TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:46:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ako znam odgovor, neću ga previše zakomplikovati! (Valjda)  (Pročitano 84559 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #24 poslato: Februar 16, 2011, 04:28:29 posle podne »

Par pitanja pre odgovora -
1- kad je trening
2- Kog teksta o voću? (ostavi link po mogućnosti)
Sačuvana
kejtaun
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #23 poslato: Februar 16, 2011, 04:20:03 posle podne »

ih dao si mi upravo odgovor koji sam prizeljkivao, tj gas da nastavim dalje
aj malo jos dublje da udjemo u ovu polemiku oko brzih i sporih hidrata barakadiranih oko treninga
voce ne jedem (fruitofobic nakon citanja pedjinog texta o vocu - to cu rado isprobati posto vidim da i ti i alen forsirarate ideju o jednoj vocki ujutru za punjenje depoa jetre, ali tek nakon sto cujes moju kombinaciju)
budjenje u 6 1. ovas 25%
obrok u 8 2. krompir 25%
11:00 3. u pwmu standard malto/dex 20g/10g
11:30 4. pirinac 50%
kombinacija br 2 (stara kombinacija koju sam forsirao kad sam se budio kasnije)
1. pa 3. pa 4. pa 2. sto je i predlog kristijana procentualno gledano
ti slobodno udji u detalje o brzini hidrata i napisi promene koje mislis da bi pomogle,
a sto se tice ostatka dana zanima me vremenski nakon unosa zadnjeg UH obroka pod kojim uslovom organizam presalta na masti i koliko dugo je potrebno za tako nesto
pa kad rezimiramo ovo pitanje idemo na sledece ;]
ps. naravno fibers unosim od prvog p+m obroka pa do kraja dana
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #22 poslato: Februar 16, 2011, 03:59:50 posle podne »

au ala sam dosadan :D
1.opet nissam shavtio kada  misicu treba energija iz glikogena on se razgradjuje na glukozu ,sta onda nam se prazni glikogen ??
2.da li dex popuni ceo glikogen ili deo ili ga ne popuni samo digne ins >??
3.Ovo mi jos nije o5 nije jasno ako se brzo digne ins a nema secera on crpi secer iz krvotoka ??Sta kao ako se digne ins on trazi jos secera da bi ostao visok nivo ???
e da citao sam negde da si pisao mozda i u ovoj temi o glutaminu znaci nije potrebna supleentacija glutaminom posto ga telo dovoljno prozivodi ,i sam protein ga stvara >>??

1- da. Potraži tipa na vikipediji šta i kako vezano za glikogen.
2- Dex diže insulin. TakoĂ°e popunjava glikogenske depoe. Da li popuni sve zavisi od količine unete dextroze i toga koliko su pune, odnosno prazni depoi.
3- Imaš konc šećera u krvi. Ako bi se uboo insulinom (recimo preko 5IU) a ne uneo dodatni šećer - pala bi ti konc šećera u krvi i pao bi u hipoglikemiju.
4- Glutamin je vrlo korisna stvar, ali više zbog imuniteta kao suplement. Bolje je novac investirati u BCAA ako hoćeš da regenerišeš glutamin u mišiću.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #21 poslato: Februar 16, 2011, 03:40:02 posle podne »

Btw, @Kejtaun
Plan ishrane je pokidao! Jedino što nisi precizirao (mada je moguće da tako radiš) jeste da ujutru prvi obrok pre treninga UH zasnivaš na fruktozi (dakle - voću) i sporim UH. Drugi već je pitanje. Probaj isto - ako slabije radiš trening onda može i malo (ali malo) bržih i to na početku obroka, pa onda sve ostalo. Ideja je da bez prevelikog dizanja insulina popuniš svoje glikogenske depoe ali putem jetre. (Fruktoza se metaboliše u jetri, mišić generalno crpi šećer iz krvotoka, jetra nadomešćuje konc šećera u krvi - tako da nema velikog ins skoka.) Posle treninga može i neki brži šećer u PWMu, a ovo posle je skroz ok. Masti + protein, šiftuješ se na mast. Bravo. Jelovnik za primer. Ako neko hoće da je u fulu tokom cele godine (i ima volje i mogućnosti da ovo postigne) - to je to.

