TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:28:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ako znam odgovor, neću ga previše zakomplikovati! (Valjda)  (Pročitano 84569 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #264 poslato: Maj 20, 2012, 03:27:05 posle podne »

i da @ALL imajte na umu da vam je jetra od neprocenjive važnosti tokom treninga (msm pored tog što bez nje i ovko ne možete). Ali ono što hoću da kažem jeste da je jetra "silent" muscle support.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #263 poslato: Maj 20, 2012, 03:24:27 posle podne »

samo kratko pošto moram da palim vezno za fru - gledaš dve stvari iz pogrešnog ugla.
1- ne jurimo mi ketonska tela u keto dijeti nego da sagorevamo masti kontinuirano. ketonska tela se javljaju u tom stanju pa možemo i da pratimo da li smo ušli u ketozu preko njih. (tj ako si u ketozi pretpostavka je da si u fat burningu)
2- ne jetrin glikogen, već glikogen u mišiću! Ako si u keto-u, sva je prilika da si ispraznio mišić i da te drma glukagon. U tom stanju jetra u krvotok ubacuje koliko može glukoze, a kad to ispadne kao opcija (potroši glikogen i 4c intermedijere CTK) onda kreće produkcij ketonskih tela zarad oslobaĂ°anje CoA i kao hrana za mozak. Enivejz poenta - Uneseš fruktozu, nema ins odgovora, fruktoza ide u jetru, šiftuje se u glukozu (now get this) i ide u sistemsku cirkulaciju većinski u odnosu na glikogen u jetri. On dolazi na red kad ima insa i kad je sis cirkulacija zadovoljena.glukozom

zašto sad cel ova priča kad mišić ne kupi glc bez insa?
1- pretpostvljam manje je mučna dijeta psihički. Fru je slatka, a još bitnije prestaje ketoza bez da smo sjebali fat burning keto tipa (i naravno MOZAK ima glukoze)
2- GLUT 4 ide u membranu i bez ins stimulacije eg posle treninga. Tako da ćemo imati sigurno veći replenishment muscle glikogena i manji fatigue nego kod regularnog ketoa.

takoĂ°e - nema fats sigurno od Fru u ovom modu. Naravno, svesni ste da je ovo teorija. We might have to modify it as we go! ;D

na drugi deo pitanja ti odg večeras verovatno ;)
Sačuvana
kejtaun
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #262 poslato: Maj 20, 2012, 02:50:42 posle podne »

Posto vidim pominjes ketozu u kojoj sam trenutno rekoh da pitam. Teorijski i da konzumiramo cistu fruktozu u toku same ketoze liver glycogen bi nam odmogao od plana da nateramo telo da kreira keto bodies. Tako da verujem da mislis na carb-up ciklus dijete. Ali ono sto ja mislim da meni treba je cista glukoza. Razlog je da ne zelim spillover into fat ako se napuni jetra+bilo bi dobro (ali nisam siguran da li je moguce?) superkompenzovati misic bez prethodno napunjene jetre. To bi ti mogao da pojasnis.
A takodje pitanje za tebe. Dvosmislena je upotreba carb-upa. Sa jedne strane originalni autor Bodyopus i/ili Anabolic dijete je stavio carb/kg na oko 14g/kg (zaboravio sam tacan iznos ali znam da je tona hidrata) za taj kratak period carb-upa od 36-48 sati. I njegova svrha je da se superkompenzuje misicni glikogen bez spillovera a takodje da se nadoknadi (tj izgradi) izgubljeni misic tokom ketoze. Sa druge strane imas reasonovanje gde je unos hidrata znatno nizi i za cilj ima kratak shift to carbs i maximalni fatloss u nekom kratkom roku od recimo 6 nedelja koji se propagira na Balkanu. U svakom slucaju dobro bi bilo cuti tvoje misljenje za optimalnu opciju kako izvesti carb-upi da li i u kom procentu koristiti fruktozu.
« Poslednja izmena: Maj 20, 2012, 02:55:43 posle podne od strane kejtaun » Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #261 poslato: Maj 20, 2012, 02:25:42 posle podne »

The main thread is back! Yes!
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #260 poslato: Maj 20, 2012, 01:49:10 posle podne »

