TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:25:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana, trening, suplementi..  (Pročitano 6527 puta)
gnew
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50


« Odgovor #24 poslato: Maj 11, 2011, 11:42:52 posle podne »

složene UH treba da uneseš kao sastavni deo dnevnog obroka, za kavalitetnu nadoknadu glikogena, ali izbegavaj UH pred spavanje (noću je sporija potrošnja kal, pa rizikuješ slabije rezultate) - znači uveče posle treninga proteini..(UH za ručak)
Kreatin dnevno dovoljno 5g (u kombinaciji sa dextrozom), ev faza punjenja 5 dana sa 15g (danas se smatra nepotrebnim) - 5g krea dnevno je sasvim ok!
 :)

Hvala ti puno na odgovoru, kao i ostalima! :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Maj 11, 2011, 11:32:48 posle podne »

složene UH treba da uneseš kao sastavni deo dnevnog obroka, za kavalitetnu nadoknadu glikogena, ali izbegavaj UH pred spavanje (noću je sporija potrošnja kal, pa rizikuješ slabije rezultate) - znači uveče posle treninga proteini..(UH za ručak)
Kreatin dnevno dovoljno 5g (u kombinaciji sa dextrozom), ev faza punjenja 5 dana sa 15g (danas se smatra nepotrebnim) - 5g krea dnevno je sasvim ok!
 :)
Sačuvana
gnew
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50


« Odgovor #22 poslato: Maj 10, 2011, 09:32:36 pre podne »

Ok. Videcu da ubacim slozene UH za veceru. Ali.. da li ce mi to remetiti tok skidanja sala, posto sam cuo da UH ne treba da se jedu uvece...ili ce mi biti korisnije :) ?

I jos jedno pitanje, ali u vezi kreatina: u fazi punjenja sam trenutno..kreatin uzimam ujutru, pre i posle treninga i pred spavanje... e sada... prvu dozu uzmem oko 10 ujutru, sledeca mi je oko 8, onda poslel treninga u 9, i pred spavanje oko 12... zanima me, da li je mnogo 15gr kreatina da se uzme u razdoblju od 8 do 12 ?
« Poslednja izmena: Maj 10, 2011, 11:28:48 posle podne od strane gnew » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Maj 10, 2011, 12:46:47 pre podne »

Posto cu posle treninga da uzimam kreatin sa dextrozom...da li je dextroza dovoljna da zadovolji UH potrebe za PWM ??? Znaci trening>creatin+dex>whey>tunjevina+povrce... da li je ovo dovoljno proteina i UH-a posle treninga, posto skidam salo, a nabacujem misice :) ?
moraš voditi računa i o složenim UH. prvi sat pwm 1gUH/kg TM, no bilo bi dobro da izbalansiraš dex sa pirinčem uz tunjevinu...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Maj 06, 2011, 08:33:35 pre podne »

Posto cu posle treninga da uzimam kreatin sa dextrozom...da li je dextroza dovoljna da zadovolji UH potrebe za PWM ??? Znaci trening>creatin+dex>whey>tunjevina+povrce... da li je ovo dovoljno proteina i UH-a posle treninga, posto skidam salo, a nabacujem misice :) ?
To ces najbolje sam videti i osetiti na sebi.Samo dex je generalno malo,ali posto skidas salce,onda bi trebalo da bude dovoljno za te uslove. :) Inace posle treninga u prvom satu PWM treba da uneses 1g UH po kilogramu telesne mase.Ako pratis forum ovo si mogao procitati pre par dana. ;) E,da,ako osetis potrebu za uh mozes pojesti neku vocku,ja sam juce ubacio jagode u PWM. :)
Sačuvana
Superman91
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 273


znaci plazma!

« Odgovor #19 poslato: Maj 05, 2011, 10:35:26 posle podne »

Posto cu posle treninga da uzimam kreatin sa dextrozom...da li je dextroza dovoljna da zadovolji UH potrebe za PWM ??? Znaci trening>creatin+dex>whey>tunjevina+povrce... da li je ovo dovoljno proteina i UH-a posle treninga, posto skidam salo, a nabacujem misice :) ?

jeste.Tunjevina - 37grama proteina + 23gr(whey)  = 60 grama, skroz dovoljno.
Sačuvana
gnew
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50


« Odgovor #18 poslato: Maj 05, 2011, 01:35:58 posle podne »

Posto cu posle treninga da uzimam kreatin sa dextrozom...da li je dextroza dovoljna da zadovolji UH potrebe za PWM ??? Znaci trening>creatin+dex>whey>tunjevina+povrce... da li je ovo dovoljno proteina i UH-a posle treninga, posto skidam salo, a nabacujem misice :) ?
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #17 poslato: Maj 05, 2011, 01:32:45 posle podne »

Pa jel ti receno da se ponasa skoro kao dex, sta onda nije jasno. ODMAH, PRAVI JAK INSULINSKI SKOK, DOBAR SAMO ZA PWM.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #16 poslato: Maj 05, 2011, 01:21:18 posle podne »

a jel postepeno otpusta energiju ili odmah ?
Sačuvana
train hard or go home !
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #15 poslato: Maj 05, 2011, 12:16:19 posle podne »

Malto je dosta manje sladak od dexa, gotovo da nije sladak, pa ga mnogi zbog toga preferiraju.

Maltodekstrin je slozeni saharid (malt+dex) tehnicki govoreci, ali su vodonicne veze izmedju dexa i malta slabe i lako se raskidaju pa se samim tim izuzetno brzo vari (skoro kao dekstrosa).

Insulinski skok je nesto drugaciji (sporiji i stabilniji od dexa) pa je cesta kombinacija dexa i njega.

Sve u svemu razlika nije neka, i dobar samo u PWM-u.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #14 poslato: Maj 05, 2011, 11:16:50 pre podne »

Malo je cudan maltodekstrin, ponasa se kao prost
Sve u svemu ok za posle treninga , inace krš
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #13 poslato: Maj 05, 2011, 10:23:25 pre podne »

pa sta je onda ? kakav je za dobijanje mase ?
Sačuvana
train hard or go home !
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #12 poslato: Maj 04, 2011, 11:42:56 posle podne »

e molim odgovor na jedno pitanje ? sta je maladextrozin ? jel to prost ugljeni hidrat ili slozen , na gainer koji sam uzeo pise da nema secera , ali pise da je uh maladex. sta je to uopste i kakavog je kvaliteta ? odg pls
Pa striktno govoreci nije prost, ali pravi bas lep insulinski skok.
Sačuvana
Superman91
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 273


znaci plazma!

« Odgovor #11 poslato: Maj 04, 2011, 11:36:11 posle podne »

Koliko Ell-e?(u gr.)Ja kad krenem da je jedem ne mogu da se zaustavim.

Znači da si gladan :)

Mnogo je ukusan. :)
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #10 poslato: Maj 04, 2011, 10:07:27 posle podne »

Voda!
Pa 55-80% tvoga tela je voda!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 17 upita.