TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:34:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Top 4 prednosti kazeina  (Pročitano 7866 puta)
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #28 poslato: Oktobar 26, 2011, 04:24:56 posle podne »

ovde se konkretno govori o fabricki preradjenom tj koncentrovanom proteinzu iz mleka,ali mene zanima konkretno mleko,da li je istina da seprotein iz mleka sporo apsorbuje i da je nabolje piti mleko za veceru tj poslednji obrok pred spavanje da bi se protein iz istog sto duze razgradjivo tokom noci ,do jutarnjeg obroka?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #27 poslato: Septembar 19, 2011, 05:46:29 posle podne »

I ja sam ranije dodavao malo wheya, čisto zbog ukusa, ali sam kasnije otkrio jeftinije rešenje - smrznute maline. :D Tako svako veče izblendam 250-300g Elle sa 3-4 maline u 3dcl vode i popijem kao voćni jogurt. :) Suva Ella mi je izuzetno odvratna i ne bih je mogao pojesti ni 50g.

još ako imaš neki ukusan whey da dodaš poput Scitec.ovog ili smrznuto voće...

To sam i napisao. :D
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #26 poslato: Septembar 19, 2011, 05:35:34 posle podne »

Ja volim da pravim sladoled, uzmem ellu i smrznutu svinjetinu i bude bas vrh
Ako nema svinjetine jedina zamena je vepar :D
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Septembar 19, 2011, 05:08:44 posle podne »

I ja sam ranije dodavao malo wheya, čisto zbog ukusa, ali sam kasnije otkrio jeftinije rešenje - smrznute maline. :D Tako svako veče izblendam 250-300g Elle sa 3-4 maline u 3dcl vode i popijem kao voćni jogurt. :) Suva Ella mi je izuzetno odvratna i ne bih je mogao pojesti ni 50g.

meni je Ella super na poslu... pola kutije Ella sira sa vodom, napravim kao jogurt od toga....  popijem, zasiti i to je to... još ako imaš neki ukusan whey da dodaš poput Scitec.ovog ili smrznuto voće...
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #24 poslato: Septembar 19, 2011, 04:44:42 posle podne »


Koliko patetično, poneki put ima čovek filing da kupujete automobil! Savet za kupovinu:
1. Udješ kulturno u odeljak sa supsima i potrošiš 300-400e i kraj.

Ima li i pod 2?

Lepo je kada neko ima 300-400e da bi se u kompletu opremio, ali i to.. sta vredi ako je to samo jednog meseca, a ne u kontinuitetu. Ubacujem kazein cisto da po nekad zamenim ellu, tj. desava se isto da u marketu nestane ella i ne bude neko vreme. Uostalom, zasto dati 300-400e na supse? Zasto da kupujem neki no reaktor koji mi ne vrsi posao, samo da bi bila u kompletu opremljena? Udjes u radnju a oni ti savetuju pre treninga to, to i to, posle treninga ovo i ono, pa izmedju obroka, pred spavanje... ze lepsu kozu, bolje nokte etc.

Koristim aminokiseline/bcaa, whey, nesto za zglobove, omega 3... i, evo sada za nekoliko dana kazein ;) dovoljno, ili?
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #23 poslato: Septembar 19, 2011, 11:08:44 pre podne »


Koliko patetično, poneki put ima čovek filing da kupujete automobil! Savet za kupovinu:
1. Udješ kulturno u odeljak sa supsima i potrošiš 300-400e i kraj.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #22 poslato: Septembar 19, 2011, 09:59:18 pre podne »

Uzmi optimum zato sto je nevidjeno cool
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #21 poslato: Septembar 19, 2011, 09:38:40 pre podne »

Trebala bih polako da se odlucim koji kazein da narucim. Evo na netu sam nasla dva linka sa sastavom.

http://www.bodybuilding.com/store/opt/cas.html optimum 100% Casein

ovo pise u sastavu:
Ingredients:   
Micellar Casein, Cocoa(Processed With Alkali), Natural And Artificial Flavors, Polydextrose, Contains 2% Or Less Of: Cookie Bits (Enriched Flour [Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid], Sugar, Palm And Palm Kernel Oil Blend, Cocoa (Processed With Alkali), High Fructose Corn Syrup, Corn Flour, Salt, Dextrose, Sodium Bicarbonate, And Soy Lecithin), Salt, Lecithin, Gum Blend (Cellulose Gum, Xanthan Gum, Carrageenan), Acesulfame Potassium, Sucralose, Aminogen®.

i
Elite Casein

http://www.bodybuilding.com/store/dym/elite-casein.html

Ingredients
Protein Blend (Micellar Casein, Calcium Caseinate, Milk), Cocoa, Natural And Artificial Flavors, Potassium Chloride, Sucralose, Sodium Chloride, Guar Gum, Lecithin.
Contains Milk And Soy.

Zasto je bolje da ima samo micellarnog kazeina? Kako se vidi, radi se o mesavini proteina i dole pise jos da ima i mleka i soje u njemu.. znaci, ipak bolje optimum? Mislim da su sa cenama tu negde. Elite je 22eur a optimum 26eur.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Septembar 15, 2011, 08:54:31 pre podne »

Iako nisu neke bitne razlike, ja sam pre za Optimum. On je, čini mi se,  100% micelarni kazein, dok je Elite Casein mešavina.
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #19 poslato: Septembar 15, 2011, 08:48:08 pre podne »

Imam sada mogucnost veoma povoljno da kupim u inostranstvu Elitov Casein ili Optimum 100% Casein (nesto oko 20 EUR) pa me zanima koji mi od ovih preporucujete.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #18 poslato: Septembar 11, 2011, 12:34:44 pre podne »

Pro Long sam koristio ranije i mogu reci da sluzi svrsi da je idealan pre nocnog sna a i ukus mu je fantastican.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Septembar 11, 2011, 12:21:43 pre podne »

I ja sam ranije dodavao malo wheya, čisto zbog ukusa, ali sam kasnije otkrio jeftinije rešenje - smrznute maline. :D Tako svako veče izblendam 250-300g Elle sa 3-4 maline u 3dcl vode i popijem kao voćni jogurt. :) Suva Ella mi je izuzetno odvratna i ne bih je mogao pojesti ni 50g.
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #16 poslato: Septembar 11, 2011, 12:17:12 pre podne »

Da, pa dobro sam ja to onda razumela. Zato i koristim ellu. Uvece me lepo zasiti... da bi je napravila kremasto dodam malo kisele vode i izblendam. Volim i da dodam malo proteina(pola merice) ukusom vanile.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Septembar 11, 2011, 12:11:05 pre podne »

ProLong je kombinacija kalcijum i micelarnog. Nisam siguran koji oblik dominira u Ella siru, ali me vuče da je kalcijum kazeinat.
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #14 poslato: Septembar 10, 2011, 11:57:51 posle podne »

Bolje kazein definitivno !

Ja mislila da Ella i Pro Long imaju kazein u sebi. Mozda se samo oblik razlikuje?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 17 upita.