Fruktoza je jako interesantna tema. A pod interesantna mislim zajebana. :) Prosto, napisao sam nešto, pa onda u procesu razmišljanja o tome, naĂ°em neku rupu, pa onda prepravim tekst, pa onda bacim časkom u google nešto da proverim da nisam lupio, pa pogledam reference, pa naĂ°em zanimljivu referencu koja kaže nešto relativno kontradiktorno, pa onda to mora da se pogleda, pa se onda to oslanja na neki deo metaboličke regulacije i/ili puta koji ili nisam do sada usvojio ili sam malo zaboravio, pa onda mora da se reši i to, itd itd... Bolan je to proces. :P

Što se fruktoze tiče, sva je šansa da stvarno može da bude adut za replenishovanje blood sugar-a tokom keto dijete bez podizanja insulina, neke fruktoze-fosfati su se pokazali kao stravični antiox - to je sve kul. Onaj deo što sam nešto pominjao glc + fru je diskutabilan. Sigurno je da fru daje doprinos biosintezi masti, ali koliki i u kakvoj je vezi sa konc glc u krvi i o5 kakav je njegov uticaj na sintezu glikogena i pored toga o5 korekcija uzeta na sportistu koji ima daleko više m-mase od kauč potejtoa. Kataklizma.

Uglavnom naĂ°oh sad neki radi iz '88 koji kaže da fru možda ima i veći uticj na sintezu glikogena od glukoze. Ide u prilog onome za keto dijetu, ide protiv onoga da ne utiče na replenishovanje glikogena. Meni je jako čudno da 3c intermedijeri idu uzvodno dok 6c intermedijeri (odnosno supstrati) idu nizvodno. Kindaa makes no sence. No što bi rekao pera kojot - back to the drawing board.
Sačuvana
kejtaun
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #259 poslato: Maj 20, 2012, 01:16:45 posle podne »

Procitao sam to sto si napisao za fruktozu :P ma ti si kralj biohemije i nema sta tu da se doda, uvek trazimo nacine da se iskoristi taj tvoj um
a da dopisem moju listu omiljenih autora i izvora, nadam se da ce se jos ljudi prikljuciti :P
osim svih domacih foruma (ipak se treba procesljati puuuuuuuuno da bi se doslo do konkretnih saveta) moji trenutni favourite links su:
http://freakshare.com/files/mco0pjdp/Lyle-McDonald---The-Protein-Book.pdf.html - zadnja knjiga Lyle-a, obozavam njegove cited reference ali nazalost u ovoj pdf varijanti su izbacene reference. i naravno sve ostale Lyle-ove knjige koje je mnogo lakse naci nego ovu. Bodyopus experience treba procitati svako, to je dnevnik dijete u kom svi mogu nauciti po nesto.
sto se tice treninga predlazem
http://elitefts.us1.list-manage.com/track/click?u=54a284341c16003cd9ebd757d&id=a8c8340750&e=69786917d5 knjiga ima tonu dobrih saveta i u njoj se nalaze linkovi za 2 odlicna seminara Dave Tate-a koji nisu listed na youtube-u
http://bayareapowerclub.com/MaximumMuscleV1.pdf odlicna knjiga koja pobija sav broscience treninga i svaka strana je zlata vredna
http://uploading.com/files/bc218842/1405197714%252BWesternA.rar/ odlican kriticki pogled na studije i zasto ne treba nijednu studiju uzeti zdravo za gotovo
http://books.google.rs/books?id=Vc_Cc4GFgmMC&printsec=frontcover&hl=sr#v=onepage&q&f=false - odlicna knjiga, ali je limited a jos uvek nisam pronasao celu pdf verziju. anyway ova knjiga je uproscena up-to-date knjiga o ishrani uopste, a deo o metabolizmu svih nutrijenata je wtfpwnage
osim ovoga preporuka i subscription:
http://www.youtube.com/user/LiftingForLife/videos - izuzetno inteligentan deckic koji pobija sav broscience sadasnjice
http://www.youtube.com/user/flexforall2/videos - malo je lud lik, ali svaka mu dala za advices
http://www.youtube.com/user/charlespoliquin/videos - svaki video treba pregledati, sto se tice specificne motivacije i nacina izvodjenja vezbi je neprikosnoven
http://www.youtube.com/user/EliteFitnessSystems/videos - roooooooar
http://www.youtube.com/user/CampbellFitness/videos - jos jedan visokokvalitetan channel without broscience
Toliko od mene my fellow Reaper Broski
pozZz
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #258 poslato: Maj 20, 2012, 12:23:58 posle podne »

