TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:34:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Molim za (strucnu) pomoc  (Pročitano 5656 puta)
stevanone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2011, 05:15:11 posle podne »

"MightyMO" Sjajno i sa vase strane.Inace sam hteo i Vas, Nutricionistu, Marka Dimitrijevica, Ognjena da pohvalim,jer imate sjajne tekstove.Uzgred ako ste vi ovo na slici, jos jedna pohvala za razgibanost....

Takodje bih zeleo da znam kad i kako se koristi suplementacija, odnosno koji timing i da li pre ili posle treninga,za sve ono sto si naveo.Hvala jos jednom.....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Mart 07, 2011, 04:48:27 posle podne »

Eto da se javim i ja čisto zbog toga što imaš "zdravstvene" dileme.
Kuvana piletina, pirinač i povrća su sve što ti treba. naravno po koja voćka posebno pre podne će ti prijati, ali uz multiivtamin čak ni to nije problem. Važno je da variraš povrće, a u obzir posebno dolaze spanać, karfiol, brokoli, prokelj, blitva, zelena salata, boranija, a slobodno ubaci i šargarepu, bundevu, papriku, kupus, tikvice.. ne zaboravi na šampinjone i druge gljive i naravno riba ponekad (dva puta nedeljno umesto piletine).
Bićeš zdrav ko dren!

Drago mi je da si pokazao volju a mi ćemo biti tu da te održimo na pravom putu ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Mart 07, 2011, 03:38:11 posle podne »

Epa ovako....Nov sam ovde.Citam ovaj forum vec nekoliko dana, ne skidam se sa istog (oci su mi ispale i muka mi je vise od ove crne boje, ali sta da se radi...sve je to zarad dobrih sveta).Primetio sam da ima ljudi koji dosta znaju, sto sam zkljucio iz logicno napisanih postova. Posebno mi se svidja istrajnost i profesionalizam u davanju saveta strucnih ljudi, pa se nadam da ce tako i ostati.
Ukratko cu opisati svoj zivot, jer mi je bitno da dobijem odredjen i tacan savet, ako za to postoji mogucnost.Od malih nogu sam se bavio sportom.Trenirao sam vaterpolo nekih 6 godina, a sada se bavim rukometom vec nekih 5 godina uz prekide.Nikada nisam imao problem sa stomakom, i nikada nisam verovao da ce mi se to dogoditi, ali evo.Svo to gojenje je pocelo sa mojom pvredom.Naime sa 17 godina sam doziveo prvu pravu povredu (skocnog zgloba,a i sami mozete shvatiti da posle toga nema bavljenja sportom dok se povreda ne izleci),a to se dogodilo igrajuci fudbal na betonu.Sada sam student i imam problema sa stomakom (nije to neki veliki problem sa moje tacke gledista,ali palo mi je malo samopouzdanje, jer nikada ranije to nisam imao.
NIKADA DO SADA NISAM PAZIO NA ISHRANU,i prosto mi je neverovatni da cu morati da smanjim broj unetih ugljenih hidrata tj.kako vi to ovde kazete UH,masti i svega ostalog.
Procitao sam pazljivo mr.Alenov post o skidanju sala,i mogu da kezem da je jedna recenica nacinila prekratnicu u mom startovanju sa zdravom ishranom.
Citiracu "Nema mnogo ljudi koji žele da im se telo pretvori u anatomsku mapu, ali većina želi da izgleda pristojno i sada ako bih vam ja rekao da narednih mesec dana jedete 5 obroka po 100 gr kuvanog belog mesa, 100 gr kuvanog pirinča i kuvano mešano povrće za svaki od vaših obroka narednih mesec ili dva, 99% vas bi videlo svoje trbušnjake bez ikakvih problema. "
Od suplementacije ne koristim nista i trenutno idem u terenatu nekih mesec dana.
Zanima me da li nije mozda ova navedena ishrana od strane Alena ima neke nepovoljne uticaje na organizam,s' razlogom sto dva meseca treba jesti kuvanu piletinu,pirinac i povrca (umesto piletine i riba), posto je oragnizam naviknut na velike kolicine hleba,pljeskavica ( sa Juga sam)pica i svih ostalih losih jela.Inace sam spreman da jedem buvalno piletinu i pirinac i povrce 2 meseca,uz povremeno dodavanje kostunicavog voca i jos po necega.
Takodje bih zeleo da mi kazete sta bih mogao da ubacim od suplementacije za nekih 2 meseca,naravno jer sam pocetnik...I sta bi imalo najbolji uticaj iz svega nevadenog ovde.
Ja se izvinjavam ako sam malo vise napisao o svom zivotu, zeleo bih da dobijem dobar i pozeljan savet.I zato iznosim sve cinjenice.Unapred zahvalan....

Doborodošlica na forum i sa moje strane :)

Alen je sjajan, slažem se sa tobom oko navedenog!  On je već izneo neke predloge a ja ću se samo nadovezati...


Ono što bih ti savetovala za početak, s obzirom da sam kažeš da si se do sada hranio poprilično loše, da ne juriš i da postepeno uvodiš promene...  ne mora za početak sve da bude kuvana piletina i kuvano povrće...

znači.. malo po malo...  ubacuješ žitarice, pirinač, povrće... izbacuješ masno, slatko, belo brašno, proizvode sa šećerom...  navikavaš se da piješ puno vode u toku dana i čajeve, navikavaš se da meso spremaš na načine koje predlažemo - na teflonu, u rerni sa miinimum ulja, u foliji...  istražuješ koja hrana ti prija - možda ti više prija ćuretina ili riba nego piletina... eksperimentišeš sa receptima... veruj mi da toliko toga može da se napravi a da bude jako ukusno i zdravo...
jer sve ovo vodi promeni jednog životnog stila što rezultuje trajnim uspehom, a ne nekom "kratkoročnom iscrpljujućom dijetom"... 

momenat kad ćeš postati "zauvek fan" ovog našeg "sporta" je taj kada budeš osetio kako se dobro osećaš... dobićeš krila :)

nama je najlakše da ti sastavimo jednu najstrožiju dijetu i da se slomiš, ali kao što Marko Dimitrijević kaže nikad ne pravite nagle rezove u ishrani...

menjanje životnih navika, menjanje spiska namirnica kad ideš u kupovinu... sve vodi ka jednom novom, boljem i lepšem, zdravijem načinu života.

Navikavaj se takoĂ°e da jedeš često i obavezno, pakuj hranu sa sobom kako ne bi bio u iskušenju da nešto loše pojedeš.

Što se suplementacije tiče,  predlažem vitamine minerale, C vitamin,  omega 3 riblje ulje... i whey protein koji će ti pomoči u oporavku i eventualno zameniti obrok.

Puno sreće ;)
Sačuvana
stevanone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2011, 03:23:40 posle podne »

Pre svega hvala na savetima, da budem iskren najvise sam prizeljkivao da mi bas ti das odgovor na ovo ( nije bilo nikakve lose namere sa Mr.Alenom, ali izvinjavam se ).Tvoji tekstovi su me "absolutly" fascinirali, i ostavili veoma pozitivan ustisak.Dobro se sluziz retorikom a nadam se da si tako ubedljiv i u stvarnosti...

Sto se tice tvog pitanja: Naravno da nisam otisao nigde, niti nikod koga da pitam,jer kako sam naveo nikada nisam imao preblema sa stomakom tj. sa salom na stomaku....I sam znas da su vecina roditelja po tom pitanju ishrane konzervativna,da ne kazem "zatucana", i da po njima "samo vi deco jedite,zdravlje na usta ulazi,ali nije bitno sta i koliko jedete"

Takodje bih zeleo da znam kad i kako se koristi suplementacija, odnosno koji timing i da li pre ili posle treninga,za sve ono sto si naveo.Hvala jos jednom.....




 
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Mart 07, 2011, 07:58:49 pre podne »

Pozdrav i naravno dobrodošao ;)

Drago mi je da sam ostavio takav efekat na tebe mojim tekstovima i isto toliko se nadam da ću uspeti da ti rešim neke dileme, ali pod jednim uslovom - bez tog mr. Alen ako je moguće ;I

Kako bre to misliš da će kuvana hrana bazirana na piletini i povrću imati negativan efekat na organizam, a ti si do sada žvakao takve gluposti kao što su masne pljeskavice i pice?

Samo jedno pitanje: Da li si pre nego što si počeo da jedeš tako lošu hrenu otišo negde i pitao da li će takva ishrana imati negativan efekat na tvoje zdravlje?

Uostalom kako misliš da se organizam navikao na lošu ishranu. To nije moguće i upravo zato se i gojiš, a nadajmo se da nije načinjena neka veća šteta tvom zdravlju...

Jedine posledice koje ćeš imati su pozitivne i to po zdravlje, a samim time i po tovj izgled.

Što se tiče suplementacije moj savet je multivitamin/mineral komleks, whey protein, kreatin, imega 3. Ova 4 preparate su odlična kombinacija za početak i savršeno će se uklopiti u proces gubljenja sala i izgradnje mišića.

Uz ovo moraš ozbiljno da treniraš i nećeš imati mnogo brige oko toga da ćeš biti zdraviji i naravno boljeg izgleda ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
stevanone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2011, 08:14:07 posle podne »

Epa ovako....Nov sam ovde.Citam ovaj forum vec nekoliko dana, ne skidam se sa istog (oci su mi ispale i muka mi je vise od ove crne boje, ali sta da se radi...sve je to zarad dobrih sveta).Primetio sam da ima ljudi koji dosta znaju, sto sam zkljucio iz logicno napisanih postova. Posebno mi se svidja istrajnost i profesionalizam u davanju saveta strucnih ljudi, pa se nadam da ce tako i ostati.
Ukratko cu opisati svoj zivot, jer mi je bitno da dobijem odredjen i tacan savet, ako za to postoji mogucnost.Od malih nogu sam se bavio sportom.Trenirao sam vaterpolo nekih 6 godina, a sada se bavim rukometom vec nekih 5 godina uz prekide.Nikada nisam imao problem sa stomakom, i nikada nisam verovao da ce mi se to dogoditi, ali evo.Svo to gojenje je pocelo sa mojom pvredom.Naime sa 17 godina sam doziveo prvu pravu povredu (skocnog zgloba,a i sami mozete shvatiti da posle toga nema bavljenja sportom dok se povreda ne izleci),a to se dogodilo igrajuci fudbal na betonu.Sada sam student i imam problema sa stomakom (nije to neki veliki problem sa moje tacke gledista,ali palo mi je malo samopouzdanje, jer nikada ranije to nisam imao.
NIKADA DO SADA NISAM PAZIO NA ISHRANU,i prosto mi je neverovatni da cu morati da smanjim broj unetih ugljenih hidrata tj.kako vi to ovde kazete UH,masti i svega ostalog.
Procitao sam pazljivo mr.Alenov post o skidanju sala,i mogu da kezem da je jedna recenica nacinila prekratnicu u mom startovanju sa zdravom ishranom.
Citiracu "Nema mnogo ljudi koji žele da im se telo pretvori u anatomsku mapu, ali većina želi da izgleda pristojno i sada ako bih vam ja rekao da narednih mesec dana jedete 5 obroka po 100 gr kuvanog belog mesa, 100 gr kuvanog pirinča i kuvano mešano povrće za svaki od vaših obroka narednih mesec ili dva, 99% vas bi videlo svoje trbušnjake bez ikakvih problema. "
Od suplementacije ne koristim nista i trenutno idem u terenatu nekih mesec dana.
Zanima me da li nije mozda ova navedena ishrana od strane Alena ima neke nepovoljne uticaje na organizam,s' razlogom sto dva meseca treba jesti kuvanu piletinu,pirinac i povrca (umesto piletine i riba), posto je oragnizam naviknut na velike kolicine hleba,pljeskavica ( sa Juga sam)pica i svih ostalih losih jela.Inace sam spreman da jedem buvalno piletinu i pirinac i povrce 2 meseca,uz povremeno dodavanje kostunicavog voca i jos po necega.
Takodje bih zeleo da mi kazete sta bih mogao da ubacim od suplementacije za nekih 2 meseca,naravno jer sam pocetnik...I sta bi imalo najbolji uticaj iz svega nevadenog ovde.
Ja se izvinjavam ako sam malo vise napisao o svom zivotu, zeleo bih da dobijem dobar i pozeljan savet.I zato iznosim sve cinjenice.Unapred zahvalan....
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.