TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:31:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zasto studente Fakulteta za Fizicku Kulturu(DIF) uce...  (Pročitano 31303 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #32 poslato: Avgust 10, 2011, 10:16:28 posle podne »

Da ne valja koristiti bilo kakvu suplementaciju i da je i Kreatin pa cak i Whey hemija???Ne znam zasto to rade ljudi koji su doktorirali Fiziologiju Sporta?!Juce sam se zamalo posvadjao sa dva najbolja druga koji su inace medju 5 najboljih studenata na drugoj odnosno trecoj godini DIF-a jer tvrde kako je sve Hemija i kako su ih to ucili na faksu,konkretno na predmetu Fiziologija Sporta.  ???
recicu ti ja zasto je to tako :) znam ko im je profesor.. da ga vidis i popricas malo sa njim saznao bi zasto prica tako :D
:D Izgleda da moji drugari imaju problem sto previse veruju tim profesorima,jer njih dvojica nisu dovoljno informisani(nemaju dovoljno znanja) o suplementaciji,pa zato valjda veruju profanu koji je doktorirao,valjda im ta titula previse uliva poverenje.
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #31 poslato: Avgust 10, 2011, 07:24:49 posle podne »

Po meni DIF je odlican faks,ali kao i svaki drugi fakultet sa dosta stvari koje treba promeniti. :) Profesor iz plivanja(DIF Bg) studentima druge godine kaze da:"Milorad Cavic ne zna da pliva,tj. ne pliva pravilno". Pazi molim te,on nasao Cavicu primedbu u tehnici plivanja a covek drugi na svetu i prvi u Evropi. ccc Meni je palo na pamet da oni tako govore studentima iz razloga sto kad su oni bili sportisti nista od supsa nije postojalo pa su ljubomorni...Nesto kao sto ima profana na drugim fakultetima koji su u gidinama i odbijaju da koriste kompjuter,slajdove i ostalo vezano za tehnologiju jer ne znaju a previse su sujetni da bi o tome ucili u tim godinama,jer oni naravno znaju SVE.

pa pazi to moze da se razume na jedan drugi nacin...npr tako je u rvanju i u jos nekim drugim sportovima...prvak sveta izvodi zahvat na nacin koji tehnicki nije bas najbolje izveden..ali ga izvodi tako da ga proda vecini :) sad dal se to moze protumaciti kao da ne zna pravilno da baci?
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #30 poslato: Avgust 10, 2011, 07:10:58 posle podne »

Da ne valja koristiti bilo kakvu suplementaciju i da je i Kreatin pa cak i Whey hemija???Ne znam zasto to rade ljudi koji su doktorirali Fiziologiju Sporta?!Juce sam se zamalo posvadjao sa dva najbolja druga koji su inace medju 5 najboljih studenata na drugoj odnosno trecoj godini DIF-a jer tvrde kako je sve Hemija i kako su ih to ucili na faksu,konkretno na predmetu Fiziologija Sporta.  ???
recicu ti ja zasto je to tako :) znam ko im je profesor.. da ga vidis i popricas malo sa njim saznao bi zasto prica tako :D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #29 poslato: Avgust 10, 2011, 06:05:39 posle podne »

DIF = Da Imam Fakultet

E bash to...

Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #28 poslato: Avgust 10, 2011, 05:51:52 posle podne »

DIF = Da Imam Fakultet
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #27 poslato: Avgust 10, 2011, 05:42:16 posle podne »

Mene Dif-ovac, koji radi u teretani, pitao šta bih mogao "od lakše hemije da mu preporučim", a sve vreme misleći na suplemente.  "Nešto da nije mnogo jako" - kaže on meni, a znajući da sam iz Pansporta.

A, ta teretana se non stop reklamira pod sloganom "doĂ°ite i vežbajte uz naš stručni tim". Radi njih 4-5, svi sa DIF diplomama i nijedno od njih nema pojma o suplementaciji. Trenirao sam tu godinu i po dana, dosta se zbližio sa njima jer su ok momci i devojke, tako da sam se naslušao svega i svačega od njih. Užas!
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #26 poslato: Avgust 10, 2011, 03:23:01 posle podne »

