TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:28:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PROTEINI I CARBO HIDRATI  (Pročitano 99234 puta)
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #296 poslato: Januar 29, 2010, 09:14:54 posle podne »

Ja se ne budim sa namerom da bih jeo,
ali shvati tolko puta da se probudis u toku noci i kao sto si sam napisao opterecuje organizam
i taj isti zbog toga trazi vise hrane, jer se tokom tih budjenja trosi energija.


Bez uvrede ali ovo je krajnje netacno i ni u jednoj tacki fiziologije ishrane ili bilo cega se ni priblizno moze uporediti....

Mozda nisi pretreniran u smislu misica ali tvoj CNS jeste,nervni sistem je i odgovoran za probleme sa snom jer opusten nervni sistem posle treninga okine i treba  odradi svoj posao da da signal za rast i onda je telo spremno da upotrebi nutrijente i sve za popravak i rast,i daje osecaj prirodnog umora kada treba da legnemo i da spavamo....ukoliko ne mozes da spavas Nervni sistem ti je iztaksiran na jedan il drugi nacin...pretreniravanjem,stresom na poslu,nekim licnim problemima,nije trening sa tegovima jedini stres kroz koji covek prodje u toku dana...Drugo upravo ovo sto Ognjen kaze ja cu biti malo vise technical,pa cu da kazem da pretreniranost ne mora da nastupi lokalno...ti i da ne pretreniravas sa svojim treninzima posle par meseci...godina,,,ili posle odredjenog perioda docices u fazu zasicenosti kada se umor jednostavno NAKUPI...zato je dobro da posle bar 4 meseca da se napravi pauza od 7-10 dana ...jede se cisto,i kvalitetna hrana samo ne treniras i odradis lagan kardio trening..jednostavno znam ja da bi ti voleo da to sad tako nije i necu da te tesim zato ti ovo govorim,ali imas stvar koja se zove psihologija treninga i  tu nekada stvari nisu bas takve kao sto ti mislis.Da ne pricam sto se stress i stresor dele na milion stvari i nacina ,kao i zone pocevsi od akutnog pa sve do hronicnog pretreniravanja i povreda...poslusaj sta ti kazem jer znam sta ti pricam,koliko god se tebi cinilo da si ti u pravu...
« Poslednja izmena: Januar 29, 2010, 09:17:46 posle podne od strane Seph » Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #295 poslato: Januar 29, 2010, 08:11:20 posle podne »

Kompleksna je to stvar... Neznam jer pravis neku malo duzu pauzu u toku godine kada ne treniras? I kako si tada spavao...
Ni ja ne bih rekao da je do pretreniranosti ako je 4 puta nedeljno, ali isto tako moze i da bude jer i radis uporedo...
Zeznuo si svoj bioritam i to je tesko vratiti u normalu ali ne i nemoguce... Jer kao sto rekoh, budjenje u toku noci nije normalna pojava :)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #294 poslato: Januar 29, 2010, 07:29:24 posle podne »

