TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:52:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trcanje  (Pročitano 11685 puta)
Model
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2011, 11:28:18 posle podne »

Svaki savet je dobrodosao. Trenutno ne mogu puno da istrcim osetim napetost u tabanima i iznad zgloba. Tako da sam krenuo laganije pa koliko izdrzim pa se odmorim malo pa nastavim.
Razmisljao sam da vozim biciklo pre trcanja nekih 20 min pa da onda trckaram po travi. Sad ne znam koliko mi je to pametno ali verujem da ce mi se napetost u nogama biti dosta manja na biciklu.

Nadam se da cu ostati redovan u trcanju zbog posla i da cu moci lepo to da sukladim. Jedini problem mi je ako radim od 6 ujutru trebao bih se buditi u malo od 5 da bi trcao i stigao das e istusiram pre posla.

Veoma se trudim u svemu i nema sanse da odustanem bas sam jakog karaktera i nadam se da cu istrajatu u svemu posebno zbog posla.
« Poslednja izmena: Maj 23, 2011, 11:30:14 posle podne od strane Model » Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2011, 03:33:26 posle podne »

Iskreno druze ja mogu da ti dam savet,ali to je opet od osobe do osobe,meni ovako odgovara...
Trci kao sto ti je Marko rekao,plus mozes dok trcis lagano da na primer uzmes i zadas sebi "e sad cu da istrcim do ono bandere sprint" tako sam ja radio,i nakon nekoliko nedelja sad kad izadjem da trcim nemogu da se umorim :) prosto cudno ...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2011, 12:03:10 posle podne »

Trcci na gladan stomak,eventualno moze pre trcanja BCAA i neki kofein,sagorevac i lagan tempo 30 min do 45 min,srcani ritam do 140.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Maj 22, 2011, 06:39:44 posle podne »

Ma ti sve znaš!
Stvaro, ne šalim se...

nema nekog odreĂ°enog vremena za jutarnji trening ali svakako treba poslušati svoj prirodni ritam i ne navijati sat za 3am da si se istrčao.. biće kontraproduktivo.. važno je da se dobro naspavaš i regenerišeš.. san je važan deo tvog programa za bolji izgled i kondiciju
Sačuvana
Model
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2011, 12:45:59 posle podne »

Evo i jedne teme vezano samo za trcanje.
Posto sam krenuo da trcim svako jutro na prazan stomak sad me interesuje koje vreme je najbolje za trcanje. Kad da se budim i da trcim?
To postavlja jos jedno pitanje kako trcati pravilno kad je u pitanju definicija. Citao sam da neki pisu da je najbolje lagano a sto duze.
Negde sam video da se savetuje brzo hodanje umesto trcanja pa sad nisam siguran koja tehnika je najbolja za sagorevanje masti.

Jos se nisam dogovorio kako je najbolje da se hranim. Za dorucak pojedem 5 jaja i ovsene. Posle neka 2 sata idem na trening i nakon njega popijem koktelcic ( whey protein 40g, bcaa 10g, kreatin 5g, dex 40g,) e sad za dorucak zavisi ali trudim se da bude pilece meso i przen krompir. Pojedem pola prsa a pola ostavim za veceru. Predvece jednu ribu u konzervi. Onda ide vecera i tu pojedem onu polovinu prsa sto sam ostavio sa krompirom. Uvece mozda malo jogurta i to je to.

Pre trcanja uzmem 10 bcaa a nakon zavrsetka uzemem whey protein nekih 20g sacekam malo pa idem da doruckujem.
Verujem da bi mi bio koristno da izbacim przeni krompir i mlecne proizvode zbog definicije. Mozda da ubacim pirinac integralni i kuvan krompir. Ili da se belo meso krcka sa pirincem.

To je neki moj program pa sad posto zelim da radim pravu stvar ako moze neke izmene ili greske koje sam napravio da me uputite. Ne zelim trcati uzalud ako pogresno radim.  :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.