stvar u tome,nego je stvar u tome sto 1 gr masti oslobadja 9 kcal,a pise da ima 4.1 gr masti, 4.1 bi imao 45,nesto kcal a ne 14...
ne znam sastav sumecih multivitamina ,ali mislim da su bolje tablete.....a nisu  kupe 1 crvena i cao zdravo decaci
Sačuvana
zlokobac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #12 poslato: Februar 12, 2011, 01:24:29 posle podne »

-Onlnat
 napisah kako pise na poledjini kutije,ako laze proizvodjac,lazem i ja.nije greska u kucanju/moja...
-MightyMO
 unos jogurta ili mleka dnevno ogranicavam na max 2dl. (tu racunam i to sto je u kafi/caju) .
-daniela svarc
 pijem sumeci multivitamin i jos i c vitamin (posto sam pusac,a njima je neophodno 3-4 puta vise c vitamina,znam najbolje bi bilo prestati,no otom-potom).
 danijela,dala si mi blagu predstavu sta bi trebalo,sta je prihvatljivo,a sta nije za pojesti ujutro,stoga,hvala.

-sa motivacijom da istrajem nemam nekih problema,samo se setim koliko je mucno kada se ukocim pod uglom od 90 stepeni i primam nedelju dana "konjske" inekcije u moje debelo meso ili po vasem jeziku,najveci misic. za mesec dana sam izgubio 4.5kg,pa sada ja bas i nemam neku referencu sa cime bi to mogao porediti,jel' to dobro,dovoljno,jadno?
samo mi je nekako otuzno kada pomislim da je uzrok motivacije povreda,a ne savesno ophodjenje ka svome organizmu...:(

p.s. ako neko slucajno u ns-u vidi aljaskanskog malamuta,neka javi...

pozdrav svima!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Februar 12, 2011, 01:06:22 posle podne »

danasnji primer dva parceta tosta od razanog 'leba,sa sojinim maslacem i light sirom + jogurt.
sta mislis o tome Daniela?

OK je.. treba ti kalcijum. Ustavri trebaju ju ti vitamini i minerali.. nadam se da si na nekom multivitaminu!

Sojin maslac.. hmmm, opet je maslac ;)
možda bolje recimo ella sir a preko toga pileće belo i salata 8ako ćeš već zdrav sendvič)
Ili tunjevina a preko toga salata i onda čaša jogurta...
Ili jaje na oko (od belanca može kajgana isto super stvar), pa onda kiselo mleko i opet neka salatica....
Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #10 poslato: Februar 12, 2011, 12:52:20 posle podne »

suplement po obroku sadrzi:
-120kcal
-19 calories from fat
-46.2g brutal protein matrix
-1.8g carbohydrate
-1g secer
-4.1g total fat
-1g saturated fat
-35 mg cholesterol

znaci DOMACA kobaja,sunka,budjola,slaninica i integralna peciva su ok?...donekle?
ipak sam ja Lala...
zasto bi slanina i peciva bila ok ??Uzmi nesto sa niskim GI,koa sto je marko reko uzmi belanca 1 zumance mozes i ovsene pahuljice....
Pitanje za ostale kako je moguce da ima ovaj suplement 19 kcal iz masti a ima ukupno 4 gr masti Oo ??
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2011, 12:38:52 posle podne »

danasnji primer dva parceta tosta od razanog 'leba,sa sojinim maslacem i light sirom + jogurt.
sta mislis o tome Daniela?

