TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 03:50:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zamena obroka  (Pročitano 7977 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Maj 04, 2011, 01:58:20 posle podne »

Apsolutno se slažem sa ovim. Uvek je prelepo spojiti lepo sa korisnim. Kao kad radiš posao koji ne voliš. Džaba ti onda i plata i sve, non stop si nezadovoljan.

Apsolutno!!!!!!

Drugo, mislim da se ljudi ovde na forumu previše opterećuju sa pričom oko katabolizma...  naravno da ćeš katabolirati ako preteraš i imaš slabu ishranu, ali neće svaki kardio da te ubije... i da u kratkom roku ne ostane ništa od tebe i tvojih mišića ;)

Nije problem katabolizma da li ce izgubiti misice, nego sto nece da gadja salce...
Ionako mnogi koji dodju ovde da pitaju kako da smrsaju ne opterecuju se misicima nego bi ravan stomak, a onda posle mesec, dva dodju sa problemom kako vaga kaze da su izgubili 10kg samo nikako da skinu salo sa stomaka a ubijaju se vezbajuci...

gaĂ°aće salce itekako sa aerobnim treningom gde strogo pazi u kojoj zoni se kreće, plus ako to kombinuje sa vežbama u teretani i ako kontroliše ishranu sve vreme...


Наравно узет је у обзир пулс у стању мировања односно Resting HeartRate који се добија мерењем пулса након буђења ујутру а пре устајања!
Мени је последњи пут био 52.
Још боља формула је када се у обзир узима и VO2 Max!
За све које интересује врло добар сајт: http://www.marathonguide.com/fitnesscalcs/

haha, i meni je 52 :D    najniže sam izmerila 46 kad sam baš baš odmorna i utrenirana.
ekstra!  super sajt!

« Poslednja izmena: Maj 04, 2011, 02:03:51 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #28 poslato: April 29, 2011, 09:22:12 posle podne »

Pa zato što nije problem u nevežbanju nego u klopi.. ali nekad je lakše ubiti se na treningu nego jesti ispravno
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #27 poslato: April 29, 2011, 01:12:53 posle podne »

Apsolutno se slažem sa ovim. Uvek je prelepo spojiti lepo sa korisnim. Kao kad radiš posao koji ne voliš. Džaba ti onda i plata i sve, non stop si nezadovoljan.

Apsolutno!!!!!!

Drugo, mislim da se ljudi ovde na forumu previše opterećuju sa pričom oko katabolizma...  naravno da ćeš katabolirati ako preteraš i imaš slabu ishranu, ali neće svaki kardio da te ubije... i da u kratkom roku ne ostane ništa od tebe i tvojih mišića ;)

Nije problem katabolizma da li ce izgubiti misice, nego sto nece da gadja salce...
Ionako mnogi koji dodju ovde da pitaju kako da smrsaju ne opterecuju se misicima nego bi ravan stomak, a onda posle mesec, dva dodju sa problemom kako vaga kaze da su izgubili 10kg samo nikako da skinu salo sa stomaka a ubijaju se vezbajuci...
Sačuvana
BULIT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #26 poslato: April 29, 2011, 12:51:47 posle podne »

ako je u aerobnoj zoni to je odlično, ja sam se bojala da će preći lako u anaerobiju (ja bih sigurno ušla u anaerobiju igrajući tenis)  i zato je super što ima pulsmetar

kataboličan će biti svakako ako preteruje sa kardiom

Meni zvuci gotovo nemoguce da mu tenis bude aerobna aktivnost...


tu nema nagaĂ°anja... imaš pulsmetar?  pratiš da li si u aerobnoj zoni.... i naravno moraš da znaš koja je za tebe aerobna zona, da li putem testiranja ili na osnovu formula - preporučujem metode gde se uzima u obzir i puls u mirovanju.
   
Osećaj ponekad vara, ali dobar pulsmetar NE vara
Наравно узет је у обзир пулс у стању мировања односно Resting HeartRate који се добија мерењем пулса након буђења ујутру а пре устајања!
Мени је последњи пут био 52.
Још боља формула је када се у обзир узима и VO2 Max!
За све које интересује врло добар сајт: http://www.marathonguide.com/fitnesscalcs/
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: April 29, 2011, 08:30:47 pre podne »

Apsolutno se slažem sa ovim. Uvek je prelepo spojiti lepo sa korisnim. Kao kad radiš posao koji ne voliš. Džaba ti onda i plata i sve, non stop si nezadovoljan.

Apsolutno!!!!!!

Drugo, mislim da se ljudi ovde na forumu previše opterećuju sa pričom oko katabolizma...  naravno da ćeš katabolirati ako preteraš i imaš slabu ishranu, ali neće svaki kardio da te ubije... i da u kratkom roku ne ostane ništa od tebe i tvojih mišića ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: April 29, 2011, 08:23:58 pre podne »

ako je u aerobnoj zoni to je odlično, ja sam se bojala da će preći lako u anaerobiju (ja bih sigurno ušla u anaerobiju igrajući tenis)  i zato je super što ima pulsmetar

kataboličan će biti svakako ako preteruje sa kardiom

Meni zvuci gotovo nemoguce da mu tenis bude aerobna aktivnost...


tu nema nagaĂ°anja... imaš pulsmetar?  pratiš da li si u aerobnoj zoni.... i naravno moraš da znaš koja je za tebe aerobna zona, da li putem testiranja ili na osnovu formula - preporučujem metode gde se uzima u obzir i puls u mirovanju.
   