Ako želiš mogu da opisno protrčim kroz tvoj dan - šta ti se generalno dešava sa metabolizmom i šta bi bio finalni ishod dana.
« Poslednja izmena: Februar 16, 2011, 03:49:29 posle podne od strane Biochemo » Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #20 poslato: Februar 16, 2011, 03:32:51 posle podne »

mene zanima Tvoje misljenje i naucna pozadina da li je i kako moguce ostvariti istovremena definicija i masa?
naravno ovo se ne niti odnosi na pocetnike ni na paljenike koji "misle" da rade to dok ustvari rade nesto trece
sa drugog formu pristalice ove teorije su lokk i kudu koliko sam primetio ali bih zeleo da cujem tvoje misljenje
bazira se na svakodnevnim mikrociklusima evo npr moj jelovnik
1. p+uh (25%)
2. p+uh (25%)
3. trening pa pwm
4. p+uh (50%) i to je otprilike oko 11:30am
5. p+m na svaka dva tri sata do zadnjeg obroka, u totalu otprilike oko 7-9 obroka dnevno
sve to potkovano jakim intenzivnim i iskusnim treninzima, metodicno isplaniranim sa ciljem poboljsavanja slabijih partija
uh ciklira na principu 200/250/150/250/150/100/100, ova kolicina, testiranjem, odgovara mom metabolizmu gde na nedeljnom nivou imam deficit dok danima od 250 ostvarujem suficit kalorija.
zasnovano je na dijeti koju je zapisao Christian Thibaudeau, koliko sam ja primetio prvi je poceo da koristi coolic (koga su svi pljuvali zbog toga :P) pa drugi prevod preveli i na exyufitnessu i taj clanak je cini mi se dobio nagradu prosle godine.
diet radi sve super kao sto je i obecano u njoj ali mene zanima da li je ona potkovana na naucnom osnovu, da se svaki dan posmatra kao jedan mikro ciklus?

Svaki trenutak možeš da posmatraš kao "mikrociklus". ;)
Vidi (vrlo lepo pitanje!) - bukvalno u svakom trenutku se dešavaju raznorazni procesi u telu na koje utiču znatno i neki spoljašnji faktori. Nas najviše interesuju oni na koje utičemo hranom i treningom. Zavisno od ova dva faktora ti možeš da kažeš (primera radi):
1 - pojedeš kanticu eurokrema.
2 - trenirao si
3 - ništa nisi jeo posel treninga
Recimo da si u ovih 3-4 sata shiftovao metabolizam par puta. Prvo si iz nekog bleja stanja mirovanja unakazio sebe količinom unetih kcal. U telu kreće ludnica, šećer i mast popunjavaju koje god mogu mesto. Polako ti se smiruje sistem - uspeva da obradi te kcal, ali kreće trening gde telo mobiliše šećerne rezerve i stresira mišić. Na kraju treninga ti upadaš u kataboličko stanje koje rastura, iako si uneo brdo kcal pre ovoga. Krajnji rezultat je loš po mišić, a "dobar" po količinu dobijenih masti.
Sad da se zapitamo - da li bi bilo razlike da si u istih ovih 4h tu kanticu Ekrema (:P) podelio na dva dela? Da si pola pojeo posle treninga - krajnji rezultat bi bio bolji - iako ekrem nije najsrećnije rešenje. Šećer bi ti popunio glikogenske depoe vrlo brzi, a time i povišenim insom smanjio katabolizam. Ipak si dobio kcal u potrebnom trenutku kad ti trebaju i one su završile na totalno drugi način samo zavisno od toga kad si ih tempirao.

Ako posmatraš šta si uradio na dnevnom nivou, to ti je samo zbir anaboličkih i kataboličkih stanja (bolje rečeno metaboličkih situacija) tog dana.

Dakle, moguće je da u jednom delu dana sebe shiftuješ na potrošnju masti, a da čuvaš mišić, a drugi deo dana da zapravo dobijaš na mišiću umesto da to radiš na tipa mesečnom nivou. Kada sabereš na kraju sve pluseve i minuse svih dana u istom periodu - to je to.

