TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:25:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Davljenje pljuvackom i povecan otkucaj srca, HITNO pomoc  (Pročitano 10860 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Mart 18, 2011, 10:26:54 posle podne »

s t r e s  :o
btw, kad ti bude zgodno, a ti dodaj i jedan test na helico...
LP  :)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #24 poslato: Mart 18, 2011, 06:58:52 posle podne »

Mozda te opterecuje to sto kako kazes hitna cesto dolazi za tvoju mamu, pa i tebe to pogadja ako je bolesna. Verovatno samo stres
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #23 poslato: Mart 18, 2011, 01:51:48 posle podne »

Hvala vam na odgovorima, ali mi vise pomoc nije potrebna sad mi je sve ok kao pre :) Jedem normalno i ne davim se vise. Mozda me to samo drzao stres par dana dok se nisam skroz opustio
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #22 poslato: Mart 17, 2011, 09:34:58 posle podne »

uradi ovo sto ti je danijela rekla, definitivno pomoc psihologa/psihijatra. helikobakter pilori moze da daje 101 simptom, ali sigurno nije davljenje pljuvackom niti takav osecaj "knedle" u grlu, jednjaku, zelucu i panika...

sto duze cekas, to se duze mucis...videces kad ti bude dao doktor neku terapiju kako ce da ti se opuste misici u jednjaku i tacno ces videti da je upravo to bio problem. ipak, nemoj da te mrzi i da odes kod nekog gastroenterologa na jedan rutinski pregled, siguran sam da ce ti reci i ovo sto si ovde cuo.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #21 poslato: Mart 15, 2011, 06:19:12 posle podne »

Nisam jos uvek bio kod lekara, trebam da vidim gde mi je karton itd nisam od osnovne skole se bio ozbiljnije razboleo. Danas bila dolazila hitna pomoc za moju majku, oni cisto dolaze zbog nje. I sad ja sam ih bas pitao za moj problem, rekli su mi da mi je to samo psihicki da nema potrebe da idem na pregled :/ Malo bolje gutam sad ali i dalje jos uvek nije normalno. Evo trenutno nakon sto sam popio vodu ne davi mi ali osecam neki cudan osecaj unutra kao da me nesto steglo. Ne ide mi se uopste kod drzavnih lekara, ima da me cimaju na 100 uputa i opet nista nece da oktriju. Videcu kod nekog privatnog.
« Poslednja izmena: Mart 15, 2011, 06:50:28 posle podne od strane daredevil86 » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Mart 14, 2011, 09:54:49 posle podne »

Javi se lekaru. Stvarno mislim da ti je potrebna pomoć. Možda neurološka, možda psihološka ali nećeš moći dugo ovako.
Helikobakter može da sačeka
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2011, 04:18:18 posle podne »

Ma nemam uopste tegobe nikakve, sve je sa stomakom ok i sa varenjem. Ali kad uzmem bilo sta da jedem na pocetku je sve ok ali posle kasnije pred poslednjih par zalogaja pocne bas da me davi, moram da se napregnem da bih progutao zalogoj. Bas mi zapadne. Sok i vodu mogu da popijem uvek za to mi nije problem, ali za ovako hranu bilo cvrsta ili meka zapada posle par zalogaja. Sinoc plazmu i mleko kad sam jeo negde na pola obroka nisam mogao vise, davilo me, otezalo mi dosta gutanje. Osetim da sam gladan krce mi creva i onda sacekam da prodje desetak minuta pa pocnem ponovo da jedem dok ne pocne da me davi
« Poslednja izmena: Mart 13, 2011, 05:35:34 posle podne od strane daredevil86 » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Mart 13, 2011, 10:06:58 pre podne »

velika je mogućnost da imaš helikobakter i ako imaš tegobe u smislu nadimanja, bolova u stomaku i sl onda treba uraditi još jedan dodatan pregled i videti ako postoji akutni gastritis (uz helikobakter) onda sledi terapija.
Ali mislim da bi trebao i da se pozabaviš tom panikom... ali nema žurbe, prvo jedno pa drugo
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #17 poslato: Mart 13, 2011, 06:53:01 pre podne »

ako je to do helikobaktera pojescu rukavicu za trening, aj bas javi.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #16 poslato: Mart 13, 2011, 03:33:56 pre podne »

Pa nisam bas siguran da li imam manjak, zato sto me u tom trenutku tera stalno da gutam, a ako ne gutam onda ce da mi se napune usta pljuvackom .To davljenje mi se desi kad sam sebe iscrpim, progutam svu pljuvackom uzastopno u kratkom vremenomskom periodu. ALi verovatno je ipak to napad panike. Ici cu u ponedeljak na pregled mozda imam onu bakteriju
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #15 poslato: Mart 12, 2011, 11:11:43 posle podne »

Ne nije obrnuto, mene to davi kad progutam vise puta zaredom pljuvacku, kad osetim nedostatak pljuvacke da nemam vise sta da progutam i onda me davi

znaci imas manjak pljuvacke a ne hipersalvaciju, to je klasican simptom panicnog napada, a ume da se pretvori i u knedlu u grlu, kad imas utisak da imas nesto u grlu gusi te i ne mozes da progutas...cim osetis da "nemas pljuvacke" - samo po malo vode i duboko disi...
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Mart 12, 2011, 09:06:36 posle podne »

Pij tečnosti po malo, izbegavaj hranu oja nadima (previše povrća) i pokušaj da se opustiš.. bilo pa prošlo :)
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #13 poslato: Mart 12, 2011, 08:32:41 posle podne »

sa tim sto nekom nedostaje pljuvacke pa ima taj subjektivan gusenja, a ti obrnuto, i ne zna se sta je gore u smislu senzacije.

Ne nije obrnuto, mene to davi kad progutam vise puta zaredom pljuvacku, kad osetim nedostatak pljuvacke da nemam vise sta da progutam i onda me davi
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #12 poslato: Mart 12, 2011, 07:34:29 posle podne »

Pa kako se tebi javili ti simptomi jel i tebe uhvatio kao napad panike i stresa, da ti srce jace lupa? Ja sad normalno jedem ali desi mi se ponekad da mi malo zapne kad progutam pljuvacku ali sve redje

sve kako si ti rekao.
panika redovno.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #11 poslato: Mart 12, 2011, 06:48:15 posle podne »

Pa kako se tebi javili ti simptomi jel i tebe uhvatio kao napad panike i stresa, da ti srce jace lupa? Ja sad normalno jedem ali desi mi se ponekad da mi malo zapne kad progutam pljuvacku ali sve redje
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.