*Note: krenulo je sa jednom recenicom i zavrsilo se sa esejem*

Priča mog života. ;D

Ne bih da upadam tek tako i disrespectujem tebe bio, ali morao sam da napisem ovo, i cinilo mi se kao najbolja lokacija jer sam mnogo stvario naucio od tebe Smiley

ma kakav disrespect, 'si lood. ;D Neka si napisao, ko god da pročita šta si napisao nema da žali ako ima dva grama mozga.

Dve stvari moraju da se srede. Trening i ishrana. Duh??

promašio si poentu. Nisam samo rekao da moraju da se srede trening i ishrana (duh! :P) već sam ukazao na uprošteni termodinamički odnos komponenti koje ti trebaju da bi napredovao sa (mišićnom) masom i na dvojnu ulogu treninga. Ustvari najbolje bi bilo da možemo da znamo kada smo postigli maksimalni stimulus i da tad prekinemo sa treningom, jer sav bonus work je onda totalni waste energije.

Inače ono sam napisao momku koji tvrdi da ne napreduje - naravno da ću da mu kažem da sredi trening i ishranu. :D



komentar na dodatke - sve što si rekao je kul. takoĂ°e jedna od suština tvojih dodataka: snaga se uči!


Aaaaaaaaaaa in this mortal combat i beat you bio Smiley

Your brothazzz soul iz mine!!! :P




ps što se tiče sajtova koji su kul evo vam dva

http://www.exercisebiology.com/
http://www.myosynthesis.com/

ima šta da se pročita mada nznm koliko ih savetujem ne advanced znalcima... kod čitanja ovih stvari ipak treba biti n dovoljnom nivou da budeš makar blago kritičan.

EDIT: nešto sam pisao o fru vezano za neki tvoj iskaz pa sam izbacio... nebitno
« Poslednja izmena: Maj 20, 2012, 12:33:54 posle podne od strane Biochemo » Sačuvana
kejtaun
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #257 poslato: Maj 20, 2012, 08:26:45 pre podne »

*Note: krenulo je sa jednom recenicom i zavrsilo se sa esejem*
Ne bih da upadam tek tako i disrespectujem tebe bio, ali morao sam da napisem ovo, i cinilo mi se kao najbolja lokacija jer sam mnogo stvario naucio od tebe :)
Dve stvari moraju da se srede. Trening i ishrana. Duh??

Ishrana za dijetu:
Moja hipoteza je da zelis da zivis 100 godina i to smatram “zdravim zivotom”. Kada se iz ishrane izbace sve trans-masti (jedini easily found nutrijent za koji se zna da nije zdrav) ostala hrana se smatra zdravom pod odredjenim uslovima (uslovi su totalni kalorijski unos). U stvarnom zivotu, nakon sto ispunimo dole-ispisane uslove, za tvoj unutrasnji optimalni rad procesa organa i svega ostalog skoro pa je nebitno iz kojeg izvora dolaze nutrijenti. Ali ono sto moras da zadovoljis su potrebe esencijalnih (indespensible) nutrijenata a to su:
-1.8-2g/kg proteina iz visokokvalitetnih izvora (94-97% svarljivosti jaja/mlecni proizvodi/meso) ili proporiconalno vise iz manjekvalitetnih izvora (75-85% svarljivosti biljnih proteina za vegane). *Zahteva dalje objasnjenje kako ukomponovati sve esencijalne aminokiseline u takvoj dijeti*
-masti; ~30g kombinovano iz ribljeg maslinovog i/ili lanenog ulja i iz zumanaca
-vitamini i minerali; ako jedes siroki spektar hrane moci ces da se izvuces bez potrebne suplementacije, ali u vecini slucajeva ce ti nedostajati neki mikronutrijent. Kako ces to ces resiti je koriscenjem programa tipa FitDay u kom ces nakon upisanog dnevnog menija lako videti koje elemente moras da suplementujes. Prica je malo kompleksnija jer nisu svi mikronutrijenti esencijalni, ali to je prica za sebe.
Sada kada si odradio sve esencijalne i dosao do nekih 40% ukupne kalorijske vrednosti za dan odakle vuces ostatak energije je irelevantno na deficitu, tj po srpskom, dijeti. To moze biti low carb high protein low fat, izokalorijska 33% svih nutrijenata, very high protein, ketogena do cak 1.5g:1g fat to protein ratio, tzv “junk” food (bez trans masti), ma sta god ti padne napamet mozes da lupis i da se izvuces sa gotovo identicnim gubitkom masti.

