TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 05:58:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 21 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ako znam odgovor, neću ga previše zakomplikovati! (Valjda)  (Pročitano 84549 puta)
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #279 poslato: Jul 06, 2012, 02:26:27 posle podne »

U brate ti si tezak slucaj, tvoj slucaj zahteva ozbiljnog strucnjaka , takoreci konzilijum:) Sta si sve strpao u sebe, i opet nista to moze da bude stvarno frustrirajuce, jos ti je ostalo samo da uzmes hemiju, e ako i ona ne deluje, onda jebiga :)
 Salu na stranu, negde verovatno gresis, citajuci tvoj plan ishrane i treninga i uzimajuci u obzir da tesko dobijas na masi,da kazemo da si ektomorf,mislim da ima par stvari u ishrani koje mi se ne svidjaju.Treba da shvatis da je hrana kljuc svega, a ne suplementacija, to neka ti bude sveti gral.Idemo od osnova.Kao prvo gledaj da uneses minimum minimuma 2 gr proteina dnevno,uzmi tablice,racunaj jbg,Mesa sto vise, pola kilograma dnevno,belo pilece,oslic,crveno,to verovatno i sam znas,ali preispitaj se da li jedes toliko.Cim uzimas toliku suplementaciju,verovatno imas i finansije za hranu.I malo mi je diskutabilan taj obrok posle treninga,pomesaj taj whey sa deksotrozom ,zasto odvajas,skokaj to odma posle treninga, i BCAA u prahu,stavi u taj sejk,jedno 10-15 g ,imas ove SNI BCAA od 1 kg vrlo su povoljne,pa posle sat,cvrst obrok,sa dosta UH kvalitetnih i 200-250 grama mesa. I pre treninga obavezno BCAA 10-15 g u prahu,razmuti u vodi i popij.BCAA su ti vrlo bitne da ti sprece katabolizam koji je u toku treninga i posle ogroman.

Whey,promeni ga,sta si se uhvatio za taj NItro Gold,on nije neki kvalitet,ne kazem da je los ali,nije ni nesto specijalno,uzmi recimo taj Elite,menjaj eksperimentisi sa njima.Naravno multivitaminski kompleks predlazem supermulti dymatize, omega 3 da ti otvori malo apetit.Pre spavanja,uzmi kazein ili Ella sir,Ele jedno 200 g.
DA sazmemo: Pusti se X-Pandova,Tribulusa,i magicnih tabletica,baziraj se na osnovu,dosta UH(pirinac ,krompir)iz kvalitetnih izvora,mesa pola kile dnevno.Od suplementacije sta ti je najbitnije kad vec imas kesa,to su BCAA,WHEY,VIT i MINERALI,OMEGA 3, i jos nesto recimo kao predlog,da uzmes dijetetska vlakna FIBER,ona pospesuju varenje,apsorpciju,nisam koristio,ali mnogi preporucuju.Odmor, gledaj da legnes pre ponoci, i to je to, pa da si neki genetski monstrum,da imas najlosiju genetiku ispostuj ovo,budi uporan i moras napredovati :)
« Poslednja izmena: Jul 06, 2012, 02:33:09 posle podne od strane Milan 21 » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #278 poslato: Jul 06, 2012, 02:19:18 posle podne »

probaj sledece...pre treninga 600 gr jagnjetine sa pekarskim krompirom...posle treniga teletina ispod saca bez `leba ...pola kile ...jedno mesec dana pa javi rezultate.... ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #277 poslato: Jul 06, 2012, 01:11:21 posle podne »

batali sve
nisi ti za to
mucis se bezveze i ne spavas, pa si ceo dan malaksao i ko popisan
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #276 poslato: Jul 03, 2012, 07:54:26 posle podne »

.
Javljam se nakon drugog dana koriscenja popularnog  reaktora Xpend-a.

Jeste, ja sam jedinstveni slucaj.