Ako ima problema sa snom onda je u dubokoj pretreniranosti...prevelik volumen treninga tera da se kasno i tesko zaspi
i cesto budi ,a prejak intenzitet da se lako zaspi i spava previse dugo..ni jedno ni drugo nevalja...ako on pije vodu
tendenciozno toliko da bi ga to nateralo da ustane u toku noci i jede-to je vec druga stvar,koja ulazi u licne
tripove...kazem to sto ti napredujes ili odrzavas masu nema veze sa tim obrokom u toku sna...probaj vidi da izbacis i
opet ti kazem nece ti se nista promeniti...nepotrebno je isamo za dzabe remetis san...jer kada ti nesmetano spavas
hormoni rade maximalno...u momentu kada samo otvoris oko i probudis se desava se niz procesa koji prekida to i remeti
ga...zato je nesmetan i kompletan san najbolji graditelj misica...ovo nisam ja izmislio a ko hoce neka radi kako mu
odgovara,ionako previse ljudi imaju insinuacije oko izgradnje tela ,imitiraju bildere i opterecuju se gomilama
nepotrebnih stvari za koje konkretno ni ne shvataju poentu zbog koje ih gorepomenuti rade,tako da me ni ovo ne cudi
=).al dobro idemo dalje
Ja se ne budim sa namerom da bih jeo,
ali shvati tolko puta da se probudis u toku noci i kao sto si sam napisao opterecuje organizam
i taj isti zbog toga trazi vise hrane, jer se tokom tih budjenja trosi energija.
I naravno da je nesmetani san najbolji za izgradnju misica, ali kad ga nemas,
onda ga jednostavno nemas i moras da izvuces maximum iz toga sto imas.
Inace probleme sa spavanjem imam vec puno godina pre bavljenja ovim sportom,
sto u prevodu znaci da nije zbog pretreniranosti.
Za sad imam odlicne rezultate na osnovu svog treninga i ishrane,
sto ne mora da znaci da ne bih mogao da imam i bolje uz par promena.
Iz istog razloga cu te saslusati i upotrebiti tvoj savet i izbaciti tih par kasika Ella sira u toku noci
i uzeti u obzir razliku za par meseci.
Ali opet mislim da kad ti telo trazi hranu, nahrani ga i to jos narocito kad odrzavas cistu miscnu masu
ili pokusavas da povecas istu, a to sam dokazao sam sebi dugogodisnjem experimentisanjem.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #293 poslato: Januar 29, 2010, 07:13:15 posle podne »

kako god ti kazes  :)  stres od posla se ne leci hranom..a ako si toliko pretreniran nije ni cudo sto sve to svaris
Ne lecim ja stres od posla hranom, jer ta hrana sto ja jedem i nema nikakav ukus,
ali ako mi telo kaze da sam gladan onda sam gladan.
A pretreniran nisam, ja sam rekao da vezbam 8-9 god, ali moj dnevni trening ne prelazi 50-60 min,
a treniram 4 puta nedeljno.
Jednostavno organizam mi trazi hranu tokom noci.
A sto se tice budjenja, mislim da je vezano za posao.
So unosim u min kol, dok vodu unosim najvise pre, u toku i posle treninga i to oko 2.5l,
trening mi je oko 16h.
Sto se tice spavanja, pomogao mi je ZMA ali bez obzira na to jos uvek se budim.
Zivci :)
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #292 poslato: Januar 29, 2010, 07:09:17 posle podne »

Ako ima problema sa snom onda je u dubokoj pretreniranosti...prevelik volumen treninga tera da se kasno i tesko zaspi
i cesto budi ,a prejak intenzitet da se lako zaspi i spava previse dugo..ni jedno ni drugo nevalja...ako on pije vodu
tendenciozno toliko da bi ga to nateralo da ustane u toku noci i jede-to je vec druga stvar,koja ulazi u licne
tripove...kazem to sto ti napredujes ili odrzavas masu nema veze sa tim obrokom u toku sna...probaj vidi da izbacis i
opet ti kazem nece ti se nista promeniti...nepotrebno je isamo za dzabe remetis san...jer kada ti nesmetano spavas
hormoni rade maximalno...u momentu kada samo otvoris oko i probudis se desava se niz procesa koji prekida to i remeti
ga...zato je nesmetan i kompletan san najbolji graditelj misica...ovo nisam ja izmislio a ko hoce neka radi kako mu
odgovara,ionako previse ljudi imaju insinuacije oko izgradnje tela ,imitiraju bildere i opterecuju se gomilama
nepotrebnih stvari za koje konkretno ni ne shvataju poentu zbog koje ih gorepomenuti rade,tako da me ni ovo ne cudi
=).al dobro idemo dalje
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #291 poslato: Januar 29, 2010, 04:59:24 posle podne »

Hmm, da sam na tvom mestu ja bih eksperimentisao... Jer to sto se budis nocu uopste nije nesto uobicajeno... Da imas pravi cvrst san ne bi te nista budilo.
Jer imao sam ja perioda kada sam se budio i npr sada super spavam... ali promenis malo navike, mozda smanjis tecnost uvece, so u toku dana a samim tim i tu tecnost koju ces izbaciti nocu jer naravno cilj je piti puno tecnosti ali ne, da se bzvz izrazim navuci pa tokom noci da moras u wc...
Mozda ti je previse toplo u sobi, zagusljivo, kasno veceras ili sta ti ja znam. Moras sam istraziti...
Tesko jeste, pretpostavljam zbog posla, ali po meni je to nesto od esencijalne vaznosti, ja kada se probudim slucajno u toku noci, ode mi ceo dan...