Ishrana za masu:
Na kalorijskom suficitu se malo menjaju pravila igre. Prvo da kazem da low carb restrikciona dijeta ima za rezultat preferiranje izvora energije tj shift ka mastima (stored i diatery fat). To je sve super. Ali na suficitu kada se poveca unos hidrata i telo presalta na hidrate (posto je unos dovoljno veliki da telo moze da ih koristi normalno kao najbolji i najefikasniji izvor za kreiranje energije) vecina diatery masti ce se deponovati u stored fat.
Dodatno se treba pomenuti da DNL (de novo lipogenesis), tj proces pretvaranja glukoze (tj unetih carbohydrata) u masne kiseline je ekstremno mali (5% me`bbe) i uslovi da se ona dogodi moraju da budu nerealni za nas atlete, tipa couch potato sa konstantno visokim unosom hidrata.
Treba jos napomenuti da za razliku od glukoze, drugi i treci, nama bitni, monosahirad fruktoza i galaktoza osim mogucnosti punjenja jetrinog glikogena nema druge, nama bitne, mogucnosti i treba ograniciti unos (zavisnosti kakva je tvoja religija prema vocu i mleku [ne svim mlecnim proizvodima vec mleku i jogurtu], ako si vocojedac smanji na minimum, ako ne jedes voce sto se mene tice odlicno pod uslovom da obezbedis mikronutrijente iz druge hrane. Licno preferiram mleko u neskafi na cut-u do pola litra dnevno a voce nejedem). To sum it up, greska je kada se ljudi plase hidrata, vecina tih false assumptiona prolazi iz prethodnih ishrana punih procesovane hrane, koja pored hidrata sadrzi i masti.
Ako neko stvarno zeli najefektivniji period mase neka jede dnevno:
1kg-2kg roasted or boiled belog mesa (zavisno od stadijuma napretka a pocetnicima preporucujem donju granicu)
500g-1kg belog pirinca (zavisno od stadijuma napretka a pocetnicima preporucujem donju granicu)
1-3 tablespoons olive oil+some fish oil +some eggs
neki multivitamin i kreatin od suplemenata, whey, kazein ili blend* moze da zameni poneki od tih obroka piletine, moja preporuka je 50%/50% whey/kazein posle treninga sa 10g:20g dex:malto.
*cinjenica je da svaki izvor proteina (gram za gram) kosta otprilike isto, razlika je da Meril ili Tide kupujemo unapred. I beneficija je da prasak smanjuje overall bloating stomaka jer zahteva manje prostora u GI trahtu.

Dalje, trening:
To svi “mi” vidjamo u teretani, momci iz godine u godinu izgledaju isto, a samo poneki izrod (ljubi ga baba) napravi senzacionalnu promenu. Da li on koristi suplement T? Zapravo (IMHO) vecina onih sto izgledaju isto, iz godine u godinu, koristi te zabranjene supstance. Iako to cudno zvuci, cinjenica je da taj jedinac kojeg svi zovu geneticar zapravo zna sta radi (intuitivno ili eksplicitno).
Prva greska kao rezultat needukacije je nepoznavanje elementarnih pojmova u skali: snage(npr. olimpijsko dizanje)-hipertrofije(npr. bodybuilding)-izdrzljivosti(npr. duge aktivnost iznad praga lakticne kiseline tipa bilo kakvo long distance trcanje). Ako je razlog posete teretane bilo koji sport na ovom svetu, izuzev endurance atheletes jer nisam upoznam sa korelacijom resistance i endurance traininga, najoptimalnije cete napredovati koriscenjem max effort strength traininga, cak i vi tzv bodybuildercici a izbacivanjem svih endurance-type aktivnosti koji nisu deo njihovog profesionalnog sporta.
3 faze u takvom treningu (west side method):
-maximum effort; compound liftovi, ovo je glavni workout gde jurimo keceve. Piramidualno dolazimo sa 5, 3, 1 rep-ije, inkrementalnim malim povecavanjem tezina do svog 1RM.
-dynamic effort; compound liftovi, ovo je trening gde jurimo brzinu, rade se znatno vise setova 8-12 sa 50-60% 1RM 2-3 ponavljanja samo. Ovde zelimo eksplozivnu snagu i teret dizemo istom (ili vecom) brzinom kao i 1RM na max effortu.
-hipertrophy; ovde spadaju vecina bodybuilder-like izolacione vezbi, ono sto ja propovedam je 8-12 reps sa maksimalnom efektivnom tezinom, tj onom kojom mozete uraditi max recimo 12 a ne 13. 3 sets 2-3 exercises per body part zavisno od dela tela. Ne ici do failiura osim kao dodatni metod treniranja. Cilj hipertrophy faze tj ovog tipa treninga je povecati slabe delove koji nam nedostaju u maximum effortu.
Dodatak 1: ako ne znate (a verovatno ne znate) kako da pratite progressive tension overload napredak, najbolje je da drzite sve parametre jednakim a menjate samo jedan (single linear) dva (double linear) ili tri (triple linear) parametra. Moja preferacija je time under tension (tut) 3-0-1 (3 sec sputanje teg 0 u momentu maksimalne kontrakcije i 1 sec explosivno ali kontrolisano dizanje), broj ponavljanja 8-12, broj setova 3 per exercise, 2 exercise per body part i jedina kontrolna single linearna progresija je tezina koja se dize. Ako ona iz trenigna u trening ide na gore imate apsolutno razlog za slavlje. Napredniji svesni vezbaci mogu da se igraju i sa ostalim parametrima, ali poenta svega ovoga je ta progresija u tenziji. Ima mali milion nacina ostvariti je, i glupo bi bilo ulaziti dalje u tu diskusiju kome sta odgovara.
Dodatak 2: apsolutno je neophodno nauciti pravilnu tehniku izvodjenja svih vezbi. Vi ne mozete da budete majstor svog zanata dok ne provedete ~10000 sati radeci to. U prevodu ma koliko mislite da radite dobro, uvek moze bolje. Zato youtube u sake, inspectujte sve moguce uglove pokreta poluga vezbe i vezbajte tehniku na svakom liftu. Ta tehnika ne sme da bude cisto podsvesna dok ne postanete majstor a za to trebaju godine i godine. Znaci tehnika tehnika tehnika. I na primer ja ne prihvatam 99.763% cucnjeva u teretani kao optimalni, samo oni cucnjevi koji bi zadovoljili pravila na takmicenju se trebaju vezbati u compund liftovima. Naravno assistance i supplemental work ima svoju tehniku.
Dodatak 3: napredovanje na compound liftovima tipa bench squat deadlift overhead press se postize suplementovanim i assistance vezbama tj na srpskom ako vam je sticking point 150kg cucanj necete ga oboriti fokusirajuci se samo na cucanj vec na suplementarne vezbe, najveci procenat slabosti kod ljudi je u lozi gluteusu i erektorima tj posterior chain-u, i na to se morate fokusirati. Znaci (u nedostatku prave opreme) zivite za good mornings, hamstring curls, stiffleg deadlifts, i ostale dzidzabidze i cucanj ce vam skociti.
Kako organizujete svoj treninzni nedeljni split je na vama, ja cu samo reci da su tradicionalni one muscle part per week veliki gym mit koji se mora iskoreniti (za optimalni napredak).
Sad ja tu mogu da propovedam do prekosutra, ali cinjenica je da niko ko cita ovo nece postati Phil Heath i sto pre srusite taj san pre cete napredovati.
Ali napominjem nije svrha ovog teksta da udari 10000hp i ubije vas, niti da pozove na argumentovanje mojih stavova, vec da prosiri vidike pojedinaca koji, lets face it, nenapreduju onako kako tzv “geneticari” napreduju. Moja je tvrdnja da svako moze da rasturi svoj trenutni “geneticki max” ili sticking point, i da je to rezultat proper education-a i utilization-a.
Ako neko hoce da pocne da se edukuje ne bi bilo lose da svi mi napisemo spisak sajtova stranica channela foruma i knjiga i ostalog tj izvor informacije.
Aaaaaaaaaaa in this mortal combat i beat you bio :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #256 poslato: Maj 18, 2012, 10:19:31 posle podne »

Nemoj tako bro, ja cenim tvoje misljenje, rly

tnx bro, nemoj da me shvatiš pogrešno, više sam mislio na to da sam "nekada davno" imao temu. :) Mrzi me da pišem nešto konstruktivno već neko duže vreme :)

Ako je tako onda ok :)

No sweat. ;) ;D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #255 poslato: Maj 18, 2012, 09:59:36 posle podne »

Da li postoje ljudi na koga kreatin ne deluje?

da.

2.SUPERSERIJE i MENJANJE VEZBI

kazu mi da cesto menjam metode vezbi

preporucuju superserije, da li da radim to obzirom da nisam mnogo napredovao ili ne?

Drugo druze, da li je dobro to sto radim vec 6 meseci jednu misicnu grupu na dan, ne radim podelu grudi-biceps itd...Da li bi imalo efekta da menjam i sad ubacim bas to grudi-biceps pa sledeci dan ledja-triceps pa 3-i trening noge-ramena  ili to nema veze i mogu ovako kao do sada?Huh A da priznam lakse mi je ovako svaki dan po jedan misic.

Uzmi i radi po nekom proverenom sistemu jedno mesec-dva. Neki PL ili GVT.


3.NOGE I ODMOR??

kazu da radim obavezno noge i narocito cucanj za podizanje testosterona, e sad posto radim samo jednu grupu misica na dan a svi treneri preporucuju max 4 puta nedeljno da se vezba, meni bi noge bile 5. dan pa se zato plasim da telo i CNS nemaju dovoljno vremena za oporavak? Sta onda da radim???inace bih radio i noge normalno

Radi noge obavezno. Ako nešto zaslužuje poseban dan, to su noge.


4.WHEY

Posto ga pijem uvek u pwm-u, nakon treninga sa dex, kako i koji drugi termin da odaberem kao najbolje vreme uzimanja WHEYA?
Za blend nemam mogucnosti!!!
Dugo trazim odgovor i svi razlicito govore. Verujem da mi mozes pomoci, pa pitam:
da li da ga pijem :
1.ujutru odmah po budjenju (i to da li samo whey + voda ili whey sa soljom ovsenih)
2.     sat vremena nakon dobre vecere, a neposredno pred spavanje i to:
1.samo whey bez dex ili
2. whey + ella sir)
NAPOMENA : trening mi je oko 19h, pwm oko 20h, cvrst proteinski obrok oko 21h a u 22:30 idem u krevet.


Po prioritetu - posle treninga. Popiješ ga posle treninga sa dextrozom. jedan dozer whey-a sasvim dovoljan.
Ujutru - čim otvoriš oči. Možeš samog pa da jedeš za pola sata, možeš sa ovsenim da ga klopaš kao prvi obrok. Ne moraš ni ceo dozer, ali možeš.
Pre treninga - bez dextroze, merica jedno sat-pola h pre treninga ako nisi jeo 4h pre treninga (mada je jako fino da jedeš jedno 2-3h pre treninga, onda whey i ne moraš).
U obrok bez proteina - to je suplement, slobodno dodaj uz hranu ako ti se zalomi nešto sa malim sadržajem proteina. (to je i poenta suplementa)
pred spavanje - Nema potrebe piti whey pred spavanje. U suštini jedeš neko meso/sir i to je to.

sumarno - najbitnije je da ga piješ posle treninga. Ujutru jako kul doĂ°e. Ovo ostalo sve manje-više. U suštini ako imaš para možeš da piješ 5 merica dnevno kad god, neće ništa da ti fali :P

EDIT: nešto mi je pojelo pola posta pa sam ga kao rekonstruisao :P
« Poslednja izmena: Maj 18, 2012, 10:19:04 posle podne od strane Biochemo » Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #254 poslato: Maj 18, 2012, 09:49:20 posle podne »

Nemoj tako bro, ja cenim tvoje misljenje, rly

tnx bro, nemoj da me shvatiš pogrešno, više sam mislio na to da sam "nekada davno" imao temu. :) Mrzi me da pišem nešto konstruktivno već neko duže vreme :)

Ako je tako onda ok :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #253 poslato: Maj 18, 2012, 09:47:01 posle podne »

Nemoj tako bro, ja cenim tvoje misljenje, rly

tnx bro, nemoj da me shvatiš pogrešno, više sam mislio na to da sam "nekada davno" imao temu. :) Mrzi me da pišem nešto konstruktivno već neko duže vreme :) (a što se spam-a tiče prelistaj poslednjh nekoliko strana da vidiš šta smo SlaĂ°a, Fiki and yours truly škrabali bzvze) ;D
Sačuvana
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #252 poslato: Maj 18, 2012, 09:44:02 posle podne »

U, hvala ti puno, e imam druze par pitanja koja me isto muce a vazana za taj problem stagnacije.

1.KREATIN

zasto ne deluje, kako imam istu snagu i volumen kada ga i ne koristim? to mi nije logicno, svi se hvale pa i pocetnici. a pijem na silu 5 litara vode dnevno, ne izlazim, ne pijem alkohol, lepo jedem, dajem maximum , imao sam fazu punjenja 5 dana 4x5g i sada 15 dana pijem 2x 5 g na prazan stomak ujutru i odmah u pwmu sa dex i wheyom.Proslo je eto 20 dana sa univerzalovim monohidratom a kazem ti ne primecujem bas nista, ni procenat vece snage ni gram volumena misica!!! a inace za ovih godinu i po menjao sam 3 proizvodjaca, scietec,labrada crelean i sada univerzalov i svi isto lose me rade? Da li postoje ljudi na koga kreatin ne deluje?????


2.SUPERSERIJE i MENJANJE VEZBI

kazu mi da cesto menjam metode vezbi

preporucuju superserije, da li da radim to obzirom da nisam mnogo napredovao ili ne?

Drugo druze, da li je dobro to sto radim vec 6 meseci jednu misicnu grupu na dan, ne radim podelu grudi-biceps itd...Da li bi imalo efekta da menjam i sad ubacim bas to grudi-biceps pa sledeci dan ledja-triceps pa 3-i trening noge-ramena  ili to nema veze i mogu ovako kao do sada???? A da priznam lakse mi je ovako svaki dan po jedan misic.


3.NOGE I ODMOR??

kazu da radim obavezno noge i narocito cucanj za podizanje testosterona, e sad posto radim samo jednu grupu misica na dan a svi treneri preporucuju max 4 puta nedeljno da se vezba, meni bi noge bile 5. dan pa se zato plasim da telo i CNS nemaju dovoljno vremena za oporavak? Sta onda da radim???inace bih radio i noge normalno

4.WHEY


Posto ga pijem uvek u pwm-u, nakon treninga sa dex, kako i koji drugi termin da odaberem kao najbolje vreme uzimanja WHEYA?
Za blend nemam mogucnosti!!!
Dugo trazim odgovor i svi razlicito govore. Verujem da mi mozes pomoci, pa pitam:
da li da ga pijem :
1.ujutru odmah po budjenju (i to da li samo whey + voda ili whey sa soljom ovsenih)
2.     sat vremena nakon dobre vecere, a neposredno pred spavanje i to:
1.samo whey bez dex ili
2. whey + ella sir)
NAPOMENA : trening mi je oko 19h, pwm oko 20h, cvrst proteinski obrok oko 21h a u 22:30 idem u krevet.

Ako bi mogao ovo da mi odgovoris.Izvini a vidim da znas.

Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #251 poslato: Maj 18, 2012, 09:42:24 posle podne »

Nemoj tako bro, ja cenim tvoje misljenje, rly
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #250 poslato: Maj 18, 2012, 09:40:03 posle podne »

haha, nemoj molim te :D Bila je ovo tema nekad davno, sad je mesto za spam, tako da raspali ;D
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.