TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 01:32:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: CrossFit Srbija  (Pročitano 15468 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 24, 2011, 06:15:21 posle podne »

Nice 1 lol
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #28 poslato: Oktobar 24, 2011, 04:40:31 posle podne »

Hitler loses members to CrossFit  hahaha :D
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #27 poslato: Oktobar 18, 2011, 10:17:20 posle podne »

@ivan oslić(čovek-riba ili ti plivač) lendjer
Cmon, bjachevi su teritorjalni u ovo doba meseca, a i nov si tako da mora malo da ti prodrmamo kafes! Opušti se ba! ;) nije ovo ništa, tek će da napinju! :D

;D ;D ;D
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 18, 2011, 07:20:10 posle podne »

@ivan oslić(čovek-riba ili ti plivač) lendjer
Cmon, bjachevi su teritorjalni u ovo doba meseca, a i nov si tako da mora malo da ti prodrmamo kafes! Opušti se ba! ;) nije ovo ništa, tek će da napinju! :D
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Ivan_Lendjer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 115


« Odgovor #25 poslato: Oktobar 18, 2011, 09:37:58 pre podne »

Za sada jos uvek nisam skolovan da bi davao adekvatne odgovore,zato za sad samo predpostavljam neke stvari i prepustam treneru da obavlja posao,a za par godina ce mi valjda biti jasno zasto sam sve to radio i sta treba i sta ne treba da se radi... ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #24 poslato: Oktobar 17, 2011, 12:37:08 pre podne »

Ma nzm što pravite frku oko ovoga. Prosto neka grupa ljudi je našla da im je interesantno da se nadmeću ko će da bude bolji u skupu nekakvih aktivnosti i to je to. Nije mnogo različito od teranja lopte kroz dva štapa - zašto? Nekome se sviĂ°a, neka ide i neka se bavi krosfitom. Igre bez granica. ;D

...
kako crossfit ima transfer na tvoje performance u sportu kojim se bavis i zasto ?
...

Pitanje je apsolutno na mestu.

kao i ovo:
...
zasto sve one discipline, zasto te tezine, zasto taj broj ponavljanja... ?
...

a što se ovoga tiče:
...
jednostavno sam postavio pitanja zasto, iz razloga zato sto hocu da vidim objasnjenje , ako neko tvrdi da zato sto on tako radi da je to apriori tacno, mozda nekima jeste ali kako je ovo forum ja bi voleo da vidim objasnjenje zasto valjda se zato i zove forum ili negde u pravilima foruma pise da ako neko nesto napise da mi ne smemo da pitamo zasto je tako


Neki ljudi malo zaboravljaju da je forum mesto za razmenu mišljenja i da nije ideja da se vidi ko je zajebaniji nego da se nešto i nauči valjda i prenese, a da uz to da malo i preispitaš neke svoje koncepte.

...
potpuno je jasno da svaka trenazna jedinica mora imati jasno definisan i objasnjen broj vezbi, serija, duzinu trajanja istih, broj ponavljanja, redosled vezbi itd.
...
U ovom slucaju bi trebalo analizirati sportsku aktivnost tj. sprint u plivanju, odrediti koji su misici glavni agonisti, koliko traje aktivnost, koji tip aktivnosti je u pitanju itd. kad se ispostuje specificnost sporta, onda iskoristiti rezultate testiranja mogucnost sportiste da bi se procenio stepen nadopterecenja koje treba ispostovati. Jako je to kompleksna stvar ako zelite da program bude visoko specifican...

Upravo! NiĂ°e veze sa konceptom krosfita.

...
zaista bi bilo dobro krenuti redom i pitati svakog od trenera kako je dosao bas do takvog programa rada, prilicno sam siguran da bar 95% radi samo po nekom subjektivnom osecaju ili je jednostavno copy/paste, bez neke fizioloske osnove. ...
puno ljudi misle da mogu biti treneri. I treba ih sve prozvati i pitati: sta, kako, zasto, kada i koliko. Ako ne zna da odgovori samo na jedno od ovih pitanja, to nije dobar trener...

jep, ljudi sa stažom od 2 meseca u teretani su već ubeĂ°eni kako znaju kako treba da se nešto radi, a isto veži i za one malo staije u stažu... Ipak, to što imaš malo staža ne znači da si trener ili Isus tegova
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #23 poslato: Oktobar 16, 2011, 09:54:13 posle podne »

