TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:02:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Razgradnja misica, topljenje sala itd.  (Pročitano 7667 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 07, 2011, 06:32:31 pre podne »

Ma šalio sam se ja doktorka nemoj odma da skačeš tako agresivno ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 06, 2011, 11:41:14 posle podne »


Mani naučnike i njihove teorije, to oni ionako pričaju za druge učene ljude ;) a ti samo treniraj i vodi računa o ishrani i nećeš imati nikakvih problema.


u principu , ovaj... sinak - matematika je jasna: unos hrane + potrošnja kalorija = body fat%
e, sad nije isto da li trenira na pulsu 50% ili 80%HRmax, 30min ili 80min, kardio trening ili trening snage.... isto je i sa ishranom.
a, od naučnih studija sve počinje... danas je to suvoparna studija, ali prekosutra (a možda još i posle podne) će svi modifikovati trenažni proces! zato sport i ide napred...  8)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 06, 2011, 09:26:20 posle podne »

čekajte ljudi, Arlovski je pitao šta se dešava ako neko NE TRENIRA...
i čemu taj sad ignore nauke...
ako ne trenira gubi mišić jer mu ne treba.. ako ne jede a vežba dobija mišić ali sporije... ako pametno jede i trenira izgraĂ°uje mišić, gubi salo...
ne vidim problem.
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 06, 2011, 09:08:01 posle podne »

Aham...pa i ja sam ga tako nekako cenio gledajuci iz mog nekog skromnog iskustva...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 05, 2011, 07:21:04 pre podne »

sad sam totalno zbunjen...kad je neko aktivan i hoce da smrsa...Kako ide redosled odakle vuce energiju iz sala? misica? baterije?.... A mozda je i kasno jedva bockam slovca :p

Mani naučnike i njihove teorije, to oni ionako pričaju za druge učene ljude ;) a ti samo treniraj i vodi računa o ishrani i nećeš imati nikakvih problema.

Fora je što se ta priča oko mišićnog katabolizma na dijeti više fora zbog studija koje se rade na ljudima koji ne treniraju, ekstremno su debeli i onda žele da skinu salo dijetom ili izgladnjivanjem, a to nema veze sa redovnim vežbačima koji umeju da vode računa o svojoj ishrani.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 04, 2011, 11:21:51 posle podne »

sad sam totalno zbunjen...kad je neko aktivan i hoce da smrsa...Kako ide redosled odakle vuce energiju iz sala? misica? baterije?.... A mozda je i kasno jedva bockam slovca :p
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 04, 2011, 11:13:15 posle podne »

... eto nas opet na mišićnim vlaknima  ::)
- bad news: što je mišić uvežbaniji to su u detreningu promene izraženije...  :(
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Septembar 30, 2011, 08:08:12 posle podne »

Naučno organizam će poslednje koristiti zalihe sala jer razmišlja da će ovakvo stanje gladovanja trajati dugo, pa bolje da sačuva najbolje za crne dane (salo 9kcal na g, mišić 4kcal na dan).. a ako ne vežbaš mišići mu ne trebaju prema tome ide prvo glikogen pa onda protein, a salce na kraju
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2011, 08:09:59 posle podne od strane daniela svarc » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2011, 04:42:23 posle podne »

Ne znam naučno niti stručno, ali znam ono što sam iskusio, čitao iz knjiga itd.

Generalno variraju cifre, ali podtreniranje mišića počinje već 7 dana posle prestanka treninga. Naravno proces nije drastičan, ali je sigurno kumulativan.

Nije toliko u pitanju ni bolest ni ishrana (osim ako bolest nije degenerativna i vezana za mišić konkretno ili naravno nervni sistem) nego nedostatak fizičke aktivnosti, tačnije manjak stimulacije mišića i samim time se organizam prilagoĂ°ava novonastaloj situaciji gde više "ne vidi" potrebu za tolikom mišićnom masom i jednostavno ne dovodi hranjivu materiju u te delove mišića.

E sad odakle kreće mršavljenje je opet isključivo vezano za ishranu. Tačnije, ako imaš dovoljno hranjivih materija za svoje mišiće i unutrašnje organe i ako su hormoni u telu izbalansirani onda će se salo sagorevati, a kilaža gibiti iz sala i vode (koja može da doĂ°e iz mišića), ali telo neće kanibalizovati aminokiseline osim ako ne postoji neki problem. Upravo iz tog razloga i ide savte da se kilaža gubi postepeno, ato je upravo savet koji bilderi ne slušaju pa i imaju taj problem da sačuvaju mišićnu masu. Imaš dosta bildera koji se natrpaju hemijom, a odu na dijetu sa ispod 1000kcala da bi postigli formu itd...

Vreme koje ti treba da izgubiš utreniranost je dosta dug period i do godinu dana, ali nikada nećeš otići na nulu, osim ako ne zaglaviš u krevetu ili opet u neku bolset, a vreme koje treba da se vratiš na staro je opet vezano za stanje u kome krećeš povratak i koliko razumeš svoje telo. Nema neke uniformisane cifre, veoma je individualno i naravno zavisi od brdo faktora kao što je CNS, hormonalni sistem i naravno tvoja probava i asimilacija hranjive materije u organizmu...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2011, 03:02:15 pre podne »

Posto slusam razne price što rekovalescenata, što doktora vajnih znalaca zanima me sa medicinske (teorijske)a moze i sa empirijske strane da mi neko objasni kako se u slucaju (god forbid) bolesti ili neke druge nemogucnosti vezbanja, slabije ishrane, razgradjuje misic, odakle krece mrsavljenje, da li iz zaliha sala - masti, koliko vremena treba misicu na kom se radilo godinama da izgubi potenciju, volumen, pa koliko mu vremena treba da se vrati u trenazni proces itd itd...

Hvala unapred.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.