Ono zašto se ovo uglavnom radi drugačije - jeste zato što je lakše. Manje brige imaš ako mastiš. Ako si const u kcal sufucitu znaš da ne vejstuješ mišić i to je to. Posle kad radiš defku nagaziš sa finansijama po dobrim antikatabolicima i krećeš da se topiš a da sačuvaš što je više moguće mišića. Ovako moraš daleko više da paziš i slušaš sebe kako bi bio uspešan.

Mada, ako je ovo tvoja fotka - ništa ti ne radiš pogrešno. ;) Samo peglaj i insistiram da pitaš ako nešto nisam lepo objasnio ili nešto treba detaljnije.

Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #19 poslato: Februar 16, 2011, 11:52:38 pre podne »

daj pojasni mi 2 deo opet,misic radi na secer wtf mozda si mislio da radi na glikogen....
inaceel dex popuni ceo glikogen.. .?sta je sa maltom on ne dize ins ima sporije otpustanje uh zassto gaa onda ne bi jeo umesto pirinca :D
inace kad se digne ins dexom zar ne pada brzo ... ?reko si ostaje samo ins a secer ode negde... ?
u kojoj kolicini dize ak i protein ins ??
kad si reko ono ladan znoj itd ,to si mislio kad nemas vise glikogena ??
sta bi bilo kad bi drkno dex pre treninga i koncetrat 30 min  ???a bese kad se digne ins ulazi i glm i bcaa u misice brze ?
INSISTIRAM :D da mi nadjes one podatke zato sto mi trebaju :)

1- Glikogen jeste šećer. ;) - ne shvataj "in stricto sensu", ali glukoza je šećer - glikogen je lanac glukoze (ako ćeš precizno polisaharid). Ali taj glikogen se razgraĂ°uje na glukozu, pa se onda troši ta glukoza. Tako da - da. Mišić radi na šećer. Baš to sam mislio. :)

2- Pojasni ono sa "dex popuni ceo glikogen". Malto je malo sporiji od dexa, ali ne toliko. Malto diže insulin kako i malto ima dobar procena t dextroze, a i da nema i ti "dextrani" bi opet dizali insulin. Ne kao čista dex, ali ipak diže ins. Pomenuo sam da možeš da ga ubaciš u onome što piješ tokom treninga umesto dela dextroze kako se malo sporije otpušta u krvotok pa ti obezbeĂ°uje konstantniji priliv šećera.

3- Ne pada ins brzo. Dex izazove jak skok insa (naravno zavisi i od količine dextroze) i ta količina uglavnom bude prevelika. Ako bi trenirao dok ti je tako skočio insulin, a ne nastaviš da unosiš šećer opašće ti nivo šećera u krvi. Onda kreću simptomi koje sam nabrojao. Dakle, to ti je hipoglikemija - pad koncentracije šećera u krvi.

Ono što sam rekao da šećer ode gdegod mislio sam da se potrpa pretežno u mišić (ali pazi - koji je več pun! - tako da slabije tu) i masno tkivo.

4- Pre treninga kad bi kidnuo dex, možda ti se ne bi desilo ništa, možda bi pao u hipo - zavisi od više faktora... Ako već oćeš da se igraš sa tim, onda TOKOM treninga pijuckaj 40g dexa sa nekim aminokiselinama koje ćeš spremiti. (Sve razmuti u jedan šejker i lagano - izmeĂ°u svake serije po koji gutljaj. Posle klasika PWM.)

5- Da, što je više insulina u krvotoku, to je bolja apsorpcija i ugradnja svega (uključujući i masti).