Tako da bas i tema topica verovatno igra ulogu jer to sve povezano...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #290 poslato: Januar 29, 2010, 04:46:34 posle podne »

organizam traži šta mu treba - u ovom slučaju hrana koju ne unosiš dovoljno tokom dana... a ima tu i malo navike...
uglavnom ako ti ne smeta za izgled i ako ti prija... što da ne?!
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #289 poslato: Januar 29, 2010, 01:24:06 posle podne »

kako god ti kazes  :)  stres od posla se ne leci hranom..a ako si toliko pretreniran nije ni cudo sto sve to svaris
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #288 poslato: Januar 29, 2010, 01:18:15 posle podne »

DM to sto radis u toku noci je glupost,nisi takmicar i da se tom merom razgradis nema teorije..pogotovo ako su tvoji misici postignuti natural...jer to rade samo takmicari i to u najtezim fazama definicije...izbaci taj obrok i pomeri ga pre spavanja ili ga samo izbaci ja ti garantujem da neces ni poboljsati ni pokvariti formu..pozz
Veruj mi da ja vec godinama uskladjujem (menjam, kombinujem, probam nesto novo) svoj nacin ishrane
i da sam najbolje rezultate imao na nacin kao sto sam opisao.
Svacije telo razlicito reaguje. A vezbam vec 8-9 god bez prestanka, pa sam zaista imao vremena da u tom periodu,
isprobam sta mi najvise odgovara.
U toku noci se budim oko tri puta da odem do wc-a, tako da vec 4-5 sati posle spavanja osetim glad i naravno tad pojedem oko 20 g proteina u vidu Ella sira.
Sad, kad se ne bih budio u toku noci, mozda bi situacija bila drugacija , jer ne bih osetio glad i potrebu za hranom.
Ali kad dnevno popijes oko 5l vode, pa kad tome dodas jos stres od posla, i jos stotine drugih problema,
onda je rezultat budjenje u toku noci i gladan organizam, barem je tako kod mene.
Kao sto rekoh, svacije telo reaguje drugacije!
U svakom slucaju , hvala na savetu, uvek je dobrodosao!
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #287 poslato: Januar 29, 2010, 01:15:40 pre podne »

DM to sto radis u toku noci je glupost,nisi takmicar i da se tom merom razgradis nema teorije..pogotovo ako su tvoji misici postignuti natural...jer to rade samo takmicari i to u najtezim fazama definicije...izbaci taj obrok i pomeri ga pre spavanja ili ga samo izbaci ja ti garantujem da neces ni poboljsati ni pokvariti formu..pozz
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #286 poslato: Januar 29, 2010, 12:45:06 pre podne »

Imamo DM veoma slicne poglede sto se tice ishrane i uzimanja proteina.Povecavanjem whey proteina kao i ishrane u odredjenim trenutcima veoma je bitno uticalo na moj misicni rast.Naravno ne za jedan dan vec mnogo meseci.I za ovo stalo sto si naveo slazem se.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #285 poslato: Januar 28, 2010, 09:23:30 posle podne »

Slazem se ali opet ti kazem ogroman unos proteina pred spavanje je nepotreban...treba malo odmoriti i digestivni sistem..a varenje proteina stavljas stres na jetru i bubrege,i oslobadjaju se nus produkti koji moraju da idu van putem mokrace..naravno ne kazem da protein skodi,ali u tom periodu kada telo miruje stvarno nema potrebe za tim...kazem 2-3h pre spavanje  ok ali mnogi legnu punog stomaka u krevet..
Ja imam uvek pre spavanja obrok sa 30-40g proteina i za vreme spavanja kad se probudim da odem do wc-a pojedem jos nekih 20g proteina u vidu  Ella sira, pa me sad interesuje da li je to pogresno i ako jeste , zasto???
Moje dosadasnje dugogodisno iskustvo, me je naucilo da imam najbolje rezultate,
kad jedem na max 3h i da tad unesem od 30-40g proteina.
Sa takvim nacinom ishrane mogu da ocuvam i eventualno povecam misicnu masu.
Sve sto je manji unos od toga, pocinje misic da mi se gubi.
Jednostavno nema misica bez velikog proteinskog unosa u natural nacinu vezbanja.
Jeste da tu opterecujes jetru i bubreg, ali verujem da osobe koje se hrane normalno sa preradjenom ishranom,
opterecuju iste vise od nas.
Svi ti emulgatori, konzervansi, itd.., po mom misljenju stete puno vise jetri nego proteinska ishrana sa puno povrca,
malo voca (ne svakog) , dobrih masti i kompleksnih UH.
Pa sad ako gresim nek me neko ispravi!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #284 poslato: Januar 28, 2010, 08:49:19 posle podne »

