TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:12:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Omega 3 Riblje Ulje  (Pročitano 16925 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #39 poslato: Septembar 13, 2012, 03:29:55 posle podne »

Istraživanje je o tome kako omega3 u kapsulama kao suplement ni u kojoj meri NE DOPRINOSI poboljšanju stanja krvnih sudova i opštem kardiovaskularnom stanju.

Nije tema šta je osnova, ili čudo, već da li ima efekta uzimati ili nema efekta uopšte. Ovaj tekst kaže da nemaju nikakvog efekta, nevezano za ishranu pojedinca.

Ovaj suplement su mnogi okarakterisali kao cudo iz razloga sto "je dobar za sve"  od srca do ne znam ti ja sta.Kada citam po forumima kako ga hvale pomislim da je dovoljno samo omegu uzimati.Iskreno ja uzimam ali ne mnogo i ok je sve.
Sačuvana
coldwater
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


I'm a lead farmer motherfucker.

« Odgovor #38 poslato: Septembar 13, 2012, 01:46:48 posle podne »

Skeptičan sam prema tako brzim zaključcima koji se odnose na sve koji čitaju. Ovo istraživanje je meta-analiza do sada uraĂ°enih istraživanja i odnosi se na veoma uzak zaključak o smrtnim slučajevima i srčanim udarima i unosu omega-3, bez obzira na zdravstveno stanje, fizičke navike, starosno doba, način ishrane itd. Koliko sam ja shvatio omega-3 služi kao suplement kako bi se poboljšao _odnos_ omega-6 i omega-3 masnih kiselina u ishrani, što predstavlja problem kod većine. Nije čudotvoran lek, ali ne treba ni negirati korisne efekte na zdravu i fizički aktivnu osobu sa donekle neuravnoteženom ishranom (manjak omega-3).
Sačuvana
--
cheers,
milan.
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #37 poslato: Septembar 13, 2012, 01:27:27 posle podne »

Ma ja se potpuno slazem sa tobom sto se tice te studije,cak im i verujem! Samo sam rekao da se to odnosi na bolesti srca,tj kardiovaskularni sistem, a ne na ostatak organizma,kao sto i pise u tekstu. A cak i na pocetku teme postoji spisak stanja na koje pozitivno deluje unos Omega 3 u kapsulama,samo to. :)
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2012, 01:29:24 posle podne od strane Markovic » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #36 poslato: Septembar 13, 2012, 01:20:04 posle podne »

ljudi moji, ovo kao da niko ne čita tekst koji je čovek postavio. ako već komentarišete, makar prvo pročitajte o čemu je reč:

http://www.reuters.com/article/2012/09/11/us-heart-omega-idUSBRE88A1C020120911

Rojters je ipak malo ozbiljnija agencija i trebalo bi da to što oni objave ima veći značaj od 'istraživanja koje je obavio univerzitet u Karolini' iz Blic Žene.

U tekstu se mnogo više govori o omega3 mastima koje se NE KONZUMIRAJU iz izvora. Istraživanje se odnosi uglavnom NA OMEGA3 kao SUPLEMENT/EKSTRAKT iz izvora. TAKVA OMEGA3 NEMA UTICAJA NA SMANJENJE INFARKTA I OBOLJENJA SRCA. Grčka studija tvrdi da nemaju efekta ni ove uzete sa izvorom. Ostali se ograničavaju samo na suplementaciju.  

"supplements are of no benefit"
"I think the bottom line is supplements are not always the answer,"
researchers figured that perhaps putting the supposed "active ingredients" in a pill could provide similar benefits. "Once again we found that is not the case,"

Tu su uključena istraživanja iz Koreje, Grčke i Američke zdravstvene asocijacije, koji svi izbacuju rezultate da ekstrakcija omega3 masti NEMA efekat umanjenja ili poboljšanja stanja srca i krvnih sudova, kako su tvrdili ranije. Ili jednostavno: NEMAJU EFEKTA.

