TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:14:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc, korekcije, saveti za cistu misicnu masu  (Pročitano 7906 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 15, 2011, 04:45:50 posle podne »

Kizo_Zr...evo ti link mojih tema pogledaj malo ima tu svega od ishrane do treninga...bice ti zanimljivo da procitas pa vidis kako se neko hrani itd...To sam sve pisao iz licnog iskustva.

http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=181.0
Sačuvana
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 15, 2011, 04:28:59 posle podne »

pa i nije ti bas suplement. 60% ishrane jer da je tako ne bi valjalo vidim da jedes cvrstu hranu meso si napisao u lepim kolicinama super je sve mozes samo da ubacis u isranu pirinac i vise povrca a za dorucak belanca obavezno
Sačuvana
Kizo_Zr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 14, 2011, 02:04:36 posle podne »

Iskoristio bih priliku da pitam za svoju ishranu u ovoj temi ,da ne otvaram novu temu ..
Imam 21 godinu ,visok 195 cm ,tezak 87 kg ,ne treniram nista idem rekreativno u teretanu 3-4 puta u toku nedelje
Student sam i zbog obaveza na faxu nisam u mogucnosti da imam sve cvrste obroke u toku dana  ,zato mi je suplementacija 60% ishrane ,voleo bih da mi kazete gde gresim u svojoj ishrani  ..

OBROK 1: šoljica ovsenih pahuljica+supena kasicica meda+1dl vode ,stavim na ringu dok se ne stvori kasa ,zatim sipam mericu wheya + komplex vitamina i minerala

OBROK 2: proteinski sejk(2 merice proteinskog blenda),30g badema(lesnik ,orah) zavisi sta imam

OBROK 3: 200 grama piletine (ili curetine),pirinac,salata ili neko povrce i jedna šaka badema

OBROK 4: Isto kao OBROK 2

OBROK 5: 200 grama crvenog mesa sa salatom,2 stone kasike maslinovog ulja sa jednim kuvanim krompirom(nekad pirinac)

OBROK 6: tunjevina,salata/ella sir,2 cela jaja 7 belanca (nekad 1 kombinaciju jedem ,nekad drugu zavisi sta mi se jede)

Gledam da mi OBROK 4 bude sat ipo vremena pred trening ,nakon treninga uzmem Whey+dextrozu .

Koristim Myofusionov blend i  Whey Isolate

Hvala unapred na odgovoru ..
Sačuvana
Vale021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 13, 2011, 09:30:24 posle podne »

Pa kontam da je za hiperplaziju najvazniji obrok posle treninga i to da bude sa puno vlaknastih uh, nadam se da sam upravu? :)

galac hvala ti na savetu. :) 
Radicu sa ovim programom treninga jos 4 nedelje pa cu da menjam malo. Prosle godine sam isao na boks i tamo sam skinuo 10ak kila, bas sam se forsirao i isplatilo mi se, ali ja nisam isao na takmicarski nego cisto, malo rekreativno. A od proleca sam krenuo ozbiljnije sa teretanom i vidi se napredak ali jos to nije to  :P
Sačuvana
U teretani ne mozes samo da budes najjaci, nego i najpametniji.
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 10, 2011, 06:19:35 posle podne »

ishrana ti je odlicna,sto se tice treninga ne moras zasebno po jednu partiju na treningu,nego slobodno ledja/triceps,grudi/biceps,noge,ramena.moze pon utorak trening sreda pauza pa cetvrtak i pet trening pa vikend pauza najbolje. kardio ako si ektomorf nemoj mnogo da forsiras ujutro na prazan stomak prvenstveno zbog pada imunitetea jer ipak i celu noc si gladovao,osim ako ne ustajes u 3,4 da mrndzas:) najbolje posle treninga sa tegovima radi kardio 30tak minuta umereni tempo a kad radis noge ili nemoj uopste kardio jer ce tesko ici ako si posteno odradio trening za noge ili lagano vozi bajs. i ja sam imao slican problem kao ti i kapiram te,s tim sto sam ja u pubertetu trenirao aktivno boorilacke vestine i cesto skidao kilaze zbog kojekkavih turnira i merenja,nakon so sam prestao da treniram  bacio sam se na has i teretanu u potrazi za masom,i evo za 6-7 meseci dobio sam nekoliko kilograma i fino napredovao sa tezinama,s tim sto mi je problem mali stomacic nema vise onih  celicni trbusnjaka kao pre,kao i tebi i meni se malo izmenio metabolizam i sada lakse dobijam salce u predelu struka. ziv bio samo treniraj i jedi fino odmaraj nemoj da pretreniras i na konju si! i nemoras se uvek drzati brojki serija i ponavljanja slobodno ponekad a mozes i cesce da odradis trening po instinktu odnsno da razmisljas u toku treninga a ne samo da dizes tezine misli na pokret i na sistem misic-mozak i radi da osetis da si pogodio zeljeni misic.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 08, 2011, 09:04:14 posle podne »

E sad još smao da podstakneš hiperplaziju i na konju si...
poneta je svakako u istrajnosti, a verujem da ne radiš trenutno ništa pogrešno.. samo tako nastavi, budi uporan i strpljiv
Sačuvana
Vale021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #17 poslato: Septembar 29, 2011, 02:54:32 posle podne »

Kako znas da postizes maksimalnu hipertrofiju?