Slazem se ali opet ti kazem ogroman unos proteina pred spavanje je nepotreban...treba malo odmoriti i digestivni sistem..a varenje proteina stavljas stres na jetru i bubrege,i oslobadjaju se nus produkti koji moraju da idu van putem mokrace..naravno ne kazem da protein skodi,ali u tom periodu kada telo miruje stvarno nema potrebe za tim...kazem 2-3h pre spavanje  ok ali mnogi legnu punog stomaka u krevet..

Odlican post... Sve se svodi na to da ne treba preterivati, jer je organizam vrlo mudar i iskoristava samo delice svega onoga sto unosimo...

Monika, i sa tvojim postom se naravno u potpunosti slazem. Super si definisala to da ljudi lose dele hranu na onu koja godji i ona koja ne goji, bas si ubola! Umesto da dele na kvalitetnu i ne, i na kolicine istih...
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #283 poslato: Januar 28, 2010, 06:30:48 posle podne »

Slazem se ali opet ti kazem ogroman unos proteina pred spavanje je nepotreban...treba malo odmoriti i digestivni sistem..a varenje proteina stavljas stres na jetru i bubrege,i oslobadjaju se nus produkti koji moraju da idu van putem mokrace..naravno ne kazem da protein skodi,ali u tom periodu kada telo miruje stvarno nema potrebe za tim...kazem 2-3h pre spavanje  ok ali mnogi legnu punog stomaka u krevet..
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #282 poslato: Januar 28, 2010, 01:44:06 posle podne »

U zadnje vreme sam nesto isprobavao,i....Pod dovoljnim unosom UH kao i ukupne kolicine kalorija....protein moze da poveca telesnu masu dela masti...jer visak proteina procesom glukoneogeneze u jetri ide pravac secer a ako su depoi glikogena puni,u mast...Izgleda da se to desava zbog toga sto su UH sami po sebi dosta Protein sparing,odnosno cuvaju pozitivan nitrogeni balans ne dozvoljajvajuci telesnom proteinu da se razgradi odnosno,maximizuju ugradnju unetog proteina cak i u malim kolicinama...zato odredjenji geneticari uspeju da postignu onaj zilav iscepkan izgled sa dobrom masom a da ne unose mnogo Prot. i ne paze na ishranu toliko....Ovo za protein posebno vazi za zadnji obrok,nazalost ja trenutno tako radim ali sve vise vidim da je i to ne potrebno...odnosno da se ne legne sa tesko svarljivim proteinom na spavanje....znaci minimum 2-3h pre spavanja ako se recimo jede crveno meso ili sir....sa punim stomakom nema sanse kada metabolizam se umiruje da to ne zavrsi kao mast,malim delom da,jer je to protein,ali opet....mislim da je oko 100g posnog sira za izmedju 12-15g proteina i neka zelena salatica sasvim dovoljan obrok pred spavanje za one koji hoce ''amino '' u toku sna....mada licno smatrram da ako je telo dobro napunjeno nutrijentima u toku dana anabolicki hormoni u toku noci ce raditi punom parom bez obzira sto nam stomak nije pun :)
Ja mislim da kol proteina koju treba unositi pre spavanja zavisi i od kol misicnog tkiva kojeg pokusavas da odrzavas ili povecavas.
Nije isto kad neko ima manju misicnu masu ili neko koji ima ogromnu misicnu masu,
jer ce poslednjem biti potrebno puno vise proteina tj. AK da ocuva ili poveca svoju misicnu masu.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.