au ala sam dosadan :D
1.opet nissam shavtio kada  misicu treba energija iz glikogena on se razgradjuje na glukozu ,sta onda nam se prazni glikogen ??
2.da li dex popuni ceo glikogen ili deo ili ga ne popuni samo digne ins >??
3.Ovo mi jos nije o5 nije jasno ako se brzo digne ins a nema secera on crpi secer iz krvotoka ??Sta kao ako se digne ins on trazi jos secera da bi ostao visok nivo ???
e da citao sam negde da si pisao mozda i u ovoj temi o glutaminu znaci nije potrebna supleentacija glutaminom posto ga telo dovoljno prozivodi ,i sam protein ga stvara >>??
Sačuvana
kejtaun
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #18 poslato: Februar 16, 2011, 07:44:45 pre podne »

mene zanima Tvoje misljenje i naucna pozadina da li je i kako moguce ostvariti istovremena definicija i masa?
naravno ovo se ne niti odnosi na pocetnike ni na paljenike koji "misle" da rade to dok ustvari rade nesto trece
sa drugog formu pristalice ove teorije su lokk i kudu koliko sam primetio ali bih zeleo da cujem tvoje misljenje
bazira se na svakodnevnim mikrociklusima evo npr moj jelovnik
1. p+uh (25%)
2. p+uh (25%)
3. trening pa pwm
4. p+uh (50%) i to je otprilike oko 11:30am
5. p+m na svaka dva tri sata do zadnjeg obroka, u totalu otprilike oko 7-9 obroka dnevno
sve to potkovano jakim intenzivnim i iskusnim treninzima, metodicno isplaniranim sa ciljem poboljsavanja slabijih partija
uh ciklira na principu 200/250/150/250/150/100/100, ova kolicina, testiranjem, odgovara mom metabolizmu gde na nedeljnom nivou imam deficit dok danima od 250 ostvarujem suficit kalorija.
zasnovano je na dijeti koju je zapisao Christian Thibaudeau, koliko sam ja primetio prvi je poceo da koristi coolic (koga su svi pljuvali zbog toga :P) pa drugi prevod preveli i na exyufitnessu i taj clanak je cini mi se dobio nagradu prosle godine.
diet radi sve super kao sto je i obecano u njoj ali mene zanima da li je ona potkovana na naucnom osnovu, da se svaki dan posmatra kao jedan mikro ciklus?
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #17 poslato: Februar 16, 2011, 03:36:28 pre podne »

Nacin nastanka, delovanja, efekti na organizam izlozeni vestackim unosom i td. Zanimljiva tema inatce. ;D
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #16 poslato: Februar 16, 2011, 03:22:56 pre podne »

jer anaerobna glikoliza - ide u 10 koraka

11 ako se ne varam? :)

Ispravljen! 11. Laktatna fermentacija koja vraća NAD+ u normalu. Lapsus. ;D Obično proverim post koji ostavim, ali sam izjurio iz kuće pa nisam. ;D

;)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #15 poslato: Februar 16, 2011, 03:18:33 pre podne »

daj pojasni mi 2 deo opet,misic radi na secer wtf mozda si mislio da radi na glikogen....
inaceel dex popuni ceo glikogen.. .?sta je sa maltom on ne dize ins ima sporije otpustanje uh zassto gaa onda ne bi jeo umesto pirinca :D
inace kad se digne ins dexom zar ne pada brzo ... ?reko si ostaje samo ins a secer ode negde... ?
u kojoj kolicini dize ak i protein ins ??
kad si reko ono ladan znoj itd ,to si mislio kad nemas vise glikogena ??
sta bi bilo kad bi drkno dex pre treninga i koncetrat 30 min  ???a bese kad se digne ins ulazi i glm i bcaa u misice brze ?
INSISTIRAM :D da mi nadjes one podatke zato sto mi trebaju :)

1- Glikogen jeste šećer. ;) - ne shvataj "in stricto sensu", ali glukoza je šećer - glikogen je lanac glukoze (ako ćeš precizno polisaharid). Ali taj glikogen se razgraĂ°uje na glukozu, pa se onda troši ta glukoza. Tako da - da. Mišić radi na šećer. Baš to sam mislio. :)

2- Pojasni ono sa "dex popuni ceo glikogen". Malto je malo sporiji od dexa, ali ne toliko. Malto diže insulin kako i malto ima dobar procena t dextroze, a i da nema i ti "dextrani" bi opet dizali insulin. Ne kao čista dex, ali ipak diže ins. Pomenuo sam da možeš da ga ubaciš u onome što piješ tokom treninga umesto dela dextroze kako se malo sporije otpušta u krvotok pa ti obezbeĂ°uje konstantniji priliv šećera.