Pa to je pretpostavka, mozda nije maksimalna ali jeste velika i to je figurativno receno jer se fokusiram samo na jednu grupu misica.
Sačuvana
U teretani ne mozes samo da budes najjaci, nego i najpametniji.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #16 poslato: Septembar 29, 2011, 01:52:16 posle podne »

Kako znas da postizes maksimalnu hipertrofiju?
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Vale021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #15 poslato: Septembar 29, 2011, 12:43:42 posle podne »


Pise saveti za CISTU misicnu masu,sto ce reci da ti treba doziran unos hidrata u toku dana,vremenom bi morao verovatno lagano da smanjujes unos a kardio ce ti pomoci u svakom slucaju koji god tip da si .Knjige govore jedno u praksi je totalno drugacije,jedino sto moras mozda dati vise informacija o samom treningu.

Sad kad si spomenuo vise informacija o samom treningu... Radim jednu grupu misica dnevno i postignem maksimalnu hipertrofiju, ponavljanja 8-12 zavisno od tezine i to u 3 serije, ubacujem u pojedine vezbe opadajuce i super serije, a pauze su mi 30-60s. Trening sa zagrevanjem trbusnjacima i istezanjem plafon sat vremena.
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2011, 12:46:30 posle podne od strane Vale021 » Sačuvana
U teretani ne mozes samo da budes najjaci, nego i najpametniji.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Septembar 29, 2011, 11:45:02 pre podne »

Jedi kvalitetno i redovno kao i do sada i vezbaj jako i drzi kontinuitet treninga.ne razmisljaj koji si tip,vec kako da dodjes do svog cilja i za sve detalje oko treninga i ishrane pitaj,sto vise informacija das dobices precizniji odgovor.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #13 poslato: Septembar 29, 2011, 11:31:58 pre podne »

Sve u svemu, telesni tip te ne sprecava da dobijes/izgubis kilazu, moze jedino da ti olaksa/oteza
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #12 poslato: Septembar 29, 2011, 10:28:39 pre podne »

A zove se i odrastanje..Naravno da neces biti isti pre puberteta u pubertetu i sada..
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #11 poslato: Septembar 29, 2011, 09:43:44 pre podne »

To se zove zapustanje a ne menjanje telesnog tipa
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Vale021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #10 poslato: Septembar 29, 2011, 09:30:43 pre podne »

Pa ovako. Po onome sto sam citao za ekto, endo i mezo tipove konstitucija sebe sam svrstao u ekto tipove ali ne u svim sferama… Kad sam bio mladji (6,7,8 razred) sam bio jako mrsav pravi ektomorf ali sam imao jake i teske kosti, to su mi doktori uvek govorili. Kasnije u srednjoj skoli mi se valjda naglo promenio metabolizam i u veoma kratkom periodu sam dogurao do cak 97kg za ne verovati sto me jako povezuje sa  endo tipom i od tada mogu lako da dobijem salce, cim se malo opustim od treninga i kolko, tolko krenem komotnije da se hranim eto ga… Sada treniram skoro dve godine i smrsao sam na 81kg i po ovakvoj muskulaturi  vidim da nema siroka ramena i da imam noge duge sto me na kraju opet povezuje sa ektomorfom…to me jako drzi u nesigurnosti.  Mozda postoje kombinacije ovih tipova i da je to bas kod mene slucaj, uostalom mogu staviti par slika pa da mi vi pomognete u dilemi. 

Sto se tice hrane, piletina mi ne moze dosaditi nikako :)
Sačuvana
U teretani ne mozes samo da budes najjaci, nego i najpametniji.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Septembar 29, 2011, 07:20:42 pre podne »

Izvini ja sam greškom izbrisala deo tvog posta,  kliknuvši na edit... molim te ponovi tekstić...  sorry i hvala!

"voće u toku pre podneva ili posle treninga, uvek samo za sebe (na prazan stomak), ne uveče! 

Za meso ok, samo da ti ne dojadi piletina ;)"
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.