TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394919 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 05:49:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 23 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PROTEINI I CARBO HIDRATI  (Pročitano 99182 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #311 poslato: Januar 31, 2010, 03:32:01 posle podne »

Treba da pijes ali ne i da se nalivas vodom na silu :) trosis dodatnu energiju koje telo trosi pri "obradi" vode u telu a i muckas stomak, heh...

I treba izbegavati vece kolicine odjednom, vise puta po malo, skoro pa samo po par gutljaja tokom celog dana. Kada dodje do situacije da treba da popijes casu vode da vas utolis zedj to je lose... O.K. recimo nakon nekog treninga, kardio i slicno, ali inace ne treba osetiti vecu zedj
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #310 poslato: Januar 31, 2010, 02:56:36 posle podne »

svakako je potrebno da unosite dosta tečnosti dok ste na velkikim količinama proteina - treba isprati sve te azotne materije (ureu i kreatinin)
Zbog toga i pijem kao konj :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #309 poslato: Januar 31, 2010, 02:19:53 posle podne »

Ocito da hidrati imaju veze sa zadrzavanjem tecnosti u organizmu,a usled dugotrajne dijete i povecanog unosa tecnosti to je sasvim normalana stvar.

Ako pije mnogo vode dok je na niskom unosu da ,tu se slazem skroz...ali ako ne pije previse onda nece imati tih problema
Moze da bude i zbog kreatina ako pije mnogo vode,al to nije losa stvar,rade bubrezi ...

Recimo da bude na istom unosu tecnosti kao i kada unosi vise hidrata,opet ce ici cesce u wc,a malo je suludo ici malo vode na visoko proteinskoj dijeti.Vec je Danijela dala objasnjenje.A i proces gubljenja masti usled toga zahtevace pojacan unos tecnosti bar za 30 %.
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #308 poslato: Januar 31, 2010, 12:33:20 pre podne »

ako nisu ,uvek mozes da ih procistis sangrijom,vinjakom,ili jelenkom  ;D
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #307 poslato: Januar 31, 2010, 12:20:20 pre podne »

 8) 8) 8)


svakako je potrebno da unosite dosta tečnosti dok ste na velkikim količinama proteina - treba isprati sve te azotne materije (ureu i kreatinin)


urea mi je uvek povecana  :)
dok kreatinin nije,iako vec godinama pijem kreatin bez pauze  :)


Ocito da hidrati imaju veze sa zadrzavanjem tecnosti u organizmu,a usled dugotrajne dijete i povecanog unosa tecnosti to je sasvim normalana stvar.

Ako pije mnogo vode dok je na niskom unosu da ,tu se slazem skroz...ali ako ne pije previse onda nece imati tih problema
Moze da bude i zbog kreatina ako pije mnogo vode,al to nije losa stvar,rade bubrezi ...

pa to,bar su bubrezi procisceni  ;D
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #306 poslato: Januar 30, 2010, 09:07:34 posle podne »

Ocito da hidrati imaju veze sa zadrzavanjem tecnosti u organizmu,a usled dugotrajne dijete i povecanog unosa tecnosti to je sasvim normalana stvar.

Ako pije mnogo vode dok je na niskom unosu da ,tu se slazem skroz...ali ako ne pije previse onda nece imati tih problema
Moze da bude i zbog kreatina ako pije mnogo vode,al to nije losa stvar,rade bubrezi ...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #305 poslato: Januar 30, 2010, 08:09:44 posle podne »

svakako je potrebno da unosite dosta tečnosti dok ste na velkikim količinama proteina - treba isprati sve te azotne materije (ureu i kreatinin)
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #304 poslato: Januar 30, 2010, 06:38:53 posle podne »

 8) 8) 8)


Ja nemam problem da zaspim, nego problem je u tome sto se budim u toku noci da idem do wc-a.
I opet naglasavam, problem postoji vec od ranije, znaci iz perioda kad nisam jos

