TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:33:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sprint!!  (Pročitano 6150 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #16 poslato: Maj 28, 2011, 11:14:27 posle podne »

Šalji. ;) Stići ću da ga pogledam u skorije vreme valjda.
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #15 poslato: Maj 28, 2011, 10:55:10 posle podne »

@ Biochemo - Била је окачена периодизација спринтера (на 400м) у теми Литературе, али појма немам где је... У сваком случају, ако причамо о одраслом спринтеру, 23+ година и са нормалним системом такмичења, онда се примењује "зимска" и "летња" периодизација, где се "гађају" главно такмичење и од тога зависи шта ће се, када и коликим интензитетон и обимом применити. Што се вежби тиче, све зависи од маштовитости тренера и способности такмичара, али у сваком случају, спринтеви јесу најучесталији, али не у некој већој мери, као што се чини...  У теретани - полу-чучањ, чучањ, набачај, трзај, избачај, комбинације наведених вежби,... О паузама се води рачуна, јер су битне исто колико и интензитет и обим тренинга. Има и одступања, али су минимална - до 60 сек максимално +5, на 120 сек и преко до 10 сек.

То је укратко то...

П.С. Што се приодизације тиче, могу ти послати мој дипломски на тему "Годишњи циклус скакача у вис" који има сличности са спринтерским тренингом. И да, ништа се не брини - има само 60 страна!  ;D





Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #14 poslato: Maj 18, 2011, 09:07:18 pre podne »

Ja samo znam jednu stvar a to je da kad sam trcao sprinteve,imao stomak kao kamen i bio prejak meni je to dovoljno:),a ko zna sta radi na duge staze i treniranje od pola godine ...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #13 poslato: Maj 18, 2011, 12:50:40 pre podne »

A pravopisnih gresaka mi uopstenije falilo... :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #12 poslato: Maj 18, 2011, 12:47:24 pre podne »

Ae i ja nesto da kazem... :) Proces spremenja za bilo kakvo takmicenje i tempiranje forme za isto bi trebao biti 4-6 nedelja(ovo podrazumesva bar neku osrednju utreniranost) posto je ovo situacija sa sprintom trebalo bi kao i u svakom sportu poceti laganije(sad za svaki sport i licnu utreniranost,tj. trenutno stanje treba drugaciji trening)...recimo prvu nedelju trcati 80% treninga sa 30-70%,a samo 20% sprint ili 90-100% brzine,drugu nedelju se trci 60% treninga 30-70% brzine,a 40 % sprint ili 90-100%,i tako svake nedelje postepeno povecavati sprinteve a smanjivati lagano trcanje koje uvek treba da bud u zagrevanju i naa kraju treninga za rastrcavanje bar 10 min lagano.Naravno poslednje 2 nedelje se radi na svezini i odporavku za takmicenje...Pored ovoga radi se i vezbe tipa pliometrija(razni skokovi i jos svakojake vragolije :D )...Ima toga jos puno,puno,zato i DHEA ne moze da da konkretan odgovor i kaze ti trci toliko,ti toliko... ;) Da bi nekom napravili plan treninga,mora da se urade testovi opterecenja i trenutnog stanja subjekta,itd...Ima toga dosta,pa neka DHEA,Quaresma,Markoni i naravno Ognjen S. isprave ako sam nesto pogresio i dodaju ono sto moze onako odokativno da se kaze. ;) :D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #11 poslato: Maj 17, 2011, 07:28:51 posle podne »

@DHEA
Ako ti nije teško, otprilike mi opiši kako izgleda jedna periodizacija za sprintera. Živo me interesuje pošto sam upravo ukapirao da nemam blage veze kako izgleda sprinterski trening. ;D (Msm, znam da se povraća prilično i da radite sprinteve, ali :P) Kapiram da alternirate distancu i intenzitet? Vodite računa o pauzama? Radite čučanj i/ili još nešto slično?

(Znam da je posao ipo, ali otprilike. Ne moraš da previše detaljišeš.)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #10 poslato: Maj 17, 2011, 05:44:31 posle podne »

Daj bre DHEA, podeli malo iskustva vezanog za  sprint. :P Pored toga što si sprintanjem postao brži na 100m, intenzivnim sprintanjem si stekao još? (šta?)

Мало пријатеља и много више непријатеља!  ;D   Не могу да ти одговорим јер сам имао правилно распоређене тренинге (тзв. периодизацију тренинга) тако да нисам нон-стоп спринтао, већ је ту било свега, у зависности од периода, циља,...  ;)


Ochigledno su "moše" u znanju i informacijama,tako da ćemo se obratiti nekom stručnijem,uživajte.

Очигледно да неко нема смисао за шалу, али ок... Срећно у проналажењу искуснијег и стручнијег за спринт!  ;)


Evo ja hocu da znam vise o sprintu, malo sam omatorio mozda za neka takmicenja, ali interesuje me bukvalno sve, sta? Kako? Pa i gde trenirati? Podloga? Neki klub?

За то постоје књиге, ја могу да помогнем као Милан Тарот - конкретно питање, добијеш конкретан одговор!   ;D    ;)    За сада, најбоље услове (какви год они били), имају Звезда и Партизан у БГ-у, за НС нисам сигуран, а стадион Чика Дача у КГ-у је имао добар потенцијал, не знам каква је сад ситуација.




Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #9 poslato: Maj 17, 2011, 05:41:12 posle podne »

Pozdrav i mene zanima gde moze da se trenira i kako da odradim treninge,ja bi mozda mogao i da treniram imam noge jace od gornjeg tela,sad sam jos smrsao i definisao se dosta dobro bash me zanima ova disciplina...pozdrav,btw gde ima da se trenira u Beogradu...:_???
Sačuvana
felix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #8 poslato: Maj 17, 2011, 04:16:55 posle podne »

Evo ja hocu da znam vise o sprintu, malo sam omatorio mozda za neka takmicenja, ali interesuje me bukvalno sve, sta? Kako? Pa i gde trenirati? Podloga? Neki klub?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #7 poslato: Maj 17, 2011, 01:57:11 posle podne »

?
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #6 poslato: Maj 17, 2011, 09:48:14 pre podne »

Ochigledno su "moše" u znanju i informacijama,tako da ćemo se obratiti nekom stručnijem,uživajte.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #5 poslato: Maj 17, 2011, 12:36:57 pre podne »

Daj bre DHEA, podeli malo iskustva vezanog za  sprint. :P Pored toga što si sprintanjem postao brži na 100m, intenzivnim sprintanjem si stekao još? (šta?)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #4 poslato: Maj 17, 2011, 12:00:10 pre podne »

А ја помислио, неко се стварно заинтересовао за спринт,као дисциплину, па полетео да поделим знање... кад оно - моша!    :-\

Користити спринт као метод повећања експлозивне снаге је сулудо! Спринт зна бити веома добар слуга, али исто тако веома гадан господар! Хоћу рећи, мора се знати када применити спринтеве, које дужине, колико серија, понаваљања, паузе,...

Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #3 poslato: Maj 16, 2011, 03:35:47 posle podne »

Konkretno,koliko je optimalno povećanje explozivne snage i kondicije i koje varijante,različite vrste sprintova,treba kombinovati ?U pitanju je MMA i borilački sportovi.Hvala.
Sačuvana
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #2 poslato: Maj 14, 2011, 01:20:00 posle podne »

Evo ja mogu da ti napisem par stvari jer sam se do pre par meseci bavio 100 metara sprintom.Isao sam po takmicenjima ali na zalost imao sam problema sa butinom i morao sam da odustanem.Reci sta te tacno interesuje jer je tema malo siroka.Pozdrav :)
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.