TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 04:07:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zevanje na treningu?!?  (Pročitano 5684 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2011, 09:24:45 pre podne »

To ti se zove oksidativni dug. Potpuno normalna stvar. Verovatno radiš jako iscrpne anaeroben serije.
Kada se serija završi onda tek krećeš da nadoknaĂ°uješ kiseonik koji "duguješ" telu.
Upravo to. I desi mi se baš kod najtežih serija/super serija. Dakle, ne uvek. Nekada idem baš žestoko i sve ok dok traje serija, izdržim je i pokidam se. Ali onda u pauzi kreće par uzastopnih zevanja, a desi se i da mi nabrzaka padne nivo šećera. Ali to je kada sam baš "krvoločan" prema sebi(najčešće kada treniram noge), a to nije toliko često. :)

Treniram prilčno intenzivno i sa pauzama tek tolikim da mi se reguliše disanje, ali su ovo sa zevanjem retki slučajevi.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2011, 07:52:59 pre podne »

Ja zevam kad vidim da neko zeva, nema mi pomoci
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Septembar 20, 2011, 06:46:29 pre podne »

Ja zevam na treningu kada radim teške i obimne serije čučnjeva, krv ode u donji deo tela i nema toliko kiseonika za glavu itd, a fakat teretana gde radim se napuni i kiseonik...šta je to...LOL

MeĂ°utim ima to veze i sa ishranom, pogotovo sa UH pre treninga, ako se pretera insulin će kod osetljivijih osoba malo blokirati sistem i dolazi do onog pada energije koji je karakterističan za shugar junkies...

Isto ima veze i to koliko si fokusiran na trening, ja kad mi misli lete svuda osim da sam fokusiran na vežbu zevam jer mi je dosadno, pa otegnem pauze i po par minuta...tako da su razlozi razni, ali pretreniranost da je u pitanju znao bi...em bi te sve živo bolelo, em bi sedeo sklupčan u ćošku i delirično se lupko rukom po glavi na samu pomen treninga...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2011, 02:03:19 pre podne »

To ti se zove oksidativni dug. Potpuno normalna stvar. Verovatno radiš jako iscrpne anaeroben serije.
Kada se serija završi onda tek krećeš da nadoknaĂ°uješ kiseonik koji "duguješ" telu.
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2011, 01:24:44 pre podne »

Znam kako zvuci ::), ali u poslednjih 10-ak treninga neprestano zevam - kad to kazem mislim na oko 2-3 puta u minuti...kako zavrsim seriju pocnem da zevam... :o

Doktor mi je rekao da sam "pretreniran" da mi je umoran organizam mada ja treniram po fazonu 2 dana pa dan pauze, i da zato tako kretenski zevam.  cim krenem da vezbam vise nema tog "umora"... :-\

Jasno mi je da je ovaj topic long shot, al reko' da vidim da se nekom nije mozda nesto slicno desilo... :D :D :D

I da, kad zavrsim trening koje traje cca 1h, vise ne zevam?!?!
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.