Mene juche drugar iz teretane pita koje vezbe da radi za biceps, inache drzi treninge i izashao je sa difa sa diplomom trenera, prvo sam mislila da se shali a onda sam videla da radi sve shto sam mu rekla. Nemam pojma shta ih uche tamo, ali kad sam chula kako svojim klijentima propisuju da se hrane i kako da vezbaju, pa to sam ja radila u srednjoj shkoli i sama bez trenera i usput narushila zdravlje. No, svet je preplavljen glupostima generalno, nishta novo, od politike do sporta, jedina izvesna stvar je da se sve vrti oko interesa i da se poverenje stiche preko diplome a ne znanja i postignuca, i da se vishe veruje rechima nego delima ljudi- shto samo govori o odsustvu zdravog razuma. Momka koji ima uzasno povishenu masnocu u krvi, visok pritisak i povishen shecer su pustili iz ordinacije sa loshe propisanom dijetom, bez antikoagulansa u terapiji- chovek je mala explodirajuca bomba sa tendencijom da mu explodira neelastichni "masni" kapilar u mozgu, i budi se sa trnjenjem u rukama a pri tom mu je dozvoljeno da jede voce uveche, chak pozeljno?! diploma medicinskog fakulteta, koju je dobio neki tamo student sada lekar, kojeg su obarali na obimnim i teshkim ispitima isto tako sujetni profesori lekari, i student koji umesto da se fokusira na zdravo znanje trpeo frustracije pa umesto da nauchi na pravi nachin neke stvari, nauchio na pogreshan na kakav i primenjuje to isto znanje- uzas u kakvom svetu zivimo....
Razabrati pravo i pogreshno ume biti teshko, ali je moguce, zato verujem samo DELIMA ljudi....
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
saty
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


BOG

« Odgovor #25 poslato: Avgust 10, 2011, 03:04:07 posle podne »

kada zavrsis DIF prvo sto treba da uradis da bi nesto napravio je da zaboravis sve sto su te ucili :D

wau Markoni... ovo je baš udarac u glavu za sve nas.

Ipak ima profesora koji "zlata vrede"... jedan od njih je i Ognjenov trener, prof dr Franja Fratrić...  ima i drugih....

žao mi je što živimo u ovakvoj sredini gde smo još puni predrasuda i gde imamo slab stručni kadar, ali u ovakve "ekstreme" poput tvojih izjava čak ni ja ne idem

A, ta procedura traje još toliko godina koliko si studirao. :D :D

znači još dve godine mi je ostalo... 

Franja je i moj profesor na Educonsu na masteru xD
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #24 poslato: Avgust 10, 2011, 02:56:28 posle podne »

Po meni DIF je odlican faks,ali kao i svaki drugi fakultet sa dosta stvari koje treba promeniti. :) Profesor iz plivanja(DIF Bg) studentima druge godine kaze da:"Milorad Cavic ne zna da pliva,tj. ne pliva pravilno". Pazi molim te,on nasao Cavicu primedbu u tehnici plivanja a covek drugi na svetu i prvi u Evropi. ccc Meni je palo na pamet da oni tako govore studentima iz razloga sto kad su oni bili sportisti nista od supsa nije postojalo pa su ljubomorni...Nesto kao sto ima profana na drugim fakultetima koji su u gidinama i odbijaju da koriste kompjuter,slajdove i ostalo vezano za tehnologiju jer ne znaju a previse su sujetni da bi o tome ucili u tim godinama,jer oni naravno znaju SVE.
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #23 poslato: Avgust 10, 2011, 02:30:38 posle podne »

taj rad
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #22 poslato: Avgust 10, 2011, 01:57:57 posle podne »

Zakljucak: ne upisuj dif !
Sačuvana
I don't give a fuck
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #21 poslato: Avgust 10, 2011, 01:21:35 posle podne »

Uf, kad se samo setim seminara o suplementaciji, na Tari prošle godine... Šta je sve onaj direktor agencije(doktor, naravno) pričao...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #20 poslato: Avgust 10, 2011, 12:57:49 posle podne »

Ima i toga da profesori smatraju da dodaci ishrani nisu neophodni i da uz " Piramidu hrane" cemo uneti sve potrebne hranljive materije sto je totalno bezveze. Danasnjim tempom zivota je to totalno nemoguce i suplementi su vise nego dobrodosli. Cak ne preporucuju ni dopunsko uzimanje vitamina i minerala. Jedino sa cim se ja slazem je da sve sto je preterano ne valja i da ne treba unositi vise nego sto je preporuceno i da treba postovati PDK.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Avgust 10, 2011, 12:16:16 posle podne »

kada zavrsis DIF prvo sto treba da uradis da bi nesto napravio je da zaboravis sve sto su te ucili :D

wau Markoni... ovo je baš udarac u glavu za sve nas.

Ipak ima profesora koji "zlata vrede"... jedan od njih je i Ognjenov trener, prof dr Franja Fratrić...  ima i drugih....

žao mi je što živimo u ovakvoj sredini gde smo još puni predrasuda i gde imamo slab stručni kadar, ali u ovakve "ekstreme" poput tvojih izjava čak ni ja ne idem

A, ta procedura traje još toliko godina koliko si studirao. :D :D

znači još dve godine mi je ostalo... 
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Avgust 10, 2011, 12:12:12 posle podne »

ima dobrih profesora, kao i onih lošijih... ne mogu da kažem da "DIF vredi 0"  a ne mogu ni da kažem da si vrhunski stručnjak za sport kad završiš DIF.

Sve zavisi samo od nas samih koliko se edukujemo, koliko smo motivisani i uopšte u kom pravcu želimo da nastavimo edukaciju.

Najbitnije je da znaš koga slušaš i od koga da učiš. 
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 17 upita.