U redu je, samo ne preterivati sa jogurtom-mlekom ako si na dijeti...  Predlažem ti jaja (belance) za doručak jer će ti jako dugo držati sitost... probaj!
i predlažem za promenu, nekim danima žitarice umesto hleba
Sačuvana
zlokobac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2011, 11:59:54 pre podne »

danasnji primer dva parceta tosta od razanog 'leba,sa sojinim maslacem i light sirom + jogurt.
sta mislis o tome Daniela?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2011, 09:56:50 posle podne »

Ti si Lala na dijeti :)

Pojedi nešto kvalitetno, šteta da jedini obrok u danu bude nešto masno, čak i domaće...
Imaš cilj i idi prema njemu.. nemoj da vrdaš tako rado u dijeti inače ništa od ozbiljnog pomaka.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2011, 09:30:32 posle podne »

Znas sta bi problem ovde mogao da bude, kad dodje do zastoja u skidanju kilaze ti nemas sta da smanjis. Od posle dorucka do sutrasnjeg dorucka imas 240 kcal (i ono voce koje ne racunam)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
zlokobac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2011, 08:07:47 posle podne »

suplement po obroku sadrzi:
-120kcal
-19 calories from fat
-46.2g brutal protein matrix
-1.8g carbohydrate
-1g secer
-4.1g total fat
-1g saturated fat
-35 mg cholesterol

znaci DOMACA kobaja,sunka,budjola,slaninica i integralna peciva su ok?...donekle?
ipak sam ja Lala...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2011, 04:26:31 posle podne »

Zavisi od toga šta ima u tom suplementu - tečnom obroku.
Mislim da u doručku u svakom slučaju treba da izbegavaš namirnice koje nemaju nutritivnu vrednost osim kalorija - tipa kifle, burek i ostalo iz pekare; paštete, kupovne kobasice i salame (čista mast)...
Sačuvana
zlokobac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2011, 02:47:01 posle podne »

sto se voca tice,odnosno uzine,to se sastoji od jedne jabuke,kruske mozda narandze.
opisah kakvi su ostali obroci,jedino mi je dorucak "hrana" plus dva suplementa za rucak i veceru.
do pre par meseci sam jeo samo jednom dnevno i to kada se vratim sa posla oko 5-6 popodne.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2011, 01:49:04 posle podne »

Mozes jesti 4 kuvana jajeta sa jednim zumancetom,parce crnog hleba,casa jogurta ili u teflonskom tiganju da przis jaja isto kombinujuci,druga opcija tuna u konzervi...ako jedes plazmu i suvise voca a ostali obroci takodje losi ne ocekuj pomak.
Sačuvana
zlokobac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2011, 01:43:50 posle podne »

evo jednog konstruktivnog pitanja u vezi jutarnjeg obroka...sta (koje namirnice) da izbegavam po svaku cenu,naravno imajuci u vidu da nemam obicaj da se prezderavam ujutro,vec jedem umereno. sta treba da izbegavam po svaku cenu?
da bi dobio sto bolji odgovor,opisacu moju situaciju malo konkretnije.
visok sam 185cm,tezak 93kg. neko bi rekao "izgledas kao covek",no to ima svoje posledice,pogotovo po nekoga ko se oporavio od povrede kicme.
moj lekar je predlozio da smrsam i da ojacam,kako bi minimalizovao mogucnost ponovne pojave bola a o kocenju da ne pricam.
jedem 4-5 puta dnevno,dve uzine uglavnom vocne,za dorucak kako-kad uglavnom jogurt,mleko,plazma,zitarice i slicno,za rucak Brutal suplement i za veceru takodje Brutal,sa napomenom da pre vecere vezbam(a to se sastoji od voznje bicikla 10-15km i posle voznje,vezbe koje mi je pokazao lekar).
vezbam SVAKI dan,s'tim da vezbe za abdomenalni deo radim svaki drugi dan.
inace posao mi je statican radim za kompom,no imam zadovoljavajucu kondiciju.
nije mi cilj da se izdefinisem,zasada,samo da sagorim masne naslage uopsteno,znam da spot on mrsavljenje ne postoji.
nisam nestrpljiv,znam da menjanje starih navika,traje,no,prizeljkujem vreme kada cu biti laksi iz ociglednih,zdravstvenih razloga,s'toga me interesuje da li je realno ocekivati da se gubi 1kg nedeljno uz gore opisan zivot i sa vasim predlogom za kvalitetan dorucak?
ni pivo vise ne pijem :(
unapred zahvalan na vasem odgovoru i sugestijama...
Zlokobac
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.