3- Ne pada ins brzo. Dex izazove jak skok insa (naravno zavisi i od količine dextroze) i ta količina uglavnom bude prevelika. Ako bi trenirao dok ti je tako skočio insulin, a ne nastaviš da unosiš šećer opašće ti nivo šećera u krvi. Onda kreću simptomi koje sam nabrojao. Dakle, to ti je hipoglikemija - pad koncentracije šećera u krvi.

Ono što sam rekao da šećer ode gdegod mislio sam da se potrpa pretežno u mišić (ali pazi - koji je več pun! - tako da slabije tu) i masno tkivo.

4- Pre treninga kad bi kidnuo dex, možda ti se ne bi desilo ništa, možda bi pao u hipo - zavisi od više faktora... Ako već oćeš da se igraš sa tim, onda TOKOM treninga pijuckaj 40g dexa sa nekim aminokiselinama koje ćeš spremiti. (Sve razmuti u jedan šejker i lagano - izmeĂ°u svake serije po koji gutljaj. Posle klasika PWM.)

5- Da, što je više insulina u krvotoku, to je bolja apsorpcija i ugradnja svega (uključujući i masti).
« Poslednja izmena: Februar 16, 2011, 03:21:48 pre podne od strane Biochemo » Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #14 poslato: Februar 16, 2011, 01:36:21 pre podne »

Zasto ne valja uzimati prost secer u toku trreninga ili pre trninga
zato sto dize insulin prbo pa brzo i opada pa nam pada snaga ma da recimo ako bi stalno pijuckali dex +kreatin eaa itd...onda bi stalno bio visok nivo insa pa bi sve jurilo u misice.....


takodje me interesuje izolat kad unesemo el on odamah pocinje da ispusta ak,ili tek posle 20-30 min i koliko dugo pusta ak,isto i za koncetrat i hidrolizat pitanje ...
takodje moze neko objasnjenje sta su to albumini.... ?



Ono što ne valja jeste sunuti u sebe gomilu dextroze pre treninga i ostaviti telo da radi na prazno. Jer šećer će da izazove skok insulina, potrpaće se taj šećer vrlo brzo gdegod, ostaje insulin a šećera nema više u krvi. Pri tome na povišenom insulinu (kao što pomenuh brdo puta), mišić radi na šećer. Šećer koga nema dovoljno se crpi iz krvotoka i lepo te oblije hladan znoj, odseku ti se noge, dobiješ poriv "ako-ne-jedem-umreću" i tako. Medicinski - hipoglikemija. Dakle, opadne ti nivo šećer u krvi i onda show.



E i da - u "workout mix" sam posle experimentisao i malo smanjo dextrozu, a dodao malto umesto nje. Trebalo bi da drži stabilnije nivoe šećera, ali nisam primetio neku razliku. Ipak, slobodno možeš da probaš i tako...
daj pojasni mi 2 deo opet,misic radi na secer wtf mozda si mislio da radi na glikogen....
inaceel dex popuni ceo glikogen.. .?sta je sa maltom on ne dize ins ima sporije otpustanje uh zassto gaa onda ne bi jeo umesto pirinca :D
inace kad se digne ins dexom zar ne pada brzo ... ?reko si ostaje samo ins a secer ode negde... ?
u kojoj kolicini dize ak i protein ins ??
kad si reko ono ladan znoj itd ,to si mislio kad nemas vise glikogena ??
sta bi bilo kad bi drkno dex pre treninga i koncetrat 30 min  ???a bese kad se digne ins ulazi i glm i bcaa u misice brze ?
INSISTIRAM :D da mi nadjes one podatke zato sto mi trebaju :)
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #13 poslato: Februar 16, 2011, 12:36:18 pre podne »

Bio, hvala ti mnogo  :). Kada budes imao vremena, pisi i za kardio
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #12 poslato: Februar 16, 2011, 12:12:28 pre podne »

Igf,hgh, razbij se. . .

Insulin like growth faktor, Human Growth Hormon, razbiću ja tebe... :P
E da mi je ona Bojanova aplikacija za guglanje...

