TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:25:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti donacije krvi na bodybuilding.  (Pročitano 7785 puta)
n3mke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #26 poslato: Maj 11, 2011, 11:57:41 posle podne »

Zanimljiva tema.. pre jedno mesec dana htedoh da dam krv i posle opsirnog upitnika kazu mi da ne mogu dok uzimam kreatin.. Tj doktorka mi rece da misli da ne mogu da dam krv.
« Poslednja izmena: Maj 12, 2011, 12:07:33 pre podne od strane n3mke » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Maj 11, 2011, 11:53:10 posle podne »

slažem se da napuštamo blacky teme... samo da napomenem : razlika je - krvni doping (tranfuzija sopstvenih eritrocita) i doping eritropoetinom (peptidni hormon koji se luči u bubrezima) - stimuliše stvaranje eritrocita! posledica povećanje aerobnih sposobnosti, RIZIK tromboze i tromboembolije kao komplikacije!  :o
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #24 poslato: Maj 09, 2011, 01:22:26 posle podne »

Ognjen: da, na to sam mislio. Ali i na mnogo manju kolicinu, nemam ja sada predstavu, ne razumem se previse, ali mislim da su bas mikro doze u pitanju a i dalje su efikasne itekako.

Znam da su uhvatili prosle godine nekog koji je kasnije priznao da je greska bila jer nije popio do kraja flasu vode koja bi prikrila to... do te mere je doslo, tj. tako su male doze da se mogu "saprati" a i dalje efekat postoji.

Ali da mi skrenemo sa ove crne teme...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: Maj 04, 2011, 07:51:05 posle podne »

Zapravo sad i nije nestašica ali se dogodi da im treba dosta retke krvne grupe... u svakom slučaju nastavite sa davanjem, svima dobro :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #22 poslato: Maj 03, 2011, 07:52:11 pre podne »

još je žalosnije što je to sadašnjost i budućnost profesionalnog sporta...

Nego jel vi stimulišete svoj epo? Jel dajete krv? ;)

Ja svaki put kad mi proĂ°e dozvoljen period od prethodnog davanja krvi...jednom sam hteo preko reda kad je bila ona nestašica (koja je stalana LOL) ali nisu mi dali LOL
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: April 28, 2011, 11:44:03 posle podne »

da, verujem da zbog date krvi dolazi do prirodne stimulacije za proizvodnju krvnih zrnaca, ali ovih sto vole O2 da vezu :)...

epo su tri slova koju su danas najveci upropascivac sportova izdrzvljivosti, a sto se rizika tice, zvucacu lose, ali uz pravilan unos cak je zdravije! tipa tour de france je mnogo zdravije uz epo voziti nego na "suvo"... nazalost...

sada je u "modi" mikrodoziranje epom. tipa smisli su kako da centrifugom izdvoje striktno crvena krvna zrnca i bukvalno stave u tubicu velicine male paste za zube i onda se samo izvrsi transfuzija i sutradan misici obiluju kiseonikom i odstranjuju mlecnu kiselinu od sale... zalosno

ognjene, nisam razumeo na šta misliš pod mikro doz epo - tubicu sopstvenih eritrocita?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: April 22, 2011, 08:59:17 posle podne »

još je žalosnije što je to sadašnjost i budućnost profesionalnog sporta...

Nego jel vi stimulišete svoj epo? Jel dajete krv? ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #19 poslato: April 21, 2011, 08:20:03 posle podne »

da, verujem da zbog date krvi dolazi do prirodne stimulacije za proizvodnju krvnih zrnaca, ali ovih sto vole O2 da vezu :)...

epo su tri slova koju su danas najveci upropascivac sportova izdrzvljivosti, a sto se rizika tice, zvucacu lose, ali uz pravilan unos cak je zdravije! tipa tour de france je mnogo zdravije uz epo voziti nego na "suvo"... nazalost...

sada je u "modi" mikrodoziranje epom. tipa smisli su kako da centrifugom izdvoje striktno crvena krvna zrnca i bukvalno stave u tubicu velicine male paste za zube i onda se samo izvrsi transfuzija i sutradan misici obiluju kiseonikom i odstranjuju mlecnu kiselinu od sale... zalosno
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: April 21, 2011, 04:15:23 posle podne »

agree  :)... poenta ovde, što epo stimuliše stvaranje eritrocita, a nikada ne znamo koliko će ih napraviti - rizik od tromboze, šloga, infarkta.... mislim, kad već pričamo o epo-u.
naravno doping NE!  ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: April 21, 2011, 01:25:23 posle podne »

Naravno, kao i sve iz oblasti dopinga... nisu još smislili bezbedan dop.
Nego da se vratimo na davanje krvi.. mnogo lepša tema.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: April 19, 2011, 05:14:31 posle podne »

verovatno epo, mada to nije vezano za bb, već za sportove visoke aerobne izdržljivosti (visoki VO2max)... prilično opasna stvar!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #15 poslato: April 19, 2011, 01:45:05 posle podne »

Šta više uticaće veoma pozitivno na tvoje zdravlje i na kilažu. Ima nešto što se dešava u telu kada stvara novu krv.

Jedino što taj dan verovatno nećeš moći vežbati, pogotovo ako te kao mene dovati neki kasapin pa ti preore venu :D

Inače masa to ne konta ali ovo koji uzimaju doping bi trebali češće da daju krv, sad sam zaboravio šta tačno, ali ima neka fora sa hormonima u telu koja se popravlja tokom davanja krvi, a poremećuje se uzimanjem dopinga.

EPO?
Sačuvana
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #14 poslato: April 19, 2011, 01:34:45 posle podne »

Ja sam O negativac, dajem krv dva puta godisnje i to onog dana kada je pauza u treningu. Nema bilo kakvih promena.
Poslednji put sam dao na poziv iz bolnice jer je hitno trebalo za nekoga jer nisu imali "moju" grupu. Tog dana sam inace trebao da radim noge na treningu i da se ne bi pravdao trening partnerki i imao izgovor za izostanak, odradio sam trening i cucnjeve sa manjom kilazom (oko 100kg) i nije bilo problema. Psiha je odradila svoje.
Ovo je bila samo jedna zanimljivost i to ne savetujem. Najbolje je imati dan pauze i poslusati dole navedene Danijeline savete.
Sačuvana
smradina357
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #13 poslato: April 19, 2011, 11:41:29 pre podne »

Hmm...korisna informacija, istraicu to malo bolje :) Hvala
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: April 18, 2011, 08:13:39 posle podne »

Šta više uticaće veoma pozitivno na tvoje zdravlje i na kilažu. Ima nešto što se dešava u telu kada stvara novu krv.

Jedino što taj dan verovatno nećeš moći vežbati, pogotovo ako te kao mene dovati neki kasapin pa ti preore venu :D

Inače masa to ne konta ali ovo koji uzimaju doping bi trebali češće da daju krv, sad sam zaboravio šta tačno, ali ima neka fora sa hormonima u telu koja se popravlja tokom davanja krvi, a poremećuje se uzimanjem dopinga.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.