TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:54:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Top 4 prednosti kazeina  (Pročitano 7865 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Septembar 10, 2011, 11:53:24 posle podne »

Ja volim sve da računam. :)

Ella ima 54g proteina x 140 din kutija.
Kutija ProLonga ima 720g proteina i košta 3.650 din.

Za 3.650 din kupuje se 26 kutija Elle x 54g = 1.404g proteina.

Suma sumarum:

- Za 3.650 din dobija se kutija ProLonga sa 720g proteina ili 26 kutija Elle sa duplo više proteina.

Zato sam ja odavno prešao na Ellu. ;D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #12 poslato: Septembar 10, 2011, 11:36:14 posle podne »

Bolje kazein definitivno !
Sačuvana
Roma5
Gost
« Odgovor #11 poslato: Septembar 10, 2011, 11:29:37 posle podne »

Sta je po vasem isplativije i bolje pred spavanje, neki kazein poput ProLonga ili nemasan sir poput elle? Vidim da Marko ne navija za ellu pred spavanje.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Septembar 06, 2011, 01:55:06 posle podne »

Ja sam koristila Pro long ukus cokolada pred spavanje.. meni je jako gust, kao da jedes cokoladni puding. Sada sam presla na Ellu pred spavanje. Nekako mi ne dodje tako tesko... 

ProLong je zaista ukusan. I ja sam popio dve kutije, pa sam onda prešao na posni sir.
Roberte jel znas da li ima kod nas (u srbiji ) milk protein? Da nije deo blenda i da nije biotech u kesi :P

Ili nema ili ja nisam čuo za to. ;D
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #9 poslato: Septembar 06, 2011, 12:27:11 posle podne »

jbg ;)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #8 poslato: Septembar 06, 2011, 11:52:59 pre podne »

Cini mi se da sam ja nesto cackao pocetkom godine i da nigde kod nas nisam nasao MPC.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #7 poslato: Septembar 06, 2011, 11:43:38 pre podne »

Roberte jel znas da li ima kod nas (u srbiji ) milk protein? Da nije deo blenda i da nije biotech u kesi :P
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #6 poslato: Septembar 06, 2011, 11:34:11 pre podne »

Ja sam koristila Pro long ukus cokolada pred spavanje.. meni je jako gust, kao da jedes cokoladni puding. Sada sam presla na Ellu pred spavanje. Nekako mi ne dodje tako tesko... 
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Septembar 06, 2011, 09:28:51 pre podne »

Znam. ;D
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #4 poslato: Septembar 06, 2011, 08:34:12 pre podne »

Znam ;) Taj lik sa slike je u svakom clanku na bb.com
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Septembar 05, 2011, 10:54:50 posle podne »

Takav je tekst... Evo ga u originalu http://www.bodybuilding.com/fun/casein-protein-health-benefits.htm
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #2 poslato: Septembar 02, 2011, 03:43:42 posle podne »

Ima par fejlova tekst
Zasto porede hidrolizate, kad su oba jako slicne brzine
I zasto ne bi valjao posle treninga

 
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Septembar 02, 2011, 03:32:55 posle podne »


Top 4 prednosti kazeina

                     



Da li se osećate pomalo zbunjenim čitajući o raznim vrstama proteina? Ako da, niste jedini. Pored toliko raznovrsne ponude sigurno nalazite teškim odlučiti se za nešto što će vam dati najbolje rezultate u skladu sa vašim ciljevima.

Vrlo je bitno da i sami posvetite malo vremena istraživanju na internetu kako biste videli koje sve vrste proteina postoje i koje su najbolje u zavisnosti od situacije. Jedna vrsta koja se prilično često pominje jeste kazein. Hajde da vidimo koje su sve prednosti ovog oblika proteina.


