TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:43:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Davljenje pljuvackom i povecan otkucaj srca, HITNO pomoc  (Pročitano 10861 puta)
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #10 poslato: Mart 12, 2011, 05:18:49 pre podne »

Evo i pljeska svarena :D Mada negde na pola pljeskavice mi malo zapelo ali uspeo sam da pojedem, problem sa varenjem nema sve je ok...

ja imam potpuno iste simptome vec dugo, kao da mi se suzio jednjak.

Helikobakterije sam imao 300+ posto test ne meri preko 300, a dozvoljeno je cini mi se 80 ili manje, nisam siguran.

Pa eto mozda se prepoznas.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2011, 12:23:36 pre podne »

Evo i pljeska svarena :D Mada negde na pola pljeskavice mi malo zapelo ali uspeo sam da pojedem, problem sa varenjem nema sve je ok...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Mart 12, 2011, 12:10:22 pre podne »

..ništa bez pljeske  ;)
mislim da je to to! ako bude tegoba sa varenjem nadimanje, bolovi u predelu želuca - proveri heliko  :)
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2011, 10:15:19 posle podne »

Posto skoro 2 dana nisam bio spavao, uspeo sam bio da odspavam od 7 ujutru do 7 uvece :) I kad sam se probudio nisam bio osetio da me davi pljuvacku ustao sam i pojeo sam malo ananas i mandarine. Posle to sam pojeo zdeneku i malo hleba i bilo mi je ok. Zatim i cokoladno mleko i do sada nisam osetio da mi smeta. Evo sad cu da probam i sa mesom, prze mi se pljeskavice pa ako bude ok onda sam se oporavio :)
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2011, 11:53:37 pre podne »

Test na helikobakter pilori mozes da uradis vrlo lako, izvadis krv i za 24 sata dobijes rezultate. Medjutim kako si ti opsisao, izgleda kao napad panike i anskioznosti.

Ja sam bas skoro potegao temu, nadimanja u zelucu, i dalje jureci za nekim fizickim poremecajem,, ali 99% je sve iz glave. Najbolji znak za to je cinjenica da si se smirio kada si popio sedativ. Znam tacno kako se osecas i kakva ti je frka, samo razmisljaj o cinjenici da ne moze nista strasno da ti se desi, i da su ti simptomi hipersalvacije obicno vezani za paniku, sa tim sto nekom nedostaje pljuvacke pa ima taj subjektivan gusenja, a ti obrnuto, i ne zna se sta je gore u smislu senzacije. Povracao si verovatno od straha i panike, nego ko je emetofobik dobije dijareju kada je frka (moj slucaj) dok ostali svet ima gag reflex...tako da i to ne treba mnogo da te uznemirava.

Prema tome, polako, disi duboko na nos izdisi na usta, i videces kako ce srce da pocne da ti se samo smiruje. Ipak, ukoliko osecas potrebu a zarad svog mira, oabvezno se konsultuj se sa nekim gastroenterologom uz detaljnu analizu simptoma, nemoj da propustas sitnice da ne bi proveo nedelje na ispitivanjima i opet zavrsio na forumu sa strahovima - pricam ti iz licnog iskustva.
« Poslednja izmena: Mart 11, 2011, 11:57:37 pre podne od strane Arlovski » Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #5 poslato: Mart 11, 2011, 03:37:38 pre podne »

Pa moguce da je aksiznost u pitanju. Sad sam bas citao da se tada javljaju kontrakcije misica u grlu zbog stresa i napetosti. Nisam mogao ni pola parceta keksa da pojedem smetalo mi kada gutam, jedva sam i limunadu popio. A pri svaki gutalj dok sam  pio limandu morao sam da kao na silu da se napregnem da podrignem da bi kao to proslo i svarilo se :/

a pa ti imas helikobakterije, nista novo, dobrodosao u klub.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #4 poslato: Mart 11, 2011, 02:57:11 pre podne »

Pa moguce da je aksiznost u pitanju. Sad sam bas citao da se tada javljaju kontrakcije misica u grlu zbog stresa i napetosti. Nisam mogao ni pola parceta keksa da pojedem smetalo mi kada gutam, jedva sam i limunadu popio. A pri svaki gutalj dok sam  pio limandu morao sam da kao na silu da se napregnem da podrignem da bi kao to proslo i svarilo se :/
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2011, 12:52:21 pre podne »

napad anksioznosti.... dešava se i najboljima  ;)
verovatno nisi radio vežbe za rotator cuff  :D (zezam se). malo iskuliraj, čaj od nane, šumeći magnezijum.... bensedin je zadnja opcija  8)
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2011, 12:47:05 pre podne »

izbaci burek, strah,prestani da vise puta zaredom uzastopno gutas pljuvacku...

bensandin ne znam sta je...mozda neka droga?
ako si uznemiren uzmi bensedin on ce ti pomoci :)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #1 poslato: Mart 10, 2011, 11:18:08 posle podne »

Znam da je na ovom forumu zdravlje iskucivo vezano za povrede tokom treninga i slicno ali imam problem sa necim drugim, nadam se da ce neko uspeti da odgovori. Samo da napomenem da ovo nema veze sa teretanom ne treniram vec 3 meseca zbog povrede ramena. Evo o cemu se radi sad:

Jutros sam bio ustao da doruckujem, pojeo sam osminu bureka sa mesom i casu jogurta i zatim vratio se da spavam u krevet. Nakon sat-dva vremena spavanja odjednom sam osetio kao da se davim svojom pljuvackom kada gutam i bio sam se toliko uplasio i srce je pocelo jace da mi lupa od straha. E sad pljuvackom se davim samo kada vise puta zaredom uzastopono progutam pljuvacku ali nesto kao samo da me teralo da stalno gutam pljuvacku. Od straha sam bio poceo da drhtim i dok sam popio vodu i caj stalno sam podrigivao na burek. Posle sam malo i povratio, dal od straha ne znam. Uzeo sam bensandin da se smirimi posle mi je bilo malo bolje, legao sam da odremam i to prvo sedeci kasnije sam presao malo u krevet. Ali nakon par sati odjednom sam dobio napad straha i poceo sam da drhtim. Sad sam popio limunadu i malo sam se smirio. Da li moze neko da mi kaze sta je ovo u pitanju i koliko moze da bude ozbiljno? Hvala!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 18 upita.