Zapravo ovo bi bilo pitanje za nekoga ko se razume dobro u nuspojave ovog suplementa.
Ponovo ista prica kao i juce.
Nakon ispijanja pola merice (10g) reaktora pola h pred trening, umesto jake energije, fokusa i super misicne pumpe,
meni se javlja pospanost, umor, blaga nesvestica (ili bolje reci malaksalost).

Da li je to kod nekih pocetnika koriscenja ovog suplementa ok da se ovo desava u pocetku,
ili sam ja jedan od od onih veoma retkih kojima smeta ovaj reaktor, ako takvi jos postoje,hehe.

Salu na stranu, ali ovo postaje bas problem pa molim za strucno misljenje.
Da podsetim, sinoc sam takodje imao i nesanicu i vrteo se po krevetu do 3 ujutru.

Sta da radim? Imam Elite whey, Xpand, mnogo sam ocekivao i samo mi recite da batalim sve i super!!!!!!

Hvala
Sačuvana
Nikolito
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 382


TopForm Teretana

« Odgovor #275 poslato: Jun 25, 2012, 01:44:08 pre podne »

Koja hrana za povecanje misicne mase?
Sačuvana
Господе, ја знам да има те, ал не знам дал нас чујеш? Знам да видиш све, и зато не разумем, дал ове што су нам се крви напили, пушташ на Земљи па ћеш их тек горе казнити.
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #274 poslato: Jun 25, 2012, 12:07:34 pre podne »

nadji nesto da je.es i bolje ces spavati

x 1000 000  BRAVO....:)
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #273 poslato: Jun 24, 2012, 11:55:19 posle podne »

nadji nesto da je.es i bolje ces spavati
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #272 poslato: Jun 15, 2012, 05:54:09 posle podne »


NESANICA ZBOG TRIBULUSA POMOC

Ovako,pijem tribulus maximus 1500mg 2 nedelje, 2x po 750mg sam podelio. Veoma sam zadovoljan, ogromnu snagu sam dobio, za samo par dana dizem dosta vece tezine, ali me ipak jedno muci.

Popijem ga pred trening pa drugi put pred spavanje.
E sad fora,uvece sat nakon vecere a neposredno pred spavanje
,uzmem 750mg tribulusa i jednu sumecu Mg 150mg, ali tesko mogu da zaspim a nocu se budim i prinudjen da vise puta idem u wc.

Sta je tu problem? Moze li mi neko objasniti???

Bas mi remeti san, narocito prvih 2,3 sata od uzimanja ali da sam efikasniji na treningu to je veoma ocigledno.

Molim za savet.
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #271 poslato: Jun 10, 2012, 10:24:23 posle podne »

losa ishrana
pojacaj UH i masti
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #270 poslato: Jun 03, 2012, 09:42:31 posle podne »

Samo jos nesto, nisam dodao da u poslednjih mesec dana pored svega sto sam opisao dole, koristim i Universalov  kreatin sa beta alaninom i pijem 5 l vode najmanje svaki dan. Ruka u obimu nije porasla ni 1cm, naravno merio sam je neposredno pre pocetka faze punjenja. Danas poceo i sa tribulusom pa da vidimo i to.
Od Tribulusa ne mozes videti nista, jedino tvoja cura moze imati koristi od njega :)
Sačuvana
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #269 poslato: Jun 01, 2012, 09:43:00 posle podne »

Samo jos nesto, nisam dodao da u poslednjih mesec dana pored svega sto sam opisao dole, koristim i Universalov  kreatin sa beta alaninom i pijem 5 l vode najmanje svaki dan. Ruka u obimu nije porasla ni 1cm, naravno merio sam je neposredno pre pocetka faze punjenja. Danas poceo i sa tribulusom pa da vidimo i to.
Sačuvana
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #268 poslato: Jun 01, 2012, 09:39:40 posle podne »

