TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 11:00:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ginkgo biloba  (Pročitano 3858 puta)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 02, 2011, 06:33:51 posle podne »

mislim da treba da prestaneš da pušiš


to znam i sama
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 02, 2011, 05:49:28 posle podne »

mislim da treba da prestaneš da pušiš
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #13 poslato: Septembar 30, 2011, 10:19:24 posle podne »

Nisi me pitala, ali da odgovorim ;)
ja mislim da nema potrebe za tim, naročito što je cirkulacija posle treninga u fullu

A shta mislish o produktima metabolizma posle treninga? Razmishljala sam da bi organizmu dobrodoshla podrshka i vidu antiox shok tretmana, plus dodatno poboljshanje cirkulacije :) a druga stvar u kojoj mi ginko jako pomaze je poboljshanje koncentracije i opshteg stanja jer ne uzimam hidrate posle treninga, koji su prilichno intenzivni.
...posle intenzivnih treninga najvažnija je adekvatna rehidracija (tokom treninga i nakon treninga), nadoknada prvo šećera u 10-20min, a zatim i proteinska suplementacija do 30 min posle treninga, sa kvalitetnim proteinsko složeno UH obrokom do 2h nakon treninga. na sve ovo dodaš izdašnu suplementaciju antiox preparatima i mg. i ne zaboravi dovoljno ODMORA!
... mislim da suplementacija ginkom (u tvom slučaju) nema negativni efekat, mada se slažem da nije neophodna i pitanje je njene opravdanosti...

u individualnom sluchaju, gde je prioritet gubljenje masti (na nogama, a organizam je celina pa se ne moze izolovati!), posle treninga ne uzimam UH, samo u obroku pre treninga. Ginko mi ne povecava potrebu za shecerom ni malo, a velika mi je podrshka za koncentraciju i cirkulaciju krvi. Mishicnu masu chuvam pomocu BCAA, pre, tokom i nakon treninga, unosom proteina i glutamina. I efekat je odlichan. Ipak se sve mora prilagoditi cilju, a ako organizam dobro reaguje, sve metode su opravdane, bez obzira na teoriju...

Iza tvoje prakse stovi veliko znanje iz teorije, prema tome moji komentari su često suvišni, ali mi je opet zanimljivo da pokrećemo pametn(ij)e teme i diskusije... ne moramo baš u svakoj temi da pričamo o ovsenim i tunjevinama ;)

E bash tako, smorile su te teme :) kad smo vec kod priche o ginku- zar koncentracija nije poboljshana vecim dotokom kiseonika u mozak, nema potrebe za shecerom u tom smislu? S obzirom na to da razredi krv, smanjuje se i slepljivanje eritrocita i hem grupa sa lakocom nosi maximum kiseonika koji moze da pokupi, shto znachi da se intenziviraju i procesi sagorevanja masti- novi energetski izvor... kontempliram na temu, shta vi mislite o tome? :)

PS; nikako da u potpunosti ostavim cigarete, a one definitivno dovode do slepljivanja eritrocita... :(
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2011, 10:20:59 posle podne od strane Opsenark@ » Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Septembar 30, 2011, 08:23:55 posle podne »

Nisi me pitala, ali da odgovorim ;)
ja mislim da nema potrebe za tim, naročito što je cirkulacija posle treninga u fullu

A shta mislish o produktima metabolizma posle treninga? Razmishljala sam da bi organizmu dobrodoshla podrshka i vidu antiox shok tretmana, plus dodatno poboljshanje cirkulacije :) a druga stvar u kojoj mi ginko jako pomaze je poboljshanje koncentracije i opshteg stanja jer ne uzimam hidrate posle treninga, koji su prilichno intenzivni.
...posle intenzivnih treninga najvažnija je adekvatna rehidracija (tokom treninga i nakon treninga), nadoknada prvo šećera u 10-20min, a zatim i proteinska suplementacija do 30 min posle treninga, sa kvalitetnim proteinsko složeno UH obrokom do 2h nakon treninga. na sve ovo dodaš izdašnu suplementaciju antiox preparatima i mg. i ne zaboravi dovoljno ODMORA!
... mislim da suplementacija ginkom (u tvom slučaju) nema negativni efekat, mada se slažem da nije neophodna i pitanje je njene opravdanosti...

u individualnom sluchaju, gde je prioritet gubljenje masti (na nogama, a organizam je celina pa se ne moze izolovati!), posle treninga ne uzimam UH, samo u obroku pre treninga. Ginko mi ne povecava potrebu za shecerom ni malo, a velika mi je podrshka za koncentraciju i cirkulaciju krvi. Mishicnu masu chuvam pomocu BCAA, pre, tokom i nakon treninga, unosom proteina i glutamina. I efekat je odlichan. Ipak se sve mora prilagoditi cilju, a ako organizam dobro reaguje, sve metode su opravdane, bez obzira na teoriju...