kako da ga covek ne voli  ;D

potpuno je jasno da svaka trenazna jedinica mora imati jasno definisan i objasnjen broj vezbi, serija, duzinu trajanja istih, broj ponavljanja, redosled vezbi itd. zaista bi bilo dobro krenuti redom i pitati svakog od trenera kako je dosao bas do takvog programa rada, prilicno sam siguran da bar 95% radi samo po nekom subjektivnom osecaju ili je jednostavno copy/paste, bez neke fizioloske osnove. U ovom slucaju bi trebalo analizirati sportsku aktivnost tj. sprint u plivanju, odrediti koji su misici glavni agonisti, koliko traje aktivnost, koji tip aktivnosti je u pitanju itd. kad se ispostuje specificnost sporta, onda iskoristiti rezultate testiranja mogucnost sportiste da bi se procenio stepen nadopterecenja koje treba ispostovati. Jako je to kompleksna stvar ako zelite da program bude visoko specifican, a puno ljudi misle da mogu biti treneri. I treba ih sve prozvati i pitati: sta, kako, zasto, kada i koliko. Ako ne zna da odgovori samo na jedno od ovih pitanja, to nije dobar trener. Uostalom, igrati se sa olimpijskim uesnikom, njegovom normom, zdravljem, pa... nije bas mali ulog. Pogotovo sto je sportista visoko utreniran, to mu manj odgovaraju odno ne odgovaraju uopste generalizovani i nisko specificni programi.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 16, 2011, 09:12:21 posle podne »

ne znam kako smo dosli do toga da se prica o meni, ja sebe nisam pominjao niti kvalifikova niti sam druge pominjao niti kvalifikovao

jednostavno sam postavio pitanja zasto, iz razloga zato sto hocu da vidim objasnjenje , ako neko tvrdi da zato sto on tako radi da je to apriori tacno, mozda nekima jeste ali kako je ovo forum ja bi voleo da vidim objasnjenje zasto valjda se zato i zove forum ili negde u pravilima foruma pise da ako neko nesto napise da mi ne smemo da pitamo zasto je tako



Sačuvana
Ivan_Lendjer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 115


« Odgovor #21 poslato: Oktobar 16, 2011, 06:17:45 posle podne »

Pazi te vezbe su neke vezbe opste snage,ja sam sprinter ali ne klasican jer u plivanju nemas trke koja traje 15 sekundi i krace.moja trka traje 52 sekunde, tako da mora da traje malo duze,a ova varijanta treniranja ukljucuje snagu i izdrzljivost jer kad zavrsis ulazis u anaerobu,podignes puls preko 160,a opet radis opterecenje koje ti treba da bi razvio silu u vodi. to je bar moje misljenje...a misljenje je kao i dupe ima ga svako :D meni je trening pomogao da dodjem prvi od nasih plivaca u zemlji do A olimpijske norme za London sledece godine...
Sačuvana
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 16, 2011, 02:47:56 posle podne »

Ivan spada u vrhunske sportiste olimpijskog kalibra. Zaista ne znam ko je njegov trener, ali vidim da Markoni pretpostavlja da je Ivan tog trenera prevazisao, sto nije nemoguce. Naravno, ima i onog sto Alen kaze :D
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 16, 2011, 11:59:25 pre podne »

Hm, u pravu je Markoni, zasto nesto raditi a da ne znas da li pravilno radis i cemu sluzi to sto radis. Naravno da Ivanov trener ima nesto odredjeno na umu, kada mu zada odredjenu vrstu treninga, radi kondicije, radi odredjenog jacanja nemam pojma, misicnih grupa ili slicno. Ali nismo mi masine da radimo samo, a da ne znamo smisao koji stoji iza toga...
Moramo napredovati sa znanjem i nije pogresno razumeti sta radimo. I ja stalno pitam svog trenera, a sto sad ovo a sto ono. I kada razumem odredjenu vezbu bice bolji napredak, a ne ono sto rade pocetnici u teretani, mlate sa tegovima jer su videli da se tako nekako radi.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 16, 2011, 11:32:33 pre podne »

Ne Markoni, moraš da opsrostiš Ivanu, on je nov ovde i još nije svestan da si ti ipak daleko iznad svih nas i po svojim rezuiltatima i inteligenciji i još je mlad i ne zna da treba da ti se klanja i ljubi zemlju kojom hodiš...oprosti mu jer ne zna što čini
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Brankica Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 16, 2011, 08:42:19 pre podne »

OMG , Markoni...zato... ;D

koga je briga da li cu pravilno raditi ili ne, bitno je da izdrzis do kraja i da imas sto bolje vreme... ;)  To je CF :)

Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 15, 2011, 10:44:30 pre podne »

pa sto onda kazes da tako treba raditi kada sam ne znas vec slusas sta trener kaze ?

da li si nekada pitao trenera zasto to radite, zasto ce to imati transfer na tvoje bolje rezultate na takmicenju.

ili npr radite kao ovaj takmicar, da li si mozda kontaktirao njegovog trenera da pitas zasto tako rade , mozda on treba tako da radi ali ti ne bi trebalo.

npr kod ovog videa jesi li npr obracao paznju kako levo stopalo stoji kada radi skokove, jesi li gledao kako radi prednji cucanj kakav problem ima , da li bi npr trebao da radi cucanj ili da li je sposoban da uradi uopste, zasto ne ume da uradi prednji cucanj , da ne kazem o ostalom sto se tice samog treninga
Sačuvana
Ivan_Lendjer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 115


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 15, 2011, 10:32:38 pre podne »

znas kako ne treniram samog sebe,trener mi kaze da tako treba... :)
i kao sto sam rekao,mnogo se osecam spremnije kad tako radim!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 17 upita.