Cilj mi je povecati misicnu masu do 5kg . Ne trazim previse niti da se profesionalno bavim ovim sportom. Negde gresim ali  ne mogu da provalim gde
Predstavicu ti sve do sada pa bih te zamolio na osnovu toga, da mi das tvoje misljenje.
Svi ostali u teratani ne postuju ni 40 posto ovoga a ljudi rastu i rastu, svi....sem mene naravno

PRVIH GODINU DANA U TERETANI

Trening – 3-4 treninga nedeljno, (dve  grupe misica po treningu)
PON grudi,biceps --- grudi - 4 vezbe (4s,4s4s,4s) , biceps – 3 vezbe (4s,4s,3s)
UTO noge, 4 vezbe (4s,4s,4s,4s) ili odmor
SRE odmor,
CET  rame, 4 vezbe (4s,4s,4s,4s)
PET ledja, triceps--- ledja - 4 vezbe (4s,4s,4s,4s), triceps – 3 vezbe (4s,4s,3s)
SUB odmor
NED odmor

Ishrana - (prvih 12 meseci svakodnevno)
 06h budjenje i odmah prvi dorucak : jaja,sir, jogurt, salama,    ili mleko i plazma keks, bez whey-a
09h drugi dorucak (120g tune,sardina,jogurt     ili  pecivo,jogurt    ili  topli sendvic, jogurt)
13h treci obrok (integralno pecivo ,jogurt   ili  soja)
16h rucak (kuvano jelo sa dobrim uh,snicla)
19h trening
20h 30g dextroza sa vodom ili samo banana, bez whey-a
20:30 vecera (120g tune,sir,jogurt  ili  salama ,sir,mleko,2jaja ),sa malo uh i hlebom
23h odlazak na spavanje

i tako svaki dan ponovo.
Suplementacija – (prvih 12 meseci svakodnevno)
1.        1.-4.mesec - na suvo- nista
2.        5.-7.mesec - kreatin monohidrat+dextroza
3.        8.-9.mesec glutamin+dextroza
4.        9.-12.mesec – na suvo-nista


(NAREDNIH)POSLEDNJIH 8 MESECI U TERETANI

Trening – 4-5 treninga nedeljno (samo jedna grupa misica po treningu)
PON rame, 3 vezbe (4s,3s,3s)
UTO biceps,triceps, --- biceps - 2 vezbe (4s,3s) , triceps – 3 vezbe (4s,3s,3s)
SRE odmor,
CET noge, 4 vezbe (4s,4s,4s,4s) ili odmor
PET grudi, 4 vezbe (4s,3s,3s,2s)
SUB ledja, 4vezbe (4s,3s,3s,3s)
NED odmor

Napomena: Osnovne vezbe su mi uvek u prvoj seriji i njih ne menjam,ostale vezbe rotiram(menjam) na 3 nedelje da se misic ne bi navikao. Ponavljanja radim izmedju 6-10. Poslednje dve serije su uvek do otkaza.

Ishrana –(poslednjih 7 meseci svakodnevno)
 06h budjenje i odmah prvi dorucak : 35g whey+ solja ovsenih,vit B i C
09h drugi dorucak (120g tune,jogurt,2 jaja   ili  100g pilece belo,jogurt,2jaja)
13h treci obrok (solja ovsenih,jogurt ili 250ml mleko)
16h rucak (kuvano jelo sa dobrim uh,pirinac,krompir,snicla)
18h trening
19h 40g dextroza sa vodom
19:20 35g whey
20:30 vecera (120g tune, ili sardine,jogurt,sir,2 jaja   ili  100g pilece belo,jogurt,sir,2jaja),bez uh i hleba
23h odlazak na spavanje

i tako svaki dan ponovo.

