TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 02:00:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Molim za (strucnu) pomoc  (Pročitano 5657 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #21 poslato: Jul 08, 2011, 08:36:34 posle podne »

Bitno je da si uvideo da sa malom korekcijom mozes mnogo uciniti na svom izgledu,napravi sledeci korak i postepeno izbacuj sve lose iz ishrane i rezultati ce biti vidljivi za par meseci.Sto se tice AK slobodno mozes ici kao sto zelis,bez bojazni od nekih stetnih posledica koje se ne mogu desiti.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Jul 08, 2011, 07:38:40 posle podne »

Neće škoditi po zdravlje ni malo.

Drago mi je da ti tako dobro ide i da uživaš u zdravom životu!
Sačuvana
stevanone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #19 poslato: Jul 08, 2011, 05:16:53 posle podne »

Evo mene posle pet meseci, da malo pricam o ovom iskustvu.....Moram da kazem da sam jednostavno uvideo greske koje sam ranije pravio, da od brze hrane, gaziranih sokova i slatkisa, i takvog nacina zivota nema apsolutno nista...Ocesam se bolje od kako jedem 4 ili 5 puta dnevno, i sto je najbitnije ne osecam se nelagodno posle rucka,ili bilo kog durgog obroka kao ranije, da preciziram u smilu " nadutosti ". Krajem februara ove godine sam merio obim struka i bio je 100cm, sada posle par meseci je 92cm....Moram da kazem da nisam bio toliko disciplinovan sto se tice hrane, palo je tu po neki put i brze hrane, gazirani sok, slatkisi....ali najbitnije od svega toga da sam mnogo smanjio usnos tih gluposti, i hleba u potpunosti.....Dosta vode pijem, i pre nekoliko nedelja sam merio metabolizam, uvecan mi je 300 jedinica, sto mi je receno da je dobro...Shvatio sam jos jednu bitnu cinjenicu, da se ne moze skinuti salo sa stomaka u potpunosti za 2 , 3 , 4 meseca...vec je to dug period i to ide postepeno.....

Jednostavno zelim da kazem da se osecam lepse od kada pazim u maloj meri na ishranu....Zaista sam ponosan, sto sam poslusao vase savete....Jedno veliko hvala...


I imao bih jedno pitanje.....
Naime, uzeo sam u vasoj radnji pre nekoliko dana aminokiseline "Amino Fuel Twinlab", i u deklaraciji pise da se uzimaju tri kasike dnevno. Ujutru, pre i posle treninga....Zeleo bih da znam da li mogu uzimati dve kasike pre i polsle treninga, i da li bi to moglo mozda uciniti nesto lose po zdravlje....tj. mogli biste  mi reci kako da uzimam....

Jos jednom,Hvala na svemu.....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Mart 11, 2011, 03:10:46 posle podne »

Hvala na pohvalama! 

Da ne bi došlo do katabolizma sve što možeš da uradiš je da povećaš količinu proteina u toku dana, kroz česte obroke na svaka 2-3 sata, da ne preteruješ ipak sa treninzima, a ujedno i da pre, u toku i posle treninga uzimaš aminokiseline, pogotovo Bcaa i glutamin
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2011, 01:01:06 pre podne »

Stvarno zadivljujuce radite svoj posao, prosto sam odusevljen. Obozavam takvu ozbiljnost, za mene je to profesionalizam na vrhunskom nivou...
Svaka cast, neverovatno.....
Samo tako nastavite, mislim da imate ozbiljnu kandidaturu za naj forum......

Hvala na pohvalama trudimo se da pomognemo i zat ako ista ustreba samo pitaj ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2011, 10:13:02 posle podne »

Naravno da je moguce, samo strpljenje i minimalna disciplina i na konju si. Ako si strpljiv i proracunat, mozes skinuti 20 kg bez grama izgubljenog misica, samo je naravno pitanje vremena, tako da ni sekunde ne brini.

Sada tacno znas sta i kako pa nas obavestavaj svakih par nedelja, moguce da ce trebati neke korekcije.

I nemoj nas previse hvaliti, razmazices nas :) Zadovoljstvo je da pomognemo ako mozemo, hvala puno sto cenis volju.
Sačuvana
stevanone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2011, 09:22:55 posle podne »

Stvarno zadivljujuce radite svoj posao, prosto sam odusevljen. Obozavam takvu ozbiljnost, za mene je to profesionalizam na vrhunskom nivou...
Svaka cast, neverovatno.....
Samo tako nastavite, mislim da imate ozbiljnu kandidaturu za naj forum......
Sačuvana
stevanone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2011, 09:19:53 posle podne »

Hvala na odgovorima Zoltane i Ognjene.Definitivno cu uzeti to sto se naveli...Pare nisu problem, ako vec treba nesto da se ucini zarad zdravlja i dobrog izgleda....

Zoltane : Verujem da je tako sa kreatinom, ali ja prvenstveno zelim malo da skinem stomak, sto znaci nikakvih ugljenih hidrata i ne znam da li ce ili ne to da mi smeta.Prvo cu da se istesiram sa zdravom hranom, pa posle sve.

Ognjene : Idem u teretanu nekih mesec dana, bavim se rukometom (ne aktivno, svakog dana) nego cesce.Sto znaci trenizi su tri puta nedeljno.
Naveo sam u dole napisanom postu da pohadjam FSFV, i svakodnevno imam vezbe.Naravno cilj je mrsavljenje, bez katabolizma, ako je to uopste moguce.

Hvala jos jednom..... ;)
Sačuvana
stevanone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2011, 09:07:31 posle podne »

Tako je "MightyMO"......Eto i ja sam tako mislio, da bi bilo najbolje da uzmem neke amino kiseline, jer sam ipak imao mogucnosti da razgovaram sa vrhunskim sportistima, koji naravno imaju vrhunske treninge.I sam pohadjam FSFV, i imao sam da cujem sve i svasta od raznoraznih profesora.
Kreatin mi deluje ok, ali bih svakako ubacio malo kasnije, zar ne........
Hvala za prekratnicu....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2011, 04:25:03 posle podne »

Jos nesto imam velih problema oko izbora suplemenata.Ne znam da li da uzmem whey i amino kiseline, ili whey i creatin.Citao sam na forumu da kreatin navlaci vodu u misice ( i da navlacenje vode zavisi od ishrane ).Posebno mi se dopada recenica koju sam procitao negde da forumu "Suplemenata nikad dosta", sto bi u prevodu znacilo "Para nikad dosta"

Molim Vas da mi ne uzmete ovo za zlo tj. sto stalno postavljam neka pitanja, znam da imate na hiljade ovakvih pocetnika koji stalno nesto pitaju.
Ovo radim jer se osecam najsigurnije kada mi neko odgovori licno na moje pitanje, predstavlja mi stimulans. Molim vas uvazite ovo.... 

slobodno postavljaj pitanja... zato smo tu.

I ja bih se složila sa kolegama,  Whey protein neka bude osnova, ako si u finansiskoj mogućnosti dodaj BCAA i glutamin - najvažnije aminokiseline za oporavak.

Obavezno vitamine, minerale, C vitamin, zdrave masnoće...

Sa kreatinom bih malo sačekala, ako se ipak odlučiš za njega onda Kre alkalyn EFX :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Mart 10, 2011, 01:06:35 pre podne »

Whey sa Bcaa i glutaminom je fantasticna kombinacija a jos ako se ima novca za vitamine i omega 3 e onda je to idealno.
Sto se tice kreatina veruj mi da vodu neces navuci ako pazis na unos hidrata.Opet to je malo komplikovano i treba znati svoj organizam koliko hidrata smes uneti da se voda ne bi lepila a za to treba iskustva.Moj ti je savet da ako zelis i kreatin onda se opredeli za kre alkalyn koji ce ti dati finu energiju i brzi oporavak pa ces za sledece treninge biti odmorniji i u punoj snazi za nove pobede.

P.s-Niko ti ne uzima za zlo sto postavljas pitanja.Niko se nije pametan rodio vec svi mi celoga zivota ucimo.Pansport tim je tu da ti rado pomogne i zato samo napred pitaj sta god zelis ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: Mart 09, 2011, 08:28:56 posle podne »

Tu smo da pomogne, samo pitaj. Vidimo da nisi samo dosao i postavio milion pitanja vec si i citao stoga sta god ti nije jasno tu smo upravo iz toga razloga...

Moj savet je da uzimas whey sa bcaa ili glutaminom ali ako mozes finansijski da podrzis i bcaa i glutamin. To je osnova za perfektan oporavak, stoga to stalno mozes praktikovati ako mozes da ih obezbedis sebi.

Whey cak ni ne moras posle svakog treninga vec posle tezih npr. Bcaa i glutamin ce i sami odradi posao oporavka.

Osim ako imas neke druge ciljeve? Koliko sam ides u teretanu (rukomet isto ili si prestao?) i cilj je mrsavljenje?
Sačuvana
stevanone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2011, 07:48:47 posle podne »

Jos nesto imam velih problema oko izbora suplemenata.Ne znam da li da uzmem whey i amino kiseline, ili whey i creatin.Citao sam na forumu da kreatin navlaci vodu u misice ( i da navlacenje vode zavisi od ishrane ).Posebno mi se dopada recenica koju sam procitao negde da forumu "Suplemenata nikad dosta", sto bi u prevodu znacilo "Para nikad dosta"

Molim Vas da mi ne uzmete ovo za zlo tj. sto stalno postavljam neka pitanja, znam da imate na hiljade ovakvih pocetnika koji stalno nesto pitaju.
Ovo radim jer se osecam najsigurnije kada mi neko odgovori licno na moje pitanje, predstavlja mi stimulans. Molim vas uvazite ovo.... 
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Mart 08, 2011, 12:25:12 posle podne »

"MightyMO" Sjajno i sa vase strane.Inace sam hteo i Vas, Nutricionistu, Marka Dimitrijevica, Ognjena da pohvalim,jer imate sjajne tekstove.Uzgred ako ste vi ovo na slici, jos jedna pohvala za razgibanost....

Takodje bih zeleo da znam kad i kako se koristi suplementacija, odnosno koji timing i da li pre ili posle treninga,za sve ono sto si naveo.Hvala jos jednom.....

hvala na komplimentima, uvek mi je drago ako mogu nekome da pomognem... 

Alen ti je dao odgovore, tako da nemam šta da dodam više u vezi korišćenja suplementacije. Sva pitanja ili dileme koje budeš imao - tu smo...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2011, 09:56:36 posle podne »

Eto vidiš koliko korisni saveta dobiješ samo jednom malo porukom na pravom mestu ;)

OK, što se suplementacije tiče, to bi išlo nekako ovako:

Posle doručka jedna tableta multivitamina/minerala. Sam odaberi koji ćeš da koristiš, generalno govoreći rekreativcima nisu toliko potrebne one ultra napredne formule. Tako da neka Daly one formula ili tako nešto će biti sasvim OK.

Doktorka ti je već rekla da ubaciš ribe u ishranu. Najbolja opcija je morska riba zbog omega 3 masti.

U suprotnom suplementacija sa omega 3 po mojoj preporuci je 3 tablete posle svakog obroka. Inače ja nikad ne savetujem više od 4 obroka kada se gubi salo (znam da će doktorka i mnogi drugi izhejtovati, ali takvo je moje iskustvo). 4 obroka na svaka 4 sata i suplementacija oko treninga je sve što treba.

Inače Jedna tableta omega 3 jeste 1 gram ulja, ali gleda se količina EPA i DHA i zbirna količina ovih treba da bude 1 gr. Zato predlažem 3 tablete od gram, pošto obično većina preparata ima ovaj odnos po tableti.

Onda imaš suplementaciju pre i posle treninga. Ukoliko je u pitanju samo whey i kreatin onda uvek predlažem pola dozera whey proteina i 5 gr kreatina 15 minuta pre treninga i posle treninga jedan dozer whey proteina i još 5 gr kreatina.

Od korisnih suplemenata ja još predlažem glutamin i BCAA

Ukoliko koristiš i ove onda umesto pola dozera whey proteina pre treninga uzmi 10gr BCAA i dodaj na sve ono posle treninga još 30gr glutamina i 10gr BCAA

I pred spavanje još 5 gr glutamina

Ovo je da kažeš suplementacija koju ja lično koristim, osim što dodajem još ZMA pred spavanje.

E da umalo da zaboravim. Posle doručka i posle treninga po 500mg vitamina C je ozbiljan predlog. Po meni Galenikin ili Ekofarmov je sasvim dovoljan.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.