               1. Sprečava gubitak mišićne mase
Kada god ste na dijeti sa smanjenim kalorijskim unosom, vaša glavna briga je očuvanje mišićne mase. Pošto nećete unositi dovoljno kalorija da podržite sve energetske potrebe vašeg tela, ono će morati da posegne za rezevrnim opcijama.
U najboljem slučaju posegnuće za mastima, a u najgorem poslužiće se vašim mišićima kao izvorom energije. Obično je prosečna dijeta za mršavljenje kombinacija ova dva slučaja.
Jedna studija bavila se praćenjem količine mišićne mase ali i masti kod dve grupe ljudi koji su bili na smanjenom kalorijskom unosu i trenirali sa opterećenjem. No, jedna grupa je koristila kazein hidrolizat a druga whey protein hidrolizat.
Obe grupe su zabeležile gubitak na procentu mastu, ali je kazein grupa imala značajniji gubitak masti i istovremeno povećanje snage grudi, ramena i nogu. Pored toga, kod ove grupe primećen je i generalno veći procenat čiste mišićne mase nakon studije. To znači da se kazein pokazao odličnim u prevenciji gubitka mišića.
Ipak, ukoliko ne unosite dovoljno proteina tokom dijete, gubićete mišićnu masu  bezobzira na to koju vrstu proteina koristite.

               
 

               2. Veći gubitak masti
U cilju gubitka masti pokazalo se odličnim to što je kazein oblik proteina bogatiji kalcijumom. Razlog tome je što se mnogo ljudi odlučuje za kompletno izbacivanje mleka iz dijeta, a sve pretpostavljajući da će ih mleko samo usporiti u ostvarivanju ciljeva.
Ipak, to je potpuno u suprotnosti sa istinom. Jedna studija uraĂ°ane od strane Internation Journal Of Obesity pokazala je da oni koji kombinuju povećani unos kalcijuma sa normalnim proteinskim unosom, u toku 24 sata pokazuju veći gubitak masti i potrošnju energije za oko 350kj u odnosu na one koji su imali ili nizak kalcijum-visok proteinski unos ili visok kalcijum-visok proteinski unos.
Tako ova studija ističe da je značajnije naći dobar balans izmeĂ°u unosa proteina i kalcijuma, nego samo visok unos proteina, a sa ciljem gubitka masti.
Tako će vam kazein omogućiti da ispunite oba cilja odjednom – optimalan unos kalcijuma i proteina.


               3. Pomaže u prevenciji raka debelog creva
Još jedna veoma bitna specifičnost kazeina jeste to što pomaže u sprečavanju nastanka raka debelog creva. Australijski istraživači sproveli su istraživanje o antikancerogenom uticaju Whey proteina i došli do zaključka da su proteini iz mleka mnogo efikasniji u odnosu na one iz mesa i soje.
Ovo je još jedan dobar razlog da uvrstite kazein u vašu redovnu rutinu. U kombinaciji sa zdravom dijetom bogatom voćem i povrćem, predstavlja odličan stub odbrane protiv raka.


               4. Veći kvalitet proteina
Poslednja ali ne i najmanje bitna prednost kazeina jeste ta što spada u najkvalitetnije dostupne izvore proteina. I, dok vam je cilj da zadovoljite minimalne proteinske potrebe tela, treba da vam je u interesu da to bude iz što kvalitetnijih izvora. Takvi izvori će biti iskorišćeni u mnogo većem procentu od strane tela, pa će i optimalna količina proteina biti generalno manja nego sa manje kvalitetnim izvorima(jer će im apsorpcija biti manja, tj. telo ih neće u potpunosti iskoristiti).
Ako ste možda vegetarijanac, a nemate ništa protiv konzumiranja mleka, onda će dodavanje kazeina vašoj ishrani biti najbolji mogući potez.


               Zaključak
Dakle, kada se naredni put naĂ°ete u suplement šopu, bilo bi pametno da na šoping listu ubacite I neki kazein. Samo da napomenemo da kazein nije dobra opcija za odmah nakon treninga, pošto se sporo vari, ali je nezamenljiv za u toku dana.


Izvor: www.bodybuilding.com

Prevod: Robert

Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 18 upita.