Napomena: Kao sto se moze videti, ishrana je drasticno kvalitetnija u poslednjih 7 meseci

Suplementacija – (poslednjih 7 meseci svakodnevno)
1. odmah po budjenju 35g whey Biotech Nitrogold + solja ovsenih+ 1tableta vit B+ 500mg vit C
2.odmah posle treninga 40g dextroza sa vodom
3.20 minuta nakon treninga 35g whey Biotech Nitrogold
4. pred spavanje magnezijum sumeca tableta

Napomena: Kao sto se moze videti, suplementacija je dosta jaca i kvalitetnija u poslednjih 8 meseci  nego prvih godinu dana. 
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #267 poslato: Jun 01, 2012, 09:28:57 posle podne »

@big77

Verovatno  gresis negde...ili u ishrani ili u treningu ili oba...Od suplemenata ocigledno je da mnogo ocekujes.Ako ti ishrana nije kako treba onda ti je i suplementacija promasena investicija.... koliko dnevno unsis g./kg.   P. UH. M. ??? Ispisi kako ti izgleda ta sredjena ishrana,treninzi??
« Poslednja izmena: Jun 01, 2012, 09:37:19 posle podne od strane Mr.Paf » Sačuvana
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #266 poslato: Jun 01, 2012, 09:12:51 posle podne »

Jos jedno pitanje, hajde probacu jos pored wheya, kreatina, dextroze, beta alanina i tribulusa da kupim i ubacim ak...e sad ti znas, da li mi je kvalitetnije da uzmem BCAA ili glutamin????

I sta mogu da kupim za BOLJU APSORBCIJU svih ovih suplemenata??? hocu da osetim da deluju. Recimo pijem mesecima i sve mislim ok rano je, mora da prodje neko vreme pa da se primeti neki napredak ali shvatio sam da nije to u pitanju, oni druze zaista ne deluju.Prodje 17 meseci sa suplementima, sve sam menjao ali ne vredi!!!

Uzeo sam tribulus maximus, kazu da on utice na bolju apsorbciju, da gura sve u misic ali ti imas vise iskustva pa zato te pitam?

Hvala ti jos jednom, ali shvati da zelim da prebrodim ovaj ogroman problem koji me ubija.
Sačuvana
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #265 poslato: Jun 01, 2012, 09:12:23 posle podne »

Postovani Biochemo, opet ja.....e ovako, znas vec da imam problema vise od godinu dana da povecam misicnu masu makar i za pola kg...

Ja vise ne znam sta cu....

Reci mi molim te da li postoje osobe na koga ama bas ni jedan suplement ne deluje? Ja sam ubedjen da je takav moj problem.
Kao da sve kvalitetno sto pojedem i ono iz supl. sto ispijem, kao da samo prodje kroz mene i ne ulazi u misicne stanice!!!!!
A kidam se na treningu, dajem maksimum, nacitao sam se i sve sam pokusao za ovih 20 meseci, ali nista, nista mi ne polazi za rukom...

Da li da posetim nutricionistu, nekog doktora sportske medicine ili sta mi predlazes???

Naime koristim 7 meseci Nitrogold Whey i nikakvih rezultata nemam, pojacao sam dosta ishranu a i dalje ista kilaza, isto izgledam, mesec dana pijem kreatin Universal sa beta alaninom i sada poceo tribulus maximus ali uzalud, ni sve ovo nije pomoglo....sve mi se cini da mi je recimo biceps jos i manji.

Moje pitanje je druze, kako to da samo na mene ne deluju suplementi?

Nemoguce je da potpuno isto izgledam kao prvih 4 meseca u teretani (sa ishranom "sta ima" 3x dnevno i bez i jednog suplementa) i sada, posle tacno 20 meseci koliko treniram aktivno sa jacom ishranom i dugomesecnom suplementacijom. ovu stagnaciju mi pokazuju obim ruku a i vaga, i dalje imam 76kg a obim ruku stegnut svega 35cm. A kilaze tesko povecavam! I mislim da mi se recimo ruka samo definise!!!

Hvala ti puno
Ivan
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 21 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.