Iza tvoje prakse stovi veliko znanje iz teorije, prema tome moji komentari su često suvišni, ali mi je opet zanimljivo da pokrećemo pametn(ij)e teme i diskusije... ne moramo baš u svakoj temi da pričamo o ovsenim i tunjevinama ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Septembar 30, 2011, 08:22:15 posle podne »

ginko bio ti samo mogao povećati potrebu CNSa za šećerom...
na koje produkte metabolizma misliš?
Antioksidanse može, ali ako ih organizmu ima dovoljno povućiće on iz rezervi a sasvim je ok ujutru posle doručka uzeti multivitaminsko mineralni preparat... Ako si u intenzivnom treningu samo uzmi jači antioks preparat (veće doze vitamina E i C, selena, magnezijuma i cinka)
... nije mi jasno kojim mehanizmom ginko povećava potrošnju glukoze u neuronima? pa, to bi napravilo velike štete i pobilo dosta neurona kod hroničara sa cerebrovaskularnom insuficijencijom, kojima se inače najviše i savetuje upotreba ginko preparata.
efekat ginka je na viskoznost i hidrodinamska svojstva krvi, a uptake glikoze i potrošnja u moždanom tkivu zavisi od moždane aktivnosti (kod zdravih osoba)...

http://www.bri.ucla.edu/bri_weekly/news_060901.asp

Mislila sam samo da će se vazodilatacijom centralno (obzirom da se radi o zdravim krvnim sudovima a ne o krvnim sudovima oštećenih aterosklerozom koje si spomenuo) i ubrzanim metabolizimom došlo do brže potrošnje šećera tj veće galdi mozga za cukerom..
ovo nije zasnovano na naučnom istraživanju, čisto moje mišljenje... (veći protok - bolji metabolizam kind a thing...)...
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #10 poslato: Septembar 29, 2011, 11:19:57 pre podne »

Nisi me pitala, ali da odgovorim ;)
ja mislim da nema potrebe za tim, naročito što je cirkulacija posle treninga u fullu

A shta mislish o produktima metabolizma posle treninga? Razmishljala sam da bi organizmu dobrodoshla podrshka i vidu antiox shok tretmana, plus dodatno poboljshanje cirkulacije :) a druga stvar u kojoj mi ginko jako pomaze je poboljshanje koncentracije i opshteg stanja jer ne uzimam hidrate posle treninga, koji su prilichno intenzivni.
...posle intenzivnih treninga najvažnija je adekvatna rehidracija (tokom treninga i nakon treninga), nadoknada prvo šećera u 10-20min, a zatim i proteinska suplementacija do 30 min posle treninga, sa kvalitetnim proteinsko složeno UH obrokom do 2h nakon treninga. na sve ovo dodaš izdašnu suplementaciju antiox preparatima i mg. i ne zaboravi dovoljno ODMORA!
... mislim da suplementacija ginkom (u tvom slučaju) nema negativni efekat, mada se slažem da nije neophodna i pitanje je njene opravdanosti...

u individualnom sluchaju, gde je prioritet gubljenje masti (na nogama, a organizam je celina pa se ne moze izolovati!), posle treninga ne uzimam UH, samo u obroku pre treninga. Ginko mi ne povecava potrebu za shecerom ni malo, a velika mi je podrshka za koncentraciju i cirkulaciju krvi. Mishicnu masu chuvam pomocu BCAA, pre, tokom i nakon treninga, unosom proteina i glutamina. I efekat je odlichan. Ipak se sve mora prilagoditi cilju, a ako organizam dobro reaguje, sve metode su opravdane, bez obzira na teoriju...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Septembar 28, 2011, 11:35:51 posle podne »

ginko bio ti samo mogao povećati potrebu CNSa za šećerom...
na koje produkte metabolizma misliš?
Antioksidanse može, ali ako ih organizmu ima dovoljno povućiće on iz rezervi a sasvim je ok ujutru posle doručka uzeti multivitaminsko mineralni preparat... Ako si u intenzivnom treningu samo uzmi jači antioks preparat (veće doze vitamina E i C, selena, magnezijuma i cinka)
... nije mi jasno kojim mehanizmom ginko povećava potrošnju glukoze u neuronima? pa, to bi napravilo velike štete i pobilo dosta neurona kod hroničara sa cerebrovaskularnom insuficijencijom, kojima se inače najviše i savetuje upotreba ginko preparata.
efekat ginka je na viskoznost i hidrodinamska svojstva krvi, a uptake glikoze i potrošnja u moždanom tkivu zavisi od moždane aktivnosti (kod zdravih osoba)...