Dokle god si na niskom unosu hidrata,taj problem sa cestim odlaskom u wc ces stalno imati.

mogu iz prakse to da potvrdim  :)
cesto sam kontrolisao prostatu iz straha da tu nije neki problem,ali nije  :)
jednostavno,malo hidrata,puno tecnosti i eto cestig mokrenja  :)
i jos dok sam na malo hidrata,pazim da ne unosim previse hladne tecnosti,jer me
ocas posla uhvati dijareja  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #303 poslato: Januar 30, 2010, 12:06:04 pre podne »

Ocito da hidrati imaju veze sa zadrzavanjem tecnosti u organizmu,a usled dugotrajne dijete i povecanog unosa tecnosti to je sasvim normalana stvar.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #302 poslato: Januar 29, 2010, 11:51:55 posle podne »

Dokle god si na niskom unosu hidrata,taj problem sa cestim odlaskom u wc ces stalno imati.
Iz kog razloga?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #301 poslato: Januar 29, 2010, 11:39:44 posle podne »

Dokle god si na niskom unosu hidrata,taj problem sa cestim odlaskom u wc ces stalno imati.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #300 poslato: Januar 29, 2010, 11:31:22 posle podne »

Znas sta...nemoj da treniras sa tegovima ...uzmi 7-10 dana off..i samo radio kardio lagano ujutru na prazan stomak na svaka 3 dana...jedi istu dijetu koju jedes sad....smanji za 1 l unos vode blize spavanju...i posle 10 dana nastavi da vezbas,i javi nam se...oces da probas?garantujem ti da ce biti bolje...
Obecavam ti da cu probati i da necu varati :),
ali ne mogu sad odmah, jer sam zapoceo pakovanje Anabol 5, pa da mi ne ode u prazno.
U svakom slucaju, sam ti zahvalan na predlozima i kao sto rekoh, probacu!
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #299 poslato: Januar 29, 2010, 11:25:57 posle podne »

Ja nemam problem da zaspim, nego problem je u tome sto se budim u toku noci da idem do wc-a.
I opet naglasavam, problem postoji vec od ranije, znaci iz perioda kad nisam trenirao.
I tu se slazem sa "seph", da je CNS iztaksiran ali ne od teretane nego od drugih stvari.
A sad da se vratimo na to sto jedem nocu kad osetim glad. Tu mogu samo jos da dodam,
da nije isto kad neko legne i ima pune glikogenske depoe, jer u toku dana unosi vise kalorija nego sto mu je potrebno,
dok je kod mene situacija da imam veoma nizak unos UH i masti, a visok proteinski, jer pokusavam da odrzim cistu misicnu masu a ne opste telesnu masu.
Sto znaci da su rezerve hrane veoma male, pa verovatno zbog toga i cestog budjenja osetim ranije glad.
I opet naglasavam, da radim nesto sasvim pogresno, ne bih imao tolko dobre rezultate.
Ali i sa druge strane kazem, da bih mozda imao i bolje uz neke manje promene.
Teorija je teorija, ali praksa je praksa!!!
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #298 poslato: Januar 29, 2010, 11:23:22 posle podne »

Znas sta...nemoj da treniras sa tegovima ...uzmi 7-10 dana off..i samo radio kardio lagano ujutru na prazan stomak na svaka 3 dana...jedi istu dijetu koju jedes sad....smanji za 1 l unos vode blize spavanju...i posle 10 dana nastavi da vezbas,i javi nam se...oces da probas?garantujem ti da ce biti bolje...
« Poslednja izmena: Januar 29, 2010, 11:25:41 posle podne od strane Seph » Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #297 poslato: Januar 29, 2010, 11:11:34 posle podne »

Ja nemam problem da zaspim, nego problem je u tome sto se budim u toku noci da idem do wc-a.
I opet naglasavam, problem postoji vec od ranije, znaci iz perioda kad nisam jos
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 23 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 17 upita.