Osećaj ponekad vara, ali dobar pulsmetar NE vara
« Poslednja izmena: April 29, 2011, 08:25:37 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #23 poslato: April 28, 2011, 02:14:47 posle podne »

Apsolutno se slažem sa ovim. Uvek je prelepo spojiti lepo sa korisnim. Kao kad radiš posao koji ne voliš. Džaba ti onda i plata i sve, non stop si nezadovoljan.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #22 poslato: April 28, 2011, 01:21:34 posle podne »

ok je tenis, bolje da radis kardio aktivnost koja ti se svidja nego da se smaras  sa kardiom koji ces bataliti cim nadjes prvu priliku
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
BULIT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #21 poslato: April 28, 2011, 11:31:41 pre podne »

ako je u aerobnoj zoni to je odlično, ja sam se bojala da će preći lako u anaerobiju (ja bih sigurno ušla u anaerobiju igrajući tenis)  i zato je super što ima pulsmetar

kataboličan će biti svakako ako preteruje sa kardiom

Meni zvuci gotovo nemoguce da mu tenis bude aerobna aktivnost...
Тенис може бити и тренинг, на пример пребацивање лоптице по дијагонали терена.
У том случају кретање је сведено на ситне бочне коараке, 1-2 лево-десно или напред-назад.
Јачина удараца је 50-70% од макс. а лоптице се убацују из корпе где их има 40-50 комада.
У том режиму сигурно не излазим из аеробне зоне, што пратим и контролишем преко пулсметра.
Игра у поене је нешто друго, ту има кретања и удараца високог обима и интензитета и ту се дешава да ми пулс долази близу максималног, задњи пут до 178 откуцаја!
Иначе на вашу препоруку сам у исхрану одмах укључио овсени мусли!
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #20 poslato: April 28, 2011, 11:03:31 pre podne »

ako je u aerobnoj zoni to je odlično, ja sam se bojala da će preći lako u anaerobiju (ja bih sigurno ušla u anaerobiju igrajući tenis)  i zato je super što ima pulsmetar

kataboličan će biti svakako ako preteruje sa kardiom

Meni zvuci gotovo nemoguce da mu tenis bude aerobna aktivnost...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: April 28, 2011, 11:00:47 pre podne »

ako je u aerobnoj zoni to je odlično, ja sam se bojala da će preći lako u anaerobiju (ja bih sigurno ušla u anaerobiju igrajući tenis)  i zato je super što ima pulsmetar

kataboličan će biti svakako ako preteruje sa kardiom
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #18 poslato: April 28, 2011, 10:56:26 pre podne »

Rekao je da oce da skida salce, a tenis mu nije najbolja obcija kardia, tesko da ce mu pri takvoj vrsti aktivnosti glavni izvor biti masti. Katabolican je poprilicno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: April 28, 2011, 10:52:06 pre podne »

Kako to da tenis nije kardio?  gluposti...  naravno da je ODLIČAN kardio...

SVAKA ČAST  što nosiš pulsmetar, i što pratiš tok treninga, jako malo ljudi ima tu naviku... drugo nalaziš se u aerobnoj zoni sve vreme što je SUPER za sagorevanje masti.

Samo nastavi tako!


Što se muslija tiče, ako nema šećera dodatog onda je ok. Trebalo bi da preovlaĂ°uju u njemu ovsene, ražene, ječmene i sl da bih ga nazvala dobrim muslijem. Malo dodataka je ok, nećemo biti prestrogi.  Samo da nije čiokolada, rafinisani šećer ili previše suvog voća.
Mleko je ok u umerenoj količini, ako ga uzimaš samo za doručak to je super, ne treba preterivati da te "ne naduju" mlećni proizvodi.

Da zaključim -musli kakav sam opisala je skroz OK, bolja varijanta bi bile ovsene čiste sa whey proteinom, ali treba ponekad menjati....

drugo kalcijum nam je takoĂ°e vrlo potreban... baš pišem o tome sad jedan tekstić za bilten
Sačuvana
BULIT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #16 poslato: April 28, 2011, 10:35:22 pre podne »

Можда сам се мало несрећно изразио у вези тениса који дефинитивно неподпада под кардио тренинг.
Увек носим пулсметар са собом па преко њега пратим рад срца и потрошњу калорија.
Препоручена аеробна зона ми је у распону од 129 до 158 одкуцаја.
Према том прорачуну препоручена зона контроле телесне тежине ми је од 129 до 147 одкуцаја.
За време боравка на тениском терену % времена од 90 мин. термина ја се налазим у том режиму рада, значи у аеробном режиму.
Сходно томе сам неспретно ставио знак = између тениса и кардиа.
Оно што је за мене битно је да ми је по предефинисаној матрици са пулсметра потрошња калорија за тих 90 мин. око 1100-1200 Ксаl.
Знам да то није 100% тачан и поуздан прорачун али ако је та цифра 500-600 Кcal потрошених за време тренинга ја презадовољан.
Уз смањен укупан дневни калоријски унос уз протеинску дијету требало би да се постигну задовољавајући резултати.
Наравно данима када нема тениса обавезан је џогинг.
Оно што је мене интресовало и зашта сам овде већ добио савет је како да своју исхрану прилагодим дневним обавезама уз правилну суплементацију!
Зато ме интересује и ваше мишљење о воћном муслију који сам уз немасно млеко често користио ујутру за доручак!

Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #15 poslato: April 27, 2011, 10:05:40 posle podne »

@BULIT
Jedino se slazem sa tobom da ko ne zna da igra tenis ima vise da skuplja loptice nego da igra, drugari i ja letos u 16h na 30+ stepeni nismo se cestito ni zagrejali, srecom bila trim staza odmah pored :D

Zna se sta se podrazumeva pod kardiom, a tenis ne podpada u tu grupu fizickih aktivnosti, ali u svakom slucaju ko zna da igra ume da bude veoma zahtevan.
Za skidanje salceta drzi se kardia niskog inteziteta ujutro na prazan stomak ili posle treninga...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.188 sekundi sa 18 upita.