http://www.bri.ucla.edu/bri_weekly/news_060901.asp
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2011, 11:24:33 posle podne »

Nisi me pitala, ali da odgovorim ;)
ja mislim da nema potrebe za tim, naročito što je cirkulacija posle treninga u fullu

A shta mislish o produktima metabolizma posle treninga? Razmishljala sam da bi organizmu dobrodoshla podrshka i vidu antiox shok tretmana, plus dodatno poboljshanje cirkulacije :) a druga stvar u kojoj mi ginko jako pomaze je poboljshanje koncentracije i opshteg stanja jer ne uzimam hidrate posle treninga, koji su prilichno intenzivni.
...posle intenzivnih treninga najvažnija je adekvatna rehidracija (tokom treninga i nakon treninga), nadoknada prvo šećera u 10-20min, a zatim i proteinska suplementacija do 30 min posle treninga, sa kvalitetnim proteinsko složeno UH obrokom do 2h nakon treninga. na sve ovo dodaš izdašnu suplementaciju antiox preparatima i mg. i ne zaboravi dovoljno ODMORA!
... mislim da suplementacija ginkom (u tvom slučaju) nema negativni efekat, mada se slažem da nije neophodna i pitanje je njene opravdanosti...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Septembar 28, 2011, 11:18:50 posle podne »

Nisi me pitala, ali da odgovorim ;)
ja mislim da nema potrebe za tim, naročito što je cirkulacija posle treninga u fullu
.... posle intenyivnih treninga sa neadekvatnom rehidracijom, cirkulacija i ne mora biti baš u full-u...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Septembar 26, 2011, 06:38:45 posle podne »

ginko bio ti samo mogao povećati potrebu CNSa za šećerom...
na koje produkte metabolizma misliš?
Antioksidanse može, ali ako ih organizmu ima dovoljno povućiće on iz rezervi a sasvim je ok ujutru posle doručka uzeti multivitaminsko mineralni preparat... Ako si u intenzivnom treningu samo uzmi jači antioks preparat (veće doze vitamina E i C, selena, magnezijuma i cinka)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #5 poslato: Septembar 25, 2011, 04:50:26 posle podne »

Nisi me pitala, ali da odgovorim ;)
ja mislim da nema potrebe za tim, naročito što je cirkulacija posle treninga u fullu

A shta mislish o produktima metabolizma posle treninga? Razmishljala sam da bi organizmu dobrodoshla podrshka i vidu antiox shok tretmana, plus dodatno poboljshanje cirkulacije :) a druga stvar u kojoj mi ginko jako pomaze je poboljshanje koncentracije i opshteg stanja jer ne uzimam hidrate posle treninga, koji su prilichno intenzivni.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Septembar 25, 2011, 01:10:32 posle podne »

Nisi me pitala, ali da odgovorim ;)
ja mislim da nema potrebe za tim, naročito što je cirkulacija posle treninga u fullu
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #3 poslato: Septembar 25, 2011, 03:12:47 pre podne »

...mislim da je lagani off  ;)
GB ima antiox i antiagregacione efekte - smanjuje efekte stresa na organizam i poboljšava protok krvi u organizmu. Mislim da nije greška, pozitivne efekte svakako ima... Poboljšan protok krvi kroz tkiva nije posledica širenja krvhi sudova (NO efekat), već razredjenja krvi.....

Pa to znam, poenta je u poboljshanom protoku krvi a ne u shirenju krvnih sudova, i u antiox dejstvu  :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2011, 10:21:11 posle podne »

...mislim da je lagani off  ;)
GB ima antiox i antiagregacione efekte - smanjuje efekte stresa na organizam i poboljšava protok krvi u organizmu. Mislim da nije greška, pozitivne efekte svakako ima... Poboljšan protok krvi kroz tkiva nije posledica širenja krvhi sudova (NO efekat), već razredjenja krvi.....
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2011, 09:58:27 posle podne »

metabolizam i uptake aminokiselina u mišićne ćelije, kao i anabolički procesi u mišićima su najizraženiji u periodu 2h nakon treninga. najveći podsticaj metabolizma je fizička aktivnost (trening)  :o

volim da popijem ginko bilobu posle obroka posle treninga iz tog razloga...
popijem 40 mg pre treninga i 40mg nakon treninga, shta mislish o tome Ognjene?
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 18 upita.