Jel te interesuje nešto konkretno oko ovoga?
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #11 poslato: Februar 15, 2011, 11:49:18 posle podne »

Igf,hgh, razbij se. . .
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #10 poslato: Februar 15, 2011, 11:07:40 posle podne »

Zasto ne valja uzimati prost secer u toku trreninga ili pre trninga
zato sto dize insulin prbo pa brzo i opada pa nam pada snaga ma da recimo ako bi stalno pijuckali dex +kreatin eaa itd...onda bi stalno bio visok nivo insa pa bi sve jurilo u misice.....


takodje me interesuje izolat kad unesemo el on odamah pocinje da ispusta ak,ili tek posle 20-30 min i koliko dugo pusta ak,isto i za koncetrat i hidrolizat pitanje ...
takodje moze neko objasnjenje sta su to albumini.... ?

E ovako:
Ko ti je rekao da ne valja uzimati prost šećer tokom treninga? Može da se pijucka. To sam i sam radio i imao sam solidne rezultate. Ja sam pravio moj workout mix od 30-40g dextroze, kašika dve meda, dozer BCAA, i još malo cdvite da poboljša ukus dextroze sa ukusom.
Pri ovome treba paziti da se ne napravi hipertoničan rastvor. Drugim rečima ako preteramo sa količinom suve materije u bilo čemu što pijemo tokom treninga, biće nam muka. Zašto? Napravili smo rastvor koji je koncentrovaniji od krvi, i umesto da mi apsorbujemo vodu (i materije uz nju) iz digestivnog trakta, mi ustvati crpimo vodu iz ostatka tela u stomak. Osmoza može da bude i bitch ponekad. ;D I otuda užas blagi. :S
Pozitivno kod ovoga jeste što se teže pada u kataboličko stanje i naravno više energije na treningu. Konstantno imamo metaboličko okruženje koje kaže mišiću da radi na šećer i pored toga da crpi šećer iz krvi u mišić, a ti konstantno dolivaš glukozu i nema problema.
Negativno je što naravno nije baš najbolje po definiciju i što nije baš najloagodinje raditi sa tim - zbog toga što, kao što rekoh, može da padne teško na stomak.

Ono što ne valja jeste sunuti u sebe gomilu dextroze pre treninga i ostaviti telo da radi na prazno. Jer šećer će da izazove skok insulina, potrpaće se taj šećer vrlo brzo gdegod, ostaje insulin a šećera nema više u krvi. Pri tome na povišenom insulinu (kao što pomenuh brdo puta), mišić radi na šećer. Šećer koga nema dovoljno se crpi iz krvotoka i lepo te oblije hladan znoj, odseku ti se noge, dobiješ poriv "ako-ne-jedem-umreću" i tako. Medicinski - hipoglikemija. Dakle, opadne ti nivo šećer u krvi i onda show.

Što se tiče surutke, ove podatke sam znao - sad ne bih znao tačno da ti kažem. Ako baš budeš insistirao (ili bilo ko), mogu da naĂ°em. Ono što ti mogu sigurno reći, jeste da nemaš brži protein. Tako da ako uzmeš blend hidrolizat, izolat, koncentrat (što je 90% wheyova danas) - nećeš pogrešiti. Sigurno ćeš najbrže moguće uneti protein. (I to u širem vremenskom razmaku, jer će hidrolizat da ide prvi, pa onda ova dva).

Albumini su ti jedna od dve grupe po podeli proteina po rastvorljivosti pri različitim koncentracijama soli. Ima veze sa metodologijom u biohemiji i u životu ti neće biti potrebno. ;) - Čak ni mi to više ne koristimo, kako u zavisnosti od pH i "globulin" može biti "albumin" iako je konc soli niska.
Da ne ostane pitanje neodgovoreno: "Albumini su proteini koji su rastvorni pri niskoj koncentraciji soli". (Iako ti verujem nije mnogo značilo.)



E i da - u "workout mix" sam posle experimentisao i malo smanjo dextrozu, a dodao malto umesto nje. Trebalo bi da drži stabilnije nivoe šećera, ali nisam primetio neku razliku. Ipak, slobodno možeš da probaš i tako...
« Poslednja izmena: Februar 15, 2011, 11:11:11 posle podne od strane Biochemo » Sačuvana
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.146 sekundi sa 17 upita.