Možemo sada napisati 10000 postova sa: ''Nije istina! Lupaju lguposti! Imaju efekta!'' i ''Istina je! Verujem Koreji! Nemaju efekta! Banujmo omega3 suplementaciju!'', ali čemu to? Ako neko ima neku studiju ili istraživanje koje govori suprotno - neka okači. Nemojte da se pozivate na ''hiljade studija'', ''višestruko je dokazano'' i ''neku literaturu''...

Eto ja nisam tako obavešten i obrazovan kao vi da mogu da tvrdim da je ovo istraživanje istinito ili lažno, samo logično pitanje imam: ako neko ova istraživanja finansira pitam se opet s kojim ciljem i odakle može doći novi profit za ovu granu industrije? Možda neki novi slogan uskoro, tipa: omega4 dokazano deluje, omega3 ne deluje, kupite novu i poboljšanju omega4 tu i tu, i živećete večno  ;D


Sačuvana
Arbeit macht frei.
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #35 poslato: Septembar 13, 2012, 12:59:52 posle podne »

@Ironman prvo promeni ton,a drugo procitaj prvo neku literaturu vezano za dejstvo Omega 3 na organizam,pa se javi!
Mogu i da ti preporucim da skines sa neta 'The ultimate omega 3 diet' za pocetak,imas je svuda po torentima. poz
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2012, 01:06:08 posle podne od strane Markovic » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #34 poslato: Septembar 13, 2012, 12:34:13 posle podne »

Što se tiče omega 3 masti...

neophodne svakome od nas, bez obzira na pol, godine...
za zdravlje srca i krvnih sudova, za balans holesterola
za zdravu kožu, kosu, nokte
za bolje raspoloženje i mentalne funkcije

i još mnogo mnogo toga... višestruko dokazanog i potvrĂ°enog...   bar 1-2 g dnevno SVAKI DAN

Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #33 poslato: Septembar 13, 2012, 11:46:29 pre podne »

Ovde je jedino sigurno da će neko zbog ove studije izgubiti brdo love....to sigurno.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #32 poslato: Septembar 13, 2012, 11:35:08 pre podne »

ma šta kažeš! inače omega 3 se uzima i zbog uroka, poboljšanja pamćenja, šuljeva i potencije. Tako da šta?

Pa na šta drugo da se studija odnosi osim na srce, kad se omega3 vezuju uvek ISKLJUČIVO za poboljšanje kardivoaskularnog sistema?!?

Studija je interesantna, jer negira nešto što u prodaji ide odlično, a sama negacije dobrog proizvoda bez predloženog konkretnog supstituta dovodi u pitanje ko to može da finansira i ko od objavljivanja ovakvih rezultata istraživanja može da profitira?  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #31 poslato: Septembar 13, 2012, 11:23:28 pre podne »

Koliko vidim studija se odnosi samo na bolesti srca a ne na celokupan uticaj na organizam! Tako da...
Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #30 poslato: Septembar 13, 2012, 10:31:49 pre podne »

Valjda znaju šta pričaju ovi silni naučnici.....neko će ih poslušati neko neće i na kraju ništa. :(
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #29 poslato: Septembar 13, 2012, 09:12:31 pre podne »

http://metro-portal.hr/omega-3-masne-kiseline-nemaju-utjecaja-na-zdravlje/73869
Sačuvana
MiskoNish
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #28 poslato: Septembar 13, 2012, 08:52:20 pre podne »

Teško mi je da poverujem u ovo iskreno, kao da je neko spinovanje ...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #27 poslato: Septembar 13, 2012, 08:50:45 pre podne »

Istraživanje je o tome kako omega3 u kapsulama kao suplement ni u kojoj meri NE DOPRINOSI poboljšanju stanja krvnih sudova i opštem kardiovaskularnom stanju.

Nije tema šta je osnova, ili čudo, već da li ima efekta uzimati ili nema efekta uopšte. Ovaj tekst kaže da nemaju nikakvog efekta, nevezano za ishranu pojedinca.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #26 poslato: Septembar 13, 2012, 08:36:22 pre podne »

A sta mu whole grains rade voleo bih da znam...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #25 poslato: Septembar 13, 2012, 08:34:11 pre podne »

Dobre jesu ali nisu neko cudo vec osnova i na to tako treba da se gleda.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.