TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 10:31:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Masa  (Pročitano 9501 puta)
kinG!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #28 poslato: April 01, 2011, 11:10:22 posle podne »

Hvala ti samo kolko mogu s ovim napredovati
Edit:Molio bih Alen da mi da 1 savjet i dali valjaju ove vjezbe ;)
« Poslednja izmena: April 01, 2011, 11:14:32 posle podne od strane kinG! » Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #27 poslato: April 01, 2011, 10:51:06 posle podne »

Pusti te reklame za whey. Whey je ono sto jeste,protein iz surutke,ali da bi ti kupio proizvod mora reklama da se nafiluje. ;)
Ja sam u tvojim godinama poceo da radim zgibove i samo njih!I to mi je bila greska.Skoro dve godine sam radio samo zgibove,po 20 svaki dan,a nekad i vise.Ja ne znam koliko si ti trenutno spreman pa pisem ovo vise imajuci u vidu sebe sa 14 god. Moja preporuka ti je da pocnes naredna 2 ili tri meseca ovako:vezbas 4 dana nedeljno,svaki dan isto.
Odradis zagrevanje,serija zgibova siroki hvat(5 ili koliko mozes,ali ne maksimum),minut odmora pa skelkovi standardni(10), minut odmora, cucnjevi(15),minut odmora,propadanja(5).Prosetas malo pa krenes ponovo. samo ovaj put drugi hvat na vratilu(uski hvat),sklekovi (laktovi uz telo),cucnjevi sa poskocima,propadanje kao i ranije.Minut odmora izmedju vezbi.Odmoris malo pa krenes ponovo. Zgibovi(dlanovi ka sebi),sklekovi,ruke siroko,cucnjevi(spora negativna ponavljanja,1 sec se dizes a 4 spustas),propadanje.Minut odmora izmedju vezbi.Odmoris jos malo pa krenes sad svaku vezbu do otkaza! Serija zgibova (radis one koji su ti najtezi),odmoris minut,serija sklekova(najteze),serija cucnjeva(do otkaza,bez poskoka,bez negativnih ponavljanja),odmoris malo pa propadanja (do otkaza).Istegnes i ohladis i to je to. Prvi mesec tako,za drugi ces sam mozda naci nesto dosta bolje od ovoga jer ces ojacati malo. :) Svake nedelje se trudis da povecas za jedno ponavljanje. Ako se oglasi Alen,verovatno ce me pokopati,ali sta da se radi,ja nisam trener(bar ne jos uvek). Pazi na tehniku izvodjenja svake vezbe!To ce te sacuvati od povreda!Potrudi se da ih naucis sto bolje. Trbusnjake naucis da radis pravilno, ledjnjake takodje.Jedi kako treba!Dosta proteina,hidrata,pij mleko,jedi povrce i nemoj da preterujes.  Srecno. :)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
kinG!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #26 poslato: April 01, 2011, 10:44:10 posle podne »

Naravno razumem al cu ja raditi treninge jesti sto vise pa mozda se i isplati to je osnovno ipak ja znam dosta momaka koji imaju po 200 cm al su mrsavi i sad im je jako tesko nabiti masu :/
Sačuvana
Satyr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #25 poslato: April 01, 2011, 10:31:15 posle podne »

Evo, ja bi nešto isto da kažem.
TO ŠTO RADIŠ NIJE MOGUĆE, ne bi to mogao da postigneš čak i da koristiš sva moguća dozvoljena i nedozvoljena sredstva.
14 godina imaš, visina oko 175cm...
U tim godinama, ja sam rastao 1 cm mesečno, budi malo realan prema sebi, nemoj još suplemente koristiti, pij dosta mleka, kupi šumeći kalcijum+magnezijum da te kosti ne bole i da ne dobijaš grčeve od tolikog rasta, pa za nekih 2-3 godine doĂ°i nazad na forum kad ti se uspori malo rast i kad budeš u mogućnosti da nabaciš koji kilogram mišića...
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #24 poslato: April 01, 2011, 10:29:10 posle podne »

da ali vidi da unosis dosta proteina . Pazi na to ! Ako si bas , bas Somalijski gradjen onda cepaj sve , ali bez preterivanja brate sve ce vremenom doci na svoje ipak imas tek 14 god.
Sačuvana
train hard or go home !
1Sasha3
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


Believe in yourself when no one else does.

« Odgovor #23 poslato: April 01, 2011, 10:26:04 posle podne »

http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=115.0

i

http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=125.0

Kad iscitas, ponavljam, bice ti sve mnogo, mnogo jasnije! :)
Sačuvana
kinG!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #22 poslato: April 01, 2011, 10:25:13 posle podne »

Citat
Odlicno,to ti je dovoljno za sada. Moras da shvatis da ti dnevno trosis vise energije nego odrasli ljudi jer jos uvek rastes i razvijas se i bas zato ti je potrebno vise hrane. Jedi kao mecava,nemoj se odmah hvatati za gejnere i ostale suplemente i ocekivati cuda!Dosta ugljenih hidrata,proteina,na masti pazis da ne preteras sa mastima. Hrana je kljuc!Probas prvo hranom,ako posle malo zastane ubacih prvo whey pa onda gejner i ako zelis nastavis da dodajes suplemente! Ako bas zelis da probas gejner i imas novca niko od nas te nece i ne moze spreciti u tome, ali cini mi se da pogresno gledas na stvari. Jedes 5 puta dnevno... ;) Iscitaj malo podforum ishrana.
E,da. Vratilo po vise,ne manje... ;)
Da za vratilo cu poceti sto vise samo mi reci koliko dnevno da radim odprilike i naravno jes cu vise od 5x dnevno znaci sto manje masti
Sačuvana
kinG!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #21 poslato: April 01, 2011, 10:22:48 posle podne »

Na nekim forumima pise da je whey za oblikovanje misica i topljenje sala al mn to uopste ne treba mene treba za nabacivanje mase a oblikovat to ne zurim
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #20 poslato: April 01, 2011, 10:22:18 posle podne »

Treniram propadanja,sklekove,trbusne,cucnjeve po malo na vratilu i na bike eh sada konkretno sto mi preporucujete da uzmem ove gainere ili da jedem sve sto mi pane na pamet (Kaloricno)
Edit:Sasa znam ja to jesti sto zdravije i sve al nmg jer sam premrsav
Odlicno,to ti je dovoljno za sada. Moras da shvatis da ti dnevno trosis vise energije nego odrasli ljudi jer jos uvek rastes i razvijas se i bas zato ti je potrebno vise hrane. Jedi kao mecava,nemoj se odmah hvatati za gejnere i ostale suplemente i ocekivati cuda!Dosta ugljenih hidrata,proteina,na masti pazis da ne preteras sa mastima. Hrana je kljuc!Probas prvo hranom,ako posle malo zastane ubacih prvo whey pa onda gejner i ako zelis nastavis da dodajes suplemente! Ako bas zelis da probas gejner i imas novca niko od nas te nece i ne moze spreciti u tome, ali cini mi se da pogresno gledas na stvari. Jedes 5 puta dnevno... ;) Iscitaj malo podforum ishrana.
E,da. Vratilo po vise,ne manje... ;)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
1Sasha3
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


Believe in yourself when no one else does.

« Odgovor #19 poslato: April 01, 2011, 10:16:47 posle podne »

Treniram propadanja,sklekove,trbusne,cucnjeve po malo na vratilu i na bike eh sada konkretno sto mi preporucujete da uzmem ove gainere ili da jedem sve sto mi pane na pamet (Kaloricno)
Edit:Sasa znam ja to jesti sto zdravije i sve al nmg jer sam premrsav

Hm... Onda je najbolje da sacekas da ti neko od iskusnijih clanova foruma pomogne oko ishrane i suplemenata. Iskreno, mislim da tvoj cilj, a to je (kvalitetna?) MASA, nije lako dostici, ali je definitivno moguce. Potrebne su i odredjene finansije da proprate sve to... Npr, vecina (ako ne i svi) ce ti preporuciti Whey a ne Gainer... Sve ima svoje... Polako, vremenom ces i sam shvatiti kako stvari funkcionisu, samo nemoj da zuris...
Sačuvana
kinG!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #18 poslato: April 01, 2011, 10:08:26 posle podne »

Treniram propadanja,sklekove,trbusne,cucnjeve po malo na vratilu i na bike eh sada konkretno sto mi preporucujete da uzmem ove gainere ili da jedem sve sto mi pane na pamet (Kaloricno)
Edit:Sasa znam ja to jesti sto zdravije i sve al nmg jer sam premrsav
Sačuvana
1Sasha3
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


Believe in yourself when no one else does.

« Odgovor #17 poslato: April 01, 2011, 10:06:22 posle podne »

Bilo je ironicno... Mislim da ne treba da jedes sta stignes...  Niti da pijes taj Hyper Mass.

Kao sto ti svi kazu, utrosi malo (vise) vremena i iscitaj neke od bezbroj tema na ovom forumu i naucices puno. Prva i osnovna stvar je da je potrebno mnogo volje, truda, zalaganja i naravno vremena da bi ispunio neke svoje ciljeve koji takodje treba da  budu realni tj ostvarljivi za tvoje godine.

Toliko od mene. Pozz.
brate decko hoce do jula da nabaci dosta mase , realno jedi sve sto ti padne na ruku ali pazi da unosis kvalititetne kalorije , znaci sto vise proteina , slozenih UH , a manje masti.

Kapiram ja sta on zeli, ali... Bitno je postaviti realan cilj. Ne treba zuriti, pogotovo vi mladi nemate razloga. Potrudite se da vam zdrava ishana bude lifestyle a kilogrami misica ce doci uz adekvatne treninge i naravno pojacanu zdravu ishranu :)...
Sačuvana
1Sasha3
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


Believe in yourself when no one else does.

« Odgovor #16 poslato: April 01, 2011, 10:03:42 posle podne »

Hypermass je gainer... A Volumass 35 i Dymatize Mega Gainer su takodje, samo kvalitetniji, gaineri.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #15 poslato: April 01, 2011, 10:03:28 posle podne »

Bilo je ironicno... Mislim da ne treba da jedes sta stignes...  Niti da pijes taj Hyper Mass.

Kao sto ti svi kazu, utrosi malo (vise) vremena i iscitaj neke od bezbroj tema na ovom forumu i naucices puno. Prva i osnovna stvar je da je potrebno mnogo volje, truda, zalaganja i naravno vremena da bi ispunio neke svoje ciljeve koji takodje treba da  budu realni tj ostvarljivi za tvoje godine.

Toliko od mene. Pozz.
brate decko hoce do jula da nabaci dosta mase , realno jedi sve sto ti padne na ruku ali pazi da unosis kvalititetne kalorije , znaci sto vise proteina , slozenih UH , a manje masti.
Sačuvana
train hard or go home !
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #14 poslato: April 01, 2011, 10:03:04 posle podne »

Jos si ti mlad za ozbiljno vezbanje.Pocnes sad lepo samo vezbe sa sopstvenom tezinom(zgibovi,propadanja,sklekovi,cucnjevi...) i jedes lepo i napredovaces polako. Ti rastes i razvijas se zato nemoj da brines,sve ce da dodje na svoje mesto. :) Sad koliko god da vezbas (i ako budes jeo kako treba) imaces bolje rezlultate i za krace vreme nego sto iko od nas moze. ;) Znam da ce me sada svi kritikovati ali ja bi ti ne bi preporucio nista.Mozes whey slobodno,ali ako regulises ishranu(jedes sve sto ti padne pod ruku,osim brze hrane,jbg nije zdravo!) ni to ti nije potrebno.
A za 3 meseca mozes 6 kg sigurno da dobijes!
